Poczatek

Kim jesteśmy? Dokąd idziemy? Jaki w tym cel? Zadawał sobie w duchu te pytania. Tak, był pijany.
Regulamin forum
Przy zadawaniu pytania związanego z problemem dotyczącym modyfikacji, prosimy o podawanie treści całego loga błędu.
Lokalizacja logów:
Windows XP - C:\Documents and Settings\All Users\Moje dokumenty\STALKER-STCS\logs
Windows Vista/7 - C:\Users\Public\Documents\STALKER-STCS\logs
Steam - X:\Program Files (x86)\Steam\SteamApps\common\Stalker Clear Sky\_appdata_\logs

Logi tagujemy w [ CODE ][/ CODE ].

Poczatek

Postprzez rafi1939 w 15 Wrz 2008, 00:04

Witam

Jestem teraz w Kordonie wiec jestem na poczatku gry i tu mam pare pytan:

1. do jakiej frakcji najlepiej wstapic
2. jaka jest najlepsza bron i pancerz w grze
3. ktore bronie i pancerze najlepiej tuningowac zeby dawaly najlepsze efekty :P

to tyle dziekuje i pozdrawiam :D
Awatar użytkownika
rafi1939
Kot

Posty: 10
Dołączenie: 13 Lut 2008, 14:37
Ostatnio był: 25 Wrz 2008, 01:29
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: FT 200M
Kozaki: 0

Reklamy Google

Re: Poczatek

Postprzez freakXP w 15 Wrz 2008, 00:32

1. Do stalkerów Ojca Waleriana (Baza w Kordonie) albo pozostać neutralnym;

2. Vintar BC (karabinek snajperski z dołączoną na starcie lunetą i tłumikiem) - bardzo zdewastowanego znajdziesz na północy Bagien, przy torach i wagonach z anomalią zaraz koło przejścia Bagna-Agroprom.
Niestety mało do niego pestek, więc sobie skombinuj coś na amunicję NATO (5.56x45) albo RUS (do AKm - 5.45x39). Polecam odpowiednio TRs 301 (niestety - szybko się psuje) lub (dużo lepszy - jak znajdziesz, bo na 99% w CS jej nie ma) GP 37 i Obokan (na starcie starczy "długi" AK - poszukaj przy ciałach bandytów w Kościele na Bagnach). Najlepiej oba, wtedy zero problemów z amunicją.
Zamontuj u mechanika szynę na lunetę i - jak chcesz - na granatnik podlufowy; do Obokana celownik jest w drewnianej skrzynce na samej górze wieży zaraz za Osadą Rybacką na Bagnach; do TRs 301 celownik znajdziesz... a co Ci będę pisał, sam szukaj.
Tłumiki są uniwersalne, celowniki i granatniki nie (tak jak z ammo).

AD do Vintara BC jeszcze - strzelaj 2-3 pestki w łeb i oszczędzaj ammo, zwłaszcza przeciw-pancerne; później podziękujesz (przy moście w Red Forest);

3. Są różne szkoły, a w CS trochę namieszali z pancerzami. Te cztery są ok: SEVA (dobry na anomalie i - jak znajdziesz pendrive'a do ulepszeń i wydasz kasę na kevlar - całkiem niezłe na combat), egzoszkielet, pancerz wojskowy (oba super na combat, dużo lepsze od SEVA w tym względzie, egzoszkielet daje +20kg - jeżeli coś nie namieszałem - do udźwigu, ale nie można biegać) i jest jakiś czwarty Powinności (przynajmniej tak tutaj garstka forumowiczów twierdzi, ja tego nie sprawdzałem, może ktoś inny tutaj zajrzy i powie o nim co nieco).
Większość bierze SEVĘ z przyzwyczajenia, bo w podstawce rok temu rzeczywiście to był the best pancerz, i do tego uniwersalny. SEVA też jest najszybciej dostępna.

Pamiętaj o artefaktach na krwawienie i przyrost zdrowia (i oczywiście zerujące promieniowanie), nie tylko pancerz się liczy!

Pancerze kupuj u handlarzy swojej frakcji, wtedy masz taniej (tak jak z całym handlem BTW - chyba tylko jest jeden wyjątek z pancerzem właśnie, który dostajesz w Agropromie na bagnach za konwojowanie do przejścia na Jantar, wtedy sprzedaj go u tego drugiego handlarza-chama w bazie na pd - dostaniesz wtedy nie ~300, a ~5000 ru).

Pozdrawiam.
Ostatnio edytowany przez freakXP 15 Wrz 2008, 00:53, edytowano w sumie 2 razy
freakXP
Kot

Posty: 11
Dołączenie: 11 Wrz 2008, 01:11
Ostatnio był: 19 Sty 2020, 17:55
Frakcja: Zombie
Ulubiona broń: --
Kozaki: 0

Re: Poczatek

Postprzez rafi1939 w 15 Wrz 2008, 00:49

oki dzieki za wyczerpujace wyjasnienia :P
Awatar użytkownika
rafi1939
Kot

Posty: 10
Dołączenie: 13 Lut 2008, 14:37
Ostatnio był: 25 Wrz 2008, 01:29
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: FT 200M
Kozaki: 0


Powróć do Pytania i odpowiedzi

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości