Problem? Z Artefaktami i niektórymi karabinami.

Kim jesteśmy? Dokąd idziemy? Jaki w tym cel? Zadawał sobie w duchu te pytania. Tak, był pijany.
Regulamin forum
Przy zadawaniu pytania związanego z problemem dotyczącym modyfikacji, prosimy o podawanie treści całego loga błędu.
Lokalizacja logów:
Windows XP - C:\Documents and Settings\All Users\Moje dokumenty\STALKER-STCS\logs
Windows Vista/7 - C:\Users\Public\Documents\STALKER-STCS\logs
Steam - X:\Program Files (x86)\Steam\SteamApps\common\Stalker Clear Sky\_appdata_\logs

Logi tagujemy w [ CODE ][/ CODE ].

Problem? Z Artefaktami i niektórymi karabinami.

Postprzez Mroczny w 24 Wrz 2008, 13:51

Witam!
1. Problem
Otuż mam najlepszy wykrywacz w grze,wszytsko ładnie pięknie pokazuje mi gdzie leżą artefakty. Jednak jest jeden problem nie widze ich ! Jedyny artefakt jaki widziałem i zdobyłem to jest "Kompas" leżący w tunelu który Uciekający Striełok w Czerwonym Lesie wysadził.
2. Problem
Gdzie można zdobyć karabin maszynowy RP-74 (kaliber 7,62) bo znalazłem amunicje do takeigoż karabinu.
Oraz gdzie można znaleźć G-37 (G-36 w realu). Znalazłem Tundera ale G-37 ani widu ani słychu.
Czy to może zależeć od poziomu na jakim gram? Gram na poziomie STalker czyli tak samo jak w SOC,jednak w poprzedniej częsci zdobyłem G-37 już w magazynach wojskowych.
3.
Wiem że było na forum, ale nie moge znaleźć jak zrobić żeby w Egzoszkielecie możnabyło biegać?

Pozdrawiam!
Image
Image
Image

Gdy odwrócisz się ujrzysz ich prawdziwą twarz, cios zadany w plecy to jest ich najlepsza broń.
Spójrz więc prawdzie w oczy nie akceptuj dziś ich słów,trzymaj swoja stronę nigdy nie daj im się zwieść.
Awatar użytkownika
Mroczny
Stalker

Posty: 118
Dołączenie: 24 Wrz 2008, 13:42
Ostatnio był: 11 Maj 2016, 09:36
Frakcja: Najemnicy
Ulubiona broń: GP 37
Kozaki: 1

Reklamy Google

Re: Problem? Z Artefaktami i niektórymi karabinami.

Postprzez Medium w 24 Wrz 2008, 14:31

Ad 1.
Podejdź najbliżej jak się da artefaktu i mając go na wykrywaczu popratrz bedąc nieruchomo w jego stronę (możesz to robić w pozycji kucznej). Po krótkiej chwili powinieneś go dostrzec wtedy wciskasz F i postać pobiera artefakt.
Ad 2.
RPK są dwie sztuki do wzięcia w Limańsku. Nie będę się rozpisywał jak można je wykorzystać później w grze, ale mi się jedna sztuka bardzo przydała.
GP37 (G36) nie znalazłem w grze, ale nie płakałem z tego powodu po prostu mimo iż lubię ten karabinek biegałem z innym.
Ad 3.
Nie lubię egzoszkieletu i go nie używam w grze tu nie pomogę.

Pozdrawiam

Medium
Medium
Stalker

Posty: 127
Dołączenie: 01 Wrz 2008, 08:29
Ostatnio był: 30 Gru 2009, 23:59
Miejscowość: Ełk
Kozaki: 1

Re: Problem? Z Artefaktami i niektórymi karabinami.

Postprzez MałySnork w 24 Wrz 2008, 16:04

Co do RPK to czasami mają go Powinnościowcy, możesz co jakiś możesz odwiadziac argroprom i patrzeć, czy nikt nie zginął. Możesz też sprawdzić czy oddziały w Czerwonym lesie lub w magazynach (albo w teraenach, które zdobyłeś) nie mają RPK. Masakra samotnej grupki czerwonych nie powinna drastycznie obniżyć twoich stosunków z nimi.
Awatar użytkownika
MałySnork
Kot

Posty: 31
Dołączenie: 06 Wrz 2008, 21:19
Ostatnio był: 29 Sty 2009, 13:51
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: Sniper TRs 301
Kozaki: 0

Re: Problem? Z Artefaktami i niektórymi karabinami.

Postprzez Mroczny w 24 Wrz 2008, 20:19

Dzięki!
Sposób na artefakty działa :D
A mi właśnie chodzi żeby zdobyć RPK i GP-37 (G-36) przed Limańskiem* żebym mógł je ulepszyć. Narazie śmigam z TRS 301 i Vintarem. (*No chyba że można się stamtąd jakoś wydostać spowortem do Czerwonego Lasu)
Więc może ktoś się wypowie kto zdobył GP-37 bo taki post na forum gdzieś widziałem.
Image
Image
Image

Gdy odwrócisz się ujrzysz ich prawdziwą twarz, cios zadany w plecy to jest ich najlepsza broń.
Spójrz więc prawdzie w oczy nie akceptuj dziś ich słów,trzymaj swoja stronę nigdy nie daj im się zwieść.
Awatar użytkownika
Mroczny
Stalker

Posty: 118
Dołączenie: 24 Wrz 2008, 13:42
Ostatnio był: 11 Maj 2016, 09:36
Frakcja: Najemnicy
Ulubiona broń: GP 37
Kozaki: 1

Re: Problem? Z Artefaktami i niektórymi karabinami.

Postprzez dziura w 24 Wrz 2008, 22:01

Podobno ktoś z forumowiczów znalazł GP-37 przy którymś bandycie. Nie wiem czy to bug czy nie, ciężko powiedzieć.
Awatar użytkownika
dziura
Stalker

Posty: 104
Dołączenie: 14 Paź 2007, 12:30
Ostatnio był: 07 Sty 2020, 23:10
Miejscowość: Wrocław
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 0

Re: Problem? Z Artefaktami i niektórymi karabinami.

Postprzez Madrian w 25 Wrz 2008, 23:59

Pewnie tak samo jak z resztą. Na początku w lokacji puchy, a za chwilę, po paru misjach "koty" się prowadzają ze sprzętem za grubą kasę. W miarę jak NPC giną, zastępują ich nowi z lepszym sprzetem. Jak zobaczymy u kogoś z patrolu dobry sprzęt to można go śledzić. AI jest głupie i potrafią wleźć w anomalię, albo dać zjeść zwierzaczkom.
Wystarczy potem przeszukać zwłoki. Ja ostatnio w Kordonie już miałem 3 Wintary i TR 301. Tyle, że amunicji jak na lekarstwo - tylko to co w broni. Czasem parę sztuk też przy zwłokach było. Może trzeba poczekać gdzieś na dalszych poziomach aż się pojawi?.

PKM-a można kupić za 50 tys u handlarza powinności, ale chyba trzeba być członkiem. Maje też kilku buców w bazie, tyle, że z niej nie wychodzą. Trzeba pilnować patroli. Ja w Kordonie widziałem Stalkerów z SVD, ale nie dali się pozabijać, bo nie wychodzili z bazy.
Madrian
Kot

Posty: 21
Dołączenie: 22 Wrz 2008, 14:57
Ostatnio był: 06 Paź 2008, 19:15
Ulubiona broń: Storming Obokan
Kozaki: 0

Re: Problem? Z Artefaktami i niektórymi karabinami.

Postprzez Mroczny w 01 Paź 2008, 15:16

Więc tak grę ukończyłem. Miałem poziom trudności ustawiony na: Weteran a nie na Stalker.
Zdobyłem RPK w Czerwonym Lesie. Dokładnie to zczaiłem, że koleś pilnujący tej bramki związanej linką jakby się chciało wyjśc do Czerwonego Lasu od Leśnika posiada ten karabin. Wylazłem więc na szczyt szybu (tam gdzie siedzi Leśnik) i sciągnołem go strzałem w głowe z SVD. Oczywiście nikt nie wiedział kto go zabił więc spokojnie podeszłem i wziąłem broń.
Udało mi się ją ulepszyć w Agropromie w Bazie Powinności do 2 Poziomu . Gdzie można ulepszyć do 3 Poziomu nie wiem.
Co do G-37 to zapewne się pojawia gdy ma się wyższą rangę,a ta zależy od ilości zabitych ludzi. Więc Teoretycznie w Kordonie już można mieć jakieś Vintary itp.
Egzoszkielet posiada kilka wad, jednak polecam w nim grać o ile w SoC trzebabyło być bardzo mobilnym to w Clear Sky poważniejsze walki odbywają się w mieście i ogólnie na dłuższe dystanse więc zanim ktoś do nas podejdzie już jest martwy.
Zawiodłem się co do Vintara BC nawet na maksa ulepszony nie spęłnił moich oczekiwań. Niby ma dobry zasięg,średnią siłę ale jednak nie polecałbym go. Jak coś jest do "wszystkiego" to jest do niczego.
W Opuszczonym Szpitalu polecam grać RPK przebija się przez wszystkie skrzynki lodówki itp. wrogowie nie mają się gdzie ukryć więc padają jak mrówki. Na Średnie dystanse polecam TRS 301 oczywiście full tuning + granatnik + luneta + (opcjonalnie) tłumik. Do walki w pomieszczeniach najlepszym wyborem jest Obokan dośc duże obrażenia . O ile w SoC kochałem rozwalać mutanty z SPAS 14 to w CS strzelba nie ma prawa bytu lepiej wycelować w głowe i zabić celnym strzałem niż wpakować magazynek ze strzelby w korpus. Na długi dystans bezapelacyjnie wygrywa Dragunov. Niezastąpiony podczas odbijania mostu do Limańska.
Ogólnei CS uważam za grę ciekawą i godną polecenia, jednak bez mojej inwencji i sciągania masy pirackich patchy (do oryginała, śmieszne no ale cuż) nie mógłbym grać mniej więcej od Kordonu, a później po rozwiązaniu tego problemu mniej więcej od Jantaru.
Image
Image
Image

Gdy odwrócisz się ujrzysz ich prawdziwą twarz, cios zadany w plecy to jest ich najlepsza broń.
Spójrz więc prawdzie w oczy nie akceptuj dziś ich słów,trzymaj swoja stronę nigdy nie daj im się zwieść.
Awatar użytkownika
Mroczny
Stalker

Posty: 118
Dołączenie: 24 Wrz 2008, 13:42
Ostatnio był: 11 Maj 2016, 09:36
Frakcja: Najemnicy
Ulubiona broń: GP 37
Kozaki: 1

Re: Problem? Z Artefaktami i niektórymi karabinami.

Postprzez Stalker01 w 25 Paź 2008, 20:34

jeżeli chodzi o GP37 nie tylko mozna je znalesc przy jakims "ciele" ale takze w magazynach wojskowych za wykonanie questa bodajze od wolnosci z znalezieniem artefaktu (wlasnie tak go zdobylem) co jak co uwazam ze jest to najlepsza bron szturmowa w calej grze a po ulepszeniu to juz nawet nie wspomne warto sie pofatygowac i powykonywac zadania poboczne w magazynach co do ulepszania nie wiem jak z powinnoscia ale wolnosc ulepsza ten karabin wiec lepiej nie byc ich wrogiem :P szczerze mowiac to wlasnie dlatego przechodzilem drugi raz czyste niebo tylko po to zeby zakonczyc gre trzymajac w lapie ulepszonego GP37 :)
Stalker01
Kot

Posty: 18
Dołączenie: 19 Wrz 2008, 21:13
Ostatnio był: 13 Sie 2009, 13:34
Miejscowość: Magazyny Wojskowe
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: FT 200M
Kozaki: 0

Re: Problem? Z Artefaktami i niektórymi karabinami.

Postprzez Nejmnik w 25 Paź 2008, 22:45

Co do RPK to wiem gdzie można go znaleźć razem z UWAGA amunicją której jest 2k!!!!Koniec UWAGI
Znajduje się w wejściu do czołgu.

Oto współrzędne :D:
http://img266.imageshack.us/my.php?imag ... 466np8.jpg

Zaznaczyłem ci mniej więcej dokładne położenie.
Kręcą się tam snorki i dziki.
Możesz też napotkać Niby Olbrzyma.

Pozdro
Ati Radeon 4870 | 4GB Ramu | Intel Core 2 Duo E8400
Awatar użytkownika
Nejmnik
Kot

Posty: 26
Dołączenie: 11 Paź 2008, 18:31
Ostatnio był: 11 Cze 2010, 10:36
Miejscowość: Piknik na skraju drogi
Frakcja: Monolit
Ulubiona broń: FT 200M
Kozaki: 0


Powróć do Pytania i odpowiedzi

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości