Laptop - Problem z pulpitem

Naznaczony nie rozumiał tej wojny. Prawdą jednak było, że zbierała krwawe żniwo. Konsole czy PCty?

Laptop - Problem z pulpitem

Postprzez nagyatsu w 19 Kwi 2008, 14:16

Witam. Piszę gdyż pojawił się problem z moim laptopem. Wczoraj wieczorem siedziałem było wszystko ok. Dzisiaj włączam rano i zonk. Odnoszę wrażenie, że wszystko funkcjonuje tylko nie ma pulpitu, ikonek, paska zadań, poprostu nic tylko czarne tło i jedno okienko dzięki któremu cokolwiek mogę zrobić (chodzić po folderach), tak jakby pulpit tylko w oknie.... Już próbowałem 3 godziny z tym robić. Skanowałm Nortonem (nic nie wykrył) i oprócz tego jeszcze antivirusem online (też nic nie wykrył) Poszperałem w googlach i doszedłem do jednego wniosku. Nie ładuje się przy starcie plik explorer.exe i dzięki temu nie widzę pulpitu, ponieważ, gdy włączę Menedżera Zadań i dam Nowy proces> explorer.exe nagle pulpit wskakuje i wszystko jest ok. Lecz gdy wyłączę i włączę kompa od nowa mam to samo :/ Możecie coś poradzić? Może jak zrobić, żeby ustawić automatyczne włączanie explorera.exe przy starcie systemu? Próbowałem grzebać w msconfig, ale nie mogę znaleźć opcji dodania programu do StartUp.. Specyfikacji nie będę pisał bo raczej jest to nie potrzebne (tymbardziej, że laptopa mam od tygodnia). Proszę o pomoc :]
Image
Awatar użytkownika
nagyatsu
Łowca

Posty: 501
Dołączenie: 21 Cze 2007, 21:25
Ostatnio był: 24 Sie 2015, 18:02
Miejscowość: krk city
Frakcja: Czyste Niebo
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 2

Reklamy Google

Postprzez koza w 19 Kwi 2008, 14:56

spróbuj tak: uruchom chkdsk i jeśli nic nie znajdzie to po prostu wyszukaj plik explorer.exe i przeciągnij go do autostartu we wszystkich programach.
Awatar użytkownika
koza
Kot

Posty: 12
Dołączenie: 09 Lut 2008, 13:22
Ostatnio był: 19 Kwi 2008, 16:22
Kozaki: 0

Postprzez nagyatsu w 19 Kwi 2008, 15:15

Sprawdziłem tym chkdsk i nic nie wyskoczyło. Od czego on jest? Co skanuje?
Image
Awatar użytkownika
nagyatsu
Łowca

Posty: 501
Dołączenie: 21 Cze 2007, 21:25
Ostatnio był: 24 Sie 2015, 18:02
Miejscowość: krk city
Frakcja: Czyste Niebo
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 2

Postprzez Keldorn WistBlade w 19 Kwi 2008, 15:18

Możesz za pomocą programów typu jv16 czy TuneUp Utilities 200x dodać nowe zadanie do autostartu czytaj explorer.exe ale swoją drogą dziwne że explorer nie chce się ładować oznaczać to może problem z samym systemem lub jakiś trojan miesza w autostarcie :/
Awatar użytkownika
Keldorn WistBlade
Tropiciel

Posty: 257
Dołączenie: 28 Wrz 2007, 10:44
Ostatnio był: 14 Cze 2023, 12:36
Miejscowość: Szczecin
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper SGI
Kozaki: 9

Postprzez nagyatsu w 19 Kwi 2008, 15:19

No a co polecacie do wyszukiwania Trojanów? Jak już wcześniej napisałem skanowałem i Nortonem i Antivirem Online i obydwa nic nie wykryły :/
Image
Awatar użytkownika
nagyatsu
Łowca

Posty: 501
Dołączenie: 21 Cze 2007, 21:25
Ostatnio był: 24 Sie 2015, 18:02
Miejscowość: krk city
Frakcja: Czyste Niebo
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 2

Postprzez koza w 19 Kwi 2008, 16:03

chkdsk służy do usuwania błędów na dysku. możesz też poszukać błędów scandiskiem - może to pomoże. a co do trojanów... ja używam avasta i jak dotąd mnie nie zawiódł, ale skoro norton nic nie wykrywa to nie powinieneś mieć żadnego syfu.
Awatar użytkownika
koza
Kot

Posty: 12
Dołączenie: 09 Lut 2008, 13:22
Ostatnio był: 19 Kwi 2008, 16:22
Kozaki: 0

Postprzez Keldorn WistBlade w 19 Kwi 2008, 17:02

do trojanów tylko Trojan Remover 6.6.9 niestety program trial na 30 dni ale opłaca się bo po ataku hakerskim przez GG pomógł mi w połączeniu z Kasperskim uratować kompa. Ew. Search and Destroy SpyBot (polski produkt darmowy oprócz trojanów wykrywa całe maści spyware i adware)
Awatar użytkownika
Keldorn WistBlade
Tropiciel

Posty: 257
Dołączenie: 28 Wrz 2007, 10:44
Ostatnio był: 14 Cze 2023, 12:36
Miejscowość: Szczecin
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper SGI
Kozaki: 9

Postprzez nagyatsu w 19 Kwi 2008, 17:41

Noooo już działa.... Jednak google to są google ;P Przysiadłem dokładniej i przeszukałem i znalazłem na jakimś zagranicznym forum... :] Pomogła edycja rejestru a dokładniej jednego pliku w nim "shell". Wystarczyło go edytować i wpisać w nim "explorer.exe" i śmiga wspaniale :) Temat do zamknięcia i dzięki za wasze porady. Co prawda nie pomogły one, ale nauczyłem się na przyszłość ;P pozdrawiam
Image
Awatar użytkownika
nagyatsu
Łowca

Posty: 501
Dołączenie: 21 Cze 2007, 21:25
Ostatnio był: 24 Sie 2015, 18:02
Miejscowość: krk city
Frakcja: Czyste Niebo
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 2


Powróć do Sprzęt komputerowy

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości