[STALKER Complete 2009]

Regulamin forum
Dział "Modyfikacje Gotowe" służy do dyskusji o modyfikacjach, które już są stworzone lub do zadawania pytań na ich temat. Znajdziemy tutaj również linki do ściągnięcia modyfikacji (które powinny, a raczej muszą być w pierwszym poście tematu danej modyfikacji).

Przy zadawaniu pytania związanego z problemem dotyczącym modyfikacji, prosimy o podawanie treści całego loga błędu - koniecznie w tagu [CODE].

Przy cytowaniu plików *.LTX stosować tag [SYNTAX="ini"], przy cytowaniu plików *.script [SYNTAX="lua"] a przy cytowaniu plików *.xml - [SYNTAX="xml"].

Lokalizacja logów:
Windows XP - C:\Documents and Settings\All Users\Moje dokumenty\STALKER-SHOC\logs\xray_nazwaużytkownika.log
Windows Vista/7 - C:\Users\Public\Documents\STALKER-SHOC\logs\xray_nazwaużytkownika.log
Steam - X:\Program Files (x86)\Steam\SteamApps\common\Stalker Shadow of Chernobyl\_appdata_\logs

Pytania na temat modyfikacji zadajemy w wątku dla niej stworzonym lub tworzymy nowy, jeśli takowego nie ma.

Gdy chcemy założyć nowy wątek, obowiązkowe jest przeczytanie tego tematu.

Re: [STALKER Complete 2012]

Postprzez dawidg93 w 22 Kwi 2010, 20:53

Ja mam problem z najnowszą wersją moda 1.4.4 (wersja stalkera 1.5000). Chodzi o to, że jak strzelam w żarówkę to ta pęka, lecz dalej pada z niej światło, tak jak by normalnie działała.
Ktoś się z tym już spotkał, lub wie jak to naprawić?

Pozdrawiam
dawidg93
dawidg93
Kot

Posty: 7
Dołączenie: 22 Gru 2009, 16:56
Ostatnio był: 08 Lut 2011, 16:51
Frakcja: Samotnicy
Kozaki: 1

Reklamy Google

Re: [STALKER Complete 2012]

Postprzez borzo w 27 Kwi 2010, 21:14

witam jestem nowym członkiem forum stalker.pl, jak do tej pory istniał jedynie mod complete 2009 poprawiający grafikę w 1 częsci stalkera, jednak przed paroma dniami została wydana jego wariacja dla czystego nieba, a w planach jest już kolejna.... jako że nie posiadam aktualnie peceta zdolnego do odpalenia NAWET niezmodowanej wersji(ale za parę miesięcy to się zmieni;p) myślę, że byłoby dobrze gdyby ktoś zechcial sprawdzić, czy na dzień dzisiejszy jest możliwa jego instalacja na polskiej wersji czyste niebo, czy szybkość animacji znacznie spada itp;p oczywiście nie wiem czy jest to latwe zadanie bo o ile sie orientuję to sam twórca modu zamieścil do 1 czesci complete patcha dla polskiej wersji, niemniej byłoby idealnie gdybym za parę miesięcy wiedział co i jak ;p mod może sie jeszcze rozwinąć bo ma dopiero kilkanaście dni istnienia;p z góry dzieki
borzo
Kot

Posty: 4
Dołączenie: 27 Kwi 2010, 20:59
Ostatnio był: 06 Cze 2012, 03:24
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: Storming Obokan
Kozaki: 0

Re: [STALKER Complete 2012]

Postprzez impulse_101 w 29 Kwi 2010, 11:59

Wlasnie ukonczylem gre poraz N-ty, tym razem z modem STALKER Complete 2012 v1.4.4 i moge smialo polecic. Instalacja z pliku .exe czyli nie trzeba recznie instalowac moda, poprostu wgrywamy jak patch.
Zero bugow, wszystko slicznie chodzilo.

Grafika jest swietna, naprawde odwalili kawal dobrej roboty. Nowe tekstury sa doskonalej jakosci (bija na glowe Zew Prypieci), polepszony HDR, warunki pogodowe, motion blur, deep of field, poprawione anomalie ...jedyn slowem cudo. Najbardzie na mnie wrazenie zrobil "view distans", a to dzieki sprytnie pomyslanej teksturze nieba ktora na horyzoncie dodaje pagorki, drzewa i inne elemnty. Dzieki temu powstaje zludzenie ze mapa jest dwa razy wieksza.

Dodane jest pare smaczkow do gry: mozliwosc spania, niektore bronie maja dodane mozliwosci instalacj granatnikow i lunet, stalkerzy usuwaja zwloki z obozu ciagnac je po ziemi, naprawa broni i kombinezonow oraz wiele innych.

Najwazniejsza zaleta tego moda jest jego wywazenie, mam na mysli to ze tworcy dodajac nowe tekstury lub opcje zrobili to ze smakiem ...przykladowo w modzie OL 2.2 irytowala mnie nienaturalnie zielona trawa, jakies czerwone maki lub 200 rodzaji kalasza w 300 wersjach kolorystycznych. W Complete 2012 wiedzieli kiedy przestac.

Ponizej kilka linkow do screenow mojego autorstwa przedstawiajacych jakos grafiki w modzie (res 1600x9000, HQ)


Szkoda tylo ze nie dali blow out'ow :|

Mod testowany na Athlon x4 2,6Ghz, 3GB ram, Ati HD4850 512MB OC, Win 7 64bit
Image
Awatar użytkownika
impulse_101
Legenda

Posty: 1305
Dołączenie: 20 Sty 2009, 16:47
Ostatnio był: 08 Lut 2020, 16:44
Frakcja: Czyste Niebo
Ulubiona broń: Viper 5
Kozaki: 275

Re: [STALKER Complete 2009]

Postprzez Duddits w 13 Maj 2010, 16:27

Miał ktoś problem taki, że gra nie odpalała. Niezależnie czy włączam z poziomu pulpitu, folderu bin czy xfire (na którym widać, że niby gram). Zainstalowałem SoC, modzik v1.4.4 i spolszczyłem. Odpalam i nic :wódka:
Image
Image
Awatar użytkownika
Duddits
Kot

Posty: 28
Dołączenie: 20 Cze 2009, 11:49
Ostatnio był: 13 Cze 2016, 11:58
Miejscowość: Olsztyn
Frakcja: Monolit
Ulubiona broń: SGI 5k
Kozaki: 0

Re: [STALKER Complete 2009]

Postprzez Kszyhu w 15 Maj 2010, 23:35

Witam, mam dość specyficzny problem z wersją 1.4.2 tego moda, pobieżna konsultacja z wujkiem Google niczego nie wykazała. Dość często nie wczytują mi się mutanty/stalkerzy/itemy. Po raz pierwszy zauważyłem to w tunelach pod Agropromem, kiedy na spotkanie nie zjawiła się pijawa. Gdy dotarłem do skrytki Streloka, oprócz pendrive'a nie pojawiło się nic. Pomógł reload, chociaż pancerza i tak nie dostałem. Kolejny raz problem objawił się w Barze, który był pusty, nie licząc strażników przy wejściu. Reload pomógł. Zacząłem walki na arenie, i już 4 raz wczytywałem save'a przed drugą walką, a wrogów jak nie było, tak nie ma.

Miał ktoś już ten problem? A jeśli tak, to czy da się to jakoś załatwić, nie męcząc z reinstalką?
Kszyhu
Kot

Posty: 1
Dołączenie: 27 Lis 2009, 18:28
Ostatnio był: 06 Gru 2010, 22:49
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: TRs 301
Kozaki: 0

Re: [STALKER Complete 2009]

Postprzez dooniek w 16 Maj 2010, 20:03

Witam,
mam mały problem:
zainstalowałem Complete 2009, mam patcha 1.005 czy tam 1.0005 i przy włączeniu gry wylatuje czarny ekran i wywala mnie do pulpitu z tekstem:

XR_3DA.exe caused BREAKPOINT in module "D:\Gry\S.T.A.L.K.E.R. - Shadow of Chernobyl\bin\xrCore.dll" at 0023:00E57CB5, xrDebug::backend()+165 byte(s)

o co chodzi? co zrobić żeby wszytsko gralo?
dooniek
Kot

Posty: 2
Dołączenie: 16 Maj 2010, 20:00
Ostatnio był: 02 Lip 2010, 20:51
Frakcja: Wojsko
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 0

Re: [STALKER Complete 2009]

Postprzez atikabubu w 16 Maj 2010, 20:18

Widać mamusia czytać nie nauczyła... To patrzaj waść do góry na tą ramkę w kolorze... mniejsza o to. Przeczytaj dokładnie i się zastosuj. :E
Fiat justitia ruat caelum
W10 x64 / Ryzen 3600 4.2 GHz/ Gigabyte GTX 1070 / 16 GB DDR 4
Pierwszy opek/ LA Persona (Firefox) / Hińskie bajki obejrzane
Awatar użytkownika
atikabubu
Very Important Stalker

Posty: 1459
Dołączenie: 23 Lut 2008, 13:10
Ostatnio był: 10 Cze 2024, 14:24
Miejscowość: Zajebista
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: RP-74
Kozaki: 569

Re: [STALKER Complete 2009]

Postprzez dooniek w 16 Maj 2010, 20:33

Zgodnie z prośbą [ jednocześnie chylę czoło i przepraszam ]

FATAL ERROR

[error]Expression : fatal error
[error]Function : CStringTable::Load
[error]File : E:\stalker\sources\trunk\xr_3da\xrGame\string_table.cpp
[error]Line : 53
[error]Description : <no expression>
[error]Arguments : string table xml file not found string_table_includes.xml, for language eng
dooniek
Kot

Posty: 2
Dołączenie: 16 Maj 2010, 20:00
Ostatnio był: 02 Lip 2010, 20:51
Frakcja: Wojsko
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 0

Re: [STALKER Complete 2009]

Postprzez freeq52 w 24 Maj 2010, 09:29

Witam, mam problem z wersją 1.4.4. Otóż po instalacji niby wszystko jest ok, gra chodzi elegancko, ale mam problem z widocznością, a mianowicie jej brakiem. Otóż posiadam najnowsze stery do karty graficznej (Radek 4850) i gram na max detalach, widoczność również na full. I po rozpoczęciu gry zamiast dalszych terenów widzę po prostu ogromną mgłę, bo inaczej nie da się tego nazwać. Próbowałem ustawiać tekstury, zmniejszać ustawienia, ale nic to nie dało. W końcu odinstalowałem moda i uruchomiłem sam Cień Czarnobyla z patchem 1.0005 i tam jest wszystko idealnie, a więc to raczej wina samego moda. Ktoś miał taki problem? Ew. jak go rozwiązać? Nie grzebałem w żadnych plikach, nie przestawiałem żadnych opcji ani nie zmieniałem żadnych wartości. Proszę o pomoc.
freeq52
Kot

Posty: 1
Dołączenie: 24 Maj 2010, 09:19
Ostatnio był: 24 Maj 2010, 21:54
Frakcja: Wojsko
Ulubiona broń: Akm 74/2U Special
Kozaki: 0

Re: [STALKER Complete 2009]

Postprzez Kingpinwolf w 24 Maj 2010, 12:33

Prześpij się pare godzin aż się pogoda zmieni.
white trash hardcore r`n`r fuck u
"mógłbym zamieszkać z nią w przyczepie nosząc przepocony podkoszulek sięgający do pępka."

Kingpinwolf
Wygnany z Zony

Posty: 71
Dołączenie: 24 Gru 2009, 17:08
Ostatnio był: 06 Paź 2010, 21:20
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: -5

Re: [STALKER Complete 2009]

Postprzez LeDomello w 25 Maj 2010, 17:59

Witam wszystkich stalkerów. Jestem świeży na tym forum, kiedyś miałem styczność z tą grą, ale tylko przez niecałą godzinkę. Bardzo mnie zaciekawiła. I jeszcze bardziej mod Complete 2009. No i teraz problem. Czytałem o nim i z tego co widziałem robi z grą coś niesamowitego.
Teraz krok po kroku opiszę, co zrobiłem.
Zainstalowałem grę. Potem patche, najpierw 1.0003 potem 1.0004 potem 1.0005. Wtedy włączyłem grę i wyłączyłem. Zainstalowałem moda wersję 1.4.4 ze strony moddb.com czy jakoś tak i gdy włączam grę przez chwilę jest czarny ekran, potem wraca na pulpit, wyświetla się przez chwilę biały prostokąt a w nim napis Pleas wait..., następnie wyskakuje error Xray engine. Jakiś "crash" wyłapany prze BugTrapper czy coś takiego. Proszę o pomoc, ponieważ bardzo chciałbym zagrać w STALKER-a nie ze starą, ale nową grafiką. Z góry dziękuję :).

Mam windowsa 7 64x, jeśli to ważne.
Skrót problemu : zainstalowałem grę, potem moda complete 2009 1.4.4 i włącza mi się błąd, który opisałem powyżej.
Usunąłem już wszystko. Błagam, niech ktoś mi napisze dosłownie krok po kroku, co trzeba robić aby mieć STALKER-a Cień Czernobylu z nową, ładną grafiką. Naprawdę nie chce mi się grać na starej grafice, a ten mod mnie zachęcił do ponownego przejścia gry. PROSZĘ O POMOC!!!
Awatar użytkownika
LeDomello
Kot

Posty: 2
Dołączenie: 25 Maj 2010, 17:45
Ostatnio był: 27 Maj 2010, 23:14
Miejscowość: Chojnice
Kozaki: 0

Re: [STALKER Complete 2009]

Postprzez dorian w 25 Maj 2010, 19:34

Domello..., a Ty po wgraniu gry i pacza, a przed wgraniem moda, zmianę w pliku fsgame. Itx w gamedata$ z "false" na 2 x "true", to w ogóle zrobiłeś..?
Bo o tym, to ani słowa jakoś...
P.S. Jak nie wiesz jak to się robi, to klikasz i masz:

Poradnik: Jak poprawnie instalować mody(fikacje)?

Zmiany zapodaj i pokombinuj z modami bo warto. Stalker bez nich, to już jednak jakby nie całkiem o to chodzi..

dorian
Wygnany z Zony

Posty: 1408
Dołączenie: 11 Lut 2008, 16:02
Ostatnio był: 11 Mar 2020, 20:52
Miejscowość: W-wa
Frakcja: Zombie
Kozaki: 244

PoprzedniaNastępna

Powróć do Cień Czarnobyla

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości