Czy opłaca się kupować komputer na allegro?

Naznaczony nie rozumiał tej wojny. Prawdą jednak było, że zbierała krwawe żniwo. Konsole czy PCty?

Czy opłaca się kupować komputer na allegro?

Postprzez Xen w 23 Lut 2011, 17:13

Witam, ostatnio zaglądałem na allegro. Oglądałem sobie komputera i o dziwo jest bardzo dobry stosunek ceny do jakości nawet za dobry... dam tu na przykład linka http://allegro.pl/quad-x4-4x3-0-ghz-4gb ... 28950.html poprostu kusi żeby go kupić.. Tylko może stoi coś za tą niską ceną? czy kupować na ślepo :D?

PS: zobaczcie na oferty kupujących....

edit: zauważcie że możecie sobie dokupić jeszcze jakiś dobry wiatrak na procesor i go podkręcić (np actic freezer 12 i dać procesorowi zegar 3.8Ghz) tak samo możemy postąpić z kartą ogółem wychodzi nam komp, który wart jest z 4 tyś

z góry dzięki
Awatar użytkownika
Xen
Ekspert

Posty: 780
Dołączenie: 13 Lut 2011, 12:34
Ostatnio był: 23 Sty 2024, 23:34
Miejscowość: Poznań
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: --
Kozaki: 116

Reklamy Google

Re: Czy opłaca się kupować komputer na allegro?

Postprzez MacTavish w 23 Lut 2011, 18:28

Dokładnie w sierpniu kupiłem swój komputer na allegro i dokładnie z tej samej firmy którą podałeś w aukcji.
Zauważ że nie ma tam podanej zakładki zasilacz, czyli prawdopodobnie dostaniesz słaby chiński szybko się zjara... mój również jest chiński również nie było podane jaki zasilacz kupuje. Dodatkowo miałem otrzymać okulary 3D o których słuch zaginął. Po włączeniu komputera nękały mnie bluescreeny ( tak jak ustalilśmy z piterem oraz nugyzem) prawdopodobnie jest to wina zasilacza jest za słaby aby uciągnąć 4GB RAM dlatego siedzę na 2GB.
Po tych bluescreenach oddałem kompa do kolegi na noc okazało się że conieco było źle popodłączane chyba dyski i coś tam jeszcze. O czytniku kart podanym w aukcji nie musisz się martwić akurat bo ja dostałem go wmontowanego w komputer, gorzej jeśli chodzi o gratisy. Za komputer zapłaciłem 1350zł i gdyby nie pomoc kolegi oraz mój trzeźwy umysł :) prawdopodobnie nie uruchomił bym go i oddał do fachowca za grube pieniądze. Jak narazie komputer spisuje się nie źle jednak boję się każdego dnia co będzie z zasilaczem, jak najszybciej planuje kupić coś nowego. Także wybieraj ta firma oraz jej komputery mają swoje złe i dobre strony. po zakupie najlepiej uruchom go z jakimś kolega specjalistą, informatykiem. Co jest fajne? przynajmniej mój model ma plomby tylko na częściach także spokojnie mogę go otwierać, brak plomby na obudowie btw: Ich komputery nie mają wgranego Windowsa, przez telefon konsultant proponował mi XP za 400 zł. Twój wybór, mam nadzieję że pomogłem.
Pozdrawiam.

Plusy:
Dobre RATY! ( sam opłacam je )
Całkiem dobrze chodzi.
Nie ma póki co przez pół roku żadnych problemów.
Wydajny jeśli chodzi o gry komputerowe.
Brak plomby na obudowie tylko same części

Minusy:
ZASILACZ!!
Obiecane gratisy o których słuch zaginął.
Źle popodłączne dyski i inne w skrzynce.
Źle skomponowany zestaw ( zasilacz za słaby na 4GB RAM )
Strasznie jąkający się konsultant ;)
Cena za kuriera ( wiele razy opłacałem kuriera i kosztował mnie 25 zł max dotychczas )

kilka komentarzy negatywnych z profilu firmy ( ludzie mieli ten sam problem co ja )

:

NIE KUPUJ TU KOMPA-OSZUST! 2 razy wyslal mi zepsuty komp. za trzecim juz nie chcial gadać, więc zostalem z niesprawnym kompem. nie ma tu miejsca zeby wam opisac co jeszcze z nim przeszedlem. na komp czekalem 2 tyg. a i tak dostalem inny niz chcialem.
[Odpowiedź z:sob 22 sty 2011 18:51:49 CET] Lonsdale11 wysłał nam sprzęt do serwisu absolutnie sprawny. Wszystkie możliwe testy OK. Odesłaliśmy mu kompa. Na co obraził znacząco naszego pracownika nie mając racji. Pozywam go cywilnie do sądu z pisemnymi dowodami.

Stanowczo ODRADZAM. Zainstalowali mi XP OEM nie mając sterowników i straciłem pieniądze. Niechlujnie złożony komputer który na początku wymagał rozkręcenia i podłączenia dysku.
[Odpowiedź z:sob 22 sty 2011 19:17:30 CET] XP OEM był systemem klienta - kramvipy bez service packów czyli tak ok. sprzed 12 lat. Na jego wyraźną prośbę zainstalowaliśmy za co też otrzymaliśmy negatywa. Szkoda ża kranvipa nie miał Windowsa 98 albo Windowsa 3.11 tego z 1991 r.

Niestety negatyw, ponieważ dnia sob 24 lip 2010 17:06:42 zakupiłem komputer, przesyłka doszła ale nie kompletna brakuje: Okularów 3D wraz ze sterownikami prawidłowo napisanej faktury (jak było ustalone wcześniej) pomimo kontaktu do dziś brak

Komputer wadliwie zmontowany. Nie dostałem gratisów. Po wykonanych telefonach czekałem tydzien na rosyjska klawiature, mysz i glosniki o łącznej wartości 17zł. W aukcji było napisane że obudowy są do wyboru a musiałem dopłacić 80zł. Komputer działa.


Jeżeli czujesz się na siłach aby poradzić sobie z początkowymi problemami tego kompa oraz kupnem nowego zasilacza to polecam bo po tych męczarniach ujżeć Call of Pripyat lub New Vegas na full detalach to uczucie nie zapomniane, jeśli jesteś zielony w tych sprawach oraz nie masz znajomości to polecam kupić składany w profesjonalnym sklepie komputerowym, nie allegro
Image
Image
Image
Image

Za ten post MacTavish otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Xen.
Awatar użytkownika
MacTavish
Stalker

Posty: 78
Dołączenie: 07 Lis 2010, 18:22
Ostatnio był: 24 Lis 2016, 02:25
Miejscowość: Катовице/Katowice
Frakcja: Czyste Niebo
Ulubiona broń: Obokan
Kozaki: 7

Re: Czy opłaca się kupować komputer na allegro?

Postprzez Xen w 23 Lut 2011, 19:19

tak bardzo mi pomogłeś dziękuję stawiam :wódka: , poczekam aż inni też się trochę wypowiedzą. bardzo mi pomogłeś czyli ogółnie podsumowując i tak trzeba by było wymienić zasilacz (znam się troche na komputerach więc proponuje wymienić ci na jakiegoś modecoma 530w carbon chyba taki w komputroniku jest) kosztuje on 230zł więc nie zwklekaj i lepiej wymień ja też kupiłem kompa który miał kijowego 4life 400w i komputer się prawie spalił a xp można dostać za 100zł a nie 400 -.- (za 400zł to ja win 7 kupiłem 32bit home edition w komputroniku oem) i dodaj do kompa te 2gb jak zmienisz zasilacz ;)

co do tego czy jestem zielony w tym to los sprawił że nie jestem. kupiłem kompa w jakimś dupnym sklepie i wydałem na jego naprawe około 700zł przy okazji musiałem połowe rzeczy w kompie wymieniać sam :/

PYTANIE TERAZ ZACHODZI ILE ZAPŁACE ZA PODLOCZENIE KABLI I WYMIANE INNYCH DUPERELI + ja zawsze zmieniam chłodzenie fabryczne na coś w stylu arctic cooling freeze 7 i paste na mx-1\2\3

podsumowująć wady komputera nie są najgorsze, i tak sprawdzam każdy komputer czy jest wszystko dobrze podłączone, a planowałem kupić troche gorszego kompa w komputroniku (składaka) za 2300zł
Awatar użytkownika
Xen
Ekspert

Posty: 780
Dołączenie: 13 Lut 2011, 12:34
Ostatnio był: 23 Sty 2024, 23:34
Miejscowość: Poznań
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: --
Kozaki: 116

Re: Czy opłaca się kupować komputer na allegro?

Postprzez chuck29 w 23 Lut 2011, 19:32

Wg. mnie nie opyla się kupować kompa na allegro, bo podobnie jak z tymi z marketów wiele podzespołów jest kiepsko dobrane, a o zasilaczach nawet nie wspomną. Zazwyczaj jest to tandeta, która powoduje niestabilność systemu, a często uszkodzenie podzespołów. Lepiej wejść na forum odnośnie sprzętu, nawet forum CD Action to coś doradzą. Ja nie narzekam na ich porady.
Co do zasilacza to zamiast tego Modecoma proponowałbym tego Fortrona: http://www.esc.pl/product_info.php?manu ... ts_id=6819 . Wyższa jakość wykonania i powinno też być wyższe napięcie na najmocniej obciążonej linii 12V, mimo teoretycznie mniejszej mocy.
Najlepiej zapytać się gości, którzy NAPRAWDĘ znają się na sprzęcie, zamiast później żałować i mieć nieprzyjemności.
Awatar użytkownika
chuck29
Kot

Posty: 8
Dołączenie: 28 Sie 2010, 13:22
Ostatnio był: 18 Gru 2011, 15:06
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: -1

Re: Czy opłaca się kupować komputer na allegro?

Postprzez jalkavaki w 23 Lut 2011, 21:05

Z allegro opłaca się złożyć kompa. Można zaoszczędzić nawet 1k PLN(przy kompie za 4-5kPLNów)
Zestawów nie ma co brać.
Wojna jest zła. Ale gorsze są sukinsyny które nie mają nic za co byliby gotowi walczyć i umierać.
"Może nas wiedzie szalbierz chciwy paru groszy
Lecz lepsze to niż śmierć na wapniejących szańcach" - J. Kaczmarski, Stalker.
Awatar użytkownika
jalkavaki
Legenda

Posty: 1379
Dołączenie: 02 Kwi 2010, 11:20
Ostatnio był: 20 Lip 2022, 06:45
Miejscowość: Stetinum
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 193

Re: Czy opłaca się kupować komputer na allegro?

Postprzez Xen w 23 Lut 2011, 21:54

Forton też dobry, ale ja polecam modecoma. Tani i dobry nie chodzi mi tutaj o jakiś wypas to jest tylko zwykły zasilacz który ma się nie grzać i napięcia stabilnie trzymać i tyle ;)
Awatar użytkownika
Xen
Ekspert

Posty: 780
Dołączenie: 13 Lut 2011, 12:34
Ostatnio był: 23 Sty 2024, 23:34
Miejscowość: Poznań
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: --
Kozaki: 116

Re: Czy opłaca się kupować komputer na allegro?

Postprzez Piterxd w 23 Lut 2011, 23:02

Komputer z pierwszej aukcji to śmiech na sali. Takiego syfu się nie kupuje. Najczęściej najtańszym wyjściem jest kupno w kilku sklepach internetowych (po kilka podzespołów w każdym)
Image
Awatar użytkownika
Piterxd
Przewodnik

Posty: 947
Dołączenie: 20 Sty 2008, 18:15
Ostatnio był: 06 Maj 2014, 22:05
Miejscowość: Braniewo
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 182

Re: Czy opłaca się kupować komputer na allegro?

Postprzez adziu_92 w 23 Lut 2011, 23:28

Ja kompa składałem jakieś pół roku temu. Część podzespołów kupiłem od kumpla, część na giełdzie komputerowej (czasem można trafić na niezłe okazje- na przykład utargowałem radeona hd 5770 z 600 do 550. Jeśli chodzi o tę aukcję z pierwszego posta to jest dziwna delikatnie mówiąc- brak informacji o zasilaczu. O płycie głównej, dysku i pamięci wiesz tyle że są w zestawie. Jeśli masz wiedzę o sprzęcie lub jakiś twój znajomy to lepiej składać samemu z kilku sklepów lub skontaktować się z jakimś "specem", który złoży ci zestaw i doprowadzi go do stanu używalności. Twój obecny komp(z podpisu) nie jest jeszcze aż tak zły- nie wiem czy jest sens inwestować sporą kasę w coś takiego. Co do zasilacza- tak jak mówili inni wcześniej ten z zestawu to może być "jaki im się trafi" więc może to się wiązać z dodatkowym wydatkiem. Polecam chieftec lub be quiet! (sam posiadam i jestem bardzo zadowolony, ale taki zasilacz to już większa inwestycja.
Awatar użytkownika
adziu_92
Stalker

Posty: 52
Dołączenie: 02 Lip 2010, 08:10
Ostatnio był: 11 Maj 2017, 16:51
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Akm 74/2U
Kozaki: 2

Re: Czy opłaca się kupować komputer na allegro?

Postprzez Xen w 23 Lut 2011, 23:41

Też mam chiefteca, jest nawet niezły, tylko mogli by troche cenę spuścić ;)
Awatar użytkownika
Xen
Ekspert

Posty: 780
Dołączenie: 13 Lut 2011, 12:34
Ostatnio był: 23 Sty 2024, 23:34
Miejscowość: Poznań
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: --
Kozaki: 116

Re: Czy opłaca się kupować komputer na allegro?

Postprzez Piterxd w 23 Lut 2011, 23:51

Też stoję za zasilaczem Chieftec - bardzo porządne zasiłki, mam model z wyższej półki ale i te z niższej są lepsze niż np modecoma
Image
Awatar użytkownika
Piterxd
Przewodnik

Posty: 947
Dołączenie: 20 Sty 2008, 18:15
Ostatnio był: 06 Maj 2014, 22:05
Miejscowość: Braniewo
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 182

Re: Czy opłaca się kupować komputer na allegro?

Postprzez Bambosz107 w 24 Lut 2011, 00:35

Po raz enty podaję ten link: czarna lista zasilaczy.

I Forton I Modecom to zasilacze "niepewne", czyt. "półfirmowe". Najlepiej kupić coś markowego i wytrzymałego, typu OCZ, bequiet! lub wspomniany tutaj Chieftec (sam mam model 600W i nie narzekam, jest idealny).
Go Go Power Rangers!!
Awatar użytkownika
Bambosz107
Legenda

Posty: 1280
Dołączenie: 10 Maj 2009, 21:50
Ostatnio był: 15 Cze 2022, 20:42
Miejscowość: Tarnów
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 87

Re: Czy opłaca się kupować komputer na allegro?

Postprzez Xen w 24 Lut 2011, 09:04

Dzięki że mnie poprawiacie, mam mniejsze szanse na złapanie jakiegoś syfu w przyszłości ;)
Awatar użytkownika
Xen
Ekspert

Posty: 780
Dołączenie: 13 Lut 2011, 12:34
Ostatnio był: 23 Sty 2024, 23:34
Miejscowość: Poznań
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: --
Kozaki: 116

Następna

Powróć do Sprzęt komputerowy

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości