Wintorez [aka Wintar] na Wysypisku - najzupełniej możliwe :)

Na trzeźwo to możemy dyskutować tylko o ogólnych sprawach, rzekł Naznaczony, wychodząc z baru.

Wintorez [aka Wintar] na Wysypisku - najzupełniej możliwe :)

Postprzez Dziarsky w 22 Wrz 2008, 18:33

Zostałem szczęśliwym posiadaczem mojego ulubionego cacka czyli Winoreza na Wysypisku i to pewnie na długo zanim powącham do niego choćby sztukę amunicji :D.
Oczywiście to czysty przypadek ale już mówię jak to się stało i być może komuś też uda się taka kombinacja zdarzeń.


Opuszczamy Kordon wyjściem na Wysypisko na zachodzie (za bazą Stalkerów) - to taki tunel zaczynając na Wysypisku. Czekają tam na nas Bandyci i jeśli nie otworzymy do nich za wczas ognia to nas okradają a jeśli zaczniemy walkę to wychodzimy na tym dużo lepiej.
Ostatnim razem grając od początku wraz ze mną na Wysypisku w tunelu pojawiła się grupa Stalkerów i razem ze mną rozpoczęła atak na Bandytów pilnujących wyjścia. Jeden ze Stalkerów jak się okazało miał przy sobie Wintoreza, a że akurat mu się zmarło to mogłem go zabrać :D.
Więc trzeba mieć szczęście i trafić na moment jak grupa Stalkerów z tej strony wkracza na Wysypisko oraz zakładać, że któryś z nich będzie miał akurat Wintoreza i na dodatek "zdechnie" :D.

Powodzenia :D .
Image
Awatar użytkownika
Dziarsky
Weteran

Posty: 589
Dołączenie: 18 Lut 2007, 14:58
Ostatnio był: 07 Sie 2017, 08:16
Miejscowość: Gliwice
Frakcja: Najemnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 7

Reklamy Google

Re: Wintorez [aka Wintar] na Wysypisku - najzupełniej możliwe :)

Postprzez Michu w 22 Wrz 2008, 18:35

Jak dobrze wiem to Wintoreza można mieć już na Bagnach, czy w Kordonie. Może to dla tego, że ta broń w Clear Sky conajmniej SSIE, i jest do bani.
Awatar użytkownika
Michu
Very Important Stalker

Posty: 1556
Dołączenie: 10 Lip 2007, 00:34
Ostatnio był: 10 Paź 2023, 16:11
Miejscowość: Jelenia Góra
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 131

Re: Wintorez [aka Wintar] na Wysypisku - najzupełniej możliwe :)

Postprzez Dziarsky w 22 Wrz 2008, 18:55

Michu napisał(a):Może to dla tego, że ta broń w Clear Sky conajmniej SSIE, i jest do bani.

Możesz to rozwinąć bo nie rozumiem ?
Image
Awatar użytkownika
Dziarsky
Weteran

Posty: 589
Dołączenie: 18 Lut 2007, 14:58
Ostatnio był: 07 Sie 2017, 08:16
Miejscowość: Gliwice
Frakcja: Najemnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 7

Re: Wintorez [aka Wintar] na Wysypisku - najzupełniej możliwe :)

Postprzez Michu w 22 Wrz 2008, 19:02

Hmm, rozwinę to tak, iż ta broń w Clear Sky jest bardzo słaba, a szczególnie mało celna :/.
Awatar użytkownika
Michu
Very Important Stalker

Posty: 1556
Dołączenie: 10 Lip 2007, 00:34
Ostatnio był: 10 Paź 2023, 16:11
Miejscowość: Jelenia Góra
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 131

Re: Wintorez [aka Wintar] na Wysypisku - najzupełniej możliwe :)

Postprzez Dziarsky w 22 Wrz 2008, 19:04

Ok, sprawdzę jak zdobędę amunicję :).
Image
Awatar użytkownika
Dziarsky
Weteran

Posty: 589
Dołączenie: 18 Lut 2007, 14:58
Ostatnio był: 07 Sie 2017, 08:16
Miejscowość: Gliwice
Frakcja: Najemnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 7

Re: Wintorez [aka Wintar] na Wysypisku - najzupełniej możliwe :)

Postprzez Darth ReX w 22 Wrz 2008, 19:14

Zawsze można wyciągnąć config broni z SHoC... :D
|| Ryzen 5 3600 3,6GHz | 32GB DDR4 RAM | XFX Radeon RX 580 8GB | Windows 10 Pro x64 ||
Awatar użytkownika
Darth ReX
Redaktor

Posty: 2050
Dołączenie: 08 Lut 2008, 17:27
Ostatnio był: 14 Cze 2024, 18:14
Kozaki: 224

Re: Wintorez [aka Wintar] na Wysypisku - najzupełniej możliwe :)

Postprzez Llordus w 22 Wrz 2008, 19:20

Szczerze mowiac, to ja w S:CS kompletnie nie uzywam ani Vintara, ani jego kuzyna - Avalanche. Raz - ze bron jest niezbyt celna, a przy tym zadaje koszmarnie niskie obrazenia. Zatem uzycie jej to swietny sposob na powiadomienie wroga o swojej obecnosci - i niewiele wiecej. Na krotszych dystansach imho tez sie nie sprawdza - bo ma zbyt maly magazynek, ktory nawet po modyfikacji nie nadaje sie do uzycia w walce krotkodystansowej i praktycznie w tym wzgledzie przegrywa z dowolna bronia typu AK, Obokan, TRs 301 czy SGI (hmm, nie pomylilem czegos?) - ze zmaksowanymi ulepszeniami w strone celnosci. 45 pestek (w pozostalych broniach) w magazynku pozwala i na prowadzenie ostrzalu snajperskiego z oddali, oraz - w razie czego - na pociagniecie seryjka czy dwoma jakiegos cfaniaka ktory wyskoczy z boku.
Na dlugim zas dystansie przegrywa po prostu z SVDm 2, ktore ma chyba najlepsza celnosc ze wszystkich broni, i zadaje przy tym duze obrazenia. Brak tlumika zas spokojnie kompensuje sie dobra kryjowka (trzeba znalezc ;) ) oraz odlegloscia, na ktora mozna prowadzic ostrzal - rzadko kiedy wrog jest w stanie zmniejszyc dystans na tyle, zeby odpowiedziec skutecznie ogniem. Jedyny problem w tym, ze SVDm 2 mozna uzyskac raczej dosc pozno - bo po wykonaniu zadan glownowatkowych w rejonie Agropromu.
Llordus
Kot

Posty: 16
Dołączenie: 16 Wrz 2008, 11:02
Ostatnio był: 27 Wrz 2008, 19:52
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: --
Kozaki: 0

Re: Wintorez [aka Wintar] na Wysypisku - najzupełniej możliwe :)

Postprzez MałySnork w 22 Wrz 2008, 20:00

Fakt Vintar ssie. Zgadzam się z moim przedmówcą, najgorszą wadą jest tor lotu pociku przez co celowanie jest mocno utrudnione. Vintara można znaleść na bagnach - co prawda w bardzo kiepskim stanie i bez amunicji, ale można. AS VAL, moja ulubiona broń w SSoC jest zwyczajnie kiepska. Obie bronie deklasuje przerobione AK. Head'y sypią się równo. Vintar ma sens jedynie w multi. Można go kupić już po kilku fragach, jest dość tani i lepiej od SVDm 2/SVUmk2 nadaje się na bliższe dystanse. Swoją drogą, wie ktoś jak kupić/zdobyć SVDm 2 bez zabijania/dołączania do wolności?
Awatar użytkownika
MałySnork
Kot

Posty: 31
Dołączenie: 06 Wrz 2008, 21:19
Ostatnio był: 29 Sty 2009, 13:51
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: Sniper TRs 301
Kozaki: 0

Re: Wintorez [aka Wintar] na Wysypisku - najzupełniej możliwe :)

Postprzez turbosqel w 22 Wrz 2008, 21:13

hahahah .... smiac mi sie z was chce ... to nie jest unreal turnament ani inny mega nierealny shit ... w moh'a sie chyba nagraliscie . moze troche faktycznie przesadzili z parabola lotu , bo odleglosci w grze sa male ... ale tak naprawde w tej grze sposob strzelania jest zblizony do realnego . pocisk wypada z vintoreza na realu z predkoscia 300-400 m/s , wiec co sie dziwicie ze trudno kogos trafic ? ja jakos naparzam ludzi po glowach na dystans bez problemu , moze poprostu musicie pocwiczyc ?
Awatar użytkownika
turbosqel
Stalker

Posty: 65
Dołączenie: 10 Wrz 2008, 19:54
Ostatnio był: 02 Cze 2010, 10:06
Frakcja: Monolit
Ulubiona broń: Tunder S14
Kozaki: 0

Re: Wintorez [aka Wintar] na Wysypisku - najzupełniej możliwe :)

Postprzez Microtus w 22 Wrz 2008, 21:58

No ja nie wiem jak wy z tego Vintoreza strzelacie, że nic nie umiecie trafić.
Chodzę z tą bronią (już na max przerobioną) 15 naboi, +50% celności, +50% stabilność toru lotu, +5 naboi w magazynku,
do tego zmniejszona waga o ileśtam % chyba 15. Po przeróbkach ta broń kosi jak dzika a zużycie amunicji to rzadko 2 naboje na gościa, heady ciągłe. Powiem wam tylko jedną rzecz celujcie nad głowę przeciwnika im jest dalej tym wyżej (jak pisał turbosquel wolna prędkość wylotowa połączona z ciężkim pociskiem daje efekt opadania pocisku po paraboli i trzeba się nauczyć z niej mierzyć - podobnie było w SoC tylko troszkę inaczej).
Vintorez jest w tej części dużo lepszy niż w SoC. Między innymi dlatego, że nieraz daje się ściągnąć grupę obozującą (5-6 stalkerów) zanim ogarną o co biega. A, no i używajcie tej lepszej amunicji. Ta zwykła jest za słaba czasem.
War. War never changes...
Bury
zapraszam do lektury :)
Awatar użytkownika
Microtus
Legenda

Posty: 1028
Dołączenie: 18 Cze 2007, 14:31
Ostatnio był: 19 Sty 2019, 22:54
Miejscowość: łorsoł
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 106

Re: Wintorez [aka Wintar] na Wysypisku - najzupełniej możliwe :)

Postprzez Michu w 23 Wrz 2008, 07:41

No mnie nie musisz uczyć jak strzelać. Tylko spójrz, takie SWD...
Ciągnę gostkowi head'a - leży, drugi - leży, trzeci dostaje w głowę, zgina się wstaje i strzela do mnie, zaczyna biec... dostaje w głowe, znów się zgina i strzela dalej, nie da się go trafić w głowę ponieważ strzelając ciebie już zaczyna się człowiek denerwować, potem ładuje się w niego jeszcze 4 naboje(w tułów)( i dopiero ginie... Masakra. Kurde, uj mnie to że oni mają kombinezony z nakładką 60, czy EXO jak po takim jednym strzele w głowę z SWD gostek powinien leżeć i kwiczeć!.
Najlepsi i tak są ''Rambo'' czyli goście w EXO i z PKM'kami...
Awatar użytkownika
Michu
Very Important Stalker

Posty: 1556
Dołączenie: 10 Lip 2007, 00:34
Ostatnio był: 10 Paź 2023, 16:11
Miejscowość: Jelenia Góra
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 131

Re: Wintorez [aka Wintar] na Wysypisku - najzupełniej możliwe :)

Postprzez turbosqel w 23 Wrz 2008, 09:46

nie moze byc za latwo ... jak chcecie miec latwo to ogarnijcie sobie pliczek z god modem i grajcie dalej ... zagrajcie w multi , to zobaczycie co to jest szybkie strzelanie do celu . booty to zanim sie ogarna co jest grane to zalatwisz kilka , a ludzie jak przy strzelaniu biegaja we wszystkie kierunki to jest dopiero cos !
Awatar użytkownika
turbosqel
Stalker

Posty: 65
Dołączenie: 10 Wrz 2008, 19:54
Ostatnio był: 02 Cze 2010, 10:06
Frakcja: Monolit
Ulubiona broń: Tunder S14
Kozaki: 0

Następna

Powróć do Ogólna dyskusja

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości