Problem z netem...

Naznaczony nie rozumiał tej wojny. Prawdą jednak było, że zbierała krwawe żniwo. Konsole czy PCty?

Problem z netem...

Postprzez djcycu w 16 Sty 2012, 20:12

Witam. W piatek mialem dziwny przypadek mianowicie zostawilem na pare minut komputer i wyszedlem z pokoju. W tym samym czasie zaczelo mocno sypac sniegiem i po powrocie na "stanowisko" netu nie bylo... Poczatkowo pomyslalem ze to przez pogode i zignorowalem to wszystko. Kiedy wszystko ucichlo czekalem az w koncu net powroci lecz niestety.

Moj internet to radiowka 4MB a jego podpiecie polega na tym ze od anteny leci kabel i jest on podpinany do zasilacza z dwoma wejsciami. Z tamtad wychodzi drugim gniazdem drugi kabel i prowadzi on do karty sieciowej...

Problem polega na tym ze na karcie sieciowej nic nie swieci mimo iz kabel jest podpiety... Na ekranie widac niby w trayu ikonke z minitorkami i wykrzyknikiem obok a w chmurce ze "Kabel sieciowy jest odlaczony". Wpinalem, wypinalem i nic... Podpinalem nawet laptopa i efekt ten sam... Swiatelka ani nie mrugnely.

Zadzwonilem do kolesia by mi podjechal naprawic to dziadostwo no i sie okazuje ze gniazdo na antenie padlo, padl takze zasilacz o ktorym wspomnialem no i myslalem ze to koniec klopotow... Koles poskladal, pospinal calosc i podpial pod swoj komputer... Dziala! Wszystko jest u niego i smiga. Podpialem do swojego kompa i dalej nic. Mrugnelo mi na czerwono przy wejsciu na karcie i kilka razy na zolto po czym wszystko zgaslo i zostalo jak przedtem. Po podlaczeniu do laptopa jest wszystko ok...

Pytanie brzmi... Co jest grane? W kompie ani sladu spalenizny... Karta sieciowa niby gra i buczy o czym informuje mnie system lecz nic nie "mryga" a internet ani tyle... Reinstalowalem system... Zmiana polegala tylko na tym ze zamiast wykrzyknika obok ikonek monitorkow pojawilo sie przekreslenie lecz wszystko nadal jest to samo...

Model plyty glownej na ktorej zintegrowana jest karta sieciowa to ASUS M2N-XE. Szukalem po sieci informacji lecz wiele z nich sprowadzalo sie do resetu routera ktorego ja nie posiadam... Co mam robic bo jesli nic sie nie da to jutro ide kupic karte sieciowa...

PS: Sorki za brak polskich znakow ale ja tego laptopa nie ogarniam w jezyku jaki tu jest :P
Szczegółowe mapy do S.T.A.L.K.E.R Zew Prypeci

In nomine Patris, et Filii, et Spiritus Sancti. Amen
Awatar użytkownika
djcycu
Monolit

Posty: 3533
Dołączenie: 17 Wrz 2009, 16:38
Ostatnio był: 12 Sty 2021, 21:51
Miejscowość: "Łosiek"
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Tunder S14
Kozaki: 775

Reklamy Google

Re: Problem z netem...

Postprzez scigacz1975 w 16 Sty 2012, 20:24

Najpierw przywrócić ustawienia fabryczne BIOS-u (reset i od nowa wprowadzić ustawienia) a jeżeli nie pomoże podpiąć inna kartę na gnieździe PCI
Awatar użytkownika
scigacz1975
Monolit

Posty: 3243
Dołączenie: 29 Sty 2010, 00:26
Ostatnio był: 28 Gru 2022, 19:35
Miejscowość: Stalowa Wola
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: --
Kozaki: 926

Re: Problem z netem...

Postprzez djcycu w 16 Sty 2012, 20:37

Zrobilem... Nic wiele nie dalo. Podpialem kabel i nic... Po kilku probach udalo mi sie nawiazac polaczenie lecz zamiast 100mb/s widze tylko 10mb/s i to jak zielona diodka zamiast swiecic regularnie w dziwny sposob pomruguje czego sie bardzo obawiam... Czemu widze 10 a nie 100? Kabel sprawny bo tu na lapku jak podepne to gra i buczy...
Szczegółowe mapy do S.T.A.L.K.E.R Zew Prypeci

In nomine Patris, et Filii, et Spiritus Sancti. Amen
Awatar użytkownika
djcycu
Monolit

Posty: 3533
Dołączenie: 17 Wrz 2009, 16:38
Ostatnio był: 12 Sty 2021, 21:51
Miejscowość: "Łosiek"
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Tunder S14
Kozaki: 775

Re: Problem z netem...

Postprzez scigacz1975 w 16 Sty 2012, 20:42

Ja radiówki używam wraz z osobną kartą właśnie na PCI. Może być jeszcze przyczyna w upalonej wtyczce\gnieździe na karcie

Za ten post scigacz1975 otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive djcycu.
Awatar użytkownika
scigacz1975
Monolit

Posty: 3243
Dołączenie: 29 Sty 2010, 00:26
Ostatnio był: 28 Gru 2022, 19:35
Miejscowość: Stalowa Wola
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: --
Kozaki: 926

Re: Problem z netem...

Postprzez djcycu w 16 Sty 2012, 20:52

Aha... Czyli było by to samo co przy antenie bo tak mi facet powiedział że diabli wzięli gniazdo... No cóż... Tego się pewnie za friko naprawić nie da więc nie będę się wiele zastanawiał. Podejdę jutro i kupię kartę bo mnie już krew zaleje. Tak że dzięki za pomoc.
Szczegółowe mapy do S.T.A.L.K.E.R Zew Prypeci

In nomine Patris, et Filii, et Spiritus Sancti. Amen
Awatar użytkownika
djcycu
Monolit

Posty: 3533
Dołączenie: 17 Wrz 2009, 16:38
Ostatnio był: 12 Sty 2021, 21:51
Miejscowość: "Łosiek"
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Tunder S14
Kozaki: 775


Powróć do Sprzęt komputerowy

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości