[S.T.A.L.K.E.R: The Faction War]

Regulamin forum
Dział "Modyfikacje Gotowe" służy do dyskusji o modyfikacjach, które już są stworzone lub do zadawania pytań na ich temat. Znajdziemy tutaj również linki do ściągnięcia modyfikacji (które powinny, a raczej muszą być w pierwszym poście tematu danej modyfikacji).

Przy zadawaniu pytania związanego z problemem dotyczącym modyfikacji, prosimy o podawanie treści całego loga błędu - koniecznie w tagu [CODE].

Przy cytowaniu plików *.LTX stosować tag [SYNTAX="ini"], przy cytowaniu plików *.script [SYNTAX="lua"] a przy cytowaniu plików *.xml - [SYNTAX="xml"].

Lokalizacja logów:
Windows XP - C:\Documents and Settings\All Users\Moje dokumenty\STALKER-STCS\logs\xray_nazwaużytkownika.log
Windows Vista/7 - C:\Users\Public\Documents\STALKER-STCS\logs\xray_nazwaużytkownika.log
Steam - X:\Program Files (x86)\Steam\SteamApps\common\Stalker Clear Sky\_appdata_\logs

Pytania na temat modyfikacji zadajemy w wątku dla niej stworzonym lub tworzymy nowy, jeśli takowego nie ma.

Gdy chcemy założyć nowy wątek, obowiązkowe jest przeczytanie tego tematu.

Re: [S.T.A.L.K.E.R: The Faction War]

Postprzez Wave w 28 Lut 2011, 19:51

Dziękuję za info, więc koło swojego legowiska położę plecak, przetestuję kłódkę. Potem opowiem, czy zastałem swoją spluwkę ;)
Wave


Ostatnio był: 01 Sty 1970, 02:00

Reklamy Google

Re: [S.T.A.L.K.E.R: The Faction War]

Postprzez smoq2 w 28 Lut 2011, 21:33

Wersja 2.5 to wersja aktualna. Nowe bronie będą w następnej wersji nad którą jeszcze pracujemy.
ImageImage
Awatar użytkownika
smoq2
Legenda

Posty: 1502
Dołączenie: 27 Cze 2010, 02:05
Ostatnio był: 09 Paź 2019, 06:35
Miejscowość: Wrocław/Zielona Góra
Frakcja: Czyste Niebo
Ulubiona broń: Chaser 13
Kozaki: 497

Re: [S.T.A.L.K.E.R: The Faction War]

Postprzez matekfpol w 28 Lut 2011, 22:28

Hmm. A czy całkowitą niemożliwością byłoby dodanie medyków ( takich jak CoP ), a jeśli nie to mogli by być np. w każdej bazie frakcyjnej, i/lub w Składzie i ew. wybranych Samotników.
Awatar użytkownika
matekfpol
Tropiciel

Posty: 215
Dołączenie: 16 Lis 2010, 23:26
Ostatnio był: 30 Gru 2022, 15:29
Miejscowość: gej
Frakcja: Czyste Niebo
Ulubiona broń: SGI 5k
Kozaki: 39

Re: [S.T.A.L.K.E.R: The Faction War]

Postprzez smoq2 w 28 Lut 2011, 22:50

W CoP byli jacyś medycy? Jak działali? Wybaczcie mi ale nie była to moja "ulubiona" część stalker'a i przeszedłem ją tylko raz na szybko. Niektóre elementy mi umknęły.
ImageImage
Awatar użytkownika
smoq2
Legenda

Posty: 1502
Dołączenie: 27 Cze 2010, 02:05
Ostatnio był: 09 Paź 2019, 06:35
Miejscowość: Wrocław/Zielona Góra
Frakcja: Czyste Niebo
Ulubiona broń: Chaser 13
Kozaki: 497

Re: [S.T.A.L.K.E.R: The Faction War]

Postprzez Idek w 28 Lut 2011, 23:02

Zauważyłem pewną głupotę przeciwników .Podczas gdy ruszają do ataku idą liniami prostymi ( jak najdłuższymi liniami ) lub też próbują flankować ale to dopiero gdy się zbliżą .... Mianowicie o co mi chodzi, zauważyłem debilizm jak oflankowałem nadchodzący atak nadchodząca grupa ...... przeciorała się przez środek anomalii i prawie zginęła ( każdy padł na strzał ze spasa z dość dużej odległości [ strzelałem nabojem kulowym ]). Uważam to z najbardziej samobójcze zachowanie jakie spotkałem u przeciwników .Druga nieprawidłowość to, iż zauważyłem, że paru bandytów stało poza budynkiem na stacji benzynowej w ścianie ( stali nie przed, ale to wyglądało jakby w ścianie utknęli i po prostu ich zestrzeliłem z odległości wtedy ).Kolejna dziwna rzecz jaką zauważyłem : wchodzę na wysypisko ( gram wolnością) zabijam bandytę patrze a tu ma svd ...... dziwna rzecz bo nawet grając nimi się nie da dostać svd a żaden samotnik się nie ogłaszał że sprzeda .Ostatnia to, że grając bandytami można kupić amunicję do svd, a samej broni się nie da kupić ani żadnej broni która wykorzystuje tę amunicję .
Idek
Tropiciel

Posty: 224
Dołączenie: 10 Lut 2011, 22:06
Ostatnio był: 22 Lip 2014, 16:27
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 20

Re: [S.T.A.L.K.E.R: The Faction War]

Postprzez matekfpol w 28 Lut 2011, 23:08

smoq2 napisał(a):W CoP byli jacyś medycy? Jak działali? Wybaczcie mi ale nie była to moja "ulubiona" część stalker'a i przeszedłem ją tylko raz na szybko. Niektóre elementy mi umknęły.


W CoP był to np. Wstrząs. Zasada prosta, idziesz do medyka - jest odpowiednia opcja dialogowa i jeśli jesteś ranny, napromieniowany to przywracali Ci max żyć, niwelowali promieniowanie, tamowali krwotok. No i sprzedawali leki, apteczki, wszystko co ma związek ze zdrowiem :)

Idek napisał(a):wchodzę na wysypisko ( gram wolnością) zabijam bandytę patrze a tu ma svd .....


Prawdopodobnie podniósł broń po jakimś Wolnościowcu lub ( co najpewniejsze ) zdobył na jednym ze specjalnych samotników ( tych imienników forumowiczów, K4, Wesker, Fpol itp. ) którzy mają świetne wyposażenie. Bandyta zabił lub przechodził obok trupa, podniósł i wsio
Awatar użytkownika
matekfpol
Tropiciel

Posty: 215
Dołączenie: 16 Lis 2010, 23:26
Ostatnio był: 30 Gru 2022, 15:29
Miejscowość: gej
Frakcja: Czyste Niebo
Ulubiona broń: SGI 5k
Kozaki: 39

Re: [S.T.A.L.K.E.R: The Faction War]

Postprzez smoq2 w 28 Lut 2011, 23:17

@ Idek - Nie ruszaliśmy AI walki przeciwko graczowi. Jest taka sama jak w waniliowym CS.
No niestety, jak któryś NPC ląduje w ścianie to błąd x-ray. Takie buble zdarzają się we wszystkich grach i raczej nic się z tym nie zrobi. Na szczęście jest to bardzo rzadkie.
Samotnicy nie zawsze ogłaszają w radiu, że mają coś do sprzedania. Czasami musisz się po prostu zapytać. Ale masz rację. SVD najprawdopodobniej właśnie w taki sposób trafiło w ręce bandyty.

@ matekfpol - Nie wiem czy jest to jakieś szczególnie potrzebne. Wykonalne jak najbardziej, ale kupa monotonnej roboty.
ImageImage
Awatar użytkownika
smoq2
Legenda

Posty: 1502
Dołączenie: 27 Cze 2010, 02:05
Ostatnio był: 09 Paź 2019, 06:35
Miejscowość: Wrocław/Zielona Góra
Frakcja: Czyste Niebo
Ulubiona broń: Chaser 13
Kozaki: 497

Re: [S.T.A.L.K.E.R: The Faction War]

Postprzez matekfpol w 28 Lut 2011, 23:27

@smoq - jak najbardziej rozumiem. To byłby jednak taki smaczek klimatyczny :) Wracasz po trudach podboju Zony na noc do bazy, ranny, bez bandaży, a tu siedzi Pan Medyk i wiesz, że jesteś bezpieczny. No ale tak tylko wysunąłem. Nieważne
Awatar użytkownika
matekfpol
Tropiciel

Posty: 215
Dołączenie: 16 Lis 2010, 23:26
Ostatnio był: 30 Gru 2022, 15:29
Miejscowość: gej
Frakcja: Czyste Niebo
Ulubiona broń: SGI 5k
Kozaki: 39

Re: [S.T.A.L.K.E.R: The Faction War]

Postprzez Idek w 01 Mar 2011, 00:39

a to że się ładują w linii prostej przez anomalię da się naprawić ? czy to też nie do ruszenia ?
Idek
Tropiciel

Posty: 224
Dołączenie: 10 Lut 2011, 22:06
Ostatnio był: 22 Lip 2014, 16:27
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 20

Re: [S.T.A.L.K.E.R: The Faction War]

Postprzez smoq2 w 01 Mar 2011, 00:54

@ Idek - Nie powinni się ładować w anomalie, bo dodałem skrypt który powinien zmuszać ich do omijania anomalii punktowych już dużo wcześniej. Chyba, że coś zrypałem i się wyłączył. Wiem, że na pewno działa dla kompanów. Jak tylko odzyskam kompa rzucę na to na pewno okiem. No i oczywiście zacznę pracę nad AI walki.
ImageImage
Awatar użytkownika
smoq2
Legenda

Posty: 1502
Dołączenie: 27 Cze 2010, 02:05
Ostatnio był: 09 Paź 2019, 06:35
Miejscowość: Wrocław/Zielona Góra
Frakcja: Czyste Niebo
Ulubiona broń: Chaser 13
Kozaki: 497

Re: [S.T.A.L.K.E.R: The Faction War]

Postprzez mateszew w 01 Mar 2011, 08:45

Dodałeś lecz nie zawsze uda im się wyjść bez szwanku,czy nawet bez śmierci najczęściej widzę samotników wpadających w anomalie,chociaż zdarza się ,że niektórzy z oddziału wpadają do anomalii jak napisał kolega wyżej przykładowo bandyci na wysypisku atakują północny posterunek (w SoC'u przejście do baru :) ) to niedaleko jest anomalia i tacy uchahani idą sobie przez nie z pięciu zostaje Max 1,2 :facepalm:

Jeśli chodzi o te omijanie anomali postarałeś się :E
To powodzenia i czekam z niecierpliwością na nową wrsje z A.I.I snajperkami oraz pewnie czymś jeszcze :E
i3 3rd
660
8gb
ssd
Awatar użytkownika
mateszew
Tropiciel

Posty: 231
Dołączenie: 09 Paź 2009, 19:54
Ostatnio był: 10 Cze 2017, 16:04
Miejscowość: Kraków
Frakcja: Najemnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2U Special
Kozaki: 5

Re: [S.T.A.L.K.E.R: The Faction War]

Postprzez SoMeei w 01 Mar 2011, 15:45

Mam problem z najnowszą wersją tego moda mianowicie TFW 2.5. Po wrzuceniu Gamedata, zmienieniu linijki w pliku fsgame (wcześniej aktualizowałem grę do 1.5.10) szczęśliwy i zadowolony odpalam grę... ok wszystko ładnie chodzi itd. Docieram do bazy Wolności i gadam z dowódca że chce się przyłączyć do frakcji bla bla bla.... i w pewnym momencie zaraz po zakończeniu rozmowy dostaję nowe zadanie i... gra pięknie się zawiesza.. cuda wyprawiałem : patche do moda, ustawienia i antywirusy ale nic nie pomogło. We wszysttkich innych frakcjach dzieje się tak samo... ale kiedy nie dołączam do żadnej frakcji gra chodzi płynnie!
Może ktoś wie jak rozwiązać problem i napisze. Z góry serdeczne Bóg zapłać. :wódka: :)
P.S.
może to coś pomoże: mam wersję Stalka z Platynowej Kolekcji
"Szczęście dla wszystkich za darmo! I niech nikt nie odejdzie skrzywdzony!"
"Piknik na skraju drogi"
Awatar użytkownika
SoMeei
Kot

Posty: 1
Dołączenie: 01 Mar 2011, 15:27
Ostatnio był: 14 Mar 2011, 09:45
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Akm 74/2U
Kozaki: 0

PoprzedniaNastępna

Powróć do Czyste Niebo

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości