0 tolerancji dla piratów

Miał już dość tego bezowocnego jazgotu i przepitych mord. Wyłączył transmisję z obrad sejmu.

Re: 0 tolerancji dla piratów

Postprzez Yuri snajper w 03 Lip 2009, 18:38

Stalker2011 napisał(a):Piractwo i to niezłe, teraz na wielu premierówkach pisze, że nie wolno pożyczać, a jak ty całej wsi rozdałeś to pozdro ;P i jeszcze crakujecie. Poza tym wytłumacz mi jak cała wieś gra w MP na 1 cd keyu
ta cała wieś to jakieś 15 osób które umiom grać i tyle, a z tym cd-keyem to nie ma problemu. U nas i tak nikt tego nie kontroluje :D

EDIT ; teraz są już tylko 4 osoby :(
Ostatnio edytowany przez Yuri snajper, 06 Lip 2009, 15:33, edytowano w sumie 1 raz
89% graczy uważa że najważniejsza jest grafika.
Jeśli należysz do tych 11% wklej to do podpisu.

Przyjdź i pokasz, ale zabierz ze sobą MIKROSKOP !
Awatar użytkownika
Yuri snajper
Kot

Posty: 33
Dołączenie: 28 Cze 2009, 12:22
Ostatnio był: 25 Lip 2009, 17:54
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: FT 200M
Kozaki: 0

Reklamy Google

Re: 0 tolerancji dla piratów

Postprzez Wolność i Swoboda w 03 Lip 2009, 19:18

On miał trochę co innego na myśli, miał na myśli, że jak chcesz grać na servie w codzie i 2 osoby z tym samym cd-keyem się wbiją, to cd-key zostaje zbannowany, nie ważne czy Punkbuster jest włączony na servie, czy nie. Ale w 15 osób można spokojnie grać na LAN'ie, ja coś kiedyś słyszałem, że na lan też trzeba mieć cd-keya, ale zawsze można postawić scrackowany server i ch/hulaj dusza :D To nic złego pożyczyć komuś grę, pod warunkiem, że ta osoba tej gry nie skopiuje, tobie odda oryginał, a sama będzie grała. Chociaż to jest do zastanowienia, bo jak komuś zależy tylko na single playerze, to pożycza, przechodzi jak najszybciej i oddaje, a powinien zapłacić za atrakcje w singlu :D

Btw, pisze się umieją, wiem, że w szkole tego nie uczą, bo mnie też tego nie uczyli, po prostu moich starych uczyli, bo kiedyś tego uczono, w sumie to nie twoja wina, ale chociaż nigdy więcej nie napisz umiom, albo umią plz...
Wolność i Swoboda
Kot

Posty: 35
Dołączenie: 25 Cze 2009, 20:37
Ostatnio był: 05 Lip 2009, 10:26
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Fast-shooting Akm 74/2
Kozaki: 0

Re: 0 tolerancji dla piratów

Postprzez Yuri snajper w 03 Lip 2009, 19:45

Z tym graniem w multi to nikt nie gra bo za wolny net :D hehe a jak w tera pójde do gim to dopiero będzie hujaj dusza, każdy komp stalker i jazda przez lan.A banów na lanie nie ma jak są dwa takie same cd-keye, przynajmniej ja z kumplem nie mialem problemów :P
89% graczy uważa że najważniejsza jest grafika.
Jeśli należysz do tych 11% wklej to do podpisu.

Przyjdź i pokasz, ale zabierz ze sobą MIKROSKOP !
Awatar użytkownika
Yuri snajper
Kot

Posty: 33
Dołączenie: 28 Cze 2009, 12:22
Ostatnio był: 25 Lip 2009, 17:54
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: FT 200M
Kozaki: 0

Re: 0 tolerancji dla piratów

Postprzez Stalker2011 w 03 Lip 2009, 22:52

Idaho napisał(a):
Kuba napisał(a): Ja też jestem za tym, żeby można było robić kopie zapasowe, zgrywać na dysk obrazy lub używać fixów NoCD. W końcu zapłaciłem, producent/wydawca nie stracił. A wygodniej jest grać z zamontowanym obrazem, niż co chwile wyciągać i wkładać płytkę do napędu.
Ale co innego zrobić kopie dla siebie, niż zrobić dla kogoś i oddać mu za darmo produkt za który powinien zapłacić.


Jak już ktoś wspomniał, jeśli w grę wchodzą tacy harcorowcy jak Polacy to producent nie może sobie na to pozwolić bo jaką ma pewność, że gra się nie rozejdzie po znajomych i właśnie nie straci na tym co sam dozwolił. Bo w sumie można grę komuś dać kto nie ma neta( e są tacy ;P?) i nie będzie się go dało namierzyć(i w ten sposób 1000 osób na 1 grze może grać), niestety nawet w tej sytuacji jest to bezsensu, ale producenci nie lubią jak się grzebie w plikach gry, odpala grę w nietradycyjny sposób, wykorzystuje jej zasoby, itp. Więc ci tego nie pozwolą, czasem jednak z kolejnymi patchami da się uruchamiać gry bez płyt(np. Gothic 3 od 1.6, czy Far Cry 2 1.03) Niestety w Stalkerze nie ma takich luksusów :mad: .
Awatar użytkownika
Stalker2011
Kot

Posty: 28
Dołączenie: 19 Cze 2009, 23:45
Ostatnio był: 11 Lis 2009, 21:17
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Viper 5 9x18
Kozaki: 0

Re: 0 tolerancji dla piratów

Postprzez Idaho w 04 Lip 2009, 01:56

Stalker2011 napisał(a):Jak już ktoś wspomniał, jeśli w grę wchodzą tacy harcorowcy jak Polacy to producent nie może sobie na to pozwolić bo jaką ma pewność, że gra się nie rozejdzie po znajomych i właśnie nie straci na tym co sam dozwolił.


Wydawca nigdy nie może być pewny, czy treści przez niego wydanych nikt nie będzie kopiował. Stąd zabezpieczenia, które nawiasem mówiąc bardziej potrafią utrudnić życie uczciwym nabywcom niż piratom. Przykład "Spore" - sam nigdy nie grałem i nie posiadam. Ale z tego co czytałem, to trzeba było się ostro nagimnastykować z oryginałem żeby ruszył. A jak ktoś wybrał sobie legalną inaczej wersje, to instalował i grało. Wpisywanie setek kluczy, rejestrowanie przez internet, inne dziwne rzeczy... A wszystko to utrudnia użytkowanie. Niby nic wielkiego, ale jak kupuje produkt, nie chce być uznawany z góry jako złodziej i być sprawdzany, tylko cieszyć się tym co nabyłem.
Image
Awatar użytkownika
Idaho
Stalker

Posty: 137
Dołączenie: 29 Mar 2009, 04:10
Ostatnio był: 18 Sie 2019, 08:18
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: TRs 301
Kozaki: 2

Re: 0 tolerancji dla piratów

Postprzez Wolność i Swoboda w 04 Lip 2009, 14:51

Co do tego, że nikt nie gra na multi to nie róbcie se jaj. Tylko Polska to takie zadupie, że nie ma nawet światłowodów :D Jak nie pograsz z Polakami to pograsz z obcokrajowcami, co za różnica?! :D Co do "Spore'a" to taka sama sytuacja jest z GTA IV. Też musiałem się nieźle namęczyć, żeby wgrać oryginał, trzeba było "zlinkować" maila w hotmailu (trzeba se było skrzynkę założyć) z kontem w grze (rockstar social club). Potem trzeba było do specjalnego programu wgrać cd-keya, potem dostawałeś nowy kod, który wgrywałeś, oni sprawdzali i potem ten kod wpisujesz :D A z piratem to jest po prostu śmiech, instalujesz, ściągasz no-cd, wbijasz na pirackie serwy :D, poza tym wszystkim w GTA IV wywala cię z serwerów nie za laggi, ale za to, że za wolno TOBIE chodzi LoL. Jak spadną ci fpsy poniżej 10 to masz kicka. Często też jest tak, że podczas gry nagle dostajesz komunikat, że zostałeś zbannowany przez graczy, albo że utraciłeś z nimi połączenie i już później nie możesz wejść na ten serwer. Aplikacja Games for Windows Live, którą można porównywać do steama jest DO DUPY, nie można gadać z wieloma ludźmi przez mikrofon naraz, jest limit liczby znajomych, nie ma listy wszystkich graczy na serwerach, tylko musisz znać nick gościa, bo nie ma szans, że go spotkasz. Jak jesteś adminem to nie możesz bannować wedle woli, inni użytkownicy muszą się zgodzić głosowaniem, a większość w ogóle to olewa. Trainery działają na oryginalnych serwerach z najnowszymi wersjami. Nie ma punkbustera, UAC, battleye'a, nic. Nie można założyć serwera na hasło, trzeba zapraszać znajomych, do 15 osób =.=*, normalnie dałbym im hasło i by sami wbijali, a tak to ja muszę zaproszenia wysyłać, idiotyzm.
Wolność i Swoboda
Kot

Posty: 35
Dołączenie: 25 Cze 2009, 20:37
Ostatnio był: 05 Lip 2009, 10:26
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Fast-shooting Akm 74/2
Kozaki: 0

Re: 0 tolerancji dla piratów

Postprzez Stalker2011 w 07 Lip 2009, 23:49

No cóż są piraci to i zabezpieczenia są (choć praktycznie zawsze piraci je jakoś obejdą). GTA to może być bardzo piracona gra( w sumie 98% moich znajomych graczy ma piraty 3, VC i SA i to tych którzy mają większość oryginałów). Rockstarowi pewnie się wydawało, że te bajery coś zmienią. Co do tego, że Windows Live nie dorównuje steamowi to pewnie jest to wina tego, że został zerżnięty z XboX Live.
Awatar użytkownika
Stalker2011
Kot

Posty: 28
Dołączenie: 19 Cze 2009, 23:45
Ostatnio był: 11 Lis 2009, 21:17
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Viper 5 9x18
Kozaki: 0

Re: 0 tolerancji dla piratów

Postprzez hakugei w 08 Lip 2009, 07:04

Piractwo jest, było i będzie nic tego nie zmieni.
Ale można sobie z nim jakoś radzić jak np. Blizzard. W diablo żeby grać na battlenecie trzeba było mieć oryginalnego cd-keya. W wowie żeby grać na globalu trzeba zapłacić. Oczywiście nie zmienia to że dalej ktoś ściąga te gry z internetu ale porządni gracze kupują także oryginalną wersje.
Oczywiście sam też ściągam piraty ale jedynie do sprawdzenia czy dana gra jest dobra czy nie. Sam par razy się naciołem na to że, pisało gdzieś że gra jest super a okazywała się totalnym szajsem.
Awatar użytkownika
hakugei
Kot

Posty: 1
Dołączenie: 07 Lip 2009, 09:02
Ostatnio był: 31 Mar 2010, 15:05
Miejscowość: Świdnica
Frakcja: Zombie
Ulubiona broń: Sniper SGI
Kozaki: 0

Re: 0 tolerancji dla piratów

Postprzez Orenos w 08 Lip 2009, 11:15

Yuri snajper napisał(a):Z tym graniem w multi to nikt nie gra bo za wolny net :D hehe a jak w tera pójde do gim to dopiero będzie hujaj dusza, każdy komp stalker i jazda przez lan.A banów na lanie nie ma jak są dwa takie same cd-keye, przynajmniej ja z kumplem nie mialem problemów :P



Czy ktoś może dać temu dzieciakowi warna/perma za piractwo bo mnie już głowa boli od bzdur co on tutaj wypisuje... i właśnie takie głupie dzieciaki z podstawówki piracą i niszczą rynek gier ..
Awatar użytkownika
Orenos
Kot

Posty: 27
Dołączenie: 06 Lip 2009, 01:22
Ostatnio był: 13 Wrz 2012, 17:07
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: "Tunder" 5.45
Kozaki: 2

Re: 0 tolerancji dla piratów

Postprzez Yuri snajper w 10 Lip 2009, 21:00

Orenos u mnie grają trzy osoby trzy osoby wiesz ile to jest, to jest nic myślisz że kogoś to obchodzi!?!

Zadbaj o ortografie...To nie pierwszy Twoj post z razacymi bledami! - caleb59
----------------
Sory za błędy. No może to i racja, nie myślałem o tym w ten sposób :(
89% graczy uważa że najważniejsza jest grafika.
Jeśli należysz do tych 11% wklej to do podpisu.

Przyjdź i pokasz, ale zabierz ze sobą MIKROSKOP !
Awatar użytkownika
Yuri snajper
Kot

Posty: 33
Dołączenie: 28 Cze 2009, 12:22
Ostatnio był: 25 Lip 2009, 17:54
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: FT 200M
Kozaki: 0

Re: 0 tolerancji dla piratów

Postprzez Idaho w 10 Lip 2009, 21:25

Yuri snajper napisał(a):Orenos u mnie grają trzy osoby trzy osoby wiesz ile to jest, to jest nic myślisz że kogoś to opchodzi!?!


Kradzież jest kradzież. Nieważne czy kradnie jedna osoba, czy pół świata.
Poza tym, u Ciebie 3. Niech każdy kto kupił STALKERA udostępni tą grę 3 innym potencjalnym nabywcom. Zyski zmniejszają się o 2/3, bo zamiast 3 osób, kupiła jedna. Teraz sobie wyobraź. Pracujesz nad czymś kilka lat, wkładasz w to serce. To jest TWOJE. Możesz na tym zarobić, wynagrodzić sobie lata pracy. Ale zarabiasz 2/3 mniej niż mógłbyś, bo Yuri Snajper, myśli jak myśli.

Swoją drogą, ciekawe czy Ciebie by nie obeszło gdyby ktoś Cię okradał. Nawet z bardzo małych sum, ale regularnie i konsekwentnie.
Image
Awatar użytkownika
Idaho
Stalker

Posty: 137
Dołączenie: 29 Mar 2009, 04:10
Ostatnio był: 18 Sie 2019, 08:18
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: TRs 301
Kozaki: 2

Re: 0 tolerancji dla piratów

Postprzez Michu w 12 Lip 2009, 05:59

Jak będę pracował, na pewno będzie mnie stać co jakiś czas kupić sobie gierkę - tak jak mój kuzyn to sobie teraz robi, wypłata, co jakiś czas sobie oryginałka sprawia, STALKER, Crysis, czy Far Cry. Sam nie jestem jakiś super czysty, ba... Stalker : Shadow of Chernobyl przez rok miałem pirata :), 2 miesiące temu zakupiłem oryginał, mam nadzieję że chociaż w taki sposób mogę pokazać że wcale taki zły nie jestem, tylko po prostu u mnie w domu trudno o kaskę. Wiem wiem 'to zbieraj i bedziesz miał' ew 'nie graj'. to pierwsze

'- Zanim bym uzbierał na grę to by minęło z pół roku, a przez te pół roku człowiek czasami musi iść na jakąś imprezę, coś sobie kupić, więc tutaj już kasa odpada. Po prostu mój ojciec wychodzi z założenia, że jeżeli mnie wyżywi i mam dach nad głową to mi wystarczy, reszta kasy po prostu leci w jedność. Więc wybieram, gra czy może nowa bluza/spodnie? oczywiście że wybiore to 2gie, a kiedy raz na 2 lata wpadnie jakaś kasa od mamy wtedy dopiero mogę uczciwie kupić grę, należy im się.

'-Nie graj - oczywiście że nie muszę, tylko bym musiał grać w jedną grę przez rok i tak na każdą po kolei czekać, więc jednak wolę sobie pożyczyć lub po prostu...
Awatar użytkownika
Michu
Very Important Stalker

Posty: 1557
Dołączenie: 10 Lip 2007, 00:34
Ostatnio był: 30 Cze 2024, 22:02
Miejscowość: Jelenia Góra
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: VLA Special Assault Rifle
Kozaki: 131

PoprzedniaNastępna

Powróć do Ogólna dyskusja

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości