[НОВЫЙ СЮЖЕТ 5 - ZEW MONOLITU] czyli Sarkofag Twoim domem...

Regulamin forum
Dział "Modyfikacje Gotowe" służy do dyskusji o modyfikacjach, które już są stworzone lub do zadawania pytań na ich temat. Znajdziemy tutaj również linki do ściągnięcia modyfikacji (które powinny, a raczej muszą być w pierwszym poście tematu danej modyfikacji).

Przy zadawaniu pytania związanego z problemem dotyczącym modyfikacji, prosimy o podawanie treści całego loga błędu - koniecznie w tagu [CODE].

Przy cytowaniu plików *.LTX stosować tag [SYNTAX="ini"], przy cytowaniu plików *.script [SYNTAX="lua"] a przy cytowaniu plików *.xml - [SYNTAX="xml"].

Lokalizacja logów:
Windows XP - C:\Documents and Settings\All Users\Moje dokumenty\STALKER-SHOC\logs\xray_nazwaużytkownika.log
Windows Vista/7 - C:\Users\Public\Documents\STALKER-SHOC\logs\xray_nazwaużytkownika.log
Steam - X:\Program Files (x86)\Steam\SteamApps\common\Stalker Shadow of Chernobyl\_appdata_\logs

Pytania na temat modyfikacji zadajemy w wątku dla niej stworzonym lub tworzymy nowy, jeśli takowego nie ma.

Gdy chcemy założyć nowy wątek, obowiązkowe jest przeczytanie tego tematu.

Re: [НОВЫЙ СЮЖЕТ5 - ZEW MONOLITU] czyli Sarkofag Twoim domem

Postprzez KieŁ90 w 24 Mar 2010, 19:34

Witam
Mam problem otóż doszedłem do Prypeci, w PDA ma 2 zadania: zestrzelić kogoś i przynieść jakieś dokumenty.
Żadne z tych zadań nie moge wykonać bo nie wiem co i jak, gdy przychodze do zleceniodawcy to on ma mnie w d***.
W Prypeci jest tylko Kieł czy tam Duch w tej piwnicy ( niewiem który dokładnie, rosyjski- czarna magia) i doktorek na stadionie. Chce sie wkońcu wydostać z tej Prypeci. Proszę o pomoc
Udanych łowów
Awatar użytkownika
KieŁ90
Stalker

Posty: 84
Dołączenie: 21 Mar 2009, 22:54
Ostatnio był: 22 Lip 2017, 17:41
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper SGI
Kozaki: 2

Reklamy Google

Re: [НОВЫЙ СЮЖЕТ5 - ZEW MONOLITU] czyli Sarkofag Twoim domem

Postprzez Gelal w 24 Mar 2010, 21:47

W piwnicy to raczej Monolit siedzi po wybiciu najemników. Kieł z Duchem to w przedszkolu będą posiadywać.
Nie pamiętam już wszystkiego z Prypeci więc nie mieszam. Zlecenie pewnie dał Tobie Charon? Jeśli brak znacznika celu misji w PDA to pogadaj z kim możesz w mieście. A może screen z rozmowy ze zleceniodawcą? Trzeba pokombinować bo wskazówki najczęściej znajdziesz w dialogach kiedy PDA jest puste.
14!
Awatar użytkownika
Gelal
Stalker

Posty: 113
Dołączenie: 17 Sty 2010, 23:39
Ostatnio był: 14 Kwi 2024, 23:26
Miejscowość: terra incognita
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2U Special
Kozaki: 10

Re: [НОВЫЙ СЮЖЕТ5 - ZEW MONOLITU] czyli Sarkofag Twoim domem

Postprzez Przemek77 w 31 Mar 2010, 12:14

Od Charona dostaje się w pewnym momencie zadanie by załatwić Ducha. Ci, którzy grali wiedzą, że później zadanie się to troszkę zmienia, dostajemy info od Doktora aby się z nim spotkać etc.
Dokumenty musisz odszukać w sterowni Monolitu - i chyba te papiery zleca Ci odnaleźć Doktor lub Duch, już nie pamiętam. Czyli musisz się wrócić do Elektrowni, ale już jako wróg Monolitu, więc nie będzie tak prosto :)

====EDIT 31.03.2010
Ten mod to faktycznie hardcore. Podróż do tymczasowego obozu "kotów" z tym cholernym Tolikiem to była droga przez mękę - do Wilka doszedłem z 10% życia, czterema nabojami w pistolecie i w rozsypującym się exo, bez żadnych już apteczek, bandaży etc.

I tu pytanie.
Po doprowadzeniu tej fujary (Tolika) do Wilka nie pogadałem z nim a poleciałem do Sidorowicza, przy okazji wytłukłem tych bandytów z wioski, którzy byli dla mnie niemili, czyli "czerwoni". Potem zaczęło walić do wioski wojsko, więc tez ich nabiłem jak cholera. W jednym z domów znalazłem Fanatyka, który jednak nie chciał gadać.

Potem wróciłem się do Wilka i ten mnie wysłał do swojego "tajnika" po broń dla kociarstwa. Przypuszczam, że później będzie zadanie żeby wybić bandytów i uwolnić Fanatyka - czy nic mi się nie pokiełbasi w fabule, z racji, że już wcześniej wytłukłem bandytów z wioski?
Pijany listonosz ze świata modliszek
Przywozi mi listy, i niszczy mi ciszę,
Której nie ma i tak;
Bo jest dziecko moje i sny atomowe,
I myśli myśliwce co są odrzutowe -
Ich huk - to dla mnie - znak.
Awatar użytkownika
Przemek77
Przewodnik

Posty: 904
Dołączenie: 26 Maj 2008, 13:17
Ostatnio był: 29 Gru 2022, 21:38
Miejscowość: LUBLIN
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Akm 74/2U
Kozaki: 118

Re: [НОВЫЙ СЮЖЕТ5 - ZEW MONOLITU] czyli Sarkofag Twoim domem

Postprzez Gelal w 31 Mar 2010, 17:24

Zadanie z Tolikiem jest nieco upierdliwe, ale zacznijmy od tego, że "fujarę" można spokojnie zostawić w tyle i tłuc napotkane mutanty, bo i tak nic mu złego się nie stanie. A śpieszyć się trzeba niestety. Pod kolejowym mostem czeka stadko nibypsów, trzeba je zabić jak najszybciej, a zaraz potem odstrzelić samotną pijawkę. Te właśnie mutanty stanowią największą przeszkodę w tej misji. Bo jeśli nie zdążymy i zginie jeden ze stalkerów Wilka to nie otrzymamy zadania z odbiciem wioski... Czemu? Musimy oddać kotom giwery ze schowka(zadanie od Wilka), jeśli nie oddamy wszystkich to nici z ataku na bandytów. Profilaktycznie można też wytępić wszystkie psy i dziki w okolicy bo nasze kotki mają zdolność pakowania się w kłopoty...
Zabicie obstawy wioski nie wpływa na fabułę, w sumie dobrze rzucony granat F1 załatwia sprawę... po otrzymaniu zadania gra i tak doda kilku bandytów do obstawy Fanatyka. Podobnie z wojskiem, zwyczajnie nie będą już przeszkadzać w odbiciu wioski.
A tak z innej beczki, exo w tym modzie jest do niczego. biegałem długi czas w CKAT-9 a potem w CKAT-10, choć naprawa kosztowała fortunę...
14!
Awatar użytkownika
Gelal
Stalker

Posty: 113
Dołączenie: 17 Sty 2010, 23:39
Ostatnio był: 14 Kwi 2024, 23:26
Miejscowość: terra incognita
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2U Special
Kozaki: 10

Re: [НОВЫЙ СЮЖЕТ5 - ZEW MONOLITU] czyli Sarkofag Twoim domem

Postprzez Przemek77 w 01 Kwi 2010, 07:10

No i własnie, dotarłem do "tajnika", zabrałem broń, pogadałem z Wilkiem i rozdałem broń tym ciołkom w obozie. I nic się nie dzieje. OCB?
Pijany listonosz ze świata modliszek
Przywozi mi listy, i niszczy mi ciszę,
Której nie ma i tak;
Bo jest dziecko moje i sny atomowe,
I myśli myśliwce co są odrzutowe -
Ich huk - to dla mnie - znak.
Awatar użytkownika
Przemek77
Przewodnik

Posty: 904
Dołączenie: 26 Maj 2008, 13:17
Ostatnio był: 29 Gru 2022, 21:38
Miejscowość: LUBLIN
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Akm 74/2U
Kozaki: 118

Re: [НОВЫЙ СЮЖЕТ5 - ZEW MONOLITU] czyli Sarkofag Twoim domem

Postprzez Gelal w 01 Kwi 2010, 19:33

Jeśli rozdałeś wszystkie giwery to chyba trzeba z Wilkiem zagadać. Może tu mieć jeszcze znaczenie czy najpierw oddałeś PDA Wilkowi a potem broń, czy odwrotnie. Pamięć może mnie mylić, ale broń dajemy kotom dopiero po oddaniu PDA ze schowka. Cholera, robiłem to zadanie 2 razy ale nie jestem pewien.
14!
Awatar użytkownika
Gelal
Stalker

Posty: 113
Dołączenie: 17 Sty 2010, 23:39
Ostatnio był: 14 Kwi 2024, 23:26
Miejscowość: terra incognita
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2U Special
Kozaki: 10

Re: [НОВЫЙ СЮЖЕТ5 - ZEW MONOLITU] czyli Sarkofag Twoim domem

Postprzez Przemek77 w 02 Kwi 2010, 06:48

Pewnie, że po powrocie z "tajnika" najpierw oddałem PDA Wilkowi i ten mi kazał porozdawać kałachy i pestki kociarstwu. Porozdawałem, ale zostały mi się w plecaku 2 kałachy, a ludzi już tam więcej nie ma, Wilk natomiast gadać chce tylko o pierdołach. Chyba, cholera coś skopałem...
Pijany listonosz ze świata modliszek
Przywozi mi listy, i niszczy mi ciszę,
Której nie ma i tak;
Bo jest dziecko moje i sny atomowe,
I myśli myśliwce co są odrzutowe -
Ich huk - to dla mnie - znak.
Awatar użytkownika
Przemek77
Przewodnik

Posty: 904
Dołączenie: 26 Maj 2008, 13:17
Ostatnio był: 29 Gru 2022, 21:38
Miejscowość: LUBLIN
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Akm 74/2U
Kozaki: 118

Re: [НОВЫЙ СЮЖЕТ5 - ZEW MONOLITU] czyli Sarkofag Twoim domem

Postprzez Gelal w 02 Kwi 2010, 08:19

Właśnie rozdanie całej broni jest konieczne, pewnie pod Twoją nieobecność 2 koty poszły sobie polować np na pobliskie dziki... albo ubito ich jeszcze podczas misji z Tolikiem ( patrz kilka postów wcześniej ).
Niestety giną oni bardzo łatwo, dlatego należy nieźle ganiać po Kordonie. Zostawić w tyle Tolika i biegiem pod most kolejowy tłuc wszystko co zobaczymy.
Nie sprawdzałem czy po kilku godzinach snu nie pojawią się nowi ochotnicy u Wilka, ale chyba to lepszy patent niż cofać się na początek Kordonu. Najbardziej denerwujące jest to, że nawet oczyszczenie terenu koło ich placówki nie gwarantuje spokoju. Potrafią dziwnie ginąć kiedy idziemy do wilkowego schowka.
14!
Awatar użytkownika
Gelal
Stalker

Posty: 113
Dołączenie: 17 Sty 2010, 23:39
Ostatnio był: 14 Kwi 2024, 23:26
Miejscowość: terra incognita
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2U Special
Kozaki: 10

Re: [НОВЫЙ СЮЖЕТ5 - ZEW MONOLITU] czyli Sarkofag Twoim domem

Postprzez Przemek77 w 02 Kwi 2010, 08:53

A czy ta misja jest konieczna dła głównej fabuły? Bo jesli nie to chyba sobie ją oleję. Tam faktycznie jak się wchodzi w Kordon pierwszy raz - to jest zadyma, że nie wiem. Psiarni, że nie zliczę, dwie pijawy, kilka chimer.... I być może gdy ja grałem to ze dwóch typów mogło polec w walce z tym kołchozem....
Pijany listonosz ze świata modliszek
Przywozi mi listy, i niszczy mi ciszę,
Której nie ma i tak;
Bo jest dziecko moje i sny atomowe,
I myśli myśliwce co są odrzutowe -
Ich huk - to dla mnie - znak.
Awatar użytkownika
Przemek77
Przewodnik

Posty: 904
Dołączenie: 26 Maj 2008, 13:17
Ostatnio był: 29 Gru 2022, 21:38
Miejscowość: LUBLIN
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Akm 74/2U
Kozaki: 118

Re: [НОВЫЙ СЮЖЕТ5 - ZEW MONOLITU] czyli Sarkofag Twoim domem

Postprzez Gelal w 02 Kwi 2010, 09:56

Później dostajemy zadanie od Sida- oprowadzić Freemana(siedzi w wiosce kotów) po Kordonie, i chyba jest ono jakoś powiązane z główną fabułą, ale głowy za to nie dam... Od Wilka w wiosce nie dostajemy już innych zleceń, jedynie Fanatyk chce jakiś artefakt. Znając tego moda to może to potem z czymś kolidować niestety... Wykonałem wszystkie podjęte zlecenia choć czasem były "nieco" upierdliwe...
14!
Awatar użytkownika
Gelal
Stalker

Posty: 113
Dołączenie: 17 Sty 2010, 23:39
Ostatnio był: 14 Kwi 2024, 23:26
Miejscowość: terra incognita
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2U Special
Kozaki: 10

Re: [НОВЫЙ СЮЖЕТ5 - ZEW MONOLITU] czyli Sarkofag Twoim domem

Postprzez wes w 02 Kwi 2010, 20:27

Witam wszystkich i proszę o pomoc . Po wgraniu dodatku TAJNE TROPY nie mogę używać granatów , choć mam je w ekwipunku . Wyrzucenie ich i ponowne podniesienie nie pomaga .
wes
Kot

Posty: 15
Dołączenie: 17 Lut 2010, 23:29
Ostatnio był: 18 Cze 2011, 10:11
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper VLA
Kozaki: 0

Re: [НОВЫЙ СЮЖЕТ5 - ZEW MONOLITU] czyli Sarkofag Twoim domem

Postprzez Gelal w 03 Kwi 2010, 10:07

Тайные Тропы zmienia NS5 dość mocno i powinno się mu poświęcić odrębny temat. Ale z powodu bariery językowej i hardcorowych zmian ciężko z tym będzie...
A co do Twojego pytania, to sprawdź czy masz na pasie dozymetr. Załóż go i zobacz czy coś się zmieniło. Błąd z granatami jest z nim właśnie związany.
Rozumiem wes, że НОВЫЙ СЮЖЕТ5 był dla Ciebie za łatwy skoro zabrałeś się za Tajne Ścieżki? Mod naprawdę wymiata trudnością , dotarłem do Prypeci i odnalazłem wszystkie części manuskryptu dla Mervina ale poległem napromieniowany... nie pomogły nawet dwie Dusze na pasie.
Co do moda to znajdziesz wiele wskazówek tu: http://rutracker.org/forum/viewtopic.php?t=1952805
Część z nich przydaje się też do czystego NS5.
14!
Awatar użytkownika
Gelal
Stalker

Posty: 113
Dołączenie: 17 Sty 2010, 23:39
Ostatnio był: 14 Kwi 2024, 23:26
Miejscowość: terra incognita
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2U Special
Kozaki: 10

PoprzedniaNastępna

Powróć do Cień Czarnobyla

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości