Doradźcie mi!

Naznaczony nie rozumiał tej wojny. Prawdą jednak było, że zbierała krwawe żniwo. Konsole czy PCty?

Re: Doradźcie mi!

Postprzez JABŁKO w 14 Maj 2010, 18:01

A ja bym proponuję zamiast obecnego proca wziąć ten AMD Phenom II X6 T1055 jest tylko bodajże o trochę ponad 100 zł droższy :P w gralu
JABŁKO
Stalker

Posty: 65
Dołączenie: 01 Sty 2010, 23:47
Ostatnio był: 17 Lip 2011, 23:14
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Fast-shooting Akm 74/2
Kozaki: -30

Reklamy Google

Re: Doradźcie mi!

Postprzez Kontroler w 15 Maj 2010, 11:20

Po pierwsze to te procesory, są wydajnościowo podobne. A po drugie to jest za drogi i musiałbym aktualizować BIOS - nie bawię się w takie rzeczy (overclocking itp.) I już mówiłem, że kupuje w komputroniku, (tylko tam, bo jak wcześniej mówiłem nie ma sensu nigdzie indziej) a tam ten procesor stoi 859 zł. - niby skąd tyle wezmę? grafy nie zdegraduje, bo nie pyli mi się.

Jeszcze raz zapytam:
Czy do tej budy wejdzie ten radosław? - może ktoś się orientuje?
I czy ten procek nie będzie za słaby do tej grafy??? - wydaje mi się, że na pewno mogę spać spokojnie.
Awatar użytkownika
Kontroler
Ekspert

Posty: 780
Dołączenie: 11 Lis 2009, 21:29
Ostatnio był: 24 Paź 2022, 10:53
Miejscowość: Świebodzin
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Fast-shooting Akm 74/2
Kozaki: 131

Re: Doradźcie mi!

Postprzez CoowBooy w 26 Maj 2010, 18:11

Kontroler napisał(a):I już mówiłem, że kupuje w komputroniku, (tylko tam, bo jak wcześniej mówiłem nie ma sensu nigdzie indziej)
Skoro chcesz zapłacić kilkaset złotych więcej za to samo, to rzeczywiście nie ma sensu nigdzie indziej. Oraz w sklepach internetowych jest coś takiego jak wysyłka: przykładowo we wcześniej omawianym ProLine: http://www.proline.pl/?id=spedycja
Prawie cały Zew przeszedłem wraz z IL86. Po tym jak przeszedłem grę, wbiłem kod na pieniądze, ulepszyłem maksymalnie GP37 dowiedziałem się jaki jestem głupi...
Awatar użytkownika
CoowBooy
Kot

Posty: 17
Dołączenie: 03 Maj 2010, 11:25
Ostatnio był: 06 Lut 2011, 17:11
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: GP 37
Kozaki: 1

Re: Doradźcie mi!

Postprzez KoweK w 07 Cze 2010, 23:22

Kontroler napisał(a):że ja mieszkam 200Km od Poznania (najbliższy pro line od Świebodzina) i jak bym chciał tam jechać to w dwie strony bym za paliwo dał 200 zł

Ale po co? Nie lepiej, by kurier przyjechał pod Twoją chatę i zapłacisz za przesyłkę 10 razy mniej?

Kontroler napisał(a):w transporcie nie daj bóg się z nim stanie i będzie buba.

Nie stanie. Paczka jest tak zapakowana, że na uszkodzenie nie ma szans podczas jazdy.
"kowunio jest stalkerem ubranym w sweter ochronny "wschód słońca" szukającym artefaktów w zonie szczecińskiej
legenda głosi, że zdołał ominąć korki i dostać się do centrum - żyły złota"

Wheeljack
Awatar użytkownika
KoweK
Główny Administrator

Posty: 5648
Dołączenie: 10 Cze 2005, 14:49
Ostatnio był: 10 Cze 2024, 00:46
Frakcja: Bandyci
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 1471

Re: Doradźcie mi!

Postprzez Kontroler w 08 Cze 2010, 13:41

OK kowek przekonałeś mnie, ale ciągle zostaje jedna kwestia jeszcze... Jak mi się zepsuje czy coś to co wtedy? Bo gwarancji mogę dokonać tylko w tym sklepie gdzie zakupiłem, a nie np. u mnie w komputroniku. Wysyłać to, aż do poznania znowu hmm... no nie wiem, czy opłaca mi się to. Nie dość, że kompa nie będzie przez 2 tygodnie to jeszcze z kompem się coś stanie jak jakiś tępy kurier będzie tym rzucał...
-----------------------------------
I zaje*iście czekałem na taką odp. ; D bo od początku właśnie o to mi chodzi!
Ostatnio edytowany przez Kontroler 08 Cze 2010, 15:31, edytowano w sumie 2 razy
Awatar użytkownika
Kontroler
Ekspert

Posty: 780
Dołączenie: 11 Lis 2009, 21:29
Ostatnio był: 24 Paź 2022, 10:53
Miejscowość: Świebodzin
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Fast-shooting Akm 74/2
Kozaki: 131

Re: Doradźcie mi!

Postprzez caleb59 w 08 Cze 2010, 14:43

Ja je*ie ale macie problemy... Czy mieszkasz w aż tak zadupiastej dziurze, że brakuje tam sklepu komputerowego i musisz jak jakiś pajac kupować cały komputer przez internet? Nie pojmuje tego...
Mamy XXI wiek chyba i sklepów komputerowych jest jak "mrówków"! Spisujesz na kartce co chcesz mieć w kompie i odwiedzasz sklep po sklepie i pytasz co i za ile i na kiedy...
Sam mieszkam w małej mieścinie na podlasiu ale NIGDY nie kupiłbym kompa przez internet a tym bardziej liczył na dowóz przez pół Polski w stanie nietkniętym - jednak co samemu przywieziesz ze sklepu to masz 100% pewności a nie ryzyko, że jakiś pedał kurier machnie paczką czy mu się z rąk wymsknie i je*nie o beton...
Zrób rekonesans po pobliskich komputerowych i kup kompa jak człowiek a nie jak małpa... :wink:
BTW pisząc tego posta nie miałem na celu obrażania kogokolwiek...
                 Image
| Ryzen 7 5800X3D | 32GB DDR4 RAM | RTX 3070 8GB GDDR6 RAM | Windows 11 Pro x64 |
Awatar użytkownika
caleb59
Administrator

Posty: 2689
Dołączenie: 23 Sie 2008, 18:59
Ostatnio był: 03 Cze 2024, 17:11
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 666

Re: Doradźcie mi!

Postprzez KoweK w 08 Cze 2010, 17:38

Caleb, za komputer taki jak mój np. w moim sklepie w mieście zapłaciłbym z 1000 zł więcej. :D Wg mnie internet to najlepszy wybór i naprawdę bezpieczny - nie ma czego się bać.

caleb59 napisał(a):jakiś pedał kurier machnie paczką czy mu się z rąk wymsknie i je*nie o beton...

Skąd ty takie rzeczy bierzesz? :E Nawet jeśli to komputer jest tak zapakowany, że nawet gdy wypadnie z rąk i je*nie o beton to nic się nie stanie. Mi cały komputer przywieźli w 3 paczkach w sumie - w jednej jednostka, w drugiej monitor, w trzeciej reszta sprzętu.

caleb59 napisał(a):jak człowiek a nie jak małpa... :wink:

Małpa nie przepłaca. :P hihi

Oczywiście nie zabraniam ci, Kontrolerze, sprawdzić w pobliskich sklepach, co i jak... Może rzeczywiście wyjdzie taniej, ale ja bym na to nie liczył.
"kowunio jest stalkerem ubranym w sweter ochronny "wschód słońca" szukającym artefaktów w zonie szczecińskiej
legenda głosi, że zdołał ominąć korki i dostać się do centrum - żyły złota"

Wheeljack
Awatar użytkownika
KoweK
Główny Administrator

Posty: 5648
Dołączenie: 10 Cze 2005, 14:49
Ostatnio był: 10 Cze 2024, 00:46
Frakcja: Bandyci
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 1471

Re: Doradźcie mi!

Postprzez Kontroler w 09 Cze 2010, 19:32

Patrzyłem i u siebie w mieście kompa złoże takiego (...) a w pro line za te same pieniądze, maksymalnie mogę wziąć dodatkowe np. 2GB RAM-u (lub wziąć jakąś rzecz droższą o max. 145 zł.) co by dało razem 6GB lub phenoma 3.4 zamiast 3.0. Kurde teraz już w ogóle nie wiem co mam robić, pewnie zdecyduje się pod wpływem impulsu i chwili, bo już nie będzie chciało mi się czekać. Ale i tak raczej komputronik, bo to różnica tylko 150 zł. ( dzisiaj składałem te zestawy w komputroniku i pro line takie same części i wszystko i różnica jest 145 zł. Swoją drogą zauważyłem, że ceny sprzętu w ostatnich kilku miesiącach drastycznie wzrosły ;/ ;/ ;/) a nie mam zamiaru później nie spać po nocach jak będzie do mnie szedł pocztą i coś się stanie i tyle...
---------------------------------------------
Komputer już zamówiony, więc wszystko na ten temat. Jak dojdzie napiszę jak chodzi...
---------------------------------------------
Już mam nowego, wszytko lata na full...
Awatar użytkownika
Kontroler
Ekspert

Posty: 780
Dołączenie: 11 Lis 2009, 21:29
Ostatnio był: 24 Paź 2022, 10:53
Miejscowość: Świebodzin
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Fast-shooting Akm 74/2
Kozaki: 131

Re: Doradźcie mi!

Postprzez accerone w 08 Lip 2010, 18:12

Dziwne rzeczy caleb wypisujesz, każdy ma swoje preferencje odnośnie zakupów, ja na przykład komputera w sklepie ani żadnej części do kompa nie kupiłem już co najmniej od 3 lat.

1. - wygoda - nigdzie nie jeżdżę - sprzęt przyjeżdża do mnie
2. - wybór asortymentu - znacznie większy jest w necie niż w jakimkolwiek sklepie "realnym"
3. - dodatkowy bonus 10 dni - każdy zakupiony towar w internecie (nie na firmę) możesz zwrócić w przeciągu 10 dni bez podania przyczyny , to że opakowanie nie może być naruszone to jest bajka bo może być, możesz towar wyjąc pooglądać i w ciągu 10 dni odesłać bez podania przyczyny - opakowania ani żadnej części składowej kompletu nie możesz jednak zniszczyć - jednak tutaj sugeruję wyposażyć się w podstawę prawną + stanowisko rzecznika konsumentów jest gdzieś w sieci do znalezienia.

Dla mnie te 3 argumenty przemawiają za tym aby kupować w sieci a nie w realu, w realu mogę sobie do sklepu pójść i popatrzeć ale kupuję w sieci.

Co do kurierów i walenia paczkami o beton - zawsze ale to zawsze sprawdzaj stan opakowania - jeżeli widzisz jakiś defekt opakowania - sugeruje to że coś może być nie tak z zawartością - więc od razu mówisz kurierowi że opakowanie jest uszkodzone i spisujecie protokół szkody - i tyle.
Z mojego doświadczenia (ponad 10 złożonych kompów przez net + drugie tyle zakupów internetowych elektroniki) nigdy nic nie przyjechało uszkodzone, nigdy tez nie musiałem spisywać protokołu szkody.
Grafika w grze jest równie ważna jak wszystkie inne jej składowe, niczego nie należy traktować po macoszemu. Tak uważam, w której grupie procentowej graczy jestem ? :D
accerone
Stalker

Posty: 88
Dołączenie: 09 Sty 2010, 07:23
Ostatnio był: 07 Sty 2011, 15:39
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 10

Re: Doradźcie mi!

Postprzez Bambosz107 w 08 Lip 2010, 20:04

Kontroler już dawno kompa złożył... Chociaż ja też uważam, że kurier to dobry sposób; jak kto woli.
Go Go Power Rangers!!
Awatar użytkownika
Bambosz107
Legenda

Posty: 1280
Dołączenie: 10 Maj 2009, 21:50
Ostatnio był: 15 Cze 2022, 20:42
Miejscowość: Tarnów
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 87

Poprzednia

Powróć do Sprzęt komputerowy

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 43 gości