Chrobotanie dysku twardego

Naznaczony nie rozumiał tej wojny. Prawdą jednak było, że zbierała krwawe żniwo. Konsole czy PCty?

Chrobotanie dysku twardego

Postprzez kolokolo98 w 14 Paź 2013, 18:36

SIema
Mam problem z dyskiem twardym. Cały czas zapala się jego lampka w obudowie kompa, oraz w rytm z zapalaniem lampki, dysk wydaje takie dziwne chrobotanie. Jeśli np kopiuje jakieś pliki lub używam antywira, to chrobotanie się zwiększa. Komp niestety jest gotowcem i mam go od jakiegoś roku. Wcześniej szukałem pomocy na necie i nic nie znalazłem, dałem se spokój i teraz zainteresowałem się na nowo. To mój dysk:
Image
Image
"Today I didn't even have to use my AK
I gotta say it was a good day"
Awatar użytkownika
kolokolo98
Tropiciel

Posty: 267
Dołączenie: 08 Mar 2011, 18:34
Ostatnio był: 22 Kwi 2018, 18:14
Miejscowość: Warszawa
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 22

Reklamy Google

Re: Chrobotanie dysku twardego

Postprzez Cromm Cruac w 14 Paź 2013, 18:44

http://www.datacent.com/hard_drive_sounds.php
Może zdiagnozujesz co mu dolega :D
Image

"Twoja opowieść mnie znudziła albowiem nie była o mnie" - Król Julian
Awatar użytkownika
Cromm Cruac
Modder

Posty: 2542
Dołączenie: 22 Sty 2010, 19:01
Ostatnio był: 01 Cze 2024, 23:08
Miejscowość: Londyn / Bielsko-Biała
Kozaki: 1077

Re: Chrobotanie dysku twardego

Postprzez Pangia w 14 Paź 2013, 18:57

Cały czas zapala się jego lampka w obudowie kompa, oraz w rytm z zapalaniem lampki, dysk wydaje takie dziwne chrobotanie. Jeśli np kopiuje jakieś pliki lub używam antywira, to chrobotanie się zwiększa.

Nic dziwnego - oznacza to, że dysk pracuje. Na wszelki wypadek obserwuj, czy nie spada wydajność w grach (ładowanie poziomów, stanów gry itp.) i podczas normalnej pracy (uruchamianie programów, przenoszenie plików i inne takie tam). Jeśli nic się nie będzie działo, no to cóż… Po prostu trafiłeś na hałaśliwy egzemplarz :)
Proszę państwa, sto pięćdziesiąt kilometrów na godzinę w ciągu kilku sekund, wspaniały wynik. Gdyby w ten sposób można było wypie*dolić z polskiej polityki tych wszystkich śmieci z Okrągłego Stołu, Leszka Millera, byłoby… cudownie i każdemu bym ku*wa kupił po takim Ferrari, byleby w piz*u pojechali tym PROSTO do swojego ukochanego… Izraela. SYJONIŚCI Europy, jedźcie do siebie! Pozdrawiam, Zbigniew Stonoga. Nie jestem antysemitą!
Awatar użytkownika
Pangia
Monolit

Posty: 4280
Dołączenie: 27 Maj 2012, 10:49
Ostatnio był: 28 Lis 2017, 19:49
Miejscowość: Kukle Karakańskie
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 854

Re: Chrobotanie dysku twardego

Postprzez kolokolo98 w 14 Paź 2013, 19:38

W grach nie spada, ale podczas normalnej pracy się zdarza, chociaż rzadko.
Prawdopodobnie po prostu trafiłem na hałaśliwy model :/
Image
"Today I didn't even have to use my AK
I gotta say it was a good day"
Awatar użytkownika
kolokolo98
Tropiciel

Posty: 267
Dołączenie: 08 Mar 2011, 18:34
Ostatnio był: 22 Kwi 2018, 18:14
Miejscowość: Warszawa
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 22

Re: Chrobotanie dysku twardego

Postprzez Pangia w 14 Paź 2013, 20:32

No to dobrze byłoby go obserwować. Jak chcesz, możesz ewentualnie sprawdzić dysk przez HD Tune albo czymś takim pod kątem bad sectorów (chociaż w zaledwie rocznym dysku nawet jeden bad sector byłby porażką).
Proszę państwa, sto pięćdziesiąt kilometrów na godzinę w ciągu kilku sekund, wspaniały wynik. Gdyby w ten sposób można było wypie*dolić z polskiej polityki tych wszystkich śmieci z Okrągłego Stołu, Leszka Millera, byłoby… cudownie i każdemu bym ku*wa kupił po takim Ferrari, byleby w piz*u pojechali tym PROSTO do swojego ukochanego… Izraela. SYJONIŚCI Europy, jedźcie do siebie! Pozdrawiam, Zbigniew Stonoga. Nie jestem antysemitą!
Awatar użytkownika
Pangia
Monolit

Posty: 4280
Dołączenie: 27 Maj 2012, 10:49
Ostatnio był: 28 Lis 2017, 19:49
Miejscowość: Kukle Karakańskie
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 854

Re: Chrobotanie dysku twardego

Postprzez kolokolo98 w 14 Paź 2013, 20:55

Już sprawdzałem, wszystko gra, więc jakoś muszę z tym żyć, bo już przeszukałem cały internet i bez skutku :|
Tak czy inaczej dzięki za pomoc :)
Image
"Today I didn't even have to use my AK
I gotta say it was a good day"
Awatar użytkownika
kolokolo98
Tropiciel

Posty: 267
Dołączenie: 08 Mar 2011, 18:34
Ostatnio był: 22 Kwi 2018, 18:14
Miejscowość: Warszawa
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 22


Powróć do Sprzęt komputerowy

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości