Ulubione frakcje

Miał już dość tego bezowocnego jazgotu i przepitych mord. Wyłączył transmisję z obrad sejmu.

Re: Ulubione frakcje

Postprzez PiterForce5 w 06 Lip 2009, 19:05

Też lubię Powinność. Mają świetny sprzęt, rozbudowaną bazę i fajną lokalizacje. Podoba mi się też ten paramilitarny styl. Jedyną wadą są misje w których walczymy z Wolnością ponieważ mamy utrudniony dostęp i eksploracje Doliny Mroku...

:soviet:
Awatar użytkownika
PiterForce5
Kot

Posty: 25
Dołączenie: 02 Lut 2009, 12:11
Ostatnio był: 08 Sie 2011, 10:37
Miejscowość: Rzeszów
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: "Tunder" 5.45
Kozaki: 0

Reklamy Google

Re: Ulubione frakcje

Postprzez MatrixSTR w 07 Lip 2009, 03:28

w cieniu czarnobyla bardziej przepadałem za powinnością jednak po czystym niebie stałem się fanatykiem wolności :) spodobały mi się ich teksty w bazie i luźne podejście do wszystkiego. po za tym mają dobre uzbrojenie i ciekawe misje
Awatar użytkownika
MatrixSTR
Modder

Posty: 1097
Dołączenie: 26 Maj 2009, 23:44
Ostatnio był: 27 Maj 2024, 12:26
Miejscowość: Gdzieś Daleko W Wielkopolsce
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 276

Re: Ulubione frakcje

Postprzez Rudy [S.T.A.L.K.E.R] w 25 Sie 2009, 18:20

Witam wszystkich, dziwi mnie to że praktycznie wszyscy wybierają powinność, wolność, lub samotników.
Otóż ja jestem za frakcją Bandyci, niestety mało kto z was przepada za nimi, lubie ich za to że robią co chcą, nikt nimi nie rozkazuje, nie ma zasad, z reguły są uzbrojeni słabo-średnio, zależy jak trafisz na doświadczonego badyte to ma dobre wyposarzenie. Najbardziej znienawidzoną przezemnie frakcją są samotnicy, nic tylko oni wszędzie się wtykają, czy oni nie rozumnieją że wysypisko nie należy do nich ? puki bandyci są to będą zabijać i okradać każdego stalkera. Jeżeli chodzi o inne frakcje to też zanimi nie przepadam typu powinnośc, fanatyczni, ciągłe musztry to nie dla mnie i te ich rozkazy zrób to zrób tamto, wolność jest troche lepsza bo się bandytów nie czepiają tak bardzo ale też zdarzają się ich ataki na nasze przyczułki... za to monolit hmm zresztą wszyscy wiedzą hehe oni bandytom za skure nie zachodzą bardzo żadno prowadzi się z nimi walke. Dużym problemem jest wojsko które za wszelką cene próbują sie nas pozbyć z zony. Najemnicy to też cioty taka niby frakcja niby nie nielubie ich..
Inni stalkerzy muszą zapamiętam że jedyną siłą w zonie to bandyci i to że oni nimi rządzą...
Stalkerzy to owce a bandyci to wilki trzeba im pokazać gdzie ich miejsce.
Awatar użytkownika
Rudy [S.T.A.L.K.E.R]
Kot

Posty: 17
Dołączenie: 25 Sie 2009, 17:53
Ostatnio był: 05 Gru 2009, 17:49
Frakcja: Bandyci
Ulubiona broń: Akm 74/2U
Kozaki: -1

Re: Ulubione frakcje

Postprzez Stalciok* w 25 Sie 2009, 18:41

W cieniu czarnobyla lubię być samotnikiem i przyjacielem obydwu frakcji, lub czasem zostaje z wolnością i trzymam z nimi, oraz bandytami i najemnikami.

Choć jak dla mnie z frakcjami jest ubogo- w 2 części jest pod względem frakcji lepiej i większy wybór.
Stalciok*
Stalker

Posty: 72
Dołączenie: 21 Sie 2009, 23:55
Ostatnio był: 23 Gru 2010, 19:07
Frakcja: Monolit
Ulubiona broń: "Tunder" 5.45
Kozaki: 0

Re: Ulubione frakcje

Postprzez gorset w 26 Sie 2009, 11:20

Pamiętam że zawsze trzymałem sztamę z Powinnością. Spoko goście. Wolność przesadza z tą Zoną i jej chronieniem. Przecież ku*** ona jest niebezpieczeństwem każdego i powinna zostać całkowicie zniszczona. Ale to moje zdanie.
EDIT
Ale nie jestem przyjacielem dla Powinności. Wykonuję dla nich zadania, ale nigdy nie wstąpię do nich ponieważ z reguły jestem samotnym wilkiem.
Awatar użytkownika
gorset
Kot

Posty: 29
Dołączenie: 07 Wrz 2008, 16:15
Ostatnio był: 07 Lut 2016, 20:13
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 0

Re: Ulubione frakcje

Postprzez Alucard w 30 Sie 2009, 15:07

@Rudy Stalker
Stalkerzy to owce, a bandyci to wilki? :D
Bandyci jedynie gdzie mają mocną pozycję to na Wysypisku, a to i tak tylko dlatego, że mają przewagę liczebną. Gdyby była walka oko w oko całej powinnosci/wolnosci/samotników itp. vs wszyscy bandyci wiadomo kto by wygrał. Każda frakcja ma bardzo dobry sprzęt, a bandyci nawet taktyki nie mają. O broni i pancerzu nie wspominając. Tyle w temacie. I jeszcze do tego "Czy Oni nie rozumieją, że Wysypisko należy do bandytów" - a czy bandyci nie rozumieją, że Kordon i wiele innych lokacji nie do nich należy?

- Moją ulubioną frakcją są samotnicy.Przynajmniej do jakiej lokacji nie pójdę tam Oni są. Przynajmniej wiem, że jestem wśród swoich :D
Image
Awatar użytkownika
Alucard
Stalker

Posty: 122
Dołączenie: 04 Sie 2009, 00:34
Ostatnio był: 22 Wrz 2023, 14:49
Miejscowość: Zamość
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: --
Kozaki: 5

Re: Ulubione frakcje

Postprzez PrzemoC w 11 Wrz 2009, 21:52

Rudy [S.T.A.L.K.E.R] napisał(a):Stalkerzy to owce a bandyci to wilki


Hm, ja bym uznał porównanie za słuszne, z tym, że te owce potrafią się obronić.

Alucard napisał(a):Bandyci jedynie gdzie mają mocną pozycję to na Wysypisku, a to i tak tylko dlatego, że mają przewagę liczebną. Gdyby była walka oko w oko całej powinnosci/wolnosci/samotników itp. vs wszyscy bandyci wiadomo kto by wygrał

Pierwsze- Bandyci mają tez niezłą sytuację w Dolinie Mroku, gdzie mają bazę. Nie zapominaj.
Drugie- Nie doszło by do walki bandytów przeciwko wolności, gdyż te frakcje żyją w zgodzie, ba!
Zapewne Wolność połączyła by siły z bandytami, gdyż byłaby to szansa na pokonanie powinności.
Najemnicy nie patrzyli by bezczynnie, i przyłączyli by się, bo zniszczenie Powinności leży w ich
interesie - mieli by naukowców tylko dla siebie. Powinność dostała by pewna pośrednia pomoc
od wojska, i to by było na tyle. Samotnicy mieli by dwie opcje- nie mieszać się lub narazić się
Wolności. to tylko moje przypuszczenia, tak jak twoje, ale radzę Ci rozważać więcej możliwości
następnym razem.

Alucard napisał(a):a bandyci nawet taktyki nie mają. O broni i pancerzu nie wspominając.

:facepalm: - jak dobrze, że ta minka doszła. Bandyci mają taktykę, jak najbardziej!
Chcą zająć wysypisko dla własnych celów, ich ataki są zsynchronizowane ( złomowisko, hangar, itp.),
wyposażenie pozwala im na skuteczną walkę ze zwykłymi stalkerami. To taka "podstawowa" informacja,
już o tym było w tym temacie. I w innych też. Nie raz.
"Każde słowo jest jak niepotrzebna plama na ciszy i nicości." -Samuel Beckett
Ale, z drugiej strony, on to powiedział...
Awatar użytkownika
PrzemoC
Beta Tester

Posty: 444
Dołączenie: 31 Sty 2009, 15:27
Ostatnio był: 19 Cze 2022, 12:45
Miejscowość: Everon
Frakcja: Naukowcy
Ulubiona broń: SIP-t M200
Kozaki: 13

Re: Ulubione frakcje

Postprzez Szaweł w 20 Wrz 2009, 16:42

Samotnicy

Choć osobiście uważam, że zakwalifikowanie ich do grup "frakcyjnych" przeczy ich idei samej w sobie. To jakiś paradoks słowny. "Frakcja Samotników".
Myślę, że Frakcje Zony są jeszcze w dużym stopniu "szkicowe", a poglądy bardzo powierzchowne. Przyłączenie się do jakiejkolwiek z nich to jak nałożenie szablonu na swojego bohatera.

Mi najbardziej odpowiada klimat opuszczonego autsajdera - obraz samotnika w świecie post-apokaliptycznej klasyki takiej jak w Mad Max ' ie.
Awatar użytkownika
Szaweł
Kot

Posty: 15
Dołączenie: 18 Wrz 2009, 21:16
Ostatnio był: 01 Paź 2011, 23:52
Miejscowość: Legnica - Wrocław - Jelenia Góra
Frakcja: Samotnicy
Kozaki: 0

Re: Ulubione frakcje

Postprzez lektors w 02 Paź 2009, 14:33

Ja jestem za samotnikami:
Powinność i Wolność - to tak jakby się znaleźć między młotem a kowadłem. Jeżeli będziemy za wolnością, to w Barze mamy przerąbane, jeżeli za powinnością - o północnych terenach zony możemy zapomnieć
Najemnicy - przekupieni ludzie, za kasę pozabijaliby własne matki ( kasa nie jest najważniejsza )
Bandyci - zakały nadające się tylko jako mięso armatnie, okradają ludzi z artefaktów i pieniędzy ( wszelkich dóbr ogólnie)
Monolit - Dla ateistów ta frakcja to po prostu idioci
Wojsko - zabijają wszystkich zarówno bandytów, jak i neutralnych stalkerów
Zostając samotnikiem nie ma zasad, kieruje nami tzw. kodeks moralny
Image
Awatar użytkownika
lektors
Tropiciel

Posty: 363
Dołączenie: 14 Cze 2009, 20:32
Ostatnio był: 03 Lut 2017, 05:22
Miejscowość: Toruń
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: F1 Grenade
Kozaki: 55

Re: Ulubione frakcje

Postprzez dorian w 02 Paź 2009, 15:59

Jestem Stalkerem-samotnikiem. To moja ulubiona frakcja.
Wkurzają mnie wszystkie inne, każda z nich uważa, że jest najważniejsza i zbawia świat, a wyrzynają się tylko wzajemnie w myśl swoich zasranych ideologii. Wolność, bo to, Powinność bo tamto, Wojsko ma helikoptery, BTR-y i swój niezastąpiony sprzęt. Każdy z nich uważa, że jest najważniejszy i łeb do góry zadziera. Więc jako samotnik najlepiej sam sprowadziłbym ich na ziemię i zrobił z nimi wszystkimi porządek i muszę kiedyś przejść Stalkera, wycinając wszystkich do imentu, jak się da..Ciekawe, jak będzie. Zwłaszcza wkurzają mnie te przymuły z Monolitu, nic tylko siedzą przy ogniskach i bujają się jakby się naćpali. Do tego nie lubię Zombie, Pijawek i całej reszty tego tałatajstwa poza kotami i mówię tu o mutantach, jeśli można ich nazwać frakcją he,he.
Kocury oszczędzę i już. :P
P.S.Jak jest więcej takich samotników jak ja, to przyłączcie się do mnie. Zostaniemy frakcją, która zrobi prawdziwy porządek w Zonie.
Nasz porządek. :wink:

dorian
Wygnany z Zony

Posty: 1408
Dołączenie: 11 Lut 2008, 16:02
Ostatnio był: 11 Mar 2020, 20:52
Miejscowość: W-wa
Frakcja: Zombie
Kozaki: 244

Re: Ulubione frakcje

Postprzez phelot w 07 Paź 2009, 16:08

Według mnie najciekawiej jest być Samotnikiem, bo to daje nam największe możliwości. Powinność i Wolność są neutralne wobec Samotników, więc bez obaw można wejść do obu tych baz i zasięgnąć informacji, czy zdobyć zadania. Która inna "frakcja" może sobie na to pozwolić? :-) Poza tym, będąc Samotnikiem, nie trzeba słuchać rozkazów zwierzchników. Tak więc najwięcej swobody daje przynależność do Samotników, dlatego po chwili namysłu właśnie tę "frakcję" wybrałem podczas rejestracji na tym forum ;-)
Szaweł napisał(a):Samotnicy

Choć osobiście uważam, że zakwalifikowanie ich do grup "frakcyjnych" przeczy ich idei samej w sobie. To jakiś paradoks słowny. "Frakcja Samotników".

Słuszna uwaga :-) Mnie też zdziwiło nazywanie Samotników frakcją. Zwróćcie uwagę, że w samej grze samotnicy są opisywani jako stalkerzy, którzy "samotnie przemierzają zonę w poszukiwaniu artefaktów", bo to im się bardziej opłaca (przynależność do innych frakcji wiąże się z tym, że trzeba się dzielić łupami). Tak więc idea bycia "Samotnikiem" kłóci się z pojęciem frakcji, rozumianym jako zbiorowość, grupa itp.

BTW, muszę przyznać, że trochę mnie zaskoczył poziom agresji i wzajemnej niechęci w tym wątku... Ludzie, przecież to tylko gra. Znakomita, wciągająca, wielowątkowa - owszem, ale to nadal TYLKO GRA! Co niektórym przydałoby się trochę "wrzucić na luz".
phelot
Kot

Posty: 30
Dołączenie: 23 Wrz 2009, 13:12
Ostatnio był: 04 Paź 2010, 04:58
Frakcja: Samotnicy
Kozaki: 0

Re: Ulubione frakcje

Postprzez djcycu w 07 Paź 2009, 19:56

Rudy [S.T.A.L.K.E.R] napisał(a):Witam wszystkich, dziwi mnie to że praktycznie wszyscy wybierają powinność, wolność, lub samotników.
Otóż ja jestem za frakcją Bandyci, niestety mało kto z was przepada za nimi, lubie ich za to że robią co chcą, nikt nimi nie rozkazuje, nie ma zasad, z reguły są uzbrojeni słabo-średnio, zależy jak trafisz na doświadczonego badyte to ma dobre wyposarzenie. Najbardziej znienawidzoną przezemnie frakcją są samotnicy, nic tylko oni wszędzie się wtykają, czy oni nie rozumnieją że wysypisko nie należy do nich ? puki bandyci są to będą zabijać i okradać każdego stalkera. Jeżeli chodzi o inne frakcje to też zanimi nie przepadam typu powinnośc, fanatyczni, ciągłe musztry to nie dla mnie i te ich rozkazy zrób to zrób tamto, wolność jest troche lepsza bo się bandytów nie czepiają tak bardzo ale też zdarzają się ich ataki na nasze przyczułki... za to monolit hmm zresztą wszyscy wiedzą hehe oni bandytom za skure nie zachodzą bardzo żadno prowadzi się z nimi walke. Dużym problemem jest wojsko które za wszelką cene próbują sie nas pozbyć z zony. Najemnicy to też cioty taka niby frakcja niby nie nielubie ich..
Inni stalkerzy muszą zapamiętam że jedyną siłą w zonie to bandyci i to że oni nimi rządzą...
Stalkerzy to owce a bandyci to wilki trzeba im pokazać gdzie ich miejsce.


Nie zapominaj ze kazdy bandyta byl kiedys samotnikiem. Nienawidze bantytow... Od poczatku w CS bylem neutralny z nimi do momentu wykonania wszystkich misji dla mechanika i do usprawnienia SEVY. Po tym od razu otworzylem ogien i pozabijalem tych wszystkich sku*wieli. Bandyci to poprostu scierwa! Kazdy ze stalkerow samotnikow uciekl do zony chowajac sie przed okrutnym swiatem chcac odpoczac od prawa itp a jakis bandyta musi mu ta utopie smrodzic. Lubie wszystkich oprocz bandytow. Monolit to niezli porabancy ale szczeze? Sa najciekawsi wg mnie. Chcialbym doczekac sie kiedys w jakim kolwiek "Stalkerze" odpowiedzi skad sie wzieli i kto ich wspiera.
Szczegółowe mapy do S.T.A.L.K.E.R Zew Prypeci

In nomine Patris, et Filii, et Spiritus Sancti. Amen
Awatar użytkownika
djcycu
Monolit

Posty: 3533
Dołączenie: 17 Wrz 2009, 16:38
Ostatnio był: 12 Sty 2021, 21:51
Miejscowość: "Łosiek"
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Tunder S14
Kozaki: 775

PoprzedniaNastępna

Powróć do Ogólna dyskusja

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość