Co powinno byc, a czego nie ma?

Miał już dość tego bezowocnego jazgotu i przepitych mord. Wyłączył transmisję z obrad sejmu.

Postprzez MurrayTheSkull w 24 Maj 2006, 14:51

Wlasnie...gra ma byc dobra jako calosc wizji jej autorów, a nie jako zlepek dodatków lepszej lub gorszej jakosci.
Graj w FALLOUTA:)...
Awatar użytkownika
MurrayTheSkull
Kot

Posty: 8
Dołączenie: 23 Maj 2006, 15:21
Ostatnio był: 21 Lip 2011, 17:26
Miejscowość: okolice Wieliczki
Kozaki: 0

Reklamy Google

Postprzez KomandoMagnum w 01 Cze 2006, 13:03

Touchdown napisał(a):limak122
Motyw z opancerzonym pojazdem nie mialby miejsca, nawet jesli pojazdy zostaly. NPC nie obsluguja pojazdów :) (z wyjatkiem helikopterów, ale te jak mniemam posiadaja wlasne AI, tzn. sa traktowane jako zwykly przeciwnik, a nie jako pilot + strzelec w maszynie).


W filmiku z gry a dokladnie w tym co jeden Stalker eliminuje trzech kolesi siedzacych przy ognisku, podjezdza po niego Niva. To jak to w koncu jest inny Stalker nie bedzie mógl prowadzic pojazdów? To na 100% pewne? A z Mi-24 to mysle ze chyba mozna bedzie nim polatac ale to ma byc niespodzianka :wink:
Awatar użytkownika
KomandoMagnum
Kot

Posty: 29
Dołączenie: 15 Wrz 2005, 16:06
Ostatnio był: 20 Cze 2006, 00:19
Miejscowość: KIELCE
Kozaki: 0

Postprzez panish w 01 Cze 2006, 14:40

Nie wiem czy to juz bylo, ale...

http://gry.wp.pl/filtr;0,0;x;nowinki,10,28582;core.html

...mi juz rece opadaja. :?
Awatar użytkownika
panish
Tropiciel

Posty: 391
Dołączenie: 07 Maj 2005, 16:36
Ostatnio był: 19 Lut 2018, 05:22
Miejscowość: Warszawa
Kozaki: 1

Postprzez limak122 w 01 Cze 2006, 14:59

Loadingi, byla juz o nich mowa, Oblivion tez ma loadingi :P Reszte znamy.
Awatar użytkownika
limak122
Łowca

Posty: 461
Dołączenie: 05 Lis 2005, 19:49
Ostatnio był: 04 Lis 2014, 14:28
Miejscowość: City17
Kozaki: 1

Postprzez SzErN w 01 Cze 2006, 15:00

panish napisał(a):Nie wiem czy to juz bylo, ale...

http://gry.wp.pl/filtr;0,0;x;nowinki,10,28582;core.html

...mi juz rece opadaja. :?


panish gry.wp. coraz bardziej staja sie wortalem od plotek rozsiewajacym tylko zamet, nie ma sensu przejmowac sie tym, co wypisuja. Ja juz dawno przerzucilem sie na zachodnie serwisy 8)
Awatar użytkownika
SzErN
Tropiciel

Posty: 386
Dołączenie: 11 Lis 2005, 13:56
Ostatnio był: 05 Maj 2009, 23:21
Miejscowość: okolice Kobierzyc woj.Dolnoslaskie
Kozaki: 0

Postprzez AK74 w 04 Gru 2006, 17:11

Ja juz nie wiem jak z tymi pojazdami w grze jest. Powiedzcie mi. Ostatnio slyszalem ze nie podjeto jeszcze decyzji, a teraz w CDA czytam tekst ze pojazdy zostaly calkowicie wyrzucone. No jak mozna pozbawiac takiego smaczku takiej gry....
Awatar użytkownika
AK74
Kot

Posty: 15
Dołączenie: 12 Sie 2006, 15:00
Ostatnio był: 05 Gru 2006, 23:19
Miejscowość: ZGORZELEC
Kozaki: 0

Postprzez Touchdown w 04 Gru 2006, 17:19

AK74 napisał(a):Ja juz nie wiem jak z tymi pojazdami w grze jest. Powiedzcie mi. Ostatnio slyszalem ze nie podjeto jeszcze decyzji, a teraz w CDA czytam tekst ze pojazdy zostaly calkowicie wyrzucone. No jak mozna pozbawiac takiego smaczku takiej gry....


Najbardziej wiarygodna wersja jest taka, ze nie podjeto decyzji (tak czy inaczej z ukierunkowaniem na wycofanie mozliwosci prowadzenia pojazdów).
Awatar użytkownika
Touchdown
Retired

Posty: 1060
Dołączenie: 07 Maj 2005, 14:01
Ostatnio był: 29 Maj 2015, 17:06
Kozaki: 26

Postprzez SzErN w 04 Gru 2006, 17:22

AK74 napisał(a):Ja juz nie wiem jak z tymi pojazdami w grze jest. Powiedzcie mi. Ostatnio slyszalem ze nie podjeto jeszcze decyzji, a teraz w CDA czytam tekst ze pojazdy zostaly calkowicie wyrzucone. No jak mozna pozbawiac takiego smaczku takiej gry....

Odpowiedz znajdziesz w tym samym artykule.
Awatar użytkownika
SzErN
Tropiciel

Posty: 386
Dołączenie: 11 Lis 2005, 13:56
Ostatnio był: 05 Maj 2009, 23:21
Miejscowość: okolice Kobierzyc woj.Dolnoslaskie
Kozaki: 0

Postprzez AK74 w 04 Gru 2006, 17:57

Nie no tylko nie to.....

Denerwuje mnie to ukierunkowanie na wyrzucenie pojazdów. Skoro sa anomalie - to czasem trza i w nie wpasc czy z samochodem czy bez. Takie tlumaczenia ze "nie ulepszalo by to rozgrywki bo ciagle wpadalibysmy w anomalie" jest bezsensu. Graliscie w Gothica? Tam czasami dostawalo sie misje i trza bylo z buta isc powoli bardzo dlugie odcinki. Jesli teraz dostaniemy jakies zadanie na dalszy rejon, to takze z buta (w tym artykule z cda pisze takze ze "z buta" przejscie jednego poziomu zajmuje okolo 20 minut) trza bedzie dlugo isc i sie denerwowac parokrotnie mijanym juz krajobrazem. Zreszta pojazdy byly by smaczkiem. Oki, mogloby ich byc minimum, ale by sie przydawaly. Np do srodka do przewozenia ciezszego ekwipunku, albo jako jedyna obrona przed atakiem masy mutantów - wsiadamy do srodka btr i strzelamy. Widac gra traci na swobodzie. Kurcze moze by chociaz jes zostawili - trochu neirealisycznie bedzei wygladac - podchodzimy do wozu a tu zonk nawet wejsc sie nie da. Jak ktos chce zginac w aucie - prosze bardzo - jego decyzja. A jezeli naprawde tak tragicznie to wyglada ze co po chwile wpada sie w anomalie - to sami zrozumielibysmy zeby nie jezdzic pojazdami. Druga mozliwoscia moglo by byc ograniczenie osiagów pojazdów ( sorry ze ciagle opieram sie na atykul CDA ale mnie zdenerwowal - tam pisalo iz przy predkosci 80 km/h gracz nie jest w stanie wykryc anomali i jej uniknac) - no a kto kaze 80 km/h. Przeciez czarnobylski sprzet to zlom 20 letni (a moze i wiecej) i nie bedzie miec takich osiagów bez konserwacji. A przeciez powinny istniec detektory anomali które wykrywalyby zagrozenie z daleka. Moim zdaniem wywalenie samochodów jest tylko spowodowane "lenistem twórców", a takie tlumaczenia mnie nie satysfakcjonuja. Mam jednak nadzieje, ze nie wywala wozów, a nawet jesli, to niech zostawia je w kodzie zrodlowym gry. Moze wyjdzie jakis addon ( w stylu hot - coffe) który poprostu uaktywni ta opcje. Ja wogóle bede sie powaznie zastanawiac nad kupnem stalkera - po pierwsze nie chce placic takim (niewazne) za tak dlugie robienie gry, a po drugie skoro jest tak okrojona, to zadnej satysfakcji z niej miec nie bede.

Ps. Ciekawe, ze te anomalie tak czesto wystepuja na drodze . A od wywalenia pojazdów wolalbym wywalenie wiekszosci anomali, wystarczylo by tlumaczenie - beton na ulicy chroni przed anomaliami...

Ps.2 Jezeli anomalia jest bardzo zadkim odstepstwem od normy to czy nie za duzo w takim razie jest ich w zonie, skoro co po chiwle jadac samochodem mozna w nia wpasc.......
Awatar użytkownika
AK74
Kot

Posty: 15
Dołączenie: 12 Sie 2006, 15:00
Ostatnio był: 05 Gru 2006, 23:19
Miejscowość: ZGORZELEC
Kozaki: 0

Postprzez SzErN w 04 Gru 2006, 19:21

AK74 przeczytaj najpierw pare artykulów traktujacych o rozgrywce w STALKER-ze zanim zaczniesz wypisywac rzeczy, które zamiesciles w swoim poscie, przyklady:
Przeciez czarnobylski sprzet to zlom 20 letni (a moze i wiecej) i nie bedzie miec takich osiagów bez konserwacji. A przeciez powinny istniec detektory anomali które wykrywalyby zagrozenie z daleka.

To zdanie swiadczy najlepiej o tym ze nie zapoznawales sie z tematem STALKERA piszac ten post:
Moim zdaniem wywalenie samochodów jest tylko spowodowane "lenistem twórców", a takie tlumaczenia mnie nie satysfakcjonuja.

A to mnie naprawde rozbawilo :D
Ciekawe, ze te anomalie tak czesto wystepuja na drodze

Najpierw lektura potem komentarze.
Awatar użytkownika
SzErN
Tropiciel

Posty: 386
Dołączenie: 11 Lis 2005, 13:56
Ostatnio był: 05 Maj 2009, 23:21
Miejscowość: okolice Kobierzyc woj.Dolnoslaskie
Kozaki: 0

Postprzez Touchdown w 04 Gru 2006, 20:29

Cecha charakterystyczna dobrych programistów jest umiejetnosc zdobycia sie na decyzje wyrzucenia czesci/calosci swojej pracy, jesli nie spelnia ona ich wymagan, lub nie wspólpracuje w ten czy w inny sposób z reszta.

GSC nie wyrzucili/planuja wyrzucac pojazdów z lenistwa. Wszystko co jest z nimi zwiazane jest gotowe do uzycia.

Kod pojazdów pozostanie w kodzie samej gry.

Poswiecenie wiekszosci anomalii na rzecz mozliwosci prowadzenia pojazdów... nie potrafie tego skomentowac.

Dajcie se siana z tymi pojazdami, bo niektórzy zachowuja sie (nie tylko tu), jakby mozliwosc prowadzenia pojazdów byla ich glównym powodem zainteresowania stalkerem/cecha decydujaca o sukcesie-porazce gry lub jej zlozonosci. Nikt (prawie) nie placze, ze usunieto koniecznosc spania, a moim zdaniem to znacznie bardziej obcina realizm niz brak pojazdów.
Awatar użytkownika
Touchdown
Retired

Posty: 1060
Dołączenie: 07 Maj 2005, 14:01
Ostatnio był: 29 Maj 2015, 17:06
Kozaki: 26

Postprzez AK74 w 04 Gru 2006, 21:57

Ja bym chcial dostac gre taka, jaka miala byc na poczatku. Móglbym nawet poczekac pare lat jeszcze (juz tyle czekalem) i mialbym fajny wóz...

A wywalenie wozów to czyste lenistwo autorów. Najpierw mialy byc, potem nie chialo im sie robic, a teraz, gdy sa juz napedzani przez fanów i wydawce, wywalaja wszystko, zeby jak najszybciej uzyskac pseudo-gotowy produkt. Mnie to denerwuje.

Samochody byly swoboda gry. W grze mielismy pic C2H5-OH, jesc szury, spac (juz nie) i jezdzic (tez juz nie). Mielismy ekplorowac strefe w jaknajbardziej mozliwy sposób. Poprostu normalne zycie.

A teraz do SzErNa

Nie wiem o co Ci chodzi.
moze sie wytlumacze choc nie wiem z czego.
Mówiac o 20 letnim sprzecie pomylilem sie, bo sprzet bedzie 26 letni w 2012 roku. Czyli 26 i wiecej. A to ze armia przywiozla trochu dzialjacego sprzetu to inna sprawa. Detektroy anomali istnieja, wiem, tylko mówie, ze powinny istniec jakies detektory które z daleka by wykrywaly - np z 200 metrów, bo mozna bylo w pore zareagowac na anomalie.

Lenistwo twórców wyjasnilem powyzej.

A to ostanie mnie tez rozbawilo. Ale zamiast odrazu wywalac pojazdy nie wystarczyloby zrobic takich warunków, by pojazd nie wpadal np w anomalie grawitacyjna, bo bylby za ciezki, zaby ta go wyrzucila, albo anomalie nie moglyby wystepowac na asfalcie, bo tam jest najmniej promieniowania i takie tam. Proste rozwiazania.

Aha i na koniec czy na serio wywalono pojazdy? Mozecie mi zapodac jakikoleiwk artykul który o tym traktuje i w którym jest mowa o tym ze wywalono? Bo ja nie zwyklem opierac sie o zródla takie jak CDA
Awatar użytkownika
AK74
Kot

Posty: 15
Dołączenie: 12 Sie 2006, 15:00
Ostatnio był: 05 Gru 2006, 23:19
Miejscowość: ZGORZELEC
Kozaki: 0

PoprzedniaNastępna

Powróć do Ogólna dyskusja

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości