Nieunikniona (?) emisja

Kim jesteśmy? Dokąd idziemy? Jaki w tym cel? Zadawał sobie w duchu te pytania. Tak, był pijany.
Regulamin forum
Przy zadawaniu pytania związanego z problemem dotyczącym modyfikacji, prosimy o podawanie treści całego loga błędu.
Lokalizacja logów:
Windows XP - C:\Documents and Settings\All Users\Moje dokumenty\STALKER-STCS\logs
Windows Vista/7 - C:\Users\Public\Documents\STALKER-STCS\logs
Steam - X:\Program Files (x86)\Steam\SteamApps\common\Stalker Clear Sky\_appdata_\logs

Logi tagujemy w [ CODE ][/ CODE ].

Nieunikniona (?) emisja

Postprzez rbuczynski93 w 24 Kwi 2013, 00:31

Dobry, to mój pierwszy post na forum, godzina jest dosyć późna, więc proszę wybaczyć ewentualne błędy. Gram (grałem) sobie w Czyste Niebo, udało mi się dojść do misji z gonieniem Kła (zapewne dość wczesny fragment gry, ale nie spojlujcie :D), znajduje się na wysypisku i nagle dopada mnie emisja. Liczyłem na to, że zdołam się przed nią ukryć, ale PDA wskazuje za najbliższe miejsce bazę tych zbójów, co to chcieli ode mnie cały hajs na wejściu (dostali kulki w łeb więc oficjalnie ze sobą NIE rozmawiamy). Problem w tym, że zostało mi do emisji zaledwie 5 sec - nie mam więc szansy zdążyć uciec ani do ich kryjówki, ani tym bardziej do miejsca, gdzie siedzieli Stalkerzy. Do tego nie pomaga ucieczka na inną część Zony (jestem w stanie dobiec na styk do rury i pojawić się niedaleko wiaduktu kolejowego i na północ od obozowiska Stalkerów). Nie byłby to problem, gdyby nie fakt tragicznego postąpienia mojej osoby z sejwami - quicksave jest na 5 sek przed ekspozycją, auto-save tuż po przejściu do innego rejonu mapy (gdy zostaje mniej jak 1 sec do emisji).
Da się to jakkolwiek ominąć bez rozpoczynania gry od nowa? Nie ukrywam, że twór ten mi się podoba, ale nie aż tak, żeby od nowa męczyć się jakieś 10h (o ile nie więcej) ze zdobywaniem EQ na bagnach, szukaniem ulepszeń itd itp.
Może istnieje takie coś, jak edytor save-game, configów (coś, co by mnie nieśmiertelnym uczyniło, jak zgaduję, emisja zabija nawet na najniższym poziomie trudności), co pozwalałoby mi ominąć te niedogodności?
Jeszcze gdyby ktoś pytał - wersja gry 1.5.10, kupiona w Muve.pl podczas wyprzedaży, gdy gra była za piątaka (chyba). Wersja językowa polska.
Dziękuje za pomoc :)
rbuczynski93
Kot

Posty: 6
Dołączenie: 24 Kwi 2013, 00:20
Ostatnio był: 22 Maj 2013, 22:39
Frakcja: Czyste Niebo
Ulubiona broń: Martha
Kozaki: 0

Reklamy Google

Re: Nieunikniona (?) emisja

Postprzez Kpuc w 24 Kwi 2013, 08:45

Edytora zapisów niema ale mam pomysł, wrzuć save na zippyshare i daj linka.
Image
Awatar użytkownika
Kpuc
Legenda

Posty: 1812
Dołączenie: 06 Paź 2010, 09:10
Ostatnio był: 16 Sie 2024, 23:18
Miejscowość: zona
Frakcja: Czyste Niebo
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 285

Re: Nieunikniona (?) emisja

Postprzez rbuczynski93 w 24 Kwi 2013, 10:31

Kod: Zaznacz wszystko
http://www30.zippyshare.com/v/47590144/file.html

Proszę, i z góry dziękuje za wszelką pomoc :)
rbuczynski93
Kot

Posty: 6
Dołączenie: 24 Kwi 2013, 00:20
Ostatnio był: 22 Maj 2013, 22:39
Frakcja: Czyste Niebo
Ulubiona broń: Martha
Kozaki: 0

Re: Nieunikniona (?) emisja

Postprzez Kpuc w 24 Kwi 2013, 12:02

Zedytowałem grę robiąc z szramy supermena i wleciałem do hangaru. Niestarty to bardzo osłabiło postać przez co ma milion pincet sto... -życia. dlatego w pacce masz save + trainer.

http://www58.zippyshare.com/v/68378213/file.html

Odpal trainer, odpal grę w menu kliknij F1 i załaduj save. Musisz kupić bandaże ~40 sztuk i je użyć by pozbyć się krwawienia. W pacce dałem też MODa na lepszą cenę za kule 9mm byś maił na medykamenty.
Image
Awatar użytkownika
Kpuc
Legenda

Posty: 1812
Dołączenie: 06 Paź 2010, 09:10
Ostatnio był: 16 Sie 2024, 23:18
Miejscowość: zona
Frakcja: Czyste Niebo
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 285

Re: Nieunikniona (?) emisja

Postprzez Pangia w 24 Kwi 2013, 12:43

A na przyszłość pamiętaj, że dwa najlepsze punkty ochrony przed emisją są zazwyczaj nieoznaczone i są to:
- Pchli Targ (dokładniej to tam, gdzie śpi drugi handlarz)
- tunel kolejowy naprzeciwko bazy bandytów - gra go właściwie nigdy nie pokazuje na PDA, a jest świetny, bo nie ma tam ani anomalii, ani mutantów, ani stalkerzy tam nie wchodzą.
Proszę państwa, sto pięćdziesiąt kilometrów na godzinę w ciągu kilku sekund, wspaniały wynik. Gdyby w ten sposób można było wypie*dolić z polskiej polityki tych wszystkich śmieci z Okrągłego Stołu, Leszka Millera, byłoby… cudownie i każdemu bym ku*wa kupił po takim Ferrari, byleby w piz*u pojechali tym PROSTO do swojego ukochanego… Izraela. SYJONIŚCI Europy, jedźcie do siebie! Pozdrawiam, Zbigniew Stonoga. Nie jestem antysemitą!
Awatar użytkownika
Pangia
Monolit

Posty: 4280
Dołączenie: 27 Maj 2012, 10:49
Ostatnio był: 28 Lis 2017, 19:49
Miejscowość: Kukle Karakańskie
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 854

Re: Nieunikniona (?) emisja

Postprzez Kpuc w 24 Kwi 2013, 12:52

Wystarczy by robił twardego save w menu gry lub po zbindowaniu klawiszy Fx raz na 10 minut gry. Wtedy zawsze się można cofnąć. :D
Image
Awatar użytkownika
Kpuc
Legenda

Posty: 1812
Dołączenie: 06 Paź 2010, 09:10
Ostatnio był: 16 Sie 2024, 23:18
Miejscowość: zona
Frakcja: Czyste Niebo
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 285

Re: Nieunikniona (?) emisja

Postprzez rbuczynski93 w 24 Kwi 2013, 13:27

No właśnie nad twardym save'm nie pomyślałem, mieć na wszelki wypadek w oznaczonym folderze i czasem aktualizować. W sumie to mnie ta cała emisja zaskoczyła, najpierw in plus ("wreszcie sie coś dzieje!!!1!111!") a potem in minus (no bo predefiniowane pkt do skrycia to lekki fail :(
Ale dziękuje bardzo za rady, trainery itd. Szkoda, że babram ręce czitami, ale za drugim razem przejdę na mistrzu bez kodów :)

***

Nie chcą się w ogóle pokazać te zapisy gry, które od Ciebie dostałem. Stalker zgłupiał i zapomniał wszystkich moich ustawień, pokpił kompletnie configi (brak zbindowania klawiszy at all), do tego uparcie twierdzi, że NIE MA zapisów, mimo iż znajdują się one w c/users/public/documents/stalker-stcs/savedgames (czyli tam, gdzie poprzednio przechowywałem zapisy i które wcześniej chodziły jak należy). Coś sknociłem?
No i do tego dodam, że gra nie widzi mojej myszki i klawiatury (wszelkie próby zbindowania klawiszy kończą się totalną olewką od strony gry, klikam na opcję, by ją zmienić, ta się podświetla, mruga, że oczekuje na klawisz, po czym cokolwiek wcisnę, gra upiera się, że nic nie zmieniłem). Configi mam do podmiany, rename'u, czy od razu z grubej rury iść i przeinstalować grę? :mad:

Uwagi moderatora:

Nie pisz posta pod postem - Soviet
rbuczynski93
Kot

Posty: 6
Dołączenie: 24 Kwi 2013, 00:20
Ostatnio był: 22 Maj 2013, 22:39
Frakcja: Czyste Niebo
Ulubiona broń: Martha
Kozaki: 0

Re: Nieunikniona (?) emisja

Postprzez Kpuc w 28 Kwi 2013, 09:08

W pliku fsgame.ltx znajdującym się w katalogu gry masz pierwszą linijkę:
Kod: Zaznacz wszystko
$app_data_root$=true|false|e:\S.T.A.L.K.E.R. - Clear Sky\save

Ja zawsze trzymam zapisy w katalogu z danym MOD'em gdyż tak jest prościej, gdy się ma ich kilka. Co do myszki i klawiatury wywal plik ustawień user.ltx
Image
Awatar użytkownika
Kpuc
Legenda

Posty: 1812
Dołączenie: 06 Paź 2010, 09:10
Ostatnio był: 16 Sie 2024, 23:18
Miejscowość: zona
Frakcja: Czyste Niebo
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 285

Re: Nieunikniona (?) emisja

Postprzez rbuczynski93 w 05 Maj 2013, 23:10

Brak reakcji, nawet skasowanie plików powoduje głupie upieranie się gry [*]
Nie bardzo mam pomysł, co jest nie tak, gra startuje normalnie, ale dalej ignoruje jakiekolwiek próby zmiany ustawień, upiera się, że wolno mi grać w 1024x768, przy niskich ustawieniach graficznych i najlepiej chyba, żebym pokazywał oczami (niemożność zbindowania klawiszy).
rbuczynski93
Kot

Posty: 6
Dołączenie: 24 Kwi 2013, 00:20
Ostatnio był: 22 Maj 2013, 22:39
Frakcja: Czyste Niebo
Ulubiona broń: Martha
Kozaki: 0

Re: Nieunikniona (?) emisja

Postprzez Pangia w 06 Maj 2013, 14:22

Tak, jest błąd z bindowaniem klawiszy w chyba wszystkich Stalkerach, a fix wyjątkowo prosty. Wystarczy kliknąć "Przywróć domyślne" i będziesz mógł zbindować sobie klawisze jak chcesz.
Proszę państwa, sto pięćdziesiąt kilometrów na godzinę w ciągu kilku sekund, wspaniały wynik. Gdyby w ten sposób można było wypie*dolić z polskiej polityki tych wszystkich śmieci z Okrągłego Stołu, Leszka Millera, byłoby… cudownie i każdemu bym ku*wa kupił po takim Ferrari, byleby w piz*u pojechali tym PROSTO do swojego ukochanego… Izraela. SYJONIŚCI Europy, jedźcie do siebie! Pozdrawiam, Zbigniew Stonoga. Nie jestem antysemitą!
Awatar użytkownika
Pangia
Monolit

Posty: 4280
Dołączenie: 27 Maj 2012, 10:49
Ostatnio był: 28 Lis 2017, 19:49
Miejscowość: Kukle Karakańskie
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 854

Re: Nieunikniona (?) emisja

Postprzez rbuczynski93 w 07 Maj 2013, 13:55

Ok, czyli cały czas został tylko błąd, "dzięki" któremu gra nie widzi save'ów (pomimo ich prawidłowej lokacji, rozszerzeń plików i tytułów). Ten babol też zniknie po "przywróć domyślne" ?
rbuczynski93
Kot

Posty: 6
Dołączenie: 24 Kwi 2013, 00:20
Ostatnio był: 22 Maj 2013, 22:39
Frakcja: Czyste Niebo
Ulubiona broń: Martha
Kozaki: 0

Re: Nieunikniona (?) emisja

Postprzez Kpuc w 07 Maj 2013, 14:15

Nie, gra nie widzi save bo pewnie ścieżka w fsgame jest zła.
Image
Awatar użytkownika
Kpuc
Legenda

Posty: 1812
Dołączenie: 06 Paź 2010, 09:10
Ostatnio był: 16 Sie 2024, 23:18
Miejscowość: zona
Frakcja: Czyste Niebo
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 285

Następna

Powróć do Pytania i odpowiedzi

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 48 gości