Hp-brak mocy

Naznaczony nie rozumiał tej wojny. Prawdą jednak było, że zbierała krwawe żniwo. Konsole czy PCty?

Hp-brak mocy

Postprzez tofik w 29 Sty 2012, 16:22

Witam.
Mam laptopa hp 625 z którego jestem zadowolony do czasu gdy chce zagrać w jakąś grę.
Jego wydajność spada w tedy dramatycznie i chodzi podobnie do mojego komputera stacjonarnego (amd sempron 2600+,ati x1600pro,1.5 gb ram ddr1). Pobrałem Benchmark zewu Prypeci żeby zobaczyć jak będzie mi gra chodziła ponieważ zamierzałem ją kupić.
A oto wyniki benchmarku:
http://imageshack.us/photo/my-images/20 ... uuwre.png/

http://imageshack.us/photo/my-images/546/123lx.png/

Chciałbym wykorzystać pełen potencjał tego laptopa wiec proszę o pomoc i porady.

Pozdr. tofik
tofik
Kot

Posty: 2
Dołączenie: 29 Sty 2012, 15:36
Ostatnio był: 29 Sty 2012, 22:53
Frakcja: Zombie
Ulubiona broń: Chaser 13
Kozaki: 0

Reklamy Google

Re: Hp-brak mocy

Postprzez Dżuz w 29 Sty 2012, 18:49

tofik napisał(a):[...]jestem zadowolony do czasu gdy chce zagrać w jakąś grę.
Jego wydajność spada w_tedy dramatycznie[...]


No ale czego się spodziewałeś? - laptopy nie są do grania :P A przynajmniej nie ten, który masz :wink:
"Zew Prypeci" pójdzie na nim w miarę bez problemu, ale jakichś hiper uber fajerwerków na ekranie nie oczekuj - o graniu na maksymalnych ustawieniach możesz zapomnieć.
Sam mam laptopa HP sprzed pięciu lat i "Zew Prypeci" (oczywiście na ustawieniach minimalnych) chodzi na nim całkiem zadowalająco - trochę gorzej niż "Cień Czarnobyla", ale o niebo lepiej niż "Czyste Niebo".
Jeśli chcesz zagrać na swoim laptopie w trzecią odsłonę S.T.A.L.K.E.R.-a to nie widzę przeszkód - gra na pewno wykorzysta cały potencjał kompa, ale wątpię czy zobaczysz cały potencjał gry (grafiki) :E
W10 x64 / i5-4670 / MSI GeForce GTX 1070 Ti GAMING 8GB / 8 GB DDR 3 / SSD Samsung 850 Pro 256GB Image
atikabubu Dżuz to morrofag z 10 letnim stażem Image
Awatar użytkownika
Dżuz
Przewodnik

Posty: 968
Dołączenie: 11 Lut 2011, 19:08
Ostatnio był: 22 Gru 2023, 13:24
Miejscowość: Frogville
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 254

Re: Hp-brak mocy

Postprzez tofik w 29 Sty 2012, 21:14

Przynajmniej jedna dobra wiadomość że pogram sobie w Zew Prypeci.
A co do laptopów to wiem że one nie są do grania (dlatego mam PS3) ale chodzi mi tez oto co i jak poustawiać w Windowsie żeby wykorzystywać pełną moc laptopa. A hp ma windowsa 7 który jest dla mnie czarną magią (całe życie XP :E )
więc chciałbym się zapytać tych którzy się obeznają w 7-ce co i gdzie znaleźć aby zwiększyć jego moc.
Na razie dokopałem się panelu sterowana, opcji zasilania znalazłem tam zwiększenie wydajności komputera i to tyle co udało mi się "odkryć"

Co do Zewu zależy mi tylko na tym żeby chodził w miarę płynnie i przy rozdzielczości 1024 na 768 bo dla mnie liczy się fabuła i grywalność :D
tofik
Kot

Posty: 2
Dołączenie: 29 Sty 2012, 15:36
Ostatnio był: 29 Sty 2012, 22:53
Frakcja: Zombie
Ulubiona broń: Chaser 13
Kozaki: 0

Re: Hp-brak mocy

Postprzez Xen w 01 Lut 2012, 20:40

Użyj tego programu: http://www.iobit.com/gamebooster.html
Nie gwarantuje, że da jakiś wielki przyrost mocy, ale na starym komputerze dobrze służył ;)
Awatar użytkownika
Xen
Ekspert

Posty: 780
Dołączenie: 13 Lut 2011, 12:34
Ostatnio był: 23 Sty 2024, 23:34
Miejscowość: Poznań
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: --
Kozaki: 116


Powróć do Sprzęt komputerowy

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 7 gości