Strzelec PKM a taktyka

Kim jesteśmy? Dokąd idziemy? Jaki w tym cel? Zadawał sobie w duchu te pytania. Tak, był pijany.
Regulamin forum
Przy zadawaniu pytania związanego z problemem dotyczącym modyfikacji, prosimy o podawanie treści całego loga błędu.
Lokalizacja logów:
Windows XP - C:\Documents and Settings\All Users\Moje dokumenty\STALKER-STCS\logs
Windows Vista/7 - C:\Users\Public\Documents\STALKER-STCS\logs
Steam - X:\Program Files (x86)\Steam\SteamApps\common\Stalker Clear Sky\_appdata_\logs

Logi tagujemy w [ CODE ][/ CODE ].

Strzelec PKM a taktyka

Postprzez Pawlowicz w 07 Wrz 2010, 07:02

W skrócie jaką macie taktykę na strzelca pkm w Kordonie.(Potrzebuje rady bo moja zawodzi). Moja taktyka polega na tym że kupujemy w bazie czystego nieba dużo energy drinków i próbujemy ,,wyprzedzić" ostrzał tzn. biegnąc tak aby linia ostrzału była za nami. Jest to nieskuteczne w realistycznych modach wiec ma ktoś może jakaś strategie na to.
Image
Falloutowe Wojny Frakcji http://fallout.wojnyfrakcji.org/
Stalkerowe Wojny Frakcji http://www.stalker.wojnyfrakcji.org/
Awatar użytkownika
Pawlowicz
Stalker

Posty: 147
Dołączenie: 03 Kwi 2010, 08:13
Ostatnio był: 07 Cze 2014, 18:24
Miejscowość: Zona
Frakcja: Naukowcy
Ulubiona broń: Akm 74/2U
Kozaki: 3

Reklamy Google

Re: Strzelec PKM a taktyka

Postprzez Wheeljack w 07 Wrz 2010, 08:23

Biegnij prosto i przed powalonym drzewem skęć w lewo. ;)
Awatar użytkownika
Wheeljack
Administrator

Posty: 1919
Dołączenie: 13 Kwi 2009, 18:52
Ostatnio był: Wczoraj, 21:40
Miejscowość: Fraktal
Ulubiona broń: GP 37
Kozaki: 725

Re: Strzelec PKM a taktyka

Postprzez jalkavaki w 07 Wrz 2010, 09:15

Po wyjściu z jaskini masz na wprost stertę kamieni na tyle wysoką, że kucając jesteś osłonięty od ognia rkm. Dalej jest niższa kupka kamieni i zwalone na nią drzewo. To jest drugi postój. Dalej to już taktyka "raz matka rodziła" i dzida do wioski kotów.
Wojna jest zła. Ale gorsze są sukinsyny które nie mają nic za co byliby gotowi walczyć i umierać.
"Może nas wiedzie szalbierz chciwy paru groszy
Lecz lepsze to niż śmierć na wapniejących szańcach" - J. Kaczmarski, Stalker.
Awatar użytkownika
jalkavaki
Legenda

Posty: 1379
Dołączenie: 02 Kwi 2010, 11:20
Ostatnio był: 20 Lip 2022, 06:45
Miejscowość: Stetinum
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 193

Re: Strzelec PKM a taktyka

Postprzez Nyguz w 07 Wrz 2010, 12:45

Ja tam zawsze jedną ręką na apteczki na wszelki wypadek, a drugą biegnę. Zazwyczaj trafiają mnie tylko raz ;) Dzida i po sprawie :D
CPU: i7 7700 GPU: Gigabyte RTX2060 Super RAM: 16GB DDR4 PSU: Be-Quiet 750W
Ludzie wierzą w to, że system zmieni sytuację w miastach... kiedyś wierzyli, że Ziemia jest płaska.
Awatar użytkownika
Nyguz
Weteran

Posty: 646
Dołączenie: 26 Mar 2010, 13:52
Ostatnio był: 25 Cze 2021, 00:49
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: GP 37
Kozaki: 112

Re: Strzelec PKM a taktyka

Postprzez Sniper_TomSon w 07 Wrz 2010, 17:54

Za pierwszym razem też tak robiłem, ale lepsza jest taka taktyka: kup (albo zbierz) długą strzelbę, ulepsz ją pod kątem celności, potem, gdy PKM już zacznie w ciebie strzelać, to ty lokalizujesz błyski wystrzałów, wychylasz się i strzelasz w tamto miejsce z nabojów kulowych lub (najlepiej) strzałkowych (tylko nie ze śrutu!!!). Powtarzać dopóty, dopóki PKM nie umilknie. Powinno się obejść bez apteczek i bandaży, jak się odpowiednio szybko ukryje przed ostrzałem. A długa strzelba pod względem skupienia jest nawet lepsza od SPSA, czy chasera. MP5 jest tutaj mało skuteczny lub w ogóle nieskuteczny. Tylko pamiętajcie, tej amunicji strzałkowej lub kulowej musi być sporo. :D

Jeszcze jedna uwaga: przy powyższej taktyce trzeba uważać, żeby nie wpuścić za blisko wojskowych z patroli.
Ostatnio edytowany przez Sniper_TomSon, 07 Wrz 2010, 22:02, edytowano w sumie 1 raz
Z dystansu można wszystko.

Za ten post Sniper_TomSon otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive GhostRider44.
Awatar użytkownika
Sniper_TomSon
Stalker

Posty: 78
Dołączenie: 16 Mar 2010, 19:52
Ostatnio był: 19 Paź 2013, 22:09
Miejscowość: Świnoujście
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 10

Re: Strzelec PKM a taktyka

Postprzez Woland w 07 Wrz 2010, 18:41

A ja miałem niecodzienną taktykę.Nie wiedziałem o pkm myślałem że jakiś typek z kałacha strzela.Na początku gry już miałem długolufowy AK-74.Miałem także Viper 5 na pistoletową.Pozabijałem kilku pozbierałem amunicję.Pobiegłem do sterty kamieni i przewalonego drzewa.Zabiłem paru.Oczywiście nonstop zapisy.Poleciałem do drzew które mnie zasłaniały.Zabiłem jeszcze kilku.I biegiem do sidorowicza.Dobiegam wchodzę i...padam martwy tuż przed sidorowiczem z wykrwawienia.Wczytałem,zabandażowałem znów pobiegłem i przeżyłem.

STRZELBA??Ja jak mordowałem bazę wojskowych dragunowem* to chyba pięciu gości zabiłem przy pkm!!!A zapewnie strzela i bez żołnierzy.
Poziom stalker.


* http://pl.wikipedia.org/wiki/Dragunow

To ta snajperka wolności.
Woland
Legenda

Posty: 1772
Dołączenie: 26 Sie 2010, 11:18
Ostatnio był: 28 Mar 2019, 00:05
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 10

Re: Strzelec PKM a taktyka

Postprzez marcel w 07 Wrz 2010, 18:42

Ja natomiast mam swój wypracowany dawno sposób. Przechodzimy do Kordonu wskazanym przez grę wyjściem, tylko po to, by zaraz się cofnąć na Bagna. Nie wiem, czy zauwazyliście, ale z Bagien do Kordonu wiodą dwa przejścia: drugie znajduje się za Północnym Gospodarstwem, zajętym przez Renegatów. Nic prostszego - mordujemy ich i droga wolna. Przejście wiedzie do dolinki, zaraz obok nasypu kolejowego i bazy neutralnych. Nie można przejść tędy od razu, taki urok gry. Gdy już znajdziemy się w Kordonie, dajemy długą do obozu Ojca Waleriana, znajdujemy przewodnika i z nim udajemy się do wioski Sidorowicza. Inaczej narazilibyśmy się na atak stalkerów pilnujących nasypu.
Ot i wsio. ;]
>>> Wenn ist das Nunstück git und Slotermeyer? Ja! ... Beiherhund das Oder die Flipperwaldt gersput. <<< ~ Ernest Scribbler
marcel
Opowiadacz

Posty: 436
Dołączenie: 31 Lip 2007, 17:48
Ostatnio był: 29 Paź 2020, 15:47
Kozaki: 193

Re: Strzelec PKM a taktyka

Postprzez Bambosz107 w 07 Wrz 2010, 18:48

Renegatów przy północnym przejściu nie trzeba nawet zabijać, wystarczy biec sprintem zaraz przy płocie, nawet nas nie zauważą.
Go Go Power Rangers!!
Awatar użytkownika
Bambosz107
Legenda

Posty: 1280
Dołączenie: 10 Maj 2009, 21:50
Ostatnio był: 15 Cze 2022, 20:42
Miejscowość: Tarnów
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 87

Re: Strzelec PKM a taktyka

Postprzez Woland w 07 Wrz 2010, 18:54

Bambosz107 napisał(a):Renegatów przy północnym przejściu nie trzeba nawet zabijać, wystarczy biec sprintem zaraz przy płocie, nawet nas nie zauważą.


Ale nic nie zaszkodzi :E

Informacje o skrytkach,broń,amunicja.Amunicji jeszcze nigdy tu nie kupowałem a broń?Zawsze jak ma się jeszcze trochę udźwigu powinno się wziąść -kilka groszy więcej.
Woland
Legenda

Posty: 1772
Dołączenie: 26 Sie 2010, 11:18
Ostatnio był: 28 Mar 2019, 00:05
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 10

Re: Strzelec PKM a taktyka

Postprzez Sniper_TomSon w 07 Wrz 2010, 22:00

Ależ na początku nie masz Dragunova. Sam go używam częściej, niż jakąkolwiek inną broń, ale na początku niestety ta nieszczęsna strzelba jest najcelniejsza. O ile pamiętam, to na patchu 1.501 (czyli na grze bez patcha), to PKM strzela sam, nikt nie musi przy nim stać. Niestety przekonałem się o tym :-/ . Ale na patchu 1.5.04 i w górę, musi stać przy nim żołnierz obsługi PKM dobra broń jest, również go używam. Żałuję tylko, że panowie Ukraińcy nie dali do gry RPK.

Już tłumaczę galimatias z nazwami. Niestety, w Stalker nie ma licencji na oryginalne nazwy broni. W "naszym" świecie są dwa różne karabiny: km PK (Pulemiot Kałasznikowa), zwany potocznie PKM i RPK (Rucznoj Pulemiot Kałasznikowa). Karabin w grze jest nazwany RP - 74, co jest dość mylące. Nazwa nawiązuje do RPK, ale tak naprawdę jest to PKM, co ukazuje wygląd ( RPK to duży kałach z długą lufą, a PKM ma swój charakterystyczny kształt), a także nazwa w modach zmieniający opisy i nazwy broni (sam je tworzę, póki co tylko dla siebie). Ufffff...

Dlaczego żałuję? Bo PKM to jest typowy karabin maszynowy, niezbyt poręczny chwycony przy pasie, a RPK to jest taka forma przejściowa :). Podobny do Ak -47, nie? Jest to w zasadzie właśnie ten karabinek tylko z dłuższą lufą. A RPK byłby dla mnie idealny... Ale może się skumam z kolegą, który dobre tekstury robi i dorobimy takiego moda. Jakby co dam znać. :E

Tu macie linki do obu gnatów, RPK: http://pl.wikipedia.org/wiki/RPK

PKM: http://pl.wikipedia.org/wiki/Karabin_maszynowy_PK/PKS
Z dystansu można wszystko.
Awatar użytkownika
Sniper_TomSon
Stalker

Posty: 78
Dołączenie: 16 Mar 2010, 19:52
Ostatnio był: 19 Paź 2013, 22:09
Miejscowość: Świnoujście
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 10

Re: Strzelec PKM a taktyka

Postprzez Woland w 07 Wrz 2010, 22:44

1.Że dragunow później to wiem :E
Ja wróciłem do nich po apteczkę dla wolnego stalkera dla niego kolegi.A wtedy już miałem dragunowa na maksa zrobionego (tylko bez +5 naboi)
Apteczkę po długotrwałych przeszukiwaniach odnazłem w końcu na piętrze w skrzynce :)


od 1.5.4 musi być żołnierz?O,tego nie wiedziałem!Gdzieś wyczytałem na forum kiedyś że sam strzela a że w patchach naprawili to nie wiedziałem.


A co do nazw broni to mi to nie przeszkadza :wink:
Choć fajnie by było jakby były prawdziwe.
Woland
Legenda

Posty: 1772
Dołączenie: 26 Sie 2010, 11:18
Ostatnio był: 28 Mar 2019, 00:05
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 10

Re: Strzelec PKM a taktyka

Postprzez Sniper_TomSon w 08 Wrz 2010, 17:40

Tu masz link do moda niejakiego RIFL3, który zmienia nazwy broni:
viewtopic.php?f=48&t=3384
Wczoraj przeszedłem 2 razy na sposób, który opisywałem powyżej i muszę przyznać, że działa bardzo dobrze, a jak się ma dragunova, to jeszcze lepiej :D
Z dystansu można wszystko.
Awatar użytkownika
Sniper_TomSon
Stalker

Posty: 78
Dołączenie: 16 Mar 2010, 19:52
Ostatnio był: 19 Paź 2013, 22:09
Miejscowość: Świnoujście
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 10

Następna

Powróć do Pytania i odpowiedzi

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 44 gości