Głośniki Creative 5800 i problem

Naznaczony nie rozumiał tej wojny. Prawdą jednak było, że zbierała krwawe żniwo. Konsole czy PCty?

Głośniki Creative 5800 i problem

Postprzez dorian w 06 Kwi 2010, 09:21

To jadę z problemem, bo może ktoś już miał taki przypadek.Głośniki Creative 5800, bo to chyba one - nie sądzę żeby karta muzyczna Creative SB X-FI Extreme Gamer. Mam je ok. 4 - 5 lat i dotąd było o.k. Jednak od prawie 2 tyg. kaszani mi się dźwięk na nich, a dokładnie to centralny i soobwofer nie grają czasem, a właściwie to grają, ale baaardzo cicho. Na komputerze mam 2 dyski, na 1 jest XP SP2 (32), na 2 Vista SP2 (32) i na każdym z nich to samo. Odpalam dany system, dźwięk 5.1 na maxa jest, potem włączam grę, albo nawet filmik z jutuba i nagle, albo po paru minutach, a nieraz nawet dopiero po pół godzinie raptem centralny i soobwofer ledwo słychać, reszta gra . :( W ustawieniach karty muzycznej i w systemach mam poustawiane wsio na dźwięk 5.1, stery najnowsze pościągane, kable prawidłowo podpięte, bo jak już zadziała to niby wszystko jest git. Jednak nic to nie daje, głośniki te potrafią się nagle znacznie przyciszyć, a reszta gra o.k. Jak wepnę wtyczkę centralnego do innego gniazda, np. pod tylne głośniki to gra, jak pod central nie gra. Myślałem, że może gniazdo od centralnego/soobwofera jest zwalone, albo wtyk, ale sprawdzałem i niby wszystko jest git, żaden kabelek, czy cokolwiek nie jest uszkodzone. No i szlag mnie już trafia, bo zamiast tłuc w gry to od 2 tyg. grzebię w sprzęcie i w szukajce na necie też, ale nic nie mogę znaleźć.
Jakby, ktoś, coś wiedział to pomocy.
P.S. Pomaga jedynie też to, że jak odłączę głośniki całkiem od prądu i wepnę wtyczkę zasilacza ponownie do pudła soobwofera = wtedy wszystkie od nowa raptem działają, ale znowu na chwilę, po czym central/soobwofer mogą nagle zdechnąć. :(

dorian
Wygnany z Zony

Posty: 1408
Dołączenie: 11 Lut 2008, 16:02
Ostatnio był: 11 Mar 2020, 20:52
Miejscowość: W-wa
Frakcja: Zombie
Kozaki: 244

Reklamy Google

Re: Głośniki Creative 5800 i problem

Postprzez plumber w 14 Kwi 2010, 22:22

Obawiam się że wzmacniacz w subie siada, masz kogoś kto się zna na elektronice niech do niego zajrzy.
Często bywa tak ze po długoletnim użytkowaniu zbiera się kurz w środku.
Spora jego ilość może powodować niestabilne działanie wzmacniacza.
Miałem dokładnie taki sam zestaw objawiało się to u mnie trzaskami podczas pracy zestawu.
Po wyczyszczeniu ustało.
Na tylnym panelu masz 6 śrubek jak się nie boisz śrubokręta i elektroniki to do dzieła.

P.S. Jak masz jakiś miernik napięcia zmiennego to sprawdź zasilacz od zestawu powinien dawać ~13,5v
INTEL CORE i5 750 @ 4423 1.424v
ASUS P7P55D
OCZ 4 GB OCZ3G1600LV4GK
SAPPHIRE HD 5870 1024 MB 21161-00-54R
RAID 0 - 2x ST3250310NS
HDD 3 - F3 HD502HJ
HDD 4 - ST3500418AS
Awatar użytkownika
plumber
Kot

Posty: 15
Dołączenie: 28 Mar 2010, 20:45
Ostatnio był: 22 Gru 2012, 16:27
Miejscowość: Wrocław
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Gauss Gun
Kozaki: 0

Re: Głośniki Creative 5800 i problem

Postprzez LordDino w 14 Kwi 2010, 23:39

A sprawdź może jeżeli oczywiście masz joystick do zwiększania i zmniejszania głośności. To był duży problem Creativa w pewnej partii głośników. Przeczyszczenie pomaga jak coś na pewien czas.
Panie, daj mi siłę, do zaakceptowania rzeczy, których nie mogę zmienić,
odwagę do zmiany rzeczy, których nie mogę zaakceptować,
mądrość, abym dobrze ukrył ciała tych którzy mnie dzisiaj wk*rwili.
Awatar użytkownika
LordDino
Stalker

Posty: 138
Dołączenie: 18 Lut 2010, 09:20
Ostatnio był: 08 Cze 2012, 22:19
Frakcja: Najemnicy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 1

Re: Głośniki Creative 5800 i problem

Postprzez dorian w 15 Kwi 2010, 09:13

Plumber, suba to ja w pierwszej kolejności rozkręciłem zanim cokolwiek jeszcze napisałem tutaj. Mam obcykane takie zabawy. Plus posprawdzałem wszelkie połączenia, kable, wtyczki i inne duperele. Suba rozkręciłem na drobne kawałki, do tego stopnia, że wyjąłem płytkę z elektroniką ze środka, obadałem wszystkie styki i luty kondensatorów i innego barachła na niej. Nawet delikatnie wyciąłem jakiś klej, którym zalane były luty pod wtykami do wpinania kabli żeby sprawdzić, czy jakiś właśnie lut na nóżce nie puścił. Miałem tak parę razy w innych sprzętach. Ale to nie to. Ani nie kurz. Podejrzewam, że jakiś pierdół w subwooferze zdycha, czyli coś z elektroniki i mi rozłącza głośniki central + suba, że ledwo je słychać. Druga opcja z kolei, to może być tak jak napisałeś - zasilacz. Jak go odepnę i podłączę z powrotem do suba to na krótko, ale grają przez jakiś czas, po czym znowu syf się robi. Może skołuję jakiś miernik i obadam jego zasilanie. I tu dzięki za wskazówkę. :)
Na razie jadę na 2 innych głośnikach z przodu w stereo i może być. Tamten zestaw 5.1 był mi potrzebny do słuchania muzy głównie, bo lubię nie raz dać czadu na maxa (sąsiadka zza ściany zna już większość koncertów KISS :E ). Coś pokombinuję jeszcze, a jak nie da rady to wuj z tym - kupię nowe głośniki.
Ważne, że karta dźwiękowa działa i to na bank nie jej wina, bo jak ja wyjąłem z kompa, to na integrze z płyty głównej było to samo. Czyli ch&%jowe głośniki są. W końcu mają już z 5 lat.

dorian
Wygnany z Zony

Posty: 1408
Dołączenie: 11 Lut 2008, 16:02
Ostatnio był: 11 Mar 2020, 20:52
Miejscowość: W-wa
Frakcja: Zombie
Kozaki: 244

Re: Głośniki Creative 5800 i problem

Postprzez plumber w 15 Kwi 2010, 11:10

Ano niestety lata robią swoje tylko wino na wartości nabiera a reszta traci. :D
Moje 5800 jeszcze ciągną maja dokładnie 4 lata i 7 miesięcy czyszczone 3 razy.
Chyba staniesz przed widmem zakupu nowego zestawu .
Mogą to być też kondensatory, niestety creative daje dupne kondensatory w swoich zestawach :|
Ja osobiście nigdy już nie kupie produktów tej firmy droga, komponenty wytwarzanych produktów coraz gorsze .
Jak mi padnie mój zestaw to mam zamiar nabyć amplituner i zestaw prawdziwych głośników.
Amplituner http://allegro.pl/item987631598_onkyo_tx_sr501_rewelacja_super_okazja.html
Głośniki http://allegro.pl/item996343831_pioneer_glosniki_w_super_stanie.html

I powiem tak znajomy ma zestaw Logitech Z-5500 THX + creative x-fi jakiś nie pamietam
Jak usłyszał dzwięk u mojego brata to zzieleniał, różnica jest kolosalna.

Tyle że zestaw kolesia plus karta to jakies 1800-1900
A brat wydał 970 pln :)

P.S.
Znalazłem jeszcze takie coś o ściszaniu się dźwięku na p5800
http://www.spryciarze.pl/zobacz/jak-naprawic-pilota-od-glosnikow-creative-inspire-p5800
INTEL CORE i5 750 @ 4423 1.424v
ASUS P7P55D
OCZ 4 GB OCZ3G1600LV4GK
SAPPHIRE HD 5870 1024 MB 21161-00-54R
RAID 0 - 2x ST3250310NS
HDD 3 - F3 HD502HJ
HDD 4 - ST3500418AS
Awatar użytkownika
plumber
Kot

Posty: 15
Dołączenie: 28 Mar 2010, 20:45
Ostatnio był: 22 Gru 2012, 16:27
Miejscowość: Wrocław
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Gauss Gun
Kozaki: 0


Powróć do Sprzęt komputerowy

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 41 gości