Stacjonarka vs. Laptop - pobór prądu

Naznaczony nie rozumiał tej wojny. Prawdą jednak było, że zbierała krwawe żniwo. Konsole czy PCty?

Stacjonarka vs. Laptop - pobór prądu

Postprzez D U X w 06 Sie 2013, 20:59

Moi Drodzy,

poszukuje informacji ile W prądu zużywa komputer, który jest wykorzystywany non-stop do office (lub czegoś podobnego).

Czy ktoś potrafi oszacować ile W pochłonąłby w ciągu godziny komputer stacjonarny (Core 2 duo, zasilacz "Do 305W" + monitor 30-35W) versus laptop podobnej klasy do TEGO, matryca led, zintegrowana grafika. Taki nowej generacji, ale z niskiej półki.

Pytam ponieważ wszędzie są podawane dane ile lapek wytrzymuje na baterii, a nie ile potrafi wyssać z gniazdka. O ile dobrze pamiętam kiedyś trafiłem na informację komputery przenośne mają zasilacze o mocy 180-210W, choć nie wiem ile w tym mogło być prawdy.

Pozdrawiam.
Rinasce piu gloriosa
Awatar użytkownika
D U X
Kot

Posty: 12
Dołączenie: 17 Maj 2013, 16:01
Ostatnio był: 09 Sty 2014, 23:25
Ulubiona broń: Obokan
Kozaki: 0

Reklamy Google

Re: Stacjonarka vs. Laptop - pobór prądu

Postprzez djcycu w 07 Sie 2013, 01:43

Na pewno ciągnie mniej. Uruchom laptopa na przetwornicy podpiętej do akumulatora i PC a się przekonasz szybciutko. Pobór prądu też zależy od pracy jaką wykonuje komputer czyli im ciężej tym większy pobór prądu. Stąd ci nie napiszą prawdy o długości pracy laptopa na baterii.

Dla porównania mogę obejrzeć u siebie niecałe 3 filmy czyli coś około 4 godzin. Modelować mogę jakieś 2 godziny, grać w przeciętną grę około 1,5 godziny a grać w coś porządnego coś około 30 minut i woła o podpięcie.
Szczegółowe mapy do S.T.A.L.K.E.R Zew Prypeci

In nomine Patris, et Filii, et Spiritus Sancti. Amen
Awatar użytkownika
djcycu
Monolit

Posty: 3533
Dołączenie: 17 Wrz 2009, 16:38
Ostatnio był: 12 Sty 2021, 21:51
Miejscowość: "Łosiek"
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Tunder S14
Kozaki: 775


Powróć do Sprzęt komputerowy

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 11 gości