Tips and Tricks

Miał już dość tego bezowocnego jazgotu i przepitych mord. Wyłączył transmisję z obrad sejmu.

Postprzez Sargoth w 30 Lip 2007, 23:28

Nie wiem czy bylo to juz tutaj wymienione, ale napisze...

Co do Kruglowa to przeszlem gre juz 3 razy i ani razu mi go nie zabili.
Do helikoptera docieralem 2 drogami.

Pierwszy to wychodzimy na wieze gdzie wczesniej byl najemnik...
Wskakujemy na rury, biegniemy wzdluz nich i jesli sie uda wyskoczy sie na wagon lub troche za nim.
Wydawalo by sie, ze to nic, ale jesli dobrze sie schowiemy lub poczekamy na odpowiedni moment po komunikacie w radiu wszyscy najemnicy rusza w strone Kruglowa i wystarczy do nich strzelac.
Drugi to poprostu odbic przy wiezyczce w prawo i biec szybko i widzimy cala sytuacje z boku.

Wiem... To wcale nie nowosc, ale komus moze sie to przydac.
Powtarzam, zawsze tak wykonywalem to zadanie i nigdy nie sprawialo mi trudnosci.

Pozdrawiam!
Image
Awatar użytkownika
Sargoth
Kot

Posty: 23
Dołączenie: 30 Lip 2007, 23:15
Ostatnio był: 23 Sie 2007, 06:43
Miejscowość: Z cmentarza...
Kozaki: 0

Reklamy Google

Postprzez shadow-face w 31 Lip 2007, 18:01

Heh.. ciesz sie, ze na pijawe nie trafiles. Raz wlasnie przez ta cholerna bestie kmiota nie zdołałem uratowac...


EDIT: Najgorsze jest z nia to, ze ( o dziwo) olewa ciebie i leci do kruglowa, ktory biegnie za toba. Jesli w pore jej nie zauwazysz nic mu juz nie pomoze.
Ostatnio edytowany przez shadow-face, 31 Lip 2007, 18:57, edytowano w sumie 1 raz
W życiu jest tylko jeden poziom trudności... HARD
Awatar użytkownika
shadow-face
Stalker

Posty: 126
Dołączenie: 20 Cze 2007, 10:43
Ostatnio był: 13 Lis 2014, 00:05
Miejscowość: Wrocław
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: TRs 301
Kozaki: 2

Postprzez Sargoth w 31 Lip 2007, 18:30

Wlasnie to jest dziwne... Nigdy jej tam nie spotkalem.
Raz jak zwiedzalem te tereny trafilem na nia, ale podczas ucieczki z Kruglowem nie spotkalem sie z nia... Moze to i lepiej. :D
Image
Awatar użytkownika
Sargoth
Kot

Posty: 23
Dołączenie: 30 Lip 2007, 23:15
Ostatnio był: 23 Sie 2007, 06:43
Miejscowość: Z cmentarza...
Kozaki: 0

Postprzez Dziarsky w 31 Lip 2007, 20:23

Pijawa mnie się pojawia jak już wracam z Jantaru albo po dłuższym zwiedzaniu Dziczy i wracaniu stroną zarośniętej hali. Nigdy nie miałem jej jak wchodziłem od strony Baru.

Co do eskortowanego doktorka to za pierwszym razem ciężko było się połapać o co chodzi gdy nie wybrało się drogi z animacją-lotem. Po prostu powoli eliminowałem przeciwników nie wiedząc gdzie dokładnie doktorek jest i przez to mi go zabili. Ogólnie moment gry wg mnie niedopracowany (w sumie chyba jedyny znacząco, reszta ok).
Image
Awatar użytkownika
Dziarsky
Weteran

Posty: 589
Dołączenie: 18 Lut 2007, 14:58
Ostatnio był: 07 Sie 2017, 08:16
Miejscowość: Gliwice
Frakcja: Najemnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 7

Postprzez miLord w 17 Sie 2007, 14:28

mi terz go zabijali a szczegulnie jak sie budzilemi i pod drzewem był zombiak który nawalał jak snajper jednym hitem zciągał naukowca a potem mnie bo kilkunastu loadach udało mi sie go sciągnąć :(

Za ten post miLord otrzymał następujące punkty reputacji:
Negative GhostRider44.
Awatar użytkownika
miLord
Kot

Posty: 2
Dołączenie: 03 Sie 2007, 17:27
Ostatnio był: 17 Sie 2007, 14:53
Miejscowość: z kosmosu
Kozaki: -1

Postprzez Polski zolnierz w 17 Sie 2007, 14:42

Ja mam takiego Tricka do nowego miejsca w barze. Jeśli macie jakieś mody, że skaczecie wyżej czy poprostu sami se tak zrobiliście (polecam Endurance mod lub najlepiej Stalker Actor Modificator)wystarczy zrobić taką konbinacje do nowej/nowego pomieszczenia w barze. Podejdźcie do strażnika przy samym barze (w środku) który ciągle powtarza "Tam niewolno wchodzić"...niewolno niewolno, a można. Podejdź do niego, kucnij, i skocz prosto na głowę. Poprostu stań przy nim i skok, dzięki wyższemu skokowi (przez mody) skoczysz na niego i będziesz...mhh siedział na nim. Teraz przycisk "kucnij niżej" (domyślnie shift kiedy się kuca) i pchać się na maksa. Po 2-5 sekunda wejdziesz za niego, a ten olewając wszycho odejdzie od drzwi. Teraz możesz podejść do barmana, zobaczyć co kuchci (szkoda ze niema moda do zmywania :D), wziąść za darmoche chyba 4-6 napojów Stalker ( ;P ) a dalej na prosto macie pomieszczenie z 2 szafami i biurkiem i czymś jeszcze. Niestety tam nic niema, ale ja wykorzystuje to jako druga "tajna" kryjówke Strieloka.
2 To zależy od szczęścia, jeśli mamy questa na zabicie jakiegoś delikwenta, to wystarczy wyjąć svd czy svu i szczelić z jak największej odległości i z miejsca gdzie niema nikogo prócz ciebie. Czasami się zdarza, że jednak to zalicząją jako przeciwstawienie się danej frakcji a czasami olewają. Dobrą metodą jest jeszcze zabicie tak samo jak wyżej snipą lub bronią z tłumikiem delikwenta kiedy jest sam i nikt go niewidzi...
"Prawda wyłania się tak samo niespodziewanie jak deszcz popromienny Czarnobyla"
Awatar użytkownika
Polski zolnierz
Tropiciel

Posty: 376
Dołączenie: 01 Sie 2007, 13:59
Ostatnio był: 04 Kwi 2011, 09:37
Miejscowość: Łódź
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 1

Postprzez Silesian w 17 Sie 2007, 19:54

Czasem z korzyścią dla gracza będzie sytuacja gdy NPC będzie lepiej uzbrojony a tym samym będzie lepszym wsparciem, można też kierować się sympatią.
Jeżeli NPC używa tylko pistoletu to można mu przekazać karabin lub strzelbę – podchodzimy z przeładowanym karabinem do wybranego NPC i wyrzucamy przedmiot (G), ten podniesie go i zacznie używać.
Nic nie zdziałamy gdy już ma dany typ uzbrojenia.

Krugłow zawsze przeżyje gdy najpierw wyczyścimy całą mapę z wszystkiego co wrogie. Pozostaje wtedy tylko zabić przeciwników, których uruchamia skrypt związany z Krugłowem.
Silesian
Kot

Posty: 6
Dołączenie: 17 Sie 2007, 19:06
Ostatnio był: 26 Sie 2007, 22:36
Kozaki: 0

Postprzez donciu w 17 Sie 2007, 22:12

Silesian napisał(a):Czasem z korzyścią dla gracza będzie sytuacja gdy NPC będzie lepiej uzbrojony a tym samym będzie lepszym wsparciem, można też kierować się sympatią.
Jeżeli NPC używa tylko pistoletu to można mu przekazać karabin lub strzelbę – podchodzimy z przeładowanym karabinem do wybranego NPC i wyrzucamy przedmiot (G), ten podniesie go i zacznie używać.
Nic nie zdziałamy gdy już ma dany typ uzbrojenia.



W Kordonie widziałem jak kot w tej najzwyklejszej kurtce biegał sobie z TRS 301... Pewnie go zdobył na jakimś najemniku.
Awatar użytkownika
donciu
Tropiciel

Posty: 203
Dołączenie: 22 Lip 2007, 13:21
Ostatnio był: 03 Lut 2013, 13:10
Miejscowość: Świebodzice / ?????????
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 2

Postprzez Polski zolnierz w 18 Sie 2007, 12:27

Heh, kumpel po pierwszej misji na parkingu mógł juz kupić GROZA'e i to bez dodatków :D.
A i co do Kruglowa, to on też może zginąć po naszym zemdleniu kiedy jeszcze wokół szfendają się zombii czy cuś innego.
Placówka z której trzeba ukraść teczke. Ja sprawe rozwiązełem na 2 różne sposoby. Raz można spokojnie z odległości 500-800 m strzelić ze snipy w megafon i w tym momencie alarm znika :D, mogą was zobaczyć ale jak ich szybko ustrzelicie, zanim zaczną sie drzeć, to macie luz. Można to jeszcze tak rozwiązać:
Rzucić granat lub zrobić cokolwiek by wszystcy wyleźli na środek placówki, wtedy szybciutko lewą stroną przy płocie idziemy aż znajdziemy takie płyty żel-betonowe i takie tam śmiecie, wchodzimy na nie i przeskakujemy płot na taki kiosk czy cuś. No i mamy wolną drogę po cichu do teczki lub do zabicia ich od tyłu :D
"Prawda wyłania się tak samo niespodziewanie jak deszcz popromienny Czarnobyla"
Awatar użytkownika
Polski zolnierz
Tropiciel

Posty: 376
Dołączenie: 01 Sie 2007, 13:59
Ostatnio był: 04 Kwi 2011, 09:37
Miejscowość: Łódź
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 1

Postprzez Silesian w 18 Sie 2007, 14:52

To można zrobić zabijając tylko max 5 żołnierzy – z info wiesz, że w nocy pilnuje tylko 2.
Należy podejść lewym skrajem mapy i tam przy leżącym drzewie przejść za obszar posterunku. Skok po złomie przez płot placówki na dach wychodka a z niego na dach baraku i jesteś na strychu.
W suficie jest dziura – eliminacja 2 strażników i zeskok po walizkę. Teraz już tylko kryjąc się trzeba dotrzeć do schodów na balkon wartowni – zeskok i chodu na stronę, podobną drogą jak przyszliśmy.
Siłowe rozwiązanie tej misji dla jednego Stalkera powinno być w ogóle niemożliwe.

Edit
Na strychu jest prezent .
Ostatnio edytowany przez Silesian, 18 Sie 2007, 15:34, edytowano w sumie 1 raz
Silesian
Kot

Posty: 6
Dołączenie: 17 Sie 2007, 19:06
Ostatnio był: 26 Sie 2007, 22:36
Kozaki: 0

Postprzez Amraam w 18 Sie 2007, 15:16

Heh ja na poczatku gry zanim poszedlem na wysypisko, juz mialem ta teczke. Najpierw zabilem ten 3-osobowy patrol na drodze, potem z placowki wyszli nastepni, jak przechodzili obok wioski ostrzelalem ich(wczesniej znalezlem sobie dobra miejscowe na dachu i w ten sposob cala wiocha idzie nam z pomoca. Potem wrocilem do placowki i tam juz tylko kilku kolesi i teczka.
Amraam
Kot

Posty: 21
Dołączenie: 10 Lip 2007, 12:31
Ostatnio był: 03 Cze 2011, 20:41
Kozaki: 0

Postprzez donciu w 21 Sie 2007, 17:31

Panowie , jak tam sie dostać ? Na dachu są jakieś naboje i artefakt.

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pel ... c018d.html
Awatar użytkownika
donciu
Tropiciel

Posty: 203
Dołączenie: 22 Lip 2007, 13:21
Ostatnio był: 03 Lut 2013, 13:10
Miejscowość: Świebodzice / ?????????
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 2

PoprzedniaNastępna

Powróć do Ogólna dyskusja

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości