Internet "z powietrza" - prośba o radę.

Naznaczony nie rozumiał tej wojny. Prawdą jednak było, że zbierała krwawe żniwo. Konsole czy PCty?

Internet "z powietrza" - prośba o radę.

Postprzez Przemek77 w 09 Lut 2011, 12:55

W końcu dojrzała we mnie myśl o założeniu sobie internetu w domku.
Niestety - z racji uwarunkowań lokalizacyjno-logistycznych - czyli miejsce zamieszkania=wiocha, brak w promieniu 3 km. jakichkolwiek kablówek, dookoła sąsiedzi, z którymi raczej nic "na spółę" nie założy etc. oraz fakt, że nie posiadamy telefonu - w grę wchodzi wyłącznie coś "mobilnego". Czy ktoś z Was użytkuje internet "z powietrza" i mógłby mi polecić coś sensownego i niedrogiego? Skłaniałem się ku Polsatowi (z racji, że jestem odbiorcą CP), ale opinie są raczej kiepskie.
Pijany listonosz ze świata modliszek
Przywozi mi listy, i niszczy mi ciszę,
Której nie ma i tak;
Bo jest dziecko moje i sny atomowe,
I myśli myśliwce co są odrzutowe -
Ich huk - to dla mnie - znak.
Awatar użytkownika
Przemek77
Przewodnik

Posty: 904
Dołączenie: 26 Maj 2008, 13:17
Ostatnio był: 29 Gru 2022, 21:38
Miejscowość: LUBLIN
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Akm 74/2U
Kozaki: 118

Reklamy Google

Re: Internet "z powietrza" - prośba o radę.

Postprzez Lucjusz w 09 Lut 2011, 17:09

A nie myślałeś o internecie z sieci komórkowych?? Z roku na roku ich oferty stają się coraz bardziej konkurencyjne w stosunku do internetu z kabla. Ich największy mankament to limit pobierania ale i tak jest systematycznie zwiększany a ceny spadają, a Era to podobno (nie jestem na 100% pewien bo słyszałem od kumpla) ma tak, że w nocy pobieranie bez limitu. Jeżeli dodatkowo weźmiesz internet w tej samej sieci co masz tel to są dodatkowe promocje i jeden rachunek, jak dla mnie to jest najlepsze rozwiązanie w Twojej sytuacji. Hmm po namyśle to jedyne z czym może być problem to zasięg ale to zależy od sieci.
...picie wódki to jest wprowadzanie elementu baśniowego do rzeczywistości...
Awatar użytkownika
Lucjusz
Ekspert

Posty: 705
Dołączenie: 04 Lis 2010, 20:08
Ostatnio był: 16 Kwi 2015, 16:33
Miejscowość: Bałuty
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 261

Re: Internet "z powietrza" - prośba o radę.

Postprzez Szpagin w 09 Lut 2011, 17:43

Kuzynka miała podobny problem i chciała założyć Internet przez GSM. Problem w tym, że mieli koszmarny zasięg (nk.pl ładowało się 8 minut!). Na szczęście możesz przetestować usługę (przynajmniej w przypadku Ery) i potem ewentualnie podpisać umowę (wypożyczenie modemu kosztuje 25 zł + drugie tyle pod zastaw, choć głowy nie dam). Aha, uwaga na limity: po przekroczeniu Internet będzie zwalniał, w przypadku Cyfrowego Polsatu naliczana jest dodatkowa opłata.
Resztę informacji można zdobyć w salonie.
Image
Awatar użytkownika
Szpagin
Legenda

Posty: 1187
Dołączenie: 26 Wrz 2009, 11:39
Ostatnio był: 15 Gru 2021, 23:24
Frakcja: Wojsko
Ulubiona broń: VLA Special Assault Rifle
Kozaki: 238

Re: Internet "z powietrza" - prośba o radę.

Postprzez Kola w 09 Lut 2011, 20:01

Można wykupić internet np. w Vectrze bez telefonu stacjonarnego (sam tak mam) w bardzo przystępnych cenach, do wielu pozornie niedostępnych miejsc docierają. U mnie była właśnie tylko Vectra i TePsa, tylko, że TePsa chciała ze 3 razy więcej za tą samą prędkość. A internety mobilne są na prawdę ultra mobilne, bo mają limity transferu (śr. 3gb/miech przy taryfie 50-60zł)
Image
Awatar użytkownika
Kola
Stalker

Posty: 57
Dołączenie: 14 Maj 2010, 13:27
Ostatnio był: 11 Mar 2011, 21:29
Miejscowość: tranquility lane
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: GP 37
Kozaki: 3

Re: Internet "z powietrza" - prośba o radę.

Postprzez Lucjusz w 09 Lut 2011, 21:43

Teraz zwiększają limity przy zachowaniu cen a tak jak pisałem wyżej Era ma podobno promocję że w nocy jest bez limitu. Wszystko zależy od tego jakie kto ma potrzeby, kumpel parę lat temu miał limit 1gb i mu praktycznie tylko na przeglądanie stron starczało bo to też zabiera. Teraz ma 8gb i nie narzeka bo dużo nie pobiera, trochę muzyki i ze 2filmy na miesiąc. Wszystko zależy od ofert i promocji w danej sieci.
P.S a jest przecież jeszcze coś takiego jak internet drogą radiową, nie słyszałem o tym za wiele ale podobno montują ci antenę na dachu i śmiga.
...picie wódki to jest wprowadzanie elementu baśniowego do rzeczywistości...
Awatar użytkownika
Lucjusz
Ekspert

Posty: 705
Dołączenie: 04 Lis 2010, 20:08
Ostatnio był: 16 Kwi 2015, 16:33
Miejscowość: Bałuty
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 261

Re: Internet "z powietrza" - prośba o radę.

Postprzez Piterxd w 09 Lut 2011, 22:50

Mój brat cioteczny ma radiówkę (mieszka na wsi). Śmiga praktycznie tak samo jak zwykły, rzadko kiedy miał problem z sygnałem. Jedyny mankament jest taki, że na początku musisz kupić właśnie ten sprzęt (antena itp) - u mniew mieście koszt wynosi ok 300 zł. Cena internetu jest praktycznie taka sama jak kablowego
Image
Awatar użytkownika
Piterxd
Przewodnik

Posty: 947
Dołączenie: 20 Sty 2008, 18:15
Ostatnio był: 06 Maj 2014, 22:05
Miejscowość: Braniewo
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 182


Powróć do Sprzęt komputerowy

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 31 gości