[НОВЫЙ СЮЖЕТ 5 - ZEW MONOLITU] czyli Sarkofag Twoim domem...

Regulamin forum
Dział "Modyfikacje Gotowe" służy do dyskusji o modyfikacjach, które już są stworzone lub do zadawania pytań na ich temat. Znajdziemy tutaj również linki do ściągnięcia modyfikacji (które powinny, a raczej muszą być w pierwszym poście tematu danej modyfikacji).

Przy zadawaniu pytania związanego z problemem dotyczącym modyfikacji, prosimy o podawanie treści całego loga błędu - koniecznie w tagu [CODE].

Przy cytowaniu plików *.LTX stosować tag [SYNTAX="ini"], przy cytowaniu plików *.script [SYNTAX="lua"] a przy cytowaniu plików *.xml - [SYNTAX="xml"].

Lokalizacja logów:
Windows XP - C:\Documents and Settings\All Users\Moje dokumenty\STALKER-SHOC\logs\xray_nazwaużytkownika.log
Windows Vista/7 - C:\Users\Public\Documents\STALKER-SHOC\logs\xray_nazwaużytkownika.log
Steam - X:\Program Files (x86)\Steam\SteamApps\common\Stalker Shadow of Chernobyl\_appdata_\logs

Pytania na temat modyfikacji zadajemy w wątku dla niej stworzonym lub tworzymy nowy, jeśli takowego nie ma.

Gdy chcemy założyć nowy wątek, obowiązkowe jest przeczytanie tego tematu.

Re: [НОВЫЙ СЮЖЕТ5 - ZEW MONOLITU] czyli Sarkofag Twoim domem

Postprzez Śliski w 24 Paź 2010, 12:50

caleb59 napisał(a):Do skrotu gry na pulpicie w polu "Element docelowy" dodaj na koncu po spacji parametr "-nointro" bez cudzyslowia...

Ratunku miałem ten sam kłopot co Fiodor 233U zrobiłem to co caleb powiedział i ciągle wywala na pulpit pomocy jestem zielony w modach
Awatar użytkownika
Śliski
Stalker

Posty: 121
Dołączenie: 20 Maj 2010, 13:55
Ostatnio był: 21 Kwi 2016, 20:03
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2U
Kozaki: 14

Reklamy Google

Re: [НОВЫЙ СЮЖЕТ5 - ZEW MONOLITU] czyli Sarkofag Twoim domem

Postprzez Pathetic_Ripper w 24 Paź 2010, 13:43

Śliski napisał(a):Ratunku miałem ten sam kłopot co Fiodor 233U zrobiłem to co caleb powiedział i ciągle wywala na pulpit pomocy jestem zielony w modach


Dobrze że temat ma tylko 21 stron, więc poszukiwanie problemu Fiodora 233U nie trwało godzinami, choć sądzę, że podanie numeru strony (2) mogłoby wiele ułatwić :wink: Czy u Ciebie ścieżka skrótu wygląda tak:

"C:\Program Files\THQ\S.T.A.L.K.E.R. - Shadow of Chernobyl\bin\XR_3DA.exe" -nointro

Na pewno dałeś spację? Dodanie -nointro definitywnie rozwiązuje problemy związane z intro, ponieważ gra po odpaleniu zwyczajnie go pomija. Jeśli Twój problem jest dokładnie taki sam jak @Fiodora 233U (chociaż przydałby się log dla pewności) to jedynym powodem braku poprawy po zastosowaniu rady @caleba jest niepoprawne dopisanie -nointro. We właściwościach skrótu masz 2 ścieżki - jedna to "Element docelowy" (i tu dopisujesz, koniecznie po spacji) a druga to "Rozpocznij w" (tu nic nie zmieniasz). Upewnij się czy wszystko zrobiłeś poprawnie.
Awatar użytkownika
Pathetic_Ripper
Łowca

Posty: 528
Dołączenie: 12 Lip 2010, 17:51
Ostatnio był: 13 Lis 2010, 09:42
Frakcja: Monolit
Ulubiona broń: Big Ben
Kozaki: 64

Re: [НОВЫЙ СЮЖЕТ 5 - ZEW MONOLITU] czyli Sarkofag Twoim dome

Postprzez Śliski w 24 Paź 2010, 15:18

U mnie wygląda to tak
"I:GRY\S.T.A.L.K.E.R\S.T.A.L.K.E.R. - Shadow of Chernobyl\bin\XR_3DA.exe" -nointro
I nic się nie zmieniło :(
Awatar użytkownika
Śliski
Stalker

Posty: 121
Dołączenie: 20 Maj 2010, 13:55
Ostatnio był: 21 Kwi 2016, 20:03
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2U
Kozaki: 14

Re: [НОВЫЙ СЮЖЕТ 5 - ZEW MONOLITU] czyli Sarkofag Twoim dome

Postprzez Pathetic_Ripper w 24 Paź 2010, 15:20

Wrzuć w takim razie swojego loga - może gdzie indziej leży przyczyna.
Awatar użytkownika
Pathetic_Ripper
Łowca

Posty: 528
Dołączenie: 12 Lip 2010, 17:51
Ostatnio był: 13 Lis 2010, 09:42
Frakcja: Monolit
Ulubiona broń: Big Ben
Kozaki: 64

Re: [НОВЫЙ СЮЖЕТ 5 - ZEW MONOLITU] czyli Sarkofag Twoim dome

Postprzez Śliski w 24 Paź 2010, 16:24

KUR&@! nie działa!
Dobra penis z tym dam sobie siana z modami może potem spróbuje :|
Awatar użytkownika
Śliski
Stalker

Posty: 121
Dołączenie: 20 Maj 2010, 13:55
Ostatnio był: 21 Kwi 2016, 20:03
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2U
Kozaki: 14

Re: [НОВЫЙ СЮЖЕТ 5 - ZEW MONOLITU] czyli Sarkofag Twoim dome

Postprzez Delat w 25 Paź 2010, 00:25

Słuchajcie, mam problem z samym początkiem. Zabiłem wszystkie burery, poinformowałem o tym kogo trzeba, mam się udać do salomona. Ale którędy ? Kilkakrotnie podchodziłem do wszystkich drzwi, zero reakcji, jak mam wyjść z tego bałaganu ? Wcześniej miałem taki przypadek, że 2 razy pod rząd nie mogłem zabić jednego burera ponieważ stał w miejscu, nie a atakował i był nieśmiertelny. Za 3 razem burer rzucił we mnie jakimś pudłem po czym ja, pojawiłem sie nie wiem gdzie xD To znaczy jakieś pomieszczenie, całe białe w kwadraty i każdy kwadrat miał jakiś ruski napis. Tak jak bym wylądował za mape... xD No a teraz problem z opuszczeniem tego rejonu.

Ogólnie z instalacją nie miałem problemów, wszystko jest ok ;)
Awatar użytkownika
Delat
Stalker

Posty: 96
Dołączenie: 28 Mar 2009, 22:43
Ostatnio był: 14 Paź 2014, 10:55
Frakcja: Wojsko
Ulubiona broń: Sniper VLA
Kozaki: 0

Re: [НОВЫЙ СЮЖЕТ 5 - ZEW MONOLITU] czyli Sarkofag Twoim dome

Postprzez MiedzianeJaja w 25 Paź 2010, 08:16

O ile chodzi o wyjście z głębin elektrowni na teren elektrowni :wink: Ten gość tam to chyba Salomon (o ile pamiętam).
To na Tym poziomie korytarzy gdzie Charon (Dowódca) któreś wejście prowadzi do spełniacza życzeń (monolitu). Takie wąskie wejście i w prawo po gruzowisku w górę. Jak już wyleziesz po drabinach to w sali monolitu skaczesz w teleport. Przenosi cię na wąską półkę. Idziesz prosto,potem po jakiejś kratownicy, prosto w dziurę w murze potem druga dziura cały czas prosto aż walniesz nosem w ścianę z oknami. Wtedy obracasz się w lewo i idziesz prosto (mijasz ognisko) aż znowu walniesz nosem w ścianę. Wtedy w lewo i po chwili marszu powinno zapytać czy chcesz przejść w inne miejsce. To ma być w takim wąskim zaułku, naprzeciw i po bokach są ściany.

Przy okazji się zapytam w jakich miejscach są rozsądni handlarze. Barman to zdzierca (jeszcze dwa patyki za wejście ? Skandal.), Sidorowicz też nie lepszy, nie chciał broni brać, po co ja to żelastwo tyle kilometrów targałem. W miarę rozsądny ten wojskowy w gospodarstwie (Mroczna dolina), ale też zarobić nie da specjalnie. Ogólnie za coś co kosztuje u niego ze 20000 daje przy kupnie może z 1000. Z kim tu można pohandlować ? A już za naprawy to rzewne jaja ile chcą kasy. Ledwo uzbierałem 38000 a ten mi za naprawę exo mówi 80000. Hehe chyba się z hu..m na głowy zamienił.

Za ten post MiedzianeJaja otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive kaczor_1991.
MiedzianeJaja
Tropiciel

Posty: 279
Dołączenie: 11 Paź 2009, 22:27
Ostatnio był: 16 Gru 2016, 09:54
Miejscowość: Kraków
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 22

Re: [НОВЫЙ СЮЖЕТ 5 - ZEW MONOLITU] czyli Sarkofag Twoim dome

Postprzez Delat w 25 Paź 2010, 14:03

Dzięki wielkie MiedzianeJaja :D
Awatar użytkownika
Delat
Stalker

Posty: 96
Dołączenie: 28 Mar 2009, 22:43
Ostatnio był: 14 Paź 2014, 10:55
Frakcja: Wojsko
Ulubiona broń: Sniper VLA
Kozaki: 0

Re: [НОВЫЙ СЮЖЕТ 5 - ZEW MONOLITU] czyli Sarkofag Twoim dome

Postprzez kamilfgangsta w 27 Paź 2010, 17:43

Proszę o pomoc mam problem, gdy naprawiłem broń nie mogłem jej potem wyciągnąć i wczytałem grę to wywaliło mi do pulpitu.
Kod: Zaznacz wszystko
FATAL ERROR
 
[error]Expression    : !save_guid || (*save_guid == header().guid())
[error]Function      : CALifeSpawnRegistry::load
[error]File          : E:\stalker\patch_1_0004\xr_3da\xrGame\alife_spawn_registry.cpp
[error]Line          : 124
[error]Description   : Saved game doesn't correspond to the spawn : DELETE SAVED GAME!
 

stack trace:

Uwagi moderatora:

Logi w [CODE] - ati
Awatar użytkownika
kamilfgangsta
Stalker

Posty: 87
Dołączenie: 29 Sty 2010, 20:52
Ostatnio był: 29 Cze 2012, 17:27
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: Martha
Kozaki: 0

Re: [НОВЫЙ СЮЖЕТ 5 - ZEW MONOLITU] czyli Sarkofag Twoim dome

Postprzez atikabubu w 27 Paź 2010, 17:57

Nie używasz aby sejwa z innej wersji?
Fiat justitia ruat caelum
W10 x64 / Ryzen 3600 4.2 GHz/ Gigabyte GTX 1070 / 16 GB DDR 4
Pierwszy opek/ LA Persona (Firefox) / Hińskie bajki obejrzane
Awatar użytkownika
atikabubu
Very Important Stalker

Posty: 1459
Dołączenie: 23 Lut 2008, 13:10
Ostatnio był: 27 Sie 2024, 19:15
Miejscowość: Zajebista
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: RP-74
Kozaki: 569

Re: [НОВЫЙ СЮЖЕТ 5 - ZEW MONOLITU] czyli Sarkofag Twoim dome

Postprzez kamilfgangsta w 27 Paź 2010, 18:03

Nie
Awatar użytkownika
kamilfgangsta
Stalker

Posty: 87
Dołączenie: 29 Sty 2010, 20:52
Ostatnio był: 29 Cze 2012, 17:27
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: Martha
Kozaki: 0

Re: [НОВЫЙ СЮЖЕТ 5 - ZEW MONOLITU] czyli Sarkofag Twoim dome

Postprzez KoweK w 27 Paź 2010, 21:26

Spawn po prostu nie pasuje do Twojego save'a. Jedyne wyjście? Wgraj odpowiedni plik all.spawn lub po prostu usuń save'a i... tak, zacznij od nowa grać.

Inne wyjście: wczytaj wcześniejszy save. Jeżeli postępowałeś wg tego, co jest w pierwszym poście, to masz masę save'ów "nie-quicków" i "nie-auto", które cię ubezpieczają w razie błędów.
"kowunio jest stalkerem ubranym w sweter ochronny "wschód słońca" szukającym artefaktów w zonie szczecińskiej
legenda głosi, że zdołał ominąć korki i dostać się do centrum - żyły złota"

Wheeljack
Awatar użytkownika
KoweK
Główny Administrator

Posty: 5662
Dołączenie: 10 Cze 2005, 14:49
Ostatnio był: Wczoraj, 13:48
Frakcja: Bandyci
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 1475

PoprzedniaNastępna

Powróć do Cień Czarnobyla

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 7 gości