Kordon po raz pierwszy

Kim jesteśmy? Dokąd idziemy? Jaki w tym cel? Zadawał sobie w duchu te pytania. Tak, był pijany.
Regulamin forum
Przy zadawaniu pytania związanego z problemem dotyczącym modyfikacji, prosimy o podawanie treści całego loga błędu.
Lokalizacja logów:
Windows XP - C:\Documents and Settings\All Users\Moje dokumenty\STALKER-STCS\logs
Windows Vista/7 - C:\Users\Public\Documents\STALKER-STCS\logs
Steam - X:\Program Files (x86)\Steam\SteamApps\common\Stalker Clear Sky\_appdata_\logs

Logi tagujemy w [ CODE ][/ CODE ].

Kordon po raz pierwszy

Postprzez Dziarsky w 07 Wrz 2008, 22:25

Znalazłem się w Kordonie po raz pierwszy i jak tylko wyjdę z tunelu to obrywam serią z rozmieszczonych karabinów. Dodam, że jest u mnie noc i za cholerę nie wiem jak wygląda teren.

Co mam zrobić by wykiwać te karabiny i przejść dalej do Sidorowicza?
Image
Awatar użytkownika
Dziarsky
Weteran

Posty: 589
Dołączenie: 18 Lut 2007, 14:58
Ostatnio był: 07 Sie 2017, 08:16
Miejscowość: Gliwice
Frakcja: Najemnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 7

Reklamy Google

Re: Kordon po raz pierwszy

Postprzez dejv w 07 Wrz 2008, 22:28

Mialem podobny problem. O ile wykończenie żołnierzy trudne nie było to przebicie się pod ogniem tego gościa było niemożliwe.
Wróciłem na bagna i wszedłem do Kordonu drugim wejściem.
Później pod nasypem kolejowym i resztę drogi już znasz ;)
dejv
Kot

Posty: 24
Dołączenie: 03 Sie 2008, 00:12
Ostatnio był: 04 Lip 2010, 17:54
Kozaki: 0

Re: Kordon po raz pierwszy

Postprzez Darth ReX w 07 Wrz 2008, 22:29

Ja mam taką propozycję - latareczka w lewą dłoń, lorneteczka w prawą i kombinujemy. Albo przeczekaj noc.
|| Ryzen 5 3600 3,6GHz | 32GB DDR4 RAM | XFX Radeon RX 580 8GB | Windows 10 Pro x64 ||
Awatar użytkownika
Darth ReX
Redaktor

Posty: 2050
Dołączenie: 08 Lut 2008, 17:27
Ostatnio był: 14 Cze 2024, 18:14
Kozaki: 224

Re: Kordon po raz pierwszy

Postprzez Dziarsky w 07 Wrz 2008, 22:37

Z tego co widzę to tylko tym wejściem na razie można wejść bo jeden przewodnik był zaznaczony na Bagnach by mnie zaprowadzić do Kordonu.

Nie rozumiem sformułowania "latareczka w lewą dłoń" :).

Lornetka mi się nie przyda teraz bo kompletnie nic nie widać. Po za tym co decyduje o zauważeniu mnie przez te stanowiska? Trzeba odpowiednia trasą przejść po za ich zasięgiem czy jakoś bokiem? Nie za bardzo wiem co sprawi, że po wyjściu z tunelu nie będą mnie atakować.


Chyba wrócę na Bagna i pozwiedzam wszystkie schowki i tym samym przeczekam noc :).
Image
Awatar użytkownika
Dziarsky
Weteran

Posty: 589
Dołączenie: 18 Lut 2007, 14:58
Ostatnio był: 07 Sie 2017, 08:16
Miejscowość: Gliwice
Frakcja: Najemnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 7

Re: Kordon po raz pierwszy

Postprzez Michu w 07 Wrz 2008, 22:39

Tak, mnie tak denerwuje tam noc czasami, że po prostu idę do bunkra, czy obozu zostawiam Szramę przy ognisku i idę np coś zjeść...
Czego nie dali opcji spania ?, na mody trza czekać . Omg. Ja akurat byłem tam w dzień, więc szybki sprint i bindowanie apteczek i jesteś u Sida.
Awatar użytkownika
Michu
Very Important Stalker

Posty: 1556
Dołączenie: 10 Lip 2007, 00:34
Ostatnio był: 10 Paź 2023, 16:11
Miejscowość: Jelenia Góra
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 131

Re: Kordon po raz pierwszy

Postprzez xyz_pl w 07 Wrz 2008, 22:45

Ewentualnie możesz dobiec do dużego kamienia (nie ten pierwszy od tunelu ale ten drugi) i schować się za nim przed serią z tej armaty. Gdy alarm ucichnie i z posterunku będą wysyłani żołnierze, wtedy sprintem na lewo w kierunku wioski. Mi się udało bez użycia apteczki.
Obecnie na forum pod innym nick'iem: Agis

xyz_pl
Wygnany z Zony

Posty: 105
Dołączenie: 10 Maj 2008, 00:28
Ostatnio był: 07 Sie 2013, 01:25
Miejscowość: Wrocław
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 0

Re: Kordon po raz pierwszy

Postprzez Michu w 07 Wrz 2008, 23:02

I co, myślisz że jesteś kul ?. Ja też miałem z tym problem. I to w dzień, ale uporałem się po kilku minutach. Aktualnie przeszedłem całą grę, i nadal uważam ten moment za trudny, choć będą trudniejsze o wiele. Kolega grał w nocy i nawet tam żadnego kamienia nie widział, tam żeby uciec trza jeszcze drzewo przeskoczyć. ale dobrze mówił ktoś tam, schować się za kamień i przeczekać. (za drzewem i tak nas rozwali, a broń to PKM :P)
Awatar użytkownika
Michu
Very Important Stalker

Posty: 1556
Dołączenie: 10 Lip 2007, 00:34
Ostatnio był: 10 Paź 2023, 16:11
Miejscowość: Jelenia Góra
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 131

Re: Kordon po raz pierwszy

Postprzez Darth ReX w 07 Wrz 2008, 23:04

Z "latareczką w lewą dłoń" chodziło mi o to, żebyś ją po prostu włączył :P . A lornetka przyda się o tyle, że namierza wrogów, i wg "Fresh Aira" zaznacza ich na mapie.
|| Ryzen 5 3600 3,6GHz | 32GB DDR4 RAM | XFX Radeon RX 580 8GB | Windows 10 Pro x64 ||
Awatar użytkownika
Darth ReX
Redaktor

Posty: 2050
Dołączenie: 08 Lut 2008, 17:27
Ostatnio był: 14 Cze 2024, 18:14
Kozaki: 224

Re: Kordon po raz pierwszy

Postprzez Dziarsky w 07 Wrz 2008, 23:06

Evilijo napisał(a):Po prostu gra jest dla prawdziwych graczy, a nie dla jakiś frajerów. Porównując SoC'a i CS'a doszedłem do wniosku, że Clear Sky na poziomie: "Stalker", jest podobnie trudny do Shadow'a na: "Mistrzu".
Dla mnie bomba ;D

Ps. A jeśli ktoś nie umie uciec przed ostrzałem w takim miejscu to jakoś cieńko go widzę w późniejszych etapach gdzie dopiero jest jatka...


Oj oj, ale mądrala :). Pojaw się tam w nocy jedynie z shutgunem tak jak mnie przyszło to zobaczymy, czy taki z Ciebie gieroj :). Łatwo się gada, trudniej się robi.

ps. A gra faktycznie ma trochę wyższe wymagania co do obchodzenia się z przeciwnikiem, aż przyjemniej się gra wiedząc, że trzeba się nieźle starać by nie dać się zabić :).

ps.2. latareczka z tego co wiem to jest na naszym czole :) dlatego mnie ta lewa dłoń zdziwiła :). Z tą lornetką pomyślę, może nie będę musiał przeczekiwać nocy.
Image
Awatar użytkownika
Dziarsky
Weteran

Posty: 589
Dołączenie: 18 Lut 2007, 14:58
Ostatnio był: 07 Sie 2017, 08:16
Miejscowość: Gliwice
Frakcja: Najemnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 7

Re: Kordon po raz pierwszy

Postprzez FireStorm w 07 Wrz 2008, 23:08

Tam jest po prostu duza losowosc - mozna zebrac seria tak, ze sie od razu ginie, a czasami nawet nas nie drasna. Trzeba sprobowac kilka razy. W nocy to rzeczywiscie trudne musi byc :)
Image
FireStorm
Stalker

Posty: 59
Dołączenie: 05 Wrz 2008, 18:40
Ostatnio był: 04 Paź 2008, 21:52
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: --
Kozaki: 0

Następna

Powróć do Pytania i odpowiedzi

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości