[ZEW MONOLITU: Ukryte Ścieżki PL] dla stalker.pl

Regulamin forum
Dział "Modyfikacje Gotowe" służy do dyskusji o modyfikacjach, które już są stworzone lub do zadawania pytań na ich temat. Znajdziemy tutaj również linki do ściągnięcia modyfikacji (które powinny, a raczej muszą być w pierwszym poście tematu danej modyfikacji).

Przy zadawaniu pytania związanego z problemem dotyczącym modyfikacji, prosimy o podawanie treści całego loga błędu - koniecznie w tagu [CODE].

Przy cytowaniu plików *.LTX stosować tag [SYNTAX="ini"], przy cytowaniu plików *.script [SYNTAX="lua"] a przy cytowaniu plików *.xml - [SYNTAX="xml"].

Lokalizacja logów:
Windows XP - C:\Documents and Settings\All Users\Moje dokumenty\STALKER-SHOC\logs\xray_nazwaużytkownika.log
Windows Vista/7 - C:\Users\Public\Documents\STALKER-SHOC\logs\xray_nazwaużytkownika.log
Steam - X:\Program Files (x86)\Steam\SteamApps\common\Stalker Shadow of Chernobyl\_appdata_\logs

Pytania na temat modyfikacji zadajemy w wątku dla niej stworzonym lub tworzymy nowy, jeśli takowego nie ma.

Gdy chcemy założyć nowy wątek, obowiązkowe jest przeczytanie tego tematu.

Re: [ZEW MONOLITU: Ukryte Ścieżki PL] dla stalker.pl

Postprzez mayer99 w 23 Paź 2013, 22:09

Witam. Zainstalowałem UŚ zew monolitu z niekłamanym zajaraniem i... gra się uruchomiła bez pudła. Chciałem dołożyć uTaker'owe shadery, ale linki z 1 strony nie działają...cóż pobawiłem sie troszkę i wrzuciłem textury, dźwięki i shadery z Autumn Aurora Vandra....i gra hula aż miło, grafika ok, fps komfortowo. Problemy zaczęły się z wczytywaniem savów każdorazowy bugtrap....Mam wersję 1.0006 (wiem powinna być 1.0004, ale pozmieniałem plik system.ltx i myśłałem, że styknie...) i system win7 64bit. Przy próbie downgradu do 1.0004 poprzez Regedit w ścieżce
HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\GSC Game World\STALKER-SHOC nie odnajduję podkatalogu GSC Game World...WTF? Ponadto nie byłem w stanie ściągnąć patcha 1.0004 z download'u stalker.pl wyskakiwał błąd przy pobieraniu... :| Czy jest szansa że ktoś pomoże ogarnąć mi ten bałagan...? Z góry thx...
Awatar użytkownika
mayer99
Łowca

Posty: 439
Dołączenie: 20 Lut 2011, 12:22
Ostatnio był: 21 Lut 2024, 02:01
Miejscowość: 3miasto
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Sniper SGI
Kozaki: 41

Reklamy Google

Re: [ZEW MONOLITU: Ukryte Ścieżki PL] dla stalker.pl

Postprzez vandr w 23 Paź 2013, 22:13

Nie ma wyjścia. Musisz mieć wersję gry 1.0004 bez żadnego zniżania patcha w rejestrze. To NIC nie daje. Następuję konflikt skryptów, które powodują owe wyloty. Najlepiej sobie załatw wersję gry niższą od 1.0004 i następnie spaczuj ją do tej wersji, albo od razu zaopatrz się w wersję gry 1.0004. Nie ma mowy o żadnym "downgrade" patcha. Miałem identyczne problemy, a postąpiłem tak samo nierozważnie jak Ty, myśląc, że taki downgrade "styknie". :)

PS: W modach zapisujemy grę przez konsolę, ewentualnie przez główne menu. Nigdy przez quicksave.
TAJAG JUDYN
HAZBAZ
SEKODYN!
vandr
Modder

Posty: 3876
Dołączenie: 21 Lut 2011, 14:18
Ostatnio był: 12 Lis 2023, 13:28
Kozaki: 1747

Re: [ZEW MONOLITU: Ukryte Ścieżki PL] dla stalker.pl

Postprzez mayer99 w 23 Paź 2013, 22:20

Thx Vandr za szybką odp. zawsze w modach zapisuję przez konsolę, życie mnie nauczyło już ;), znalazłem na forum wypowiedź Ścigacza jak zrobić downgrade, ale nie mogę znaleźć przez Regedit podkatalogu /GSC Game World/ tak jak powinno być w ścieżce....tu jest pies pogrzebany. Ścigacz pisał, że po downgradzie mozna spokojnie grać a komu jak komu ale jemu wierzę...:)
tu jest topic: viewtopic.php?f=55&t=14568 albo może taki motyw: viewtopic.php?f=68&t=18516
Bo skąd mam niby wytrzasnąć grę Stalker SoC z patchem 1.0004 albo niżej...? Z muzeum wyjumać??!! ;)
EDIT: dobra poradziłem sobie wystarczy sciagnąć z serwera file4u ( jest w 2im linku)i zamieniając jeden plik i katalog bin mamy nowiutką i lśniącą wersję 1.0004!!! Jakby ktoś miał problem z downgradem to polecam szczerze :)
Wszystko teraz gra i buczy z teksturami z Autumn Aurora.
Awatar użytkownika
mayer99
Łowca

Posty: 439
Dołączenie: 20 Lut 2011, 12:22
Ostatnio był: 21 Lut 2024, 02:01
Miejscowość: 3miasto
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Sniper SGI
Kozaki: 41

Re: [ZEW MONOLITU: Ukryte Ścieżki PL] dla stalker.pl

Postprzez mayer99 w 24 Paź 2013, 19:43

Mam kłopoty z save'ami w sarkofagu po misji od Charona z burerami... :(
Wywala mnie z następującym logiem:
Kod: Zaznacz wszystko
FATAL ERROR
 
[error]Expression    : fatal error
[error]Function      : CScriptEngine::lua_error
[error]File          : E:\stalker\patch_1_0004\xr_3da\xrGame\script_engine.cpp
[error]Line          : 73
[error]Description   : <no expression>
[error]Arguments     : LUA error: ...r. - shadow of chernobyl\gamedata\scripts\arc.script:227: attempt to index local 'a' (a nil value)
 

stack trace:

Mam nadzieję, że to nie wina downgradu na 1.0004??....tylko losowe wyloty o których wspominano na 1 stronie tego tematu....
Pomocy....?
Awatar użytkownika
mayer99
Łowca

Posty: 439
Dołączenie: 20 Lut 2011, 12:22
Ostatnio był: 21 Lut 2024, 02:01
Miejscowość: 3miasto
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Sniper SGI
Kozaki: 41

Re: [ZEW MONOLITU: Ukryte Ścieżki PL] dla stalker.pl

Postprzez Tykersky w 25 Paź 2013, 16:35

@majer99
Downgrade niestety nie działa poprawnie. Jeżeli ktoś mowi inaczej to jest to iluzją i nie przeszedl Zewu Monolitu do konca. Ja z 1.0006 zrobiłem down'a i niby gra działa ale wychodzą bugtrapy oraz kompletnie nie działają zapisy (tylko autosave miedzy lokacjami. Nawet nie kombinuj grac na downgrade'owanej wersji bo tylko napsujesz sobie nerwów tak jak ja.

Tak po drodze sie spytam. Gdzie sa dokumenty do miniguna w X-18 ? Wyczyscilem caly lab i nie ma. Znalazlem zwloki dwoch stalkerow ale w nich nic nie ma.

Edit: Ok znalazłem, był za takimi beczkami czy czyms.
Image
Awatar użytkownika
Tykersky
Kot

Posty: 44
Dołączenie: 14 Maj 2009, 16:31
Ostatnio był: 07 Wrz 2020, 20:23
Miejscowość: Nieznana 0_o
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: --
Kozaki: 2

Re: [ZEW MONOLITU: Ukryte Ścieżki PL] dla stalker.pl

Postprzez frosth w 25 Paź 2013, 17:45

Nie musiałem robić dałngrejdu a bugtrapy latały aż miło i bez wyraźnej przyczyny. Użycie F5 w tym modzie zawsze doprowadza do degradacji zapisów. Nie mam porównania ale wydaje mi się, że po prostu taki urok tego moda.
frosth
Łowca

Posty: 437
Dołączenie: 20 Lut 2012, 15:35
Ostatnio był: 12 Kwi 2021, 09:16
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper TRs 301
Kozaki: 60

Re: [ZEW MONOLITU: Ukryte Ścieżki PL] dla stalker.pl

Postprzez vandr w 25 Paź 2013, 17:47

Raczej urok wszystkich większych modów. Nie powinno się w nich używać szybkiego zapisu.
TAJAG JUDYN
HAZBAZ
SEKODYN!
vandr
Modder

Posty: 3876
Dołączenie: 21 Lut 2011, 14:18
Ostatnio był: 12 Lis 2023, 13:28
Kozaki: 1747

Re: [ZEW MONOLITU: Ukryte Ścieżki PL] dla stalker.pl

Postprzez mayer99 w 26 Paź 2013, 13:00

To żeś mnie pocieszył Tykersky...;). Póki co cisnę w modziwo i jest w miarę ok, miałem wyloty przy save'ach z Charonem w tej lokacji ( 1y bunkier), pozostałe działają az sam jestem zaskoczony. Na razie ganiam po Chernobylu 2 i mod wymiata, że tez wczesniej się o niego nie potknąłem...;)

P.S. Mozna gdzieś jeszcze dorwać wersję Stalkera SoC 1.0001 albo 1.0004....?
Awatar użytkownika
mayer99
Łowca

Posty: 439
Dołączenie: 20 Lut 2011, 12:22
Ostatnio był: 21 Lut 2024, 02:01
Miejscowość: 3miasto
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Sniper SGI
Kozaki: 41

Re: [ZEW MONOLITU: Ukryte Ścieżki PL] dla stalker.pl

Postprzez Pangia w 26 Paź 2013, 13:51

mayer99 napisał(a):P.S. Mozna gdzieś jeszcze dorwać wersję Stalkera SoC 1.0001 albo 1.0004....?

Chyba tylko na pebie albo innych torrentach :P No i w sumie to nie byłoby nic złego, bo zakładam, że posiadasz oryginalną, legalnie zakupioną grę (np. Steamowa wersja jest w pełni spatchowana i chyba nawet nie dałoby się jej downgrade'ować (?))
Proszę państwa, sto pięćdziesiąt kilometrów na godzinę w ciągu kilku sekund, wspaniały wynik. Gdyby w ten sposób można było wypie*dolić z polskiej polityki tych wszystkich śmieci z Okrągłego Stołu, Leszka Millera, byłoby… cudownie i każdemu bym ku*wa kupił po takim Ferrari, byleby w piz*u pojechali tym PROSTO do swojego ukochanego… Izraela. SYJONIŚCI Europy, jedźcie do siebie! Pozdrawiam, Zbigniew Stonoga. Nie jestem antysemitą!
Awatar użytkownika
Pangia
Monolit

Posty: 4280
Dołączenie: 27 Maj 2012, 10:49
Ostatnio był: 28 Lis 2017, 19:49
Miejscowość: Kukle Karakańskie
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 854

Re: [ZEW MONOLITU: Ukryte Ścieżki PL] dla stalker.pl

Postprzez vandr w 26 Paź 2013, 14:06

No, ja proponowałem podobne rzeczy pisząc jeszcze łagodniej od Ciebie i dopiero wczoraj mi warny zniknęły. :D
Prawda jest taka, że to chyba jedyne wyjście.
TAJAG JUDYN
HAZBAZ
SEKODYN!
vandr
Modder

Posty: 3876
Dołączenie: 21 Lut 2011, 14:18
Ostatnio był: 12 Lis 2023, 13:28
Kozaki: 1747

Re: [ZEW MONOLITU: Ukryte Ścieżki PL] dla stalker.pl

Postprzez Sihayan w 26 Paź 2013, 14:23

Hej. Czy ktoś jest może w posiadaniu sava na sam koniec Prypeci, gdzie z Kłem trzeba znaleźć przejscie lub zaraz po przejsciu?
Awatar użytkownika
Sihayan
Kot

Posty: 29
Dołączenie: 23 Cze 2010, 22:54
Ostatnio był: 09 Paź 2018, 20:43
Kozaki: 7

Re: [ZEW MONOLITU: Ukryte Ścieżki PL] dla stalker.pl

Postprzez mayer99 w 27 Paź 2013, 21:16

Hej to znowu ja....:) CZy może mi ktos napisać jak pozbyć sie tego kolimatorowego celownika z karabinu As Wał...?
Wyglada toto fajnie lecz jest całkowicie bezużyteczne. Potrzebowałbym całkowitej ściezki katalogów, z tym co trzeba wywalić albo ewentualnie na co zamienić. Przejrzałem z grubsza forum, ale jedyne co znalazłem w temacie sam problem...Thx z góry
Awatar użytkownika
mayer99
Łowca

Posty: 439
Dołączenie: 20 Lut 2011, 12:22
Ostatnio był: 21 Lut 2024, 02:01
Miejscowość: 3miasto
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Sniper SGI
Kozaki: 41

PoprzedniaNastępna

Powróć do Cień Czarnobyla

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości