[ABC Inferno] Piekło na ziemi

Regulamin forum
Dział "Modyfikacje Gotowe" służy do dyskusji o modyfikacjach, które już są stworzone lub do zadawania pytań na ich temat. Znajdziemy tutaj również linki do ściągnięcia modyfikacji (które powinny, a raczej muszą być w pierwszym poście tematu danej modyfikacji).

Przy zadawaniu pytania związanego z problemem dotyczącym modyfikacji, prosimy o podawanie treści całego loga błędu - koniecznie w tagu [CODE].

Przy cytowaniu plików *.LTX stosować tag [SYNTAX="ini"], przy cytowaniu plików *.script [SYNTAX="lua"] a przy cytowaniu plików *.xml - [SYNTAX="xml"].

Lokalizacja logów:
Windows XP - C:\Documents and Settings\All Users\Moje dokumenty\STALKER-SHOC\logs\xray_nazwaużytkownika.log
Windows Vista/7 - C:\Users\Public\Documents\STALKER-SHOC\logs\xray_nazwaużytkownika.log
Steam - X:\Program Files (x86)\Steam\SteamApps\common\Stalker Shadow of Chernobyl\_appdata_\logs

Pytania na temat modyfikacji zadajemy w wątku dla niej stworzonym lub tworzymy nowy, jeśli takowego nie ma.

Gdy chcemy założyć nowy wątek, obowiązkowe jest przeczytanie tego tematu.

Postprzez Doom91 w 28 Cze 2008, 21:45

Właśnie tak zrobiłem... Mój ostatni działający save jest przed wejściem do Wysypiska i nawet wtedy wszystko się sypie... Spróbuje wygrzebać save gdy jestem jeszcze w Barze i zobaczę czy wtedy będzie normalnie działało. Hmm bawiłem się trochę z tymi portalami więc możliwe, że to ich wina... Szczególnie, że jeden był w Barze i się zepsuł hehe tzn zamiast do Agropromu teleportował mnie do Doliny mroku...


Taaaaak... wcześniejsze savey działają normalnie... Czyli zostały dwie możliwości:
albo te portale wszystko zepsuły albo ten mod ma takiego buga w skryptach itp na tym etapie gry:(
Doom91
Kot

Posty: 2
Dołączenie: 28 Cze 2008, 21:15
Ostatnio był: 27 Wrz 2009, 22:15
Kozaki: 0

Reklamy Google

Postprzez CLEAR SKYline w 29 Cze 2008, 00:13

Właśnie, co do portali. Nie używaj ich między lokacjami, a najlepiej wogóle. Z dwóch portali postawionych obok siebie potrafi wylecieć stado mutantów, niczym przy blowoucie, a teleportując się między lokacjami, z miejsca A do miejsca B, lądujesz w miejscu C.
ImageImage
11% graczy uważa że najważniejsza jest grywalność, jeśli należysz do tych 89% dla których ważniejsza jest grafika to p...l się.
Awatar użytkownika
CLEAR SKYline
Łowca

Posty: 464
Dołączenie: 13 Lis 2007, 21:07
Ostatnio był: 29 Sty 2013, 15:25
Miejscowość: 3OHA -> БAP -> APEHA
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Black Kite
Kozaki: 1

Postprzez Crew w 30 Cze 2008, 16:45

W modzie jest coś takiego że bronie , nawet nowe zostają automatycznie zepsute do jakiegoś poziomu , ma to związek z naszym doświadczeniem . Można to jakoś usunąć ?

Oraz , czy można coś zrobić żeby była normalna pogoda ?
Awatar użytkownika
Crew
Łowca

Posty: 415
Dołączenie: 22 Lut 2008, 19:11
Ostatnio był: 10 Mar 2024, 11:52
Miejscowość: Wałcz
Frakcja: Najemnicy
Ulubiona broń: GP 37
Kozaki: 19

Postprzez Przemek77 w 01 Lip 2008, 05:54

Crew napisał(a):Oraz , czy można coś zrobić żeby była normalna pogoda ?

A jaki masz konkretnie problem z pogodą?
U mnie coś się zrobiło - albo dopiero teraz zauważyłem, nie wiem już - że mam jakby "inwersję oświetlenia" - im gęstsze chmury są na niebie tym ostrzejsze światło słoneczne występuje. Czyli w przypadku czystego nieba nie ma w ogóle cieni a gdy leje jak z cebra są piekne cienie jak przy bezchmurnym dniu.
Pijany listonosz ze świata modliszek
Przywozi mi listy, i niszczy mi ciszę,
Której nie ma i tak;
Bo jest dziecko moje i sny atomowe,
I myśli myśliwce co są odrzutowe -
Ich huk - to dla mnie - znak.
Awatar użytkownika
Przemek77
Przewodnik

Posty: 904
Dołączenie: 26 Maj 2008, 13:17
Ostatnio był: 29 Gru 2022, 21:38
Miejscowość: LUBLIN
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Akm 74/2U
Kozaki: 118

Postprzez Crew w 01 Lip 2008, 09:22

Bo mam taki problem , że cały czas u mnie jest brzydka pogoda , cały czas leje , ciemno jest , lub mgła , nigdy jeszcze nie miałem słońca i czystego nieba , oraz nie widziałem w grze zachodu słońca :/

W pliku db.script wyłączyłem tą dynamiczną pogodę ale nic nie dało
Awatar użytkownika
Crew
Łowca

Posty: 415
Dołączenie: 22 Lut 2008, 19:11
Ostatnio był: 10 Mar 2024, 11:52
Miejscowość: Wałcz
Frakcja: Najemnicy
Ulubiona broń: GP 37
Kozaki: 19

Postprzez Przemek77 w 01 Lip 2008, 09:27

Crew napisał(a):Bo mam taki problem , że cały czas u mnie jest brzydka pogoda , cały czas leje , ciemno jest , lub mgła , nigdy jeszcze nie miałem słońca i czystego nieba , oraz nie widziałem w grze zachodu słońca :/

W pliku db.script wyłączyłem tą dynamiczną pogodę ale nic nie dało

Ten typ tak ma. Ja również w ABC mam non stop brzydką pogodę i przez 70% czasu leje no ale to już chyba taki urok moda. Czyste niebo bywa (może nie w 100% czyste) ale baaardzo rzadko.
Gorszy jest ten problem co go powyżej opisałem bo troche wkurza.
Pijany listonosz ze świata modliszek
Przywozi mi listy, i niszczy mi ciszę,
Której nie ma i tak;
Bo jest dziecko moje i sny atomowe,
I myśli myśliwce co są odrzutowe -
Ich huk - to dla mnie - znak.
Awatar użytkownika
Przemek77
Przewodnik

Posty: 904
Dołączenie: 26 Maj 2008, 13:17
Ostatnio był: 29 Gru 2022, 21:38
Miejscowość: LUBLIN
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Akm 74/2U
Kozaki: 118

Postprzez Eradorius w 02 Lip 2008, 23:42

Zmodyfikowałem lekko wather overhauled 1.01 żeby współpracował z tym modem i efekt jest taki, że pogoda jest normalna, tylko czaszem zdarza się chaotyczność
Link
Eradorius
Kot

Posty: 8
Dołączenie: 23 Lip 2007, 15:34
Ostatnio był: 07 Lip 2008, 22:38
Kozaki: 0

Postprzez Crew w 03 Lip 2008, 22:29

Normalna w jakim sensie ? Czyli nie zmienia się co godzinę , tak >?
Awatar użytkownika
Crew
Łowca

Posty: 415
Dołączenie: 22 Lut 2008, 19:11
Ostatnio był: 10 Mar 2024, 11:52
Miejscowość: Wałcz
Frakcja: Najemnicy
Ulubiona broń: GP 37
Kozaki: 19

Postprzez CLEAR SKYline w 04 Lip 2008, 00:01

Pewnie w takim sensie, że częściej jest ładna, słoneczna pogoda.
ImageImage
11% graczy uważa że najważniejsza jest grywalność, jeśli należysz do tych 89% dla których ważniejsza jest grafika to p...l się.
Awatar użytkownika
CLEAR SKYline
Łowca

Posty: 464
Dołączenie: 13 Lis 2007, 21:07
Ostatnio był: 29 Sty 2013, 15:25
Miejscowość: 3OHA -> БAP -> APEHA
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Black Kite
Kozaki: 1

Postprzez Przemek77 w 04 Lip 2008, 06:50

Ciekawy bug w ABC Inferno 1.1.
Jestem w Prypeci, dochodzę do Stadionu.Gra sobie zapisuje "abc_autosave_coś_tam", na stadionie robię sobie save'a zaraz przed przejściem do NPP, przechodzę do elektrowni. Myślę -zobaczę czy można do Prypeci powrócić - wracam ale po wczytaniu się mapy miasta gra raczy mnie filmikiem jak to przyniesiono ciało Nazcanczonego do Sidorowicza i "budzę" się na ciężarówce przy prypeckim hotelu.
I teraz - wczytanie save'a ze Stadionu (tego mojego) powoduje zawsze wyświetlenie losowego filmiku - np: z jednego z zakończeń, z elektrownią i szczurami itp. i "pobudkę" na w/w ciężarówce. Tak samo gdy wczytam autosave'a.
Gdy się wykona save'a już w NPP - takich cyrków nie ma.

Swoją drogą - "fałszywe" zakończenia w ABC to niezła jazda :)
Pijany listonosz ze świata modliszek
Przywozi mi listy, i niszczy mi ciszę,
Której nie ma i tak;
Bo jest dziecko moje i sny atomowe,
I myśli myśliwce co są odrzutowe -
Ich huk - to dla mnie - znak.
Awatar użytkownika
Przemek77
Przewodnik

Posty: 904
Dołączenie: 26 Maj 2008, 13:17
Ostatnio był: 29 Gru 2022, 21:38
Miejscowość: LUBLIN
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Akm 74/2U
Kozaki: 118

Postprzez Zaitsev w 04 Lip 2008, 09:55

Mam problem, a mianowicie WIELKI problem gdy wchodzę do ,,X16'' jeszcze w Jantarze przy wejściu do środka Laborka to mnie wywala do windy :/
Patch:1.0004
Mody inne:brak
Awatar użytkownika
Zaitsev
Stalker

Posty: 57
Dołączenie: 18 Lut 2008, 18:33
Ostatnio był: 29 Sie 2013, 17:12
Miejscowość: Limańsk
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: RP-74
Kozaki: 0

Postprzez CLEAR SKYline w 04 Lip 2008, 11:57

Też mam podobną sytuację. Ładuję save w Prypeci, filmik (zawsze NPP i szczury), , zataczam się i ląduję pod mapą, a za chwilę na ciężarówce przed hotelem (tam, gdzie po zakończeniu gry z modem). Idę znów na stadion, filmik (prezentacja stadionu), atakuje mnie 1 gryzoń (zawsze, nawet jak wybiję wszystko co się rusza) i wracam do wejścia na stadion (w orginale ładuje się NPP). Dopiero później zaczaiłem przeglądając mapę za alternatywnym przejściem, że przejście jest dopiero po drugiej stronie.

Co do problemu z X16, nie miałem go. Wogóle rzadko mod wywalał do pulpetu.
ImageImage
11% graczy uważa że najważniejsza jest grywalność, jeśli należysz do tych 89% dla których ważniejsza jest grafika to p...l się.
Awatar użytkownika
CLEAR SKYline
Łowca

Posty: 464
Dołączenie: 13 Lis 2007, 21:07
Ostatnio był: 29 Sty 2013, 15:25
Miejscowość: 3OHA -> БAP -> APEHA
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Black Kite
Kozaki: 1

PoprzedniaNastępna

Powróć do Cień Czarnobyla

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość