[S.T.A.L.K.E.R: The Faction War]

Regulamin forum
Dział "Modyfikacje Gotowe" służy do dyskusji o modyfikacjach, które już są stworzone lub do zadawania pytań na ich temat. Znajdziemy tutaj również linki do ściągnięcia modyfikacji (które powinny, a raczej muszą być w pierwszym poście tematu danej modyfikacji).

Przy zadawaniu pytania związanego z problemem dotyczącym modyfikacji, prosimy o podawanie treści całego loga błędu - koniecznie w tagu [CODE].

Przy cytowaniu plików *.LTX stosować tag [SYNTAX="ini"], przy cytowaniu plików *.script [SYNTAX="lua"] a przy cytowaniu plików *.xml - [SYNTAX="xml"].

Lokalizacja logów:
Windows XP - C:\Documents and Settings\All Users\Moje dokumenty\STALKER-STCS\logs\xray_nazwaużytkownika.log
Windows Vista/7 - C:\Users\Public\Documents\STALKER-STCS\logs\xray_nazwaużytkownika.log
Steam - X:\Program Files (x86)\Steam\SteamApps\common\Stalker Clear Sky\_appdata_\logs

Pytania na temat modyfikacji zadajemy w wątku dla niej stworzonym lub tworzymy nowy, jeśli takowego nie ma.

Gdy chcemy założyć nowy wątek, obowiązkowe jest przeczytanie tego tematu.

Re: [S.T.A.L.K.E.R: The Faction War]

Postprzez Grave w 04 Mar 2011, 18:48

To troche było by głupie. Najpierw ich okradasz a potem pijesz kozaki przy pieczonym dziku w składzie? Nieee...
"-You heard that? -What? -Destiny! -Dude... What the hell are you smoking?"
Zapraszamy na Wojny Frakcji! Komedia, Sensacja, Kryminał! Wszystko tutaj!
Image
Awatar użytkownika
Grave
Stalker

Posty: 134
Dołączenie: 18 Sty 2011, 13:33
Ostatnio był: 18 Cze 2020, 18:38
Miejscowość: Wawa
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper SGI
Kozaki: 33

Reklamy Google

Re: [S.T.A.L.K.E.R: The Faction War]

Postprzez kubekpop w 04 Mar 2011, 18:50

No może i tak... Ale jakoś tak lepiej się czuję, jak wiem, że zawsze mogę tam wejść. :D No ale dobra... A jak z tym okradaniem?
Awatar użytkownika
kubekpop
Przewodnik

Posty: 956
Dołączenie: 05 Sty 2011, 20:56
Ostatnio był: 05 Lut 2020, 11:37
Miejscowość: Warszawa
Frakcja: Czyste Niebo
Ulubiona broń: UDP Compact
Kozaki: 160

Re: [S.T.A.L.K.E.R: The Faction War]

Postprzez smoq2 w 04 Mar 2011, 19:34

@ kubekpop - Tak ma być. Im bardziej samotnicy cie nie lubią tym trudniej wyciągnąć od nich siano. W końcu dojdziesz to takiego momentu, że w ogóle będą strzelać jak cię tylko zobaczą.
Wejścia dla bandytów do Składu nie będzie nigdy. Tak postanowiliśmy bo raziło nas w CoP, że bandyci łażą sobie po Skadowsk'u.
ImageImage
Awatar użytkownika
smoq2
Legenda

Posty: 1502
Dołączenie: 27 Cze 2010, 02:05
Ostatnio był: 09 Paź 2019, 06:35
Miejscowość: Wrocław/Zielona Góra
Frakcja: Czyste Niebo
Ulubiona broń: Chaser 13
Kozaki: 497

Re: [S.T.A.L.K.E.R: The Faction War]

Postprzez kubekpop w 04 Mar 2011, 19:35

Na ale nie byłoby lepiej, że im gorsze stosunki, tym bardziej się boją i częściej dają?

P.S. A czy jest jakiś sposób (niekoniecznie w tym modzie) żeby z martwych stalkerów brać pieniądze?
Awatar użytkownika
kubekpop
Przewodnik

Posty: 956
Dołączenie: 05 Sty 2011, 20:56
Ostatnio był: 05 Lut 2020, 11:37
Miejscowość: Warszawa
Frakcja: Czyste Niebo
Ulubiona broń: UDP Compact
Kozaki: 160

Re: [S.T.A.L.K.E.R: The Faction War]

Postprzez smoq2 w 04 Mar 2011, 19:43

@ kubekpop - To by powodowało zbyt łatwy postęp. Okradanie samotników ma być dodatkiem do gry, nie środkiem do uzyskania fortuny. Jeśli chcesz radę, to powykonuj trochę misji dla Samotników aby podbić stosunki i znowu ich okradaj. Na szybkie siano nie ma co w tej kwestii liczyć. :)

Są mody dodające zbieranie siana z ciał. My jednak wolimy bajer z naszywkami. Jest technicznie prostszy a i wiarygodny.
ImageImage
Awatar użytkownika
smoq2
Legenda

Posty: 1502
Dołączenie: 27 Cze 2010, 02:05
Ostatnio był: 09 Paź 2019, 06:35
Miejscowość: Wrocław/Zielona Góra
Frakcja: Czyste Niebo
Ulubiona broń: Chaser 13
Kozaki: 497

Re: [S.T.A.L.K.E.R: The Faction War]

Postprzez kubekpop w 04 Mar 2011, 20:07

No tak. Zapomniałem o naszywkach; Na ShoutBoxie wspomniałeś coś o patchu. Wrzucisz go, jak ci oddadzą lapka?;
I ostatnie na dziś pytanie (do smoqa):
:

Czy ja mogę w tym temacie pytać o różne pliki itp., czy to 'zaśmiecanie tematu' i powinienem na PW pisać? (Albo wcale, choć ta opcja mi się nie podoba)
Awatar użytkownika
kubekpop
Przewodnik

Posty: 956
Dołączenie: 05 Sty 2011, 20:56
Ostatnio był: 05 Lut 2020, 11:37
Miejscowość: Warszawa
Frakcja: Czyste Niebo
Ulubiona broń: UDP Compact
Kozaki: 160

Re: [S.T.A.L.K.E.R: The Faction War]

Postprzez smoq2 w 04 Mar 2011, 20:26

@ kubekpop - Tak. Zrobiłbym to już teraz, ale przed oddaniem lapka nie wrzuciłem ostatnich poprawek na dropbox'a. Poza tym wymaga on jeszcze kilku testów. Pewnie stanie się to w przyszłym tygodniu bo już jeden tydzień go trzymają.
Jasne, możesz pytać o pliki, a nawet o potencjalną ich edycję. :) Jeżeli odpowiedź nie będzie musiała zajmować 3 stron, bo tak czasem jest, to na pewno ją dostaniesz.
ImageImage
Awatar użytkownika
smoq2
Legenda

Posty: 1502
Dołączenie: 27 Cze 2010, 02:05
Ostatnio był: 09 Paź 2019, 06:35
Miejscowość: Wrocław/Zielona Góra
Frakcja: Czyste Niebo
Ulubiona broń: Chaser 13
Kozaki: 497

Re: [S.T.A.L.K.E.R: The Faction War]

Postprzez nuclear_twister w 04 Mar 2011, 20:56

To może i ja się o coś znowu podpytam ;]

Czy towarzysze używają artefaktów? Tzn czy opłaca się im dawać jakikolwiek by nosili "na pasku"?
A jeśli nie to czy istnieje jakiś w miarę prosty sposób na dodanie takiego bajeru? ;] Bo myślę że to byłaby również ciekawa opcja.

@kubekpop orientujesz się może w takim razie, który kombinezon nosi Krasny? Nie mogę mu dać żadnego innego a nie chce zrobić za dużych zakupów ;] Co do Mrówki to akurat pamiętam jaki mu kombinezon dałem ;]

[EDIT] A tak poza tym to czym jest spowodowane to, że towarzysze wolą nieulepszonego w ogóle AKMa 74 Powinności od w pełni ulepszonego TRs 301? Statystyki wszystkie lepsze ma TRs... Gram Wolnością. Ogólnie gdyby technik Wolności mógł zrobić jakiekolwiek ulepszenia tych pukawek to bym im je zostawił no ale się nie da...

@kubekpop raczej wątpię, bo pilnuje żeby do TRs mieli zawsze co najmniej 500 sztuk amunicji jak wychodzę z bazy, a wystarczy, że dam im do poniesienia takiego akacza bez amunicji to od razu zmieniają
Ostatnio edytowany przez nuclear_twister 04 Mar 2011, 21:26, edytowano w sumie 3 razy
89% graczy uważa że najważniejsza jest grafika.
Jeśli należysz do tych 11% wklej to do podpisu.
Awatar użytkownika
nuclear_twister
Stalker

Posty: 143
Dołączenie: 10 Mar 2010, 14:36
Ostatnio był: 29 Sie 2020, 21:48
Miejscowość: Najstarsze miasto w Polsce :]
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 3

Re: [S.T.A.L.K.E.R: The Faction War]

Postprzez kubekpop w 04 Mar 2011, 21:08

@nuclear_twister

Towarzysze użyją artefaktu, jak mają odpowiedni slot w kombinezonie. A co do tych broni, to może używają tej, do której mają więcej amunicji.
[EDIT] ZApewne grasz wolnością. Kraśny ma svoboda_light_outfit
[EDIT2] Lokalizacja pliku z informacją o kombinezonach kompanów to gamedata/scripts/companion_manager.SCRIPT
Musisz znaleźć 4 linijki odpowiadające za Kraśnego
A teraz moje pytanie(żeby nie dodawać kolejnego posta - poprzednie miało być ostatnie na dziś, więc odpowiedzi spodziewam się jutro :) ):
Gdzie mogę zmienić ilość traconej reputacji za zabicie lub napadnięcie na stalkera?
Ostatnio edytowany przez kubekpop 04 Mar 2011, 21:56, edytowano w sumie 2 razy
Awatar użytkownika
kubekpop
Przewodnik

Posty: 956
Dołączenie: 05 Sty 2011, 20:56
Ostatnio był: 05 Lut 2020, 11:37
Miejscowość: Warszawa
Frakcja: Czyste Niebo
Ulubiona broń: UDP Compact
Kozaki: 160

Re: [S.T.A.L.K.E.R: The Faction War]

Postprzez kubekpop w 04 Mar 2011, 21:31

@nuclear_twister

Jeśli ulepszanie tych broni to twój jedyny problem to
Mechanicy ulepszają tylko te bronie, które używa ich frakcja, z wyjątkiem mechanika Oporu, który ulepsza wszystkie bronie(ale nie wszystkie pancerze). Lista broni które technik potrafi ulepszyć powinna pojawić się po najechaniu myszką na jego punkt na mapie PDA.

Mechanik na wysypisku potrafi ulepszać tylko te bronie które sam dla gracza zrobił. Tj. wersje snajperskie karabinów szturmowych. Wiem, wiem... Pomysł jest mocno naciągnięty, ale chwycił więc zostanie w grze.

Plik zawierający listy przedmiotów które mogą być ulepszanie przez mechaników to gamedata/configs/mistc/stalkers_upgrade_info.ltx
Otwieramy go za pomocą notatnika i szukamy listy mechanika która nas interesuje. Np. Mechanik powinności to [agr_duty_base_mechanic] i dopisujemy przedmiot do listy pod tą nazwą.

Znak ";" oznacza, że wszystko co znajduje się w tym samym wierszu po nim, nie jest brane pod uwagę.


Pod Valley Freedom Mechanic wklej nazwy broni, które chcesz, aby ulepszal, np wpn_ak74
A pod kombinezon kraśnego można podczepić 2 artefakty
Ostatnio edytowany przez kubekpop, 04 Mar 2011, 22:14, edytowano w sumie 1 raz
Awatar użytkownika
kubekpop
Przewodnik

Posty: 956
Dołączenie: 05 Sty 2011, 20:56
Ostatnio był: 05 Lut 2020, 11:37
Miejscowość: Warszawa
Frakcja: Czyste Niebo
Ulubiona broń: UDP Compact
Kozaki: 160

Re: [S.T.A.L.K.E.R: The Faction War]

Postprzez Oskar w 04 Mar 2011, 22:00

A to ciekawe,czy ten mod naprawde jest tak niestabilny ,że co 15 minut pada nawet bez bugtrapa?
Image
Awatar użytkownika
Oskar
Stalker

Posty: 98
Dołączenie: 07 Lut 2010, 04:39
Ostatnio był: 13 Kwi 2017, 00:13
Frakcja: Monolit
Ulubiona broń: Threaded SPSA-14
Kozaki: 15

Re: [S.T.A.L.K.E.R: The Faction War]

Postprzez kubekpop w 04 Mar 2011, 22:04

@Oskar Kto ci tak powiedział? U mnie ani jednej wywałki nie było przez cały czas gry. Może na poprzednich patchach. Teraz jest OK.
Awatar użytkownika
kubekpop
Przewodnik

Posty: 956
Dołączenie: 05 Sty 2011, 20:56
Ostatnio był: 05 Lut 2020, 11:37
Miejscowość: Warszawa
Frakcja: Czyste Niebo
Ulubiona broń: UDP Compact
Kozaki: 160

PoprzedniaNastępna

Powróć do Czyste Niebo

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości