Monitor - problem z kontrastem

Naznaczony nie rozumiał tej wojny. Prawdą jednak było, że zbierała krwawe żniwo. Konsole czy PCty?

Monitor - problem z kontrastem

Postprzez MatrixSTR w 02 Paź 2013, 21:58

Posiadam monitor Samsung SyncMaster 940NW i od pewnego czasu mam problem z kontrastem. Dokładniej jest za wysoki. Ustawianie przez opcje nic nie daje, bo gdy zmieniam kontrast, zmienia się tylko jasność. Jedynie co pomaga to obniżenie kontrastu przez panel sterowania karty graficznej, jednak nie działa to w grach.

Ktoś ma jakiś pomysł?

Za ten post MatrixSTR otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Anioła.
Awatar użytkownika
MatrixSTR
Modder

Posty: 1097
Dołączenie: 26 Maj 2009, 23:44
Ostatnio był: 27 Maj 2024, 12:26
Miejscowość: Gdzieś Daleko W Wielkopolsce
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 276

Reklamy Google

Re: Monitor - problem z kontrastem

Postprzez Pangia w 02 Paź 2013, 22:04

No to poobniżaj kontrast w grach i finito. Chyba, że tak jak ja masz dziwne zboczenie i grasz w oknie (wtedy opcje zmiany jasności itp. są poblokowane).
A swoją drogą, to ciekawe, za co ten Kozak poszedł… :E Ale może nie warto być ciekawym… Heh.
Matrix Strefa14 napisał(a):od pewnego czasu mam problem

Próbowałeś skojarzyć, co mogło spowodować zmianę stanu rzeczy? Np. zmiana sterowników, instalacja jakiegoś programu?
Proszę państwa, sto pięćdziesiąt kilometrów na godzinę w ciągu kilku sekund, wspaniały wynik. Gdyby w ten sposób można było wypie*dolić z polskiej polityki tych wszystkich śmieci z Okrągłego Stołu, Leszka Millera, byłoby… cudownie i każdemu bym ku*wa kupił po takim Ferrari, byleby w piz*u pojechali tym PROSTO do swojego ukochanego… Izraela. SYJONIŚCI Europy, jedźcie do siebie! Pozdrawiam, Zbigniew Stonoga. Nie jestem antysemitą!
Awatar użytkownika
Pangia
Monolit

Posty: 4280
Dołączenie: 27 Maj 2012, 10:49
Ostatnio był: 28 Lis 2017, 19:49
Miejscowość: Kukle Karakańskie
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 854

Re: Monitor - problem z kontrastem

Postprzez MatrixSTR w 02 Paź 2013, 22:07

Tylko nie w każdej grze się da zmienić. A problem wystąpił z dnia na dzień. W nocy wyłączam kompa, rano odpalam i wszystko ciemne. I to jest na pewno problem monitora, po podpięciu go pod laptopa jest tak samo.
Awatar użytkownika
MatrixSTR
Modder

Posty: 1097
Dołączenie: 26 Maj 2009, 23:44
Ostatnio był: 27 Maj 2024, 12:26
Miejscowość: Gdzieś Daleko W Wielkopolsce
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 276

Re: Monitor - problem z kontrastem

Postprzez Pangia w 02 Paź 2013, 22:18

To może jakaś usterka techniczna? Chociaż wtedy raczej byłoby widać wyrażną różnicę między stronami monitora (gdzieś byłoby normalnie, a gdzie indziej dużo ciemniej).
Matrix Strefa14 napisał(a):Tylko nie w każdej grze się da zmienić.

Nawet w Half-Life z '98 się da, nawet w głupim Soldacie jest opcja zmiany gammy. Chyba, że masz na myśli Pasjansa :P
Proszę państwa, sto pięćdziesiąt kilometrów na godzinę w ciągu kilku sekund, wspaniały wynik. Gdyby w ten sposób można było wypie*dolić z polskiej polityki tych wszystkich śmieci z Okrągłego Stołu, Leszka Millera, byłoby… cudownie i każdemu bym ku*wa kupił po takim Ferrari, byleby w piz*u pojechali tym PROSTO do swojego ukochanego… Izraela. SYJONIŚCI Europy, jedźcie do siebie! Pozdrawiam, Zbigniew Stonoga. Nie jestem antysemitą!
Awatar użytkownika
Pangia
Monolit

Posty: 4280
Dołączenie: 27 Maj 2012, 10:49
Ostatnio był: 28 Lis 2017, 19:49
Miejscowość: Kukle Karakańskie
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 854


Powróć do Sprzęt komputerowy

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości