[S.T.A.L.K.E.R: The Faction War]

Regulamin forum
Dział "Modyfikacje Gotowe" służy do dyskusji o modyfikacjach, które już są stworzone lub do zadawania pytań na ich temat. Znajdziemy tutaj również linki do ściągnięcia modyfikacji (które powinny, a raczej muszą być w pierwszym poście tematu danej modyfikacji).

Przy zadawaniu pytania związanego z problemem dotyczącym modyfikacji, prosimy o podawanie treści całego loga błędu - koniecznie w tagu [CODE].

Przy cytowaniu plików *.LTX stosować tag [SYNTAX="ini"], przy cytowaniu plików *.script [SYNTAX="lua"] a przy cytowaniu plików *.xml - [SYNTAX="xml"].

Lokalizacja logów:
Windows XP - C:\Documents and Settings\All Users\Moje dokumenty\STALKER-STCS\logs\xray_nazwaużytkownika.log
Windows Vista/7 - C:\Users\Public\Documents\STALKER-STCS\logs\xray_nazwaużytkownika.log
Steam - X:\Program Files (x86)\Steam\SteamApps\common\Stalker Clear Sky\_appdata_\logs

Pytania na temat modyfikacji zadajemy w wątku dla niej stworzonym lub tworzymy nowy, jeśli takowego nie ma.

Gdy chcemy założyć nowy wątek, obowiązkowe jest przeczytanie tego tematu.

Re: [S.T.A.L.K.E.R: The Faction War]

Postprzez Wave w 27 Lut 2011, 19:43

Koledzy! Zdobyłem przypadkiem Dragunowa od poległego samotnika. Kupiłem plecak i kłódkę. Jeśli wyrzucę gdzieś plecak, a razem z nim snajperkę i dodam do tego kłódkę, to na pewno w plecaku zostanie broń? I jeszcze dwa pytania:

-Gdzie można kupić amunicję do SWD?
-Po ilu dniach w grze Durad ma status Samotnika? Jestem gdzieś na 6 dniu i dalej jestem samotnikiem.
Wave


Ostatnio był: 01 Sty 1970, 02:00

Reklamy Google

Re: [S.T.A.L.K.E.R: The Faction War]

Postprzez Marcinez w 27 Lut 2011, 20:38

:arrowu: Tak snajperka będzie. Nie wiem gdzie można kupić amunicję, a samotnikiem zostaniesz jak zdobędziesz 1500 xp bez przyłączania się do frakcji. Odpowiedź o zostaniu samotnikiem masz 3 strony wcześniej.

Za ten post Marcinez otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Gość.
Awatar użytkownika
Marcinez
Redaktor

Posty: 103
Dołączenie: 08 Sty 2011, 22:03
Ostatnio był: 18 Lip 2023, 13:15
Miejscowość: Czarnobyl
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 9

Re: [S.T.A.L.K.E.R: The Faction War]

Postprzez matekfpol w 27 Lut 2011, 20:59

Mam tylko jedno pytanie - czy wersja moda w pierwszym poście to ta aktualna ( najnowsza ) ? To samo tyczy się patcha
Bo nie wiem czy lecieć na forum GSC czy pobrać stąd bo mam zamiar zacząć grać od nowa :3
Awatar użytkownika
matekfpol
Tropiciel

Posty: 215
Dołączenie: 16 Lis 2010, 23:26
Ostatnio był: 30 Gru 2022, 15:29
Miejscowość: gej
Frakcja: Czyste Niebo
Ulubiona broń: SGI 5k
Kozaki: 39

Re: [S.T.A.L.K.E.R: The Faction War]

Postprzez KPBMacho w 27 Lut 2011, 21:13

smoq2 zawsze daje aktualną i "pacze" na przód.
"You're in the snipers sight, the first kill tonight, time to die.
You're in the bullets way, the White Death's prey, say goodbye"

http://www.panandrzej.pl/i,40,40/Niewidzialne%20s%C4%85Pijawki%20jeb*ne.jpg
KPBMacho
Stalker

Posty: 70
Dołączenie: 12 Lut 2011, 17:47
Ostatnio był: 31 Mar 2013, 12:25
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: TRs 301
Kozaki: 2

Re: [S.T.A.L.K.E.R: The Faction War]

Postprzez Wesker w 28 Lut 2011, 10:05

Wave napisał(a):-Gdzie można kupić amunicję do SWD?

Jako samotnik nie będziesz miał dostępu do tej amunicji u handlarzy- neutralni 7.62 nie mają, a frakcyjni ot tak Ci nie dadzą- musisz dołączyć do jakiejś frakcji i sporo grać, by się do tego dokopać (Smoq sam pisał, że taki sprzęt odblokowuje się dopiero pod koniec wojny frakcji). Jakiej zaś frakcji... pewnie Wolność. Czy tylko- nie wiem. Póki co, pozostaje Ci tylko polowanie na samotników z SWD i SWU oraz liczenie na szczęście przy przeszukiwaniu schowków.
Ewentualnie, możesz przeedytować pliki handlarzy, jeśli umiesz.
A tak w ogóle, to WSS na potrzeby TFW też jest niczego sobie KbW.
matekfpol napisał(a):Mam tylko jedno pytanie - czy wersja moda w pierwszym poście to ta aktualna ( najnowsza ) ? To samo tyczy się patcha
Bo nie wiem czy lecieć na forum GSC czy pobrać stąd bo mam zamiar zacząć grać od nowa :3

Tak, w pierwszym poście zamieszczona jest najnowsza wersja moda, wraz z ostatnim patchem.

Swoją drogą, co do asortymentu handlarzy w nadchodzącej becie- jedna, dwie, może trzy strony temu Smoq zamieścił małe info na ten temat- jakby kto nie zauważył.

A propos Smoqa...

Co do asortymentu neutralnych- myślałeś może o wprowadzeniu importu broni, podobnego do tego z Zewu Prypeci?
Taki Żwawy, u którego można zamówić broń i amunicję ,,egzotyczą". Przykładowy dialog:
:

-Słyszałem, że możesz sprowadzić broń?
-Tak, mogę sprowadzić niektóre modele broni i amunicji
-Chciałbym zamówić broń (amunicję).
-Jaki rodzaj rodzaj Cię interesuje?
[Tu jak u Żwawca- Szturmowa, snajperska itp.]
-Karabin wyborowy (Amunicję 7.62 NATO).
-Jaki model? (Ile sztuk?)
-SAKO TRG-22. (30/60/90)
-Z amunicją, czy bez?*
-Z amunicją (tu jakaś ilość amunicji, np. 50 sztuk).
-To będzie Cię kosztować [miliony monet, które musimy wydać], z czego [tyle milionów monet] teraz, jako zaliczka, a resztę po dostawie]
-Stoi.
*Można by dać możliwość kupienia broni razem z amunicją. Cena i zaliczka byłyby oczywiście wyższe.

Trochę chaotycznie to napisałem, ale chyba zrozumiesz, o co mi chodzi. Oczywiście za zamówienie takiej broni (i/lub amunicji) zapłacimy znacznie więcej, niż u handlarza frakcyjnego. Postawmy pod mur ww. TRG-22. Zamówienie takiej broni to wydatek rzędu kilkudziesięciu tysięcy rubli, amunicja z importu też swoje kosztuje. Do tego ulepszenia (swoją drogą, miło by było, gdybyście nie przesadzali z ulepszeniami do SAKO i PSG, bo ta broń... co tak w sumie można w niej jeszcze ulepszyć?), koszty naprawy... słowem- nie każdego na takie zamawianie broni stać. Innymi słowy- niby można mieć niemal wszystko to, co chcemy, ale zakup takiej broni (i jej utrzymanie!) to znaczny wydatek. I nie będzie za łatwo. Dodajmy do tego, że trzeba ten dzień, czy dwa odczekać, aż handlarz wróci z towarem.
Miło by było, gdybyś rozważył tą kwestię.

EDIT
Zgłaszam buga- w pliku weapons_tiers.script. W jednej z linijek stoi ,,aammo_9x39_ap''. A amunicji SP5 nie da się załadować do żadnej broni.

Za ten post Wesker otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Gość.
Awatar użytkownika
Wesker
Stalker

Posty: 68
Dołączenie: 16 Sty 2009, 14:17
Ostatnio był: 06 Lis 2022, 20:15
Miejscowość: Tam, gdzie wrony zawracają
Frakcja: Wojskowi Stalkerzy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 7

Re: [S.T.A.L.K.E.R: The Faction War]

Postprzez smoq2 w 28 Lut 2011, 16:27

@ Wesker - Już wcześniej postanowiliśmy zrobić możliwość "zamówienia" sobie sprzętu tylko będzie to wyglądało trochę inaczej niż w CoP. Mianowicie, będzie to możliwe u jednego z unikatowych Samotników. Jak osiągniemy 20% pozytywnej reputacji u Samotników to będzie można poprosić jakiegoś neutralnego handlarza aby nam podał lokację gdzie owy "dostawca" się obecnie znajduje i zostanie on oznaczony questem, lub najzwyczajniej możemy go poszukać samemu bez względu na naszą reputację.
Jak już naszego delikwenta znajdziemy to możemy sobie z nim pogadać odnośnie zamówienia. W CoP sprzęt u Żwawego był ograniczony. Po wykupieniu wszystkiego Żwawy nie spełniał już żadnej funkcji. U nas sprzęt oferowany będzie wybierany losowo a lista będzie się "odświeżać" co dobę, jednak zawsze będzie dostępny pewien schemat:

1. 1x pistolet maszynowy/karabin kompaktowy
2. 1x karabin maszynowy klasy średniej
3. 1x karabin maszynowy klasy wyższej
4. 1x strzelba (nie będzie w ofercie obrzyna ani TOZ)
5. 1x karabin snajperski
6. 1x pancerz klasy 2 (też frakcyjne)
7. 1x pancerz klasy 3 (też frakcyjne, zamiast CS-2 będzie CS SEVA)
8. 1x pancerz klasy 4 (też frakcyjne, zamiast CS-4 będzie CS Egzoszkielet)

Ceny będą zależne od relacji z Samotnikami, od 100% do 200% wartości podanej w cfg. Czas realizacji zamówienia też będzie się różnił w zależności od zamawianego przedmiotu, od doby do 4 dni.
Po upłynięciu czasu realizacji zamówienia Samotnik się z nami skontaktuje i powie nam gdzie możemy się z nim spotkać aby odebrać przedmiot. Pojawi się znacznik w formie quest'a.
ImageImage
Awatar użytkownika
smoq2
Legenda

Posty: 1502
Dołączenie: 27 Cze 2010, 02:05
Ostatnio był: 09 Paź 2019, 06:35
Miejscowość: Wrocław/Zielona Góra
Frakcja: Czyste Niebo
Ulubiona broń: Chaser 13
Kozaki: 497

Re: [S.T.A.L.K.E.R: The Faction War]

Postprzez Wave w 28 Lut 2011, 16:40

Dziękuję za info. Szkoda, że droga do SVD to głównie tylko frakcja. Fajnie by było, gdyby po jakimś dłuuugim czasie i przy sporej ilości xp samotnicy będą mieli amunicję do niego. Jeszcze odnośnie schowków i plecaka. Wystarczy do niego kłódkę wrzucić i nawet w Składzie nikt nic z niego nie wyjmie? Boję się o SWD :)
Wave


Ostatnio był: 01 Sty 1970, 02:00

Re: [S.T.A.L.K.E.R: The Faction War]

Postprzez smoq2 w 28 Lut 2011, 16:49

@ Wave - W przyszłych wersjach każdy typ amunicji będzie dostępny u neutralnych handlarzy od samego początku. Włóż kłódkę do swojego plecako-schowka i może on leżeć nawet na samym środku składu. Nikt do niego nie zaglądnie.
ImageImage
Awatar użytkownika
smoq2
Legenda

Posty: 1502
Dołączenie: 27 Cze 2010, 02:05
Ostatnio był: 09 Paź 2019, 06:35
Miejscowość: Wrocław/Zielona Góra
Frakcja: Czyste Niebo
Ulubiona broń: Chaser 13
Kozaki: 497

Re: [S.T.A.L.K.E.R: The Faction War]

Postprzez Gandzia w 28 Lut 2011, 18:02

Skoro 2.5 to najnowsza wersja, którą mam a ze wcześniejszych postów wnioskuję, że nie. Bo nie mam tych snajperek, o których mowa jest :o
To jak to w końcu jest? :o
Image
Image
Awatar użytkownika
Gandzia
Tropiciel

Posty: 224
Dołączenie: 26 Mar 2010, 14:46
Ostatnio był: 15 Gru 2016, 22:42
Miejscowość: Kujwdupie
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 9

Re: [S.T.A.L.K.E.R: The Faction War]

Postprzez jalkavaki w 28 Lut 2011, 18:07

Snajperki będą w kolejnej wersji, która teraz jest na warsztacie. Przynajmniej ja tak to rozumuję.
Wojna jest zła. Ale gorsze są sukinsyny które nie mają nic za co byliby gotowi walczyć i umierać.
"Może nas wiedzie szalbierz chciwy paru groszy
Lecz lepsze to niż śmierć na wapniejących szańcach" - J. Kaczmarski, Stalker.
Awatar użytkownika
jalkavaki
Legenda

Posty: 1379
Dołączenie: 02 Kwi 2010, 11:20
Ostatnio był: 20 Lip 2022, 06:45
Miejscowość: Stetinum
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 193

Re: [S.T.A.L.K.E.R: The Faction War]

Postprzez kubekpop w 28 Lut 2011, 18:22

Może chodzi wam o snajperskie wersje karabinów szturmowych? Można je zdobyć u technika w składzie( po dostarczeniu mu tego, co chce)
Awatar użytkownika
kubekpop
Przewodnik

Posty: 956
Dołączenie: 05 Sty 2011, 20:56
Ostatnio był: 05 Lut 2020, 11:37
Miejscowość: Warszawa
Frakcja: Czyste Niebo
Ulubiona broń: UDP Compact
Kozaki: 160

Re: [S.T.A.L.K.E.R: The Faction War]

Postprzez Gandzia w 28 Lut 2011, 18:25

Aha. Bo myślałem skoro tak intensywnie poruszcie temat nowych snajperek, to już musicie je mieć :E
Image
Image
Awatar użytkownika
Gandzia
Tropiciel

Posty: 224
Dołączenie: 26 Mar 2010, 14:46
Ostatnio był: 15 Gru 2016, 22:42
Miejscowość: Kujwdupie
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 9

PoprzedniaNastępna

Powróć do Czyste Niebo

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości