Jakie pamięci wybrać

Naznaczony nie rozumiał tej wojny. Prawdą jednak było, że zbierała krwawe żniwo. Konsole czy PCty?

Jakie pamięci wybrać

Postprzez dorian w 05 Wrz 2009, 09:59

O wszystkim już było, ale o pamięciach do komputera chyba nie, a to jeden z podstawowych podzespołów naszego "ukochanego" sprzętu. :wink:
Proponuję, żebyśmy się wypowiedzieli, kto na jakich "eksterminuje, walczy i szczela" i w ogóle, które w/g nas są najlepsze i dlaczego, zapodane dodatkowo zdjęcia mile widziane.
Ja osobiście do tej pory przekonałem się, że najbardziej odpowiednią pamięcia do mojego sprzętu od zawsze były kostki Kingston. Pewnie, słyszałem już opinie, że to jednak tylko wcale standard jest, ale u mnie od samego początku sprawowały się wspaniale.Zawsze kompatybilne, zawsze zero z nimi problemów, a miałem też Patrioty, Geill'e, OCZ'ty, ostatnio nabyłem G.Skill'e - hicior ponoć. I co? Ano, jak się udało to zwrot do sklepu, tudzież wymiana, jak nie to poszły na allegro. Zero kompatybilności, zwiechy i bluskriny również.
Więc zmieniłem na te i mam spokój :D :

Image
Tak więc u mnie Kingstony na I miejscu i :wĂłdka: dla firmy. :D
Ostatnio edytowany przez dorian, 06 Wrz 2009, 21:43, edytowano w sumie 1 raz

dorian
Wygnany z Zony

Posty: 1408
Dołączenie: 11 Lut 2008, 16:02
Ostatnio był: 11 Mar 2020, 20:52
Miejscowość: W-wa
Frakcja: Zombie
Kozaki: 244

Reklamy Google

Re: Jakie pamięci wybrać

Postprzez Idaho w 05 Wrz 2009, 11:10

Jeśli pamięci to tylko i wyłącznie Geil'e.
Kingstony również miałem i się na nich zawiodłem. A z Geilami nigdy żadnych problemów. Da się je zmusić bezpiecznie do dużo szybszej niż deklarowana przez producenta prędkość. Polecam zwłaszcza serie Ultra. Są tanie, a mimo, że nie wyczynowe, to są strasznie stabilne i z dużym potencjałem. Dodać do tego tylko niską cene, a gitara gra. Są nawet tańsze od Kingstonów.
Z kości z którymi się jeszcze zetknąłem, to poleciłbym jeszcze kostki Mushkin, ale to raczej dla kogoś kto kupuje sprzęt do O/C i chce mieć ekstremalnie podatne na kręcenie kostki.
Bardzo dobrą opinią wśród moich znajomych cieszą się też kostki GOODRam. Ale nigdy ich nie miałem, nie zetknąłem się z nimi, więc tak na marginesie. Jednak nie słyszałem żeby ktoś na nie narzekał.
Image
Awatar użytkownika
Idaho
Stalker

Posty: 137
Dołączenie: 29 Mar 2009, 04:10
Ostatnio był: 18 Sie 2019, 08:18
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: TRs 301
Kozaki: 2

Re: Jakie pamięci wybrać

Postprzez Reju w 05 Lis 2009, 14:01

Ja posiadam u siebie kości Geil'a Ultra 800MHz i jestem z nich bardzo zadowolony,
stabilne, a i do podkręcania się nadają.

Image
Awatar użytkownika
Reju
Kot

Posty: 2
Dołączenie: 21 Paź 2008, 13:54
Ostatnio był: 22 Cze 2010, 19:19
Miejscowość: Godzięcin
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: --
Kozaki: 0

Re: Jakie pamięci wybrać

Postprzez Dawid0ss w 27 Lis 2009, 00:53

Ja nie patrzę na firmę. Ważne, aby działały stabilnie przy swoim referencyjnym taktowaniu i miały jakieś rozsądne chłodzenie w komplecie. Pamiątek i tak nie kręcę, bo to nie ma sensu i nie przekłada się na wydajność w grach. Zwracam za to uwagę na taktowanie. Ma to dla mnie ogromne znaczenie przy doborze mnożnika na procku, aby mnie później w żaden sposób nie ograniczały przy osiąganiu wyznaczonego taktowania procesora.
Pozdrawiam

i5 13600KF
RTX 4070 Ti
2x16GB DDR4 3600Mhz
Awatar użytkownika
Dawid0ss
Łowca

Posty: 402
Dołączenie: 02 Kwi 2008, 17:32
Ostatnio był: 16 Cze 2024, 20:17
Miejscowość: Warszawa
Frakcja: Monolit
Ulubiona broń: Bulldog 6
Kozaki: 5

Re: Jakie pamięci wybrać

Postprzez bhane w 27 Lis 2009, 13:10

ja mam g-skille tridenty 3x2gb ddr3 2000mhz i jestem z nich bardzo zadowolony, znajomy kupil rowniez g-skille tylko ripjawsy i tez nie ma z nimi zadnych problemow

Image
bhane
Kot

Posty: 22
Dołączenie: 19 Lis 2009, 19:01
Ostatnio był: 11 Gru 2011, 15:16
Kozaki: 0

Re: Jakie pamięci wybrać

Postprzez Miro81 w 27 Lis 2009, 14:36

Posiadam 2x1GB HYNIX i jak narazie śmigają jak trzeba, gram głównie w strzelanki, FPS-y.
Awatar użytkownika
Miro81
Kot

Posty: 21
Dołączenie: 20 Cze 2009, 14:04
Ostatnio był: 18 Cze 2013, 14:27
Miejscowość: Jastrzębie Zdrój
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 0

Re: Jakie pamięci wybrać

Postprzez Dawid0ss w 27 Lis 2009, 18:43

Ale co to za gadanie "mam takie i takie i jestem zadowolony, bo działają" ?! Normalne, że będą działały. I te firmy NoName będą działały. Kwestia jest tego, czego oczekuje od tych pamięci użytkownik, co ma zamiar z nimi robić ? Bo jeśli ktoś chce po prostu mieć 2GB ramu, pograć w gry i nic więcej z tym nie robić, to niech kupi najtańsze na rynku i też będzie dobrze. Nie ma różnicy w wydajności między NoName 800Mhz a Geil 800Mhz - przepustowość jest taka sama. Temat z d... :wink:
Pozdrawiam

i5 13600KF
RTX 4070 Ti
2x16GB DDR4 3600Mhz
Awatar użytkownika
Dawid0ss
Łowca

Posty: 402
Dołączenie: 02 Kwi 2008, 17:32
Ostatnio był: 16 Cze 2024, 20:17
Miejscowość: Warszawa
Frakcja: Monolit
Ulubiona broń: Bulldog 6
Kozaki: 5

Re: Jakie pamięci wybrać

Postprzez bhane w 27 Lis 2009, 19:19

przeciez to jest oczywiste czego user wymaga jesli kupuje lepsze pamieci :)
bhane
Kot

Posty: 22
Dołączenie: 19 Lis 2009, 19:01
Ostatnio był: 11 Gru 2011, 15:16
Kozaki: 0

Re: Jakie pamięci wybrać

Postprzez dorian w 29 Lis 2009, 10:51

Ale co to za gadanie "mam takie i takie i jestem zadowolony, bo działają" ?! Normalne, że będą działały. I te firmy NoName będą działały...Bo jeśli ktoś chce po prostu mieć 2GB ramu, pograć w gry i nic więcej z tym nie robić, to niech kupi najtańsze na rynku i też będzie dobrze.


Może nie być dobrze. Miałem kiedyś krótko pamięci noname, kupiłem w sklepie bo myślałem tak jak ty Karwa.. I owszem działały, a po 2 miesiącach szlag je trafił. Do tego przez ten czas zwiechy znienacka czasem, chociaż testy nic nie wykazywały, że coś z nimi źle. Wymieniłem na markowe, od razu zrobiło się o.k. i miałem święty spokój, żadnych zwisów, bsodów itp.
Ale tamte za to tanie były.

Nie ma różnicy w wydajności między NoName 800Mhz a Geil 800Mhz - przepustowość jest taka sama. Temat z d...


W wydajności różnicy może nie ma, ale w trwałości i stabilności ich pracy różnica jest, o kręceniu nie wspomnę. A temat jest po to, żeby na jego podstawie być może jakiś noob co się na tym jeszcze nie zna za bardzo i dopiero kompa składa trochę szerzej ogarnął jakie ddr-y wybrać i co inni o nich sądzą.

dorian
Wygnany z Zony

Posty: 1408
Dołączenie: 11 Lut 2008, 16:02
Ostatnio był: 11 Mar 2020, 20:52
Miejscowość: W-wa
Frakcja: Zombie
Kozaki: 244

Re: Jakie pamięci wybrać

Postprzez peeterson w 26 Gru 2009, 23:52

Ja osobiście używam Patriotów DDR2 800, wybrałem je z powodu kamiennej stabilności, ogromnej kompatybilności z masą płyt głównych (na wypadek wymiany itd.), jeśli chodzi o overclocking, to również jest to genialny wybór, radiatory odprowadzające ciepło, szeroki zakres napięć i niska latencja (4-4-4-12), oraz gwarancja pracy na podwyższonym napięciu oraz taktowaniu. Zero problemów, zero bluescreenów, zero zwiech. Co do ceny, za taki produkt, jest śmieszna, można je dorwać za max 185zł za 2 x 1GB, na allegro spokojnie o wiele taniej. Polecam :)

Inne ramy z których miałem okazję korzystać, to OCZ Reaper z heatpipeami i radiatorami, co do stabilności i możliwości, jak wyżej z jednym zastrzeżeniem, spotkałem się z problemami z ich stabilnością na płytach DFI z serii Lan Party i Blood Iron, cena troszkę wyższa, około 268 zł za 2x1GB.
Awatar użytkownika
peeterson
Kot

Posty: 3
Dołączenie: 25 Gru 2009, 14:35
Ostatnio był: 14 Lip 2013, 12:09
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 1


Powróć do Sprzęt komputerowy

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 13 gości