[S.T.A.L.K.E.R: The Faction War]

Regulamin forum
Dział "Modyfikacje Gotowe" służy do dyskusji o modyfikacjach, które już są stworzone lub do zadawania pytań na ich temat. Znajdziemy tutaj również linki do ściągnięcia modyfikacji (które powinny, a raczej muszą być w pierwszym poście tematu danej modyfikacji).

Przy zadawaniu pytania związanego z problemem dotyczącym modyfikacji, prosimy o podawanie treści całego loga błędu - koniecznie w tagu [CODE].

Przy cytowaniu plików *.LTX stosować tag [SYNTAX="ini"], przy cytowaniu plików *.script [SYNTAX="lua"] a przy cytowaniu plików *.xml - [SYNTAX="xml"].

Lokalizacja logów:
Windows XP - C:\Documents and Settings\All Users\Moje dokumenty\STALKER-STCS\logs\xray_nazwaużytkownika.log
Windows Vista/7 - C:\Users\Public\Documents\STALKER-STCS\logs\xray_nazwaużytkownika.log
Steam - X:\Program Files (x86)\Steam\SteamApps\common\Stalker Clear Sky\_appdata_\logs

Pytania na temat modyfikacji zadajemy w wątku dla niej stworzonym lub tworzymy nowy, jeśli takowego nie ma.

Gdy chcemy założyć nowy wątek, obowiązkowe jest przeczytanie tego tematu.

Re: [S.T.A.L.K.E.R: The Faction War]

Postprzez Strellok w 17 Kwi 2011, 19:04

Dzięki szkoda, że tabelka po angielsku, a raczej opisy broni. Jak chcesz mógł bym te opisy przetłumaczyć na polskie może niektórym by się to przydało :D (gotowy dokument bym ci przesłał i ty byś ocenił jak by był dobrze przetłumaczony to mógł byś dać go do użytku, a jak słabo to do kosza :E)
Awatar użytkownika
Strellok
Kot

Posty: 43
Dołączenie: 16 Kwi 2011, 22:04
Ostatnio był: 16 Lis 2011, 18:33
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: SGI 5k
Kozaki: 1

Reklamy Google

Re: [S.T.A.L.K.E.R: The Faction War]

Postprzez smoq2 w 17 Kwi 2011, 19:18

@ KPBMacho - Nie chce nam się już zmieniać całego zachowania frakcji, a właśnie do tego doprowadziłoby dodawanie tego typu elementów. I przypominam złotą zasadę: MODYFIKOWAŁEŚ PLIKI, NIE ZGŁASZAJ BUGÓW! Albo chociaż powiedz co zmieniłeś.

@ Strellok - Opisy broni masz w grze. Nie widzę sensu aby tłumaczyć je w dokumentacji, która i tak zazwyczaj oglądana jest tylko przez członków teamu. Ale jak chcesz to możesz zrobić kopie dokumentu, przetłumaczyć i sam wrzucać linki. Masz moje błogosławieństwo.
ImageImage
Awatar użytkownika
smoq2
Legenda

Posty: 1502
Dołączenie: 27 Cze 2010, 02:05
Ostatnio był: 09 Paź 2019, 06:35
Miejscowość: Wrocław/Zielona Góra
Frakcja: Czyste Niebo
Ulubiona broń: Chaser 13
Kozaki: 497

Re: [S.T.A.L.K.E.R: The Faction War]

Postprzez Sonny Psycho w 17 Kwi 2011, 19:30

Mam pytania - bo jeszcze dzisiaj chcesz wprowadzić zmiany przy zachowaniu się samotników przy przeszukiwaniu zwłok. Kiedy zamierzasz wprowadzić poprawki do mechanika Samotników( to, co sam sugerowałem )? I czy moja propozycja odnośnie przerabiania kombinezonów frakcyjnych na standardowe ma sens, czy nie? Dodatkowo przydałoby się ograniczenie w liczbie granatów posiadanych przez AI.
Mam jeszcze jedną sugestię( nie wiem czy wykonalną ): chodzi o barmanów. Czy mógłbyś tak zrobić, aby po wykupieniu lokalizacji wszystkich schowków, barman nadal oferował losowe schowki za kasę( oczywiście nie tylko w swoim regionie )?
Sonny Psycho
Kot

Posty: 16
Dołączenie: 28 Maj 2010, 19:05
Ostatnio był: 22 Maj 2011, 17:27
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: SGI 5k
Kozaki: 0

Re: [S.T.A.L.K.E.R: The Faction War]

Postprzez Wienia w 17 Kwi 2011, 20:02

Mam problem, mianowicie gdy zbliżam się do bazy Oporu (Opuszczone Gospodarstwo, jeśli się nie mylę) wyskakuje mi bugtrap o następującej treści:

Kod: Zaznacz wszystko
FATAL ERROR
 
[error]Expression    : fatal error
[error]Function      : CScriptEngine::lua_error
[error]File          : E:\priquel\sources\engine\xrServerEntities\script_engine.cpp
[error]Line          : 180
[error]Description   : <no expression>
[error]Arguments     : LUA error: ... - clear sky\gamedata\scripts\loner_awareness.script:178: attempt to index local 'potsmart' (a nil value)


Czy wie ktoś jak temu zaradzić. No i może warto wspomnieć że też wyskoczyło po zabiciu oporowca w wiosce kotów (strzelałem z ukrycia).
Awatar użytkownika
Wienia
Kot

Posty: 21
Dołączenie: 29 Maj 2010, 21:06
Ostatnio był: 28 Paź 2014, 00:41
Miejscowość: Nowy Sącz
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: "Tunder" 5.45
Kozaki: 2

Re: [S.T.A.L.K.E.R: The Faction War]

Postprzez smoq2 w 17 Kwi 2011, 20:33

@ Sonny Psycho - Przeszukiwanie ciał, mechanik i ograniczenie granatów będzie dzisiaj. Przerobić kombinezony frakcyjne na standardowe można u mechanika Oporu. To pozostanie niezmienne. Niestety liczba schowków jest ograniczona. Możemy tylko dać losową zawartość. Żeby zrobić odnawialne schowki trzeba by przerobić cały system a nie chce mi się tego robić. Jeszcze odnośnie granatów. Nie chodzi tu o ilość, bo NPC mają zawsze najwyżej 1 granat w plecaku, a raczej o szanse posiadania lub nie granatu. Obecnie jest to 50% na każdego NPC.

@ Wienia - Poczekaj do wieczora/jutra. Jest to już poprawione tylko ciągle buduje patch. Wrzucę link jak skończę.


A więc, teraz jak skubniemy coś co jakiś inny stalker sobie upatrzył to wtedy podbiegnie on do nas i zacznie się gadka:

http://img863.imageshack.us/img863/7665 ... 304mil.jpg
http://img806.imageshack.us/img806/6602 ... 320mil.jpg

Chyba, że zaczniemy uciekać. Wtedy zacznie strzelać. :)
ImageImage
Awatar użytkownika
smoq2
Legenda

Posty: 1502
Dołączenie: 27 Cze 2010, 02:05
Ostatnio był: 09 Paź 2019, 06:35
Miejscowość: Wrocław/Zielona Góra
Frakcja: Czyste Niebo
Ulubiona broń: Chaser 13
Kozaki: 497

Re: [S.T.A.L.K.E.R: The Faction War]

Postprzez KPBMacho w 17 Kwi 2011, 20:52

smoq2 napisał(a):@ KPBMacho - Nie chce nam się już zmieniać całego zachowania frakcji, a właśnie do tego doprowadziłoby dodawanie tego typu elementów. I przypominam złotą zasadę: MODYFIKOWAŁEŚ PLIKI, NIE ZGŁASZAJ BUGÓW! Albo chociaż powiedz co zmieniłeś.



Nie zmieniłem nic w plikach...w opcjach TFW jest wyłączenie emisji. I "bezsennośc" to skutek wyłączenia tego. Czy moglibyście to naprawić? Te emisje mi nie bardzo przeszkadzają, ale czasem wole je wyłączyć żeby w nieodpowiednich momentach nie przyszły.
"You're in the snipers sight, the first kill tonight, time to die.
You're in the bullets way, the White Death's prey, say goodbye"

http://www.panandrzej.pl/i,40,40/Niewidzialne%20s%C4%85Pijawki%20jeb*ne.jpg
KPBMacho
Stalker

Posty: 70
Dołączenie: 12 Lut 2011, 17:47
Ostatnio był: 31 Mar 2013, 12:25
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: TRs 301
Kozaki: 2

Re: [S.T.A.L.K.E.R: The Faction War]

Postprzez Sonny Psycho w 17 Kwi 2011, 21:10

@ Sonny Psycho - Przeszukiwanie ciał, mechanik i ograniczenie granatów będzie dzisiaj. Przerobić kombinezony frakcyjne na standardowe można u mechanika Oporu. To pozostanie niezmienne. Niestety liczba schowków jest ograniczona. Możemy tylko dać losową zawartość. Żeby zrobić odnawialne schowki trzeba by przerobić cały system a nie chce mi się tego robić. Jeszcze odnośnie granatów. Nie chodzi tu o ilość, bo NPC mają zawsze najwyżej 1 granat w plecaku, a raczej o szanse posiadania lub nie granatu. Obecnie jest to 50% na każdego NPC.


Nie chodzi mi o odnawialne schowki, ale o to, żeby barman dawał też lokalizacje schowków które są poza "macierzystym" terenem. Czyli żeby wziąć lokalizacje tych schowków, na których namiary dają barmani frakcyjni i żeby te lokalizacje mogły być dostępne dla innych barmanów. Przykład: Zimny( barman Czystego Nieba ) daje nam lokalizacje schowków na Bagnie, ale żeby też dawał lokalizacje skrytek w Kordonie, Dolinie Mroku itp. Mam nadzieję, że zrozumiałeś moje intencje :D . W żadnym wypadku nie chcę odnawialnych schowków!

EDIT: z tego co widzę są trzy opcje dialogowe. Ta druga ma szanse procentowe. Możesz wyjaśnić, o co chodzi z tą szansą?
Sonny Psycho
Kot

Posty: 16
Dołączenie: 28 Maj 2010, 19:05
Ostatnio był: 22 Maj 2011, 17:27
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: SGI 5k
Kozaki: 0

Re: [S.T.A.L.K.E.R: The Faction War]

Postprzez nuclear_twister w 17 Kwi 2011, 21:22

Podejrzewam, że będzie to zależne od tego jak nas lubią samotnicy + nasz poziom.

Miałem ciekawego buga przed chwileczką. Stałem sobie i nalewałem cole a tutaj crash z takim oto logiem:

Kod: Zaznacz wszystko
FATAL ERROR
 
[error]Expression    : fatal error
[error]Function      : CScriptEngine::lua_error
[error]File          : E:\priquel\sources\engine\xrServerEntities\script_engine.cpp
[error]Line          : 180
[error]Description   : <no expression>
[error]Arguments     : LUA error: error in error handling
 

stack trace:



Miałem też takiego dziwnego buga przy wczytywaniu save'ów (niestety nie posiadam loga) ale z treści wywnioskowałem, że chodzi o dynamiczną muzykę. Wyłączyłem ją i teraz nie mam już z tym w ogóle problemów. :)
Tak więc ludzie gdy macie problem z wczytywaniem zapisów spróbujcie wyłączyć dynamiczną muzyczkę.
89% graczy uważa że najważniejsza jest grafika.
Jeśli należysz do tych 11% wklej to do podpisu.
Awatar użytkownika
nuclear_twister
Stalker

Posty: 143
Dołączenie: 10 Mar 2010, 14:36
Ostatnio był: 29 Sie 2020, 21:48
Miejscowość: Najstarsze miasto w Polsce :]
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 3

Re: [S.T.A.L.K.E.R: The Faction War]

Postprzez smoq2 w 17 Kwi 2011, 21:43

@ KPBMacho - Przepraszam cię strasznie. Zapomniałem zupełnie, że dodałem taką opcję! Już poprawiam, żeby inni nie mieli takich problemów.

@ Sonny Psycho - No to by było do zrobienia, tylko już nie dzisiaj bo mi głowa pęknie. Ta opcja z % to będzie możliwość przekonania stalkera, żeby pozwolił ci zatrzymać fanty, a % to szansa jaką mamy na powodzenie. Zależna jest ona od ilości kompanów w pobliżu, ilości kumpli naszego rozmówcy i reputacji jaką mamy z jego frakcją.
ImageImage
Awatar użytkownika
smoq2
Legenda

Posty: 1502
Dołączenie: 27 Cze 2010, 02:05
Ostatnio był: 09 Paź 2019, 06:35
Miejscowość: Wrocław/Zielona Góra
Frakcja: Czyste Niebo
Ulubiona broń: Chaser 13
Kozaki: 497

Re: [S.T.A.L.K.E.R: The Faction War]

Postprzez Marcinez w 17 Kwi 2011, 21:52

W opisie wschodu słońca czystego nieba nie ma polskich znaków.
Awatar użytkownika
Marcinez
Redaktor

Posty: 103
Dołączenie: 08 Sty 2011, 22:03
Ostatnio był: 18 Lip 2023, 13:15
Miejscowość: Czarnobyl
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 9

Re: [S.T.A.L.K.E.R: The Faction War]

Postprzez Idek w 17 Kwi 2011, 22:34

dziwne... dlaczego na początku jak zamiast iść do samotnika to pójdę do wolności to oni zaczynają ostrzał ?
Idek
Tropiciel

Posty: 224
Dołączenie: 10 Lut 2011, 22:06
Ostatnio był: 22 Lip 2014, 16:27
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 20

Re: [S.T.A.L.K.E.R: The Faction War]

Postprzez smoq2 w 17 Kwi 2011, 22:47

@ Idek - A czytałeś choć raz co mówi Łopata?
ImageImage
Awatar użytkownika
smoq2
Legenda

Posty: 1502
Dołączenie: 27 Cze 2010, 02:05
Ostatnio był: 09 Paź 2019, 06:35
Miejscowość: Wrocław/Zielona Góra
Frakcja: Czyste Niebo
Ulubiona broń: Chaser 13
Kozaki: 497

PoprzedniaNastępna

Powróć do Czyste Niebo

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość