[Tajne Ścieżki 2 (Final Update) + Autumn Aurora 2]

Regulamin forum
Dział "Modyfikacje Gotowe" służy do dyskusji o modyfikacjach, które już są stworzone lub do zadawania pytań na ich temat. Znajdziemy tutaj również linki do ściągnięcia modyfikacji (które powinny, a raczej muszą być w pierwszym poście tematu danej modyfikacji).

Przy zadawaniu pytania związanego z problemem dotyczącym modyfikacji, prosimy o podawanie treści całego loga błędu - koniecznie w tagu [CODE].

Przy cytowaniu plików *.LTX stosować tag [SYNTAX="ini"], przy cytowaniu plików *.script [SYNTAX="lua"] a przy cytowaniu plików *.xml - [SYNTAX="xml"].

Lokalizacja logów:
Windows XP - C:\Documents and Settings\All Users\Moje dokumenty\STALKER-SHOC\logs\xray_nazwaużytkownika.log
Windows Vista/7 - C:\Users\Public\Documents\STALKER-SHOC\logs\xray_nazwaużytkownika.log
Steam - X:\Program Files (x86)\Steam\SteamApps\common\Stalker Shadow of Chernobyl\_appdata_\logs

Pytania na temat modyfikacji zadajemy w wątku dla niej stworzonym lub tworzymy nowy, jeśli takowego nie ma.

Gdy chcemy założyć nowy wątek, obowiązkowe jest przeczytanie tego tematu.

Re: [Tajne Ścieżki 2 (Final Update) + Autumn Aurora 2]

Postprzez Pure w 04 Sty 2015, 20:57

Właśnie pobierałem z tego linku 2 posty wyżej, teraz już 3 hehs. Sprawdzałem też czy działa po poszczególnych "kopiuj wklei" folderach. Podstawka oczywiście działa, samo wgranie tego moda z tego linku też działało. Później wkleiłem te udoskonalenia z burzami itp. i po zrobieniu tego ukazał się błąd.
Chwała monolitowi!
Awatar użytkownika
Pure
Kot

Posty: 14
Dołączenie: 31 Gru 2014, 14:09
Ostatnio był: 27 Wrz 2016, 21:23
Frakcja: Monolit
Kozaki: 1

Reklamy Google

Re: [Tajne Ścieżki 2 (Final Update) + Autumn Aurora 2]

Postprzez Cromm Cruac w 05 Sty 2015, 00:32

Skoro działa bez nich to ich nie wklejaj. A w ogóle co za udoskonalenia?
Image

"Twoja opowieść mnie znudziła albowiem nie była o mnie" - Król Julian
Awatar użytkownika
Cromm Cruac
Modder

Posty: 2542
Dołączenie: 22 Sty 2010, 19:01
Ostatnio był: 01 Paź 2024, 18:55
Miejscowość: Londyn / Bielsko-Biała
Kozaki: 1077

Re: [Tajne Ścieżki 2 (Final Update) + Autumn Aurora 2]

Postprzez scigacz1975 w 05 Sty 2015, 01:24

Pure napisał(a):Właśnie pobierałem z tego linku 2 posty wyżej, teraz już 3 hehs. Sprawdzałem też czy działa po poszczególnych "kopiuj wklei" folderach. Podstawka oczywiście działa, samo wgranie tego moda z tego linku też działało. Później wkleiłem te udoskonalenia z burzami itp. i po zrobieniu tego ukazał się błąd.


:facepalm: Urwa - przecież napisałem że wszystkie poprawki już wrzuciłem. Po kiego jeszcze grzebiesz :/
Wszystko co Vandr dorzucił już jest dodane. Możesz sobie ewentualnie dorzucić to co jest w dodatkach w archiwum.

Za ten post scigacz1975 otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive vandr.
Awatar użytkownika
scigacz1975
Monolit

Posty: 3243
Dołączenie: 29 Sty 2010, 00:26
Ostatnio był: 12 Wrz 2024, 15:31
Miejscowość: Stalowa Wola
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: --
Kozaki: 926

Re: [Tajne Ścieżki 2 (Final Update) + Autumn Aurora 2]

Postprzez mayer99 w 05 Sty 2015, 12:24

Ścigacz my hero, 1 pytanko: czy na pewno detektory echo i niedźwiedź wykrywają wszystkie artefakty? Chodzi mi dokładnie o rubinową sprężynę i rubinową bateryjkę. Jestem na etapie czystek w Dolinie Mroku i jak do tej pory nigdzie ich nie znalazłem. Poza tym zmiany w obrażeniach, balistyce, dźwiękach broni miodzio. Miałem kilka losowych CTD, ale bez żadnych logów. Sam pozmieniałem jedynie celowniki w kilku giwerach posiłkując się AA i Misery. ENB Vandra też wymiata-widać znaczną różnicę. Super robota Panowie big thx :E.
Awatar użytkownika
mayer99
Łowca

Posty: 439
Dołączenie: 20 Lut 2011, 12:22
Ostatnio był: 31 Sie 2024, 22:50
Miejscowość: 3miasto
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Sniper SGI
Kozaki: 41

Re: [Tajne Ścieżki 2 (Final Update) + Autumn Aurora 2]

Postprzez scigacz1975 w 05 Sty 2015, 14:28

Na pewno - tyle że zasięg działania Echo to ledwie 10 czy 15 metrów, Niedźwiedź około 25-30. Te losowe BSOD-y cały czas trapią tego moda i niestety nic nie poradzisz. Jedyne wyjście zapisywać grę co chwilę. Zresztą z tego powodu zmieniłem cyrkulację autosave z 1 godziny na 5 minut. Najgorzej jest w Barze do czasu wyczyszczenia go z bandytów, potem już trochę lepiej.
Awatar użytkownika
scigacz1975
Monolit

Posty: 3243
Dołączenie: 29 Sty 2010, 00:26
Ostatnio był: 12 Wrz 2024, 15:31
Miejscowość: Stalowa Wola
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: --
Kozaki: 926

Re: [Tajne Ścieżki 2 (Final Update) + Autumn Aurora 2]

Postprzez mayer99 w 05 Sty 2015, 15:53

To dziwne z tymi artami bo dosłownie nigdzie gdzie były do tej pory ich nie znalazłem... :omatko: Co do wylotów to u mnie, w Barze spokój w tym temacie, najgorzej było na Radarze w miejscu gdzie stoją wozy i jest barykada z zasadzką wojska - w tym rejonie przy próbie wczytania jakiegokolwiek save'a ( zrobionego w tym miejscu )od razu CTD bez loga.
W jakim pliku sprawdzić jakie nagrody/bronie może dać Woronin za oczyszczenie z mutantów terenów przy Lab X18?
Awatar użytkownika
mayer99
Łowca

Posty: 439
Dołączenie: 20 Lut 2011, 12:22
Ostatnio był: 31 Sie 2024, 22:50
Miejscowość: 3miasto
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Sniper SGI
Kozaki: 41

Re: [Tajne Ścieżki 2 (Final Update) + Autumn Aurora 2]

Postprzez scigacz1975 w 05 Sty 2015, 17:23

Te nagrody są częściowo losowe, ale nie mam pojęcia który skrypt :/
Awatar użytkownika
scigacz1975
Monolit

Posty: 3243
Dołączenie: 29 Sty 2010, 00:26
Ostatnio był: 12 Wrz 2024, 15:31
Miejscowość: Stalowa Wola
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: --
Kozaki: 926

Re: [Tajne Ścieżki 2 (Final Update) + Autumn Aurora 2]

Postprzez Plaargath w 05 Sty 2015, 19:14

mayer99 napisał(a):W jakim pliku sprawdzić jakie nagrody/bronie może dać Woronin za oczyszczenie z mutantów terenów przy Lab X18?


%\gamedata\config\misc\task_manager.ltx. Zadania oczyszczania dla powinności są w sekcjach dolg_eliminate_lager_x gdzie x to kolejne zadania tego typu. Po zawartości sekcji znajdziesz to, które Cię interesuje. A konkretnie pod parametrem "target". Patrzysz po nazwie: od "yan" to będzie Jantar, od "ros" to Rostok, "val" to będzie Dolina Mroku, nie wiem jak jest w TŚ2, ale w samym AA2 na przykład dolg_eliminate_lager_13 ma target = val_lager_bandits czyli bandytów w darkdolinie, a pod reward_item masz wymienione nagrody. Niektóre zadania mają jeszcze parametr "prior", czyli ile musisz wcześniej machnąć questów dla danego "parent" (tutaj dolg czyli powinność), żeby nagroda zahulała.

EDIT
Pierniczę głupoty. Teraz dopiero zajrzałem do TŚ2.
Tam w %\gamedata\config\gameplay\tasks_new.xml jest to zadanie, w linijce 1224.
Z dialogu zapisanego w pliku %\gamedata\config\gameplay\dialogs_new.xml wynika, że jak zadanie zrobisz (linijka 5351) dostajesz infoporcję "voronin_snork_done" i wywołanie akcji w skrypcie new_dialog.script. Tam nagroda generuje się w funkcji w linijce 2214 - skrypt wybiera ją losowo z tablicy o nazwie "nagrad.level_3". Definicja jej zawartości znajduje się w tym samym skrypcie od linijki 34 do 48. A konkretnie:

Kod: Zaznacz wszystko
  level_3 = {
  "wpn_sig_m2",
  "wpn_l85_m2",
  "wpn_abakan_m2",
  "wpn_eagle_m1",
  "wpn_winchester_m1",
  "wpn_spas12_m1",
  "wpn_groza_m1",
  "wpn_mp7a3",
  "wpn_sg552_sk1",
  "wpn_bizon",
  "wpn_kriss_super_v",
  "wpn_tt33_sk1",
  "wpn_m1891_30_scope",
  "wpn_mp5_m1"
 },
Image Image

Merkantylizm, srerkantylizm.

Za ten post Plaargath otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive mayer99.
Awatar użytkownika
Plaargath
Weteran

Posty: 653
Dołączenie: 23 Mar 2010, 15:12
Ostatnio był: 10 Sie 2024, 12:24
Kozaki: 234

Re: [Tajne Ścieżki 2 (Final Update) + Autumn Aurora 2]

Postprzez mayer99 w 09 Sty 2015, 09:32

Ścigacz, czy to ty wprowadziłeś możliwość podpięcia do kolimatora, celownika optycznego Eotech w Steyr Aug A3???!
Jeśli tak to szacun wielki :), wcześniej nigdy się nie potknąłem o ten celownik... :facepalm: Ale wracając do tematu, zedytowałem dla siebie siatkę celownika w tej optyce, chciałbym też lekko poprawić scope zoom factor, ale nie mam pojęcia gdzie szukać tego celownika. W pliku xxx:\gamedata\config\weapons\aug3.ltx parametr scope zoom factor jest 50, ale jest to wartość dla kolimatora. Gdzie jest ten parametr dla nowej lunety? W pliku \aug3.ltx jest ona zapisana jako optik1 chyba...ale nigdzie nie mogłem tego znaleźć... :/
Awatar użytkownika
mayer99
Łowca

Posty: 439
Dołączenie: 20 Lut 2011, 12:22
Ostatnio był: 31 Sie 2024, 22:50
Miejscowość: 3miasto
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Sniper SGI
Kozaki: 41

Re: [Tajne Ścieżki 2 (Final Update) + Autumn Aurora 2]

Postprzez Plaargath w 09 Sty 2015, 12:41

[wpn_addon_optik] zdefiniowany jest w pliku %\gamedata\config\weapons\new_guns\w_ak104T.ltx od linijki 191 do 214
Image Image

Merkantylizm, srerkantylizm.

Za ten post Plaargath otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive mayer99.
Awatar użytkownika
Plaargath
Weteran

Posty: 653
Dołączenie: 23 Mar 2010, 15:12
Ostatnio był: 10 Sie 2024, 12:24
Kozaki: 234

Re: [Tajne Ścieżki 2 (Final Update) + Autumn Aurora 2]

Postprzez mayer99 w 10 Sty 2015, 01:34

W Ścigaczowej wersji wykonałem wszystkie 4 wyzwania Wariaga ( bez oszustw z extra apteczkami etc. ale nie dałem się tez obrabować) i nie dostałem ani broni w nagrodę ani recepty... Tak ma być? Zostało to zmienione?
I sprawa Nibyolbrzymów jeszcze...giną stanowczo za łatwo, wystarczy 3-4 naboje kalibru 5.56 lub 1 strzał ze śrutu...
Awatar użytkownika
mayer99
Łowca

Posty: 439
Dołączenie: 20 Lut 2011, 12:22
Ostatnio był: 31 Sie 2024, 22:50
Miejscowość: 3miasto
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Sniper SGI
Kozaki: 41

Re: [Tajne Ścieżki 2 (Final Update) + Autumn Aurora 2]

Postprzez scigacz1975 w 10 Sty 2015, 03:19

Przy nibyolbrzymach nic nie grzebałem - osłabiłem trochę chimery, a @Vandr Fantomów.

Gra Wariaga bugowała się po ostatniej rundzie, dlatego trochę zmieniłem skrypt. Niestety ubocznym efektem jest brak nagrody na końcu. Ale za to jest możliwość wykonywania dalej zadań z linii fabularnej.

Tak w ogóle zauważyłem że to final update więcej spieprzyło niż poprawiło :facepalm:
Awatar użytkownika
scigacz1975
Monolit

Posty: 3243
Dołączenie: 29 Sty 2010, 00:26
Ostatnio był: 12 Wrz 2024, 15:31
Miejscowość: Stalowa Wola
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: --
Kozaki: 926

PoprzedniaNastępna

Powróć do Cień Czarnobyla

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: svt07 oraz 2 gości