Tani dysk twardy dla admina

Naznaczony nie rozumiał tej wojny. Prawdą jednak było, że zbierała krwawe żniwo. Konsole czy PCty?

Re: Tani dysk twardy dla admina

Postprzez wobes w 29 Paź 2012, 03:42

10 badów, dwie nieudane próby rozbujania talerzy. Rzeczywiście czas pomyśleć o nowym. Tym bardziej, że masz z tej fajnej znikającej serii co ja!. Pamiętam, że od jakiegoś momentu bios co pewien czas gubił go podczas włączania kompa (nie był widoczny na liście napędów), a ostatecznie zniknął na amen. Dopiero aktualizacja firmwaru sprawiła, że odzyskałem dostęp do moich plików.

Tu masz respirator w razie czego:

http://knowledge.seagate.com/articles/en_US/FAQ/207951en

A firmware issue has been identified that affects a small number of Seagate Barracuda 7200.11 hard drive models which may result in data becoming inaccessible after a power-off/on operation.


"Small number" - haha, dobre!
wobes
Tropiciel

Posty: 219
Dołączenie: 22 Sie 2010, 20:20
Ostatnio był: 31 Mar 2015, 00:50
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 38

Reklamy Google

Re: Tani dysk twardy dla admina

Postprzez KoweK w 29 Paź 2012, 03:51

No to świetnie... czyli trzeba w tym tygodniu kupić kolejną część do kompa. Nie dość, że grafika mi padła to jeszcze dysk. :facepalm: Wheel będzie miał się z czego śmiać. ;__;
"kowunio jest stalkerem ubranym w sweter ochronny "wschód słońca" szukającym artefaktów w zonie szczecińskiej
legenda głosi, że zdołał ominąć korki i dostać się do centrum - żyły złota"

Wheeljack
Awatar użytkownika
KoweK
Główny Administrator

Posty: 5662
Dołączenie: 10 Cze 2005, 14:49
Ostatnio był: 26 Wrz 2024, 00:41
Frakcja: Bandyci
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 1475

Re: Tani dysk twardy dla admina

Postprzez wobes w 29 Paź 2012, 04:12

Bez paniki. Zaktualizuj mu soft wg instrukcji producenta to przynajmniej nie będzie ryzyka że zniknie, no i nie będziesz miał problemu z włączaniem kompa. Jeśli chodzi o smart, to problemy ze startem talerzy mój też miał (i ma nadal, bo żyje po dziś dzień, to chyba jakaś cecha tego modelu), a liczba badów na razie jest mała. Jeśli aktualizacja softu się powiedzie, to trochę powinien jeszcze pożyć, tylko trzeba pilnować badów czy ich liczba nie rośnie.
wobes
Tropiciel

Posty: 219
Dołączenie: 22 Sie 2010, 20:20
Ostatnio był: 31 Mar 2015, 00:50
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 38

Re: Tani dysk twardy dla admina

Postprzez GonZoo w 29 Paź 2012, 10:06

Można i tak jak radzi kolega Wobes. Jednakże to tak jak z moim akumulatorem do samochodu. Przyjdą mrozy i zapali czy nie zapali ? Mojej żonie dzisiaj o 5:00 przy -6C nie zakręcił...i spóźniła się do pracy. 200,- w plecy...

Najpierw zatroszcz się o zachowanie danych i potem możesz się bawić, może sie uda.
jeszcze tu ....zwrócę...
NASZ AMATORSKI FAN-FILM > > > > http://forum.stalker.pl/viewtopic.php?p=228842#p228842
Awatar użytkownika
GonZoo
Stalker

Posty: 72
Dołączenie: 13 Lis 2008, 22:47
Ostatnio był: 29 Sie 2019, 18:51
Miejscowość: Słupsk / Krzynia
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 23

Re: Tani dysk twardy dla admina

Postprzez wobes w 29 Paź 2012, 11:22

To jest fakt, trochę strach na tym dysku jechać dalej. Ale jeśli z funduszami krucho, to może lepiej z miesiąc odczekać, znaleźć jeszcze ze 100zł i kupić coś z półki wyżej. Oczywiście po zrobieniu backupu danych, jak radzi GonZoo. W każdym bądź razie żeby wytrzymał jeszcze jakiś czas to trzeba mu zaktualizować soft, żeby później płaczu nie było jak przestanie być wykrywany.
wobes
Tropiciel

Posty: 219
Dołączenie: 22 Sie 2010, 20:20
Ostatnio był: 31 Mar 2015, 00:50
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 38

Re: Tani dysk twardy dla admina

Postprzez KoweK w 15 Lis 2012, 16:04

Dzisiaj po 8 godzinnej przerwie odpalił bez problemu. Najważniejsze dane już dawno skopiowałem. Myślę, że z dyskiem poczekam do nowego roku - 2 miesiące chyba wytrzyma. Chyba że naprawdę zacznie się sypać...

- - -

Okazało się, że na dysk twardy mam jeszcze rok gwarancji. :E Rozumiem, że z tym, co wcześniej zamieszczałem w temacie, dysk mogę spokojnie oddać do naprawy?
"kowunio jest stalkerem ubranym w sweter ochronny "wschód słońca" szukającym artefaktów w zonie szczecińskiej
legenda głosi, że zdołał ominąć korki i dostać się do centrum - żyły złota"

Wheeljack
Awatar użytkownika
KoweK
Główny Administrator

Posty: 5662
Dołączenie: 10 Cze 2005, 14:49
Ostatnio był: 26 Wrz 2024, 00:41
Frakcja: Bandyci
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 1475

Re: Tani dysk twardy dla admina

Postprzez GonZoo w 15 Lis 2012, 16:35

Niby tak.
Ja robie w serwisie i przyjmuję również do serwisu- do czego zmierzam ?
Jak pójdziesz z tym dyskiem żeby go reklamować i powiesz im że podejrzewasz COŚ tam , że CZASEM cos nie działa a NIERAZ działa to mogą ciebie próbować zbyć,że to może płyta kuca albo zasilacz.

Moja rada - uwalić sprytnie dysk na amen - takie małe tsssss i wtedy po ok. 2 tyg. przysyłają nowy, często większy pojemnością.
jeszcze tu ....zwrócę...
NASZ AMATORSKI FAN-FILM > > > > http://forum.stalker.pl/viewtopic.php?p=228842#p228842
Awatar użytkownika
GonZoo
Stalker

Posty: 72
Dołączenie: 13 Lis 2008, 22:47
Ostatnio był: 29 Sie 2019, 18:51
Miejscowość: Słupsk / Krzynia
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 23

Poprzednia

Powróć do Sprzęt komputerowy

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 12 gości