[S.T.A.L.K.E.R: The Faction War]

Regulamin forum
Dział "Modyfikacje Gotowe" służy do dyskusji o modyfikacjach, które już są stworzone lub do zadawania pytań na ich temat. Znajdziemy tutaj również linki do ściągnięcia modyfikacji (które powinny, a raczej muszą być w pierwszym poście tematu danej modyfikacji).

Przy zadawaniu pytania związanego z problemem dotyczącym modyfikacji, prosimy o podawanie treści całego loga błędu - koniecznie w tagu [CODE].

Przy cytowaniu plików *.LTX stosować tag [SYNTAX="ini"], przy cytowaniu plików *.script [SYNTAX="lua"] a przy cytowaniu plików *.xml - [SYNTAX="xml"].

Lokalizacja logów:
Windows XP - C:\Documents and Settings\All Users\Moje dokumenty\STALKER-STCS\logs\xray_nazwaużytkownika.log
Windows Vista/7 - C:\Users\Public\Documents\STALKER-STCS\logs\xray_nazwaużytkownika.log
Steam - X:\Program Files (x86)\Steam\SteamApps\common\Stalker Clear Sky\_appdata_\logs

Pytania na temat modyfikacji zadajemy w wątku dla niej stworzonym lub tworzymy nowy, jeśli takowego nie ma.

Gdy chcemy założyć nowy wątek, obowiązkowe jest przeczytanie tego tematu.

Re: [S.T.A.L.K.E.R: The Faction War]

Postprzez smoq2 w 18 Lis 2011, 01:08

Zakładając, że Szrama uwinął się w kilka dni (może tydzień) w swojej kampanii do Elektrowni, to akcja TFW zaczyna się jakoś 2 tygodnie po emisji, która ma miejsce na końcu wydarzeń z Czystego Nieba. Odpowiadając jednak na pytanie, dzięki datom podanym przez Cromma, 10 miesięcy przed wydarzeniami z Zew Prypeci.

Według mnie (Pisze "mnie" ze względu na to, że to co jest napisane poniżej nie zalicza się do kanonu i jest to element wymyślony wyłącznie na potrzeby fabuły TFW.) stalkerzy dzielą emisje na zwykłe i "Wielkie" i dzięki nim dzielą czas w Zonie na "Ery".

"Pierwsza Wielka Emisja" miała miejsce 11.06.2006 i stworzyła Zonę.

"Druga Wielka Emisja" miała miejsce 09.09.2011 i otworzyła nowe przejścia w Zonie, znokautowała Szramę i zapoczątkowała wydarzenia z Czystego Nieba.

"Trzecia Wielka Emisja" miała miejsce kilka dni po "Drugiej Wielkiej Emisji" i zakończyła wydarzenia z Czystego Nieba. Dokładna data nie będzie nigdzie w TFW podana, gdyż zależne było to od gracza i jak długo przechodził Czyste Niebo, jednak przyjmujemy, że miało to miejsce między 15 a 20.09.2011. Jest to kluczowe wydarzenie dla TFW, gdyż właśnie ta emisja wprowadziła chaos w siły wszystkich frakcji w Zonie powodując wszechobecną i tytułową "Wojnę Frakcji".

Gracz trafia do Zony 11.10.2011.

Czwartej wielkiej emisji raczej już nie będzie. Przynajmniej nie w TFW. W SoC ani CoP też raczej silniejszych emisji nie było, więc na chwile obecną można założyć, że emisje tak potężne aby wywracać Zonę (Bądź życie w Zonie) do góry nogami były tylko trzy.
Ostatnio edytowany przez smoq2 19 Lis 2011, 23:44, edytowano w sumie 5 razy
ImageImage

Za ten post smoq2 otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Spadnięty, Cromm Cruac, Sosna.
Awatar użytkownika
smoq2
Legenda

Posty: 1502
Dołączenie: 27 Cze 2010, 02:05
Ostatnio był: 09 Paź 2019, 06:35
Miejscowość: Wrocław/Zielona Góra
Frakcja: Czyste Niebo
Ulubiona broń: Chaser 13
Kozaki: 497

Reklamy Google

Re: [S.T.A.L.K.E.R: The Faction War]

Postprzez Sosna w 19 Lis 2011, 18:24

ok, ale o co chodzi z tym ,że monolit robi strielokowi jajecznicę z mózgu?
Nie chodzi mi o znaczenie, tylko o to ,że pod koniec CoPa razem z nim uciekłem z zony, a on został konsultantem do spraw zony w SBU.

Za ten post Sosna otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Cromm Cruac.
Sosna
Kot

Posty: 47
Dołączenie: 17 Sie 2011, 23:55
Ostatnio był: 25 Sie 2012, 11:35
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: VLA Special Assault Rifle
Kozaki: 2

Re: [S.T.A.L.K.E.R: The Faction War]

Postprzez jalkavaki w 19 Lis 2011, 19:00

A grałeś w Czyste Niebo?
Wojna jest zła. Ale gorsze są sukinsyny które nie mają nic za co byliby gotowi walczyć i umierać.
"Może nas wiedzie szalbierz chciwy paru groszy
Lecz lepsze to niż śmierć na wapniejących szańcach" - J. Kaczmarski, Stalker.
Awatar użytkownika
jalkavaki
Legenda

Posty: 1379
Dołączenie: 02 Kwi 2010, 11:20
Ostatnio był: 20 Lip 2022, 06:45
Miejscowość: Stetinum
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 193

Re: [S.T.A.L.K.E.R: The Faction War]

Postprzez Cromm Cruac w 19 Lis 2011, 20:43

A w Cień Czarnobyla?
Sosna napisał(a):ok, ale o co chodzi z tym ,że monolit robi strielokowi jajecznicę z mózgu?

Łehehehe... toś mnie chłopie rozbawił :E
Sosna napisał(a):...pod koniec CoPa razem z nim uciekłem z zony, a on został konsultantem do spraw zony w SBU.

No jak został??? Jak ja grałem to zginął!
Image

"Twoja opowieść mnie znudziła albowiem nie była o mnie" - Król Julian
Awatar użytkownika
Cromm Cruac
Modder

Posty: 2542
Dołączenie: 22 Sty 2010, 19:01
Ostatnio był: 23 Wrz 2024, 20:31
Miejscowość: Londyn / Bielsko-Biała
Kozaki: 1077

Re: [S.T.A.L.K.E.R: The Faction War]

Postprzez smoq2 w 19 Lis 2011, 23:39

*Jeżeli ktoś nie zrozumiał mojego poprzedniego posta, to polecam przejście wszystkich części serii S.T.A.L.K.E.R jeszcze raz w kolejności zamierzonej przez autorów owej serii gier komputerowych. T.j:

1. S.T.A.L.K.E.R: Cień Czarnobyla (Shadow of Chernobyl [SoC])

2. S.T.A.L.K.E.R: Czyste Niebo (Clear Sky [CS])

3. S.T.A.L.K.E.R: Zew Prypeci (Call of Pripyat [CoP])

Ludzie, nie załamujcie mnie.

*Tak, to jest sarkazm.
ImageImage
Awatar użytkownika
smoq2
Legenda

Posty: 1502
Dołączenie: 27 Cze 2010, 02:05
Ostatnio był: 09 Paź 2019, 06:35
Miejscowość: Wrocław/Zielona Góra
Frakcja: Czyste Niebo
Ulubiona broń: Chaser 13
Kozaki: 497

Re: [S.T.A.L.K.E.R: The Faction War]

Postprzez SkullDagger w 19 Lis 2011, 23:46

Faktycznie fabuła całej trylogi jest skomplikowana ale wystarczy:
- czytać dialogi w grze
- poczytać info,solucje,recenzje w necie( choćby na tym forum).
I5-3570K 3,40Ghz 3,80Ghz in Turbo
GA B75M-D3V GoodRam 8GB 1600Mhz
GTX 660 2GB Win 7 64bit
Awatar użytkownika
SkullDagger
Ekspert

Posty: 881
Dołączenie: 26 Sie 2011, 01:04
Ostatnio był: 13 Wrz 2024, 16:42
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: SGI 5k
Kozaki: 63

Re: [S.T.A.L.K.E.R: The Faction War]

Postprzez Sosna w 20 Lis 2011, 10:40

ok, przepraszam ale zapomniałem ,że gra ma różne zakończenia
teraz nie mam już żadnych pytań
P.S. wielkie dzięki za kozaka, dowartościowałeś mnie :p
Sosna
Kot

Posty: 47
Dołączenie: 17 Sie 2011, 23:55
Ostatnio był: 25 Sie 2012, 11:35
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: VLA Special Assault Rifle
Kozaki: 2

Re: [S.T.A.L.K.E.R: The Faction War]

Postprzez Cromm Cruac w 20 Lis 2011, 15:57

Nie ma za co przepraszać. Pytać można, nie ma w tym nic złego, ale czasem dobrze najpierw poszperać i poczytać 'na temat'.
Image

"Twoja opowieść mnie znudziła albowiem nie była o mnie" - Król Julian
Awatar użytkownika
Cromm Cruac
Modder

Posty: 2542
Dołączenie: 22 Sty 2010, 19:01
Ostatnio był: 23 Wrz 2024, 20:31
Miejscowość: Londyn / Bielsko-Biała
Kozaki: 1077

Re: [S.T.A.L.K.E.R: The Faction War]

Postprzez jalkavaki w 20 Lis 2011, 16:13

Smoqu, może wprowadzić zlecenia od techników na dostarczenie jakiejś trudnej do zdobycia broni? Albo jakieś części zamienne lub narzędzia. Nagrodą mógłby być jakiś rabat na ich usługi lub odblokowanie zaawansowanych ulepszeń.
Drugą sprawą jest wprowadzenie limitu na śrubki. Chodzi mi o to aby zmniejszała się ich ilość po wyrzuceniu. Naturalnie handlarze mieliby je w ofercie, wyrzucone można podnieść jak też znaleźć je przy zwłokach lub w schowkach. Oczywiście śrubki miałyby swoją wagę.
Wojna jest zła. Ale gorsze są sukinsyny które nie mają nic za co byliby gotowi walczyć i umierać.
"Może nas wiedzie szalbierz chciwy paru groszy
Lecz lepsze to niż śmierć na wapniejących szańcach" - J. Kaczmarski, Stalker.
Awatar użytkownika
jalkavaki
Legenda

Posty: 1379
Dołączenie: 02 Kwi 2010, 11:20
Ostatnio był: 20 Lip 2022, 06:45
Miejscowość: Stetinum
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 193

Re: [S.T.A.L.K.E.R: The Faction War]

Postprzez Spadnięty w 20 Lis 2011, 19:04

Jak ciągle im będziecie dawali nowe pomysły to nowa wersja nigdy nie wyjdzie :E.

Czy wam też po wejściu do czerwonego lasu gra się bez powodu zawiesza? Po przejęciu całej zony chciałem zdobyć te 2 ostatnie punkty zasobów w czerwonym lesie a tu dupa.

Z kontrolerami też mam problem, nieważne jak daleko są ode mnie, tylko tyle że są w tej samej lokacji to mam ten upierdliwy psychiczny efekt piszczenia i lekko fioletowego obrazu, to było w zamierzeniach twórców moda? Czasem też po zabiciu kontrolera mi to zostaje, przez całe bagna spierdzielałem mając nadzieje że ustanie, przestało dopiero jak poszedłem do kordonu, po powrocie na szczęście już nie było problemów.

Był też bug taki, że boty nie potrafiły przejść przez odległy posterunek z kordonu do wysypiska, przy szlabanie się cofali kawałek i jeszcze raz próbowali jakby jakaś tajemnicza siła ich powstrzymywała, wtf?

No i na koniec narzekania, jak chciałem przeprowadzić grupowy szturm 7 oddziałów na bazę wolności to po drodze spotkali grupę bandytów , po walce po prostu zostali na tym obszarze ufortyfikowanym na przystanku i za cholerę nie chcieli się stamtąd ruszyć nawet jak ich przez dialog gdzieś wysyłałem :/
snuff snuff
Awatar użytkownika
Spadnięty
Stalker

Posty: 77
Dołączenie: 15 Gru 2010, 15:22
Ostatnio był: 31 Mar 2012, 11:42
Miejscowość: Gdańsk
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Chaser 13
Kozaki: 11

Re: [S.T.A.L.K.E.R: The Faction War]

Postprzez wajs94 w 20 Lis 2011, 22:23

Spadnięty napisał(a):Jak ciągle im będziecie dawali nowe pomysły to nowa wersja nigdy nie wyjdzie :E.


Nie wiem czy pamiętasz ale data finalnej wersji była nawet ustalona na czerwiec-lipiec tego roku. Tyle ludzie mają pomysłów że nie wiem czy do końca świata (koniec 2012 roku :P ) się chłopaki wyrobią :-/

wajs94
Wygnany z Zony

Posty: 134
Dołączenie: 02 Lis 2010, 17:50
Ostatnio był: 17 Cze 2012, 13:35
Miejscowość: Radom
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: VLA Special Assault Rifle
Kozaki: 32

Re: [S.T.A.L.K.E.R: The Faction War]

Postprzez Gandzia w 22 Lis 2011, 21:09

Jak ktoś zaznaczył(Cromn bodajże:P) nie płacisz, nie narzekaj :P
Image
Image
Awatar użytkownika
Gandzia
Tropiciel

Posty: 224
Dołączenie: 26 Mar 2010, 14:46
Ostatnio był: 15 Gru 2016, 22:42
Miejscowość: Kujwdupie
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 9

PoprzedniaNastępna

Powróć do Czyste Niebo

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości