[S.T.A.L.K.E.R: The Faction War]

Regulamin forum
Dział "Modyfikacje Gotowe" służy do dyskusji o modyfikacjach, które już są stworzone lub do zadawania pytań na ich temat. Znajdziemy tutaj również linki do ściągnięcia modyfikacji (które powinny, a raczej muszą być w pierwszym poście tematu danej modyfikacji).

Przy zadawaniu pytania związanego z problemem dotyczącym modyfikacji, prosimy o podawanie treści całego loga błędu - koniecznie w tagu [CODE].

Przy cytowaniu plików *.LTX stosować tag [SYNTAX="ini"], przy cytowaniu plików *.script [SYNTAX="lua"] a przy cytowaniu plików *.xml - [SYNTAX="xml"].

Lokalizacja logów:
Windows XP - C:\Documents and Settings\All Users\Moje dokumenty\STALKER-STCS\logs\xray_nazwaużytkownika.log
Windows Vista/7 - C:\Users\Public\Documents\STALKER-STCS\logs\xray_nazwaużytkownika.log
Steam - X:\Program Files (x86)\Steam\SteamApps\common\Stalker Clear Sky\_appdata_\logs

Pytania na temat modyfikacji zadajemy w wątku dla niej stworzonym lub tworzymy nowy, jeśli takowego nie ma.

Gdy chcemy założyć nowy wątek, obowiązkowe jest przeczytanie tego tematu.

Re: [S.T.A.L.K.E.R: The Faction War]

Postprzez Zievmowit w 29 Maj 2016, 15:43

Witam.
Mam jeden mały problem i jedno pytanie.
1.Jak zdobyć Fiodora
2.Mod wygasł,czy będzie kontynuował,zaciekawił mnie aspekt dołączenia do monolitu,w plikach gry są nawet gotowi
kompani do tej frakcji.
3.Da się gdzieś zmienić ekwipunek frakcji/oddziałów,bo te bizony/cztki/i shotgany u typków z exo wyglądają trochę śmiesznie.
4.Jest gdziekolwiek w interneci jak stworzyć nowych kompanów ,chodzi mi o tuta.
5.Dałoby się aby kompani zachowywali się jak w bazie,czyli rozbijali obóz,bo kompani stojący cały czas sztywno w obozie to trochę śmiesznie wygląda.
Zievmowit
Kot

Posty: 2
Dołączenie: 26 Maj 2016, 20:52
Ostatnio był: 11 Gru 2018, 18:40
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: VLA Special Assault Rifle
Kozaki: 0

Reklamy Google

Re: [S.T.A.L.K.E.R: The Faction War]

Postprzez MrFler w 29 Maj 2016, 17:53

Zievmowit napisał(a):Witam.
Mam jeden mały problem i jedno pytanie.
1.Jak zdobyć Fiodora
2.Mod wygasł,czy będzie kontynuował,zaciekawił mnie aspekt dołączenia do monolitu,w plikach gry są nawet gotowi
kompani do tej frakcji.
3.Da się gdzieś zmienić ekwipunek frakcji/oddziałów,bo te bizony/cztki/i shotgany u typków z exo wyglądają trochę śmiesznie.
4.Jest gdziekolwiek w interneci jak stworzyć nowych kompanów ,chodzi mi o tuta.
5.Dałoby się aby kompani zachowywali się jak w bazie,czyli rozbijali obóz,bo kompani stojący cały czas sztywno w obozie to trochę śmiesznie wygląda.


Ad.1. viewtopic.php?f=48&t=9412&start=7956#p274865
Ad.2. Trudno powiedzieć, smoq znowu zamilkł, choć istnieje niewielka szansa, że coś "zmontuje".
Ad.3. Z tego co wiem to tak, ale to ponoć żmudna robota. Ktoś inny musiałby Ci odpowiedzieć jak to zrobić.
Ad.4. Nie mam pojęcia.
Ad.5. Detal, jeśli już miałoby się coś grzebać w ALife, to lepiej wziąć się za coś bardziej... użytecznego, jak np. ulepszenie zachowania w trakcie walki itp.
If you see the flash, it's already too late...
"Go out there and give them hell, you were born to do this"
S.T.A.L.K.E.R. Clear Sky The Faction War - Kompani - skąd i kiedy "zdobyć" http://forum.stalker.pl/viewtopic.php?f=48&t=9412&start=7956#p274865

Za ten post MrFler otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Zievmowit.
Awatar użytkownika
MrFler
Stalker

Posty: 108
Dołączenie: 30 Paź 2011, 15:12
Ostatnio był: 22 Sie 2024, 03:51
Miejscowość: Złocieniec
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 21

Re: [S.T.A.L.K.E.R: The Faction War]

Postprzez smoq2 w 31 Maj 2016, 15:15

@ Zievmowit & MrFler - Macie odpowiedzi na priv.

-----------------------

Pogrzebałem trochę w AI i uznałem, że nie robię nowego motywatora - nie chce mi się. Zamiast tego starał się zrozumieć jak działa obecny robiąc pindyliard eksperymentów, które nie dały jednoznacznych wyników. Jedynym owocem była konwencja, którą wypracowałem eksperymentując, jak pisać schematy AI tak, żeby oszukać system. Działa to w 100% poprawnie dla zwykłych stalkerów, a dla kompanów już nie - gdzieś wywala jakiś wyjątek i kompan np. nie chce przestać walczyć po wydaniu stosownego rozkazu. Najlepsze, że nie przerywa walki nawet jak ma 0% zdrowia.

Dostałem ataku szału, przekląłem i od paru dni nie tknąłem TFW. Kolejny podjazd planuje na czwartek. Jak nie rozkminię to rzucam to w cholerę.
ImageImage

Za ten post smoq2 otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Cromm Cruac, Sztalkier.
Awatar użytkownika
smoq2
Legenda

Posty: 1502
Dołączenie: 27 Cze 2010, 02:05
Ostatnio był: 09 Paź 2019, 06:35
Miejscowość: Wrocław/Zielona Góra
Frakcja: Czyste Niebo
Ulubiona broń: Chaser 13
Kozaki: 497

Re: [S.T.A.L.K.E.R: The Faction War]

Postprzez Jastrząb w 06 Cze 2016, 11:52

A ja tak chciałem zapanować nad zoną wojskowymi, albo monolitem.. :( Mod jedyny w swoim rodzaju, kreujesz świat jak Ci się tylko podoba. Mam nadzieje, że nie porzucisz tego projektu. Czekam na to bardziej niż na następny dodatek do wiedźmina ! :)
Awatar użytkownika
Jastrząb
Kot

Posty: 4
Dołączenie: 26 Kwi 2016, 10:21
Ostatnio był: 12 Cze 2022, 13:22
Miejscowość: Jantar
Frakcja: Najemnicy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 0

Re: [S.T.A.L.K.E.R: The Faction War]

Postprzez trolololo w 06 Cze 2016, 15:57

Do monolitu niby miało dać się dołączyć, jak zdobędziesz wszystko do sarkofagu.
Do wojska w sumie by się dało zrobić (jeśli tylko smoq2 nas uraczy updatem) bazę w kordonie na posterunku.
Deszczyk pada , RAM mi zjada...
trolololo
Legenda

Posty: 1106
Dołączenie: 25 Wrz 2013, 13:03
Ostatnio był: 24 Mar 2023, 18:36
Miejscowość: Na granicy LTE
Frakcja: Wojskowi Stalkerzy
Ulubiona broń: "Tunder" 5.45
Kozaki: 118

Re: [S.T.A.L.K.E.R: The Faction War]

Postprzez MrFler w 06 Cze 2016, 20:23

Monolit byłby może do rozważenia, mimo jego specyfiki i charakteru. Były nawet już kwestie dialogowe w plikach TFW. Jednak nie widzę tu miejsca na Wojsko... Czemu?

1. Rekrutacja do armii nie polega na kilku przysługach typu "przynieś, podaj, pozabijaj".
2. Patrząc na obecne TFW, smoq chciał by oprócz frakcji, gracz walczył też z niebezpieczeństwami typowymi dla Zony. Odebranie jednego z kluczowych zagrożeń tylko zuboży grę.

Ja widziałbym to tak: można by popracować nad Monolitem, ale wojsko niech zostanie jakie jest. Co najwyżej można by je "urozmaicić", żeby każdy nie latał z Kałasznikowem, tylko np. z SWD, PKM czy Grozą. No i mogliby też biegać w Bułatach (przynajmniej niektórzy)...
If you see the flash, it's already too late...
"Go out there and give them hell, you were born to do this"
S.T.A.L.K.E.R. Clear Sky The Faction War - Kompani - skąd i kiedy "zdobyć" http://forum.stalker.pl/viewtopic.php?f=48&t=9412&start=7956#p274865
Awatar użytkownika
MrFler
Stalker

Posty: 108
Dołączenie: 30 Paź 2011, 15:12
Ostatnio był: 22 Sie 2024, 03:51
Miejscowość: Złocieniec
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 21

Re: [S.T.A.L.K.E.R: The Faction War]

Postprzez trolololo w 06 Cze 2016, 20:40

Jestem prawie pewny że można spotkać patrole w bułatach.
A Monolit nie jest jednym z zagrożeń? Wojsko to frakcja jak inne, zawsze można od razu się u nich pojawić przy nowej grze, już jako wojskowy. Kwestie dialogowe są, miało być tak jak mówiłem, ale smoq2 miał problem ze skryptami w Limańsku i Szpitalu, więc nic z tego.
Deszczyk pada , RAM mi zjada...
trolololo
Legenda

Posty: 1106
Dołączenie: 25 Wrz 2013, 13:03
Ostatnio był: 24 Mar 2023, 18:36
Miejscowość: Na granicy LTE
Frakcja: Wojskowi Stalkerzy
Ulubiona broń: "Tunder" 5.45
Kozaki: 118

Re: [S.T.A.L.K.E.R: The Faction War]

Postprzez Jastrząb w 07 Cze 2016, 06:45

Dokładnie myślałem tak jak kolega up. Na starcie i tak jest już pewien wybór gdzie chcemy się pojawić. Jednak nie wiedziałem, że jakieś błędy są.

Jedno pytanie nie daje mi spokoju. Z tego co widzę to tylko smoq2 się tym zajmuję tak? Czemu nie nawiązuje współpracy z ludźmi o podobnych umiejętnościach jak on?
Awatar użytkownika
Jastrząb
Kot

Posty: 4
Dołączenie: 26 Kwi 2016, 10:21
Ostatnio był: 12 Cze 2022, 13:22
Miejscowość: Jantar
Frakcja: Najemnicy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 0

Re: [S.T.A.L.K.E.R: The Faction War]

Postprzez MrFler w 07 Cze 2016, 12:44

@trolololo, Monolit jest jednym z zagrożeń, jednak nie ważne jacy by nie byli, Monolitowcy to wciąż stalkerzy, dlatego lepiej by pasowało, gdyby to jednak oni zostali grywalni.

@jastrząb Co do smoqa, z tego co wiem, teraz jako modder jest sam, ostatnio pracował nad AI, ale miał też inne pomysły jednak w/w fakt mu to uniemożliwiał. Sam zaproponowałem mu pomoc w kwestii dialogów itp. Podesłałem mu parę propozycji zmian samego moda i obecnie czekam na odpowiedź czy możliwa będzie ich realizacja.
Więc miejmy nadzieję, że prace nad TFW nie umrą bo można zrobić wiele.

A szczerze, Limańsk i Szpital nie są nam niezbędnie potrzebne by wprowadzić Monolit, wystarczy odpowiednio fabularnie to przedstawić i można Monolit umieścić w innym miejscu, np. w Czerwonym Lesie...
If you see the flash, it's already too late...
"Go out there and give them hell, you were born to do this"
S.T.A.L.K.E.R. Clear Sky The Faction War - Kompani - skąd i kiedy "zdobyć" http://forum.stalker.pl/viewtopic.php?f=48&t=9412&start=7956#p274865
Awatar użytkownika
MrFler
Stalker

Posty: 108
Dołączenie: 30 Paź 2011, 15:12
Ostatnio był: 22 Sie 2024, 03:51
Miejscowość: Złocieniec
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 21

Re: [S.T.A.L.K.E.R: The Faction War]

Postprzez Diegtiarov w 09 Cze 2016, 20:20

Zievmowit napisał(a):3.Da się gdzieś zmienić ekwipunek frakcji/oddziałów,bo te bizony/cztki/i shotgany u typków z exo wyglądają trochę śmiesznie.


Da radę, ale jest to jak swego rodzaju "przeszczep", który silnik gry może "odrzucić".
Próbowałem kilka razy, ale za cholerę nie da się tego zrobić, żeby gra nie wysypywała.

Kilka karabinów dodasz, ale jak chcesz jakieś szczególne przemeblowanie to bez smoqa nie da rady. Gra po prostu wysypuje, a niektóre frakcje nie użyją poszczególnej broni, bo "tak" (frakcje, nie klasy - mają jakiś kaprys).
Po pierwszej udanej próbie zapisy gry psuły się po ok. 4h rozgrywki. :facepalm:

Jest jeszcze jeden haczyk - klasy NPC - szturmowiec, snajper itd. . Oni po prostu nie wyekwipują danego typu broni, bo nie jest dla nich przeznaczony.
Awatar użytkownika
Diegtiarov
Stalker

Posty: 99
Dołączenie: 30 Maj 2010, 16:36
Ostatnio był: 19 Lis 2023, 17:32
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 16

Re: [S.T.A.L.K.E.R: The Faction War]

Postprzez Sztalkier w 08 Sie 2016, 01:12

Super mod :D tylko mam pewien problem.

Dlaczego wywala mnie do pulpitu jak np.: zostałem samotnikiem i chcę sprzedać coś handlarzowi oporu w ich bazie, i gdy tylko nacisnę opcję handel cała gra mi się craschuje. Właśnie dzięki temu bugowi musiałem kilka razy(czasami pod rząd) powtarzać wszystko co robiłem w ciągu ostatniej godziny bo zapomniałem zrobić zapis. Czasami też podczas rozgrywki z niewiadomych przyczyn gdy chciałem dojść do bazy oglądałem pulpit bo akurat ta część mapy się zbugowała i musiałem się cofać się kilka save-ów do tyłu żeby dało się dalej grać :/ . Ten mod mi naprawdę przypadł do gustu bo utrudnia i dodaje fajny klimat całej grze. Dobrze by było gdyby i ten błąd został naprawiony bo w pewnych sytuacjach potrafi zirytować człowieka.

Ale tak sobie myślę, że z tych śmigłowców powinno się coś dostawać jak się takiego zniszczy bo po podpaleniu jak dziad odlatuje to jest trochę chamskie za poświęconą na niego amunicję. Według mnie powinna być chociaż jakaś nagroda za zestrzelenie wrogiego śmigłowca. Takie rozwiazanie by lepiej moim zdaniem wygladalo.
Awatar użytkownika
Sztalkier
Kot

Posty: 1
Dołączenie: 07 Sie 2016, 22:32
Ostatnio był: 16 Lut 2017, 18:52
Miejscowość: Zona
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: GP 37
Kozaki: 0

Re: [S.T.A.L.K.E.R: The Faction War]

Postprzez trolololo w 08 Sie 2016, 10:46

A sraczkowatej ramki na górze się nie widzi :u3:
A zainstalowałeś poprawi z archiwum z modem?
To je X-ray, tu trzeba robić zapisy, wyrób sobie nawyk ciągłego wciskania F5. Mi w zasadzie ten mod wywala tylko jak zapisuję podczas autozapisu. :ati:
A dziada można zniszczyć, tylko trzeba zrobić tak żeby się rozpadł, dostajesz wtedy ekspa. :caleb: . Chociaż przydałoby się aby można było by z niego jakiegoś CKM-a wyciągnąć, lub kilka głowic :realcaleb:
Deszczyk pada , RAM mi zjada...
trolololo
Legenda

Posty: 1106
Dołączenie: 25 Wrz 2013, 13:03
Ostatnio był: 24 Mar 2023, 18:36
Miejscowość: Na granicy LTE
Frakcja: Wojskowi Stalkerzy
Ulubiona broń: "Tunder" 5.45
Kozaki: 118

PoprzedniaNastępna

Powróć do Czyste Niebo

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości