PC od zera

Naznaczony nie rozumiał tej wojny. Prawdą jednak było, że zbierała krwawe żniwo. Konsole czy PCty?

Re: PC od zera

Postprzez meJKu w 23 Lut 2014, 12:00

1. Procesor - Intel i5 4670K - 850zł
2. ASRock - Fatal1ty H87 - 350zł
3. Ramy - obojętnie jakie - 300zł (podrożało strasznie cholerstwo, swoje dorwałem za 140zł)
4. Zasilacz - OCZ ZT 550w - 250zł
5. Dysk - 1TB - 250zł
6. Monitor - DELL u2312hm - 770zł
7. Obudowa - SilentiumPC BR-410 czy inne dziadostwo - 150zł
8. Chłodzenie na CPU - HR-02 Macho 120, czy inne Zalmany CNPS10X Performa - 150zł

Takie dziadostwo wyniesie cie około 3050zł.
Awatar użytkownika
meJKu
Weteran

Posty: 681
Dołączenie: 04 Gru 2007, 22:21
Ostatnio był: 15 Cze 2024, 12:55
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 111

Reklamy Google

Re: PC od zera

Postprzez Pangia w 23 Lut 2014, 14:31

Owitz napisał(a):A czego wolisz unikać radków ?

Pewnie dlatego, że nie lubi się ze Stalkerami, Mafią II i paroma innymi grami… W sumie, gdybym teraz składał kompa, to też nie brałbym Radeona. Może i nVidia wolniejsza, ale pewniejsza, że nie trzeba będzie przekopywać się przez internety w poszukiwaniu patchy czy specjalnych sterowników dedykowanych do jednej gry.
Dżuz napisał(a):Dysk jednak 500 GB mi w zupełności wystarczy - wolę te parędziesiąt złotych przeznaczyć na lepsze mobo.

Jesteś pewien? Mówisz, że nie będziesz się bawił w overclocking, a cenowa różnica między 500GB a 1TB nie będzie przesadnie duża – może się opłacić, jeśli nie zamierzasz jednak kupować dysku SSD (bo nie wyczytałem, czy w końcu bierzesz ten SSD czy nie). Jak dla mnie to raczej przesada, ja mam WD Caviar Blue 1TB i chodzi jak złoto, a nie spuszczam się na widok tabelek pokazujących szybkość ładującego się Windowsa na dysku SSD, a większość ludzi raczej uruchamia kompa raz, góra dwa razy dziennie i raczej wtedy, gdy już się nigdzie nie spieszą, więc…
meJKu napisał(a):Obudowa - SilentiumPC BR-410 czy inne dziadostwo

Bo ja wiem… Mam to u siebie w domu, właściwie gdziekolwiek nie przyciśniesz palcem, to ugina się jak gąbka. Wiem, że komputer nie jest z betonu, ale czasem zdarza mi się niechcący „szturchnąć” jednostkę nogą fotela, jak się przesuwam i za każdym razem boję się, czy to się w ku♥wę nie rozleciało.
Proszę państwa, sto pięćdziesiąt kilometrów na godzinę w ciągu kilku sekund, wspaniały wynik. Gdyby w ten sposób można było wypie*dolić z polskiej polityki tych wszystkich śmieci z Okrągłego Stołu, Leszka Millera, byłoby… cudownie i każdemu bym ku*wa kupił po takim Ferrari, byleby w piz*u pojechali tym PROSTO do swojego ukochanego… Izraela. SYJONIŚCI Europy, jedźcie do siebie! Pozdrawiam, Zbigniew Stonoga. Nie jestem antysemitą!
Awatar użytkownika
Pangia
Monolit

Posty: 4280
Dołączenie: 27 Maj 2012, 10:49
Ostatnio był: 28 Lis 2017, 19:49
Miejscowość: Kukle Karakańskie
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 854

Re: PC od zera

Postprzez Owitz w 23 Lut 2014, 16:11

Pangia napisał(a):
Owitz napisał(a):A czego wolisz unikać radków ?

Pewnie dlatego, że nie lubi się ze Stalkerami, Mafią II i paroma innymi grami… W sumie, gdybym teraz składał kompa, to też nie brałbym Radeona. Może i nVidia wolniejsza, ale pewniejsza, że nie trzeba będzie przekopywać się przez internety w poszukiwaniu patchy czy specjalnych sterowników dedykowanych do jednej gry.


???????????????????? Mam HD7850 i jeszcze nie było gry w której miałbym jakiekolwiek problemy a zwłaszcza z naszą ulubioną .

Do autora tematu. Kupujesz co chcesz , twoje pieniądze , jednak źle robisz .

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Owitz
Stalker

Posty: 70
Dołączenie: 15 Sie 2008, 11:29
Ostatnio był: 13 Cze 2021, 23:00
Miejscowość: Wadowice
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 18

Re: PC od zera

Postprzez Dżuz w 23 Lut 2014, 20:32

A wracając do pytania:

Owitz napisał(a):A czego wolisz unikać radków ?


Czemu? Nie wiem, jakoś podświadomie wolałbym Geforce'a :P Coś kiedyś czytałem sporo komentarzy i opinii, że przy Radeonach są problemy ze sterownikami... Zresztą, ten GTX 760 z tego co czytam, to chyba jednak trochę wydajniejszy od R9 270X. Właśnie. Przemyślałem sprawę i może rzeczywiście lepiej będzie zwrócić tego GTX 750 Ti i jednak wziąć 760. Tak najprawdopodobniej zrobię. Czytając o płynności w grach i dyskach ssd, doszedłem jednak do wniosku, że na razie jest mi on zbędny :P

Na chwilę obecną widzę to tak: http://www.agito.pl/lista-zyczen/fad955 ... 69a57eebe0 Oczywiście nie muszę kupić wszystkiego w tym jednym sklepie, więc może uda się jeszcze zaoszczędzić paręnaście złotych. Choć z drugiej strony, może byłby jakiś rabat. O opłatach za przesyłkę już nie wspominając :caleb:
W10 x64 / i5-4670 / MSI GeForce GTX 1070 Ti GAMING 8GB / 8 GB DDR 3 / SSD Samsung 850 Pro 256GB Image
atikabubu Dżuz to morrofag z 10 letnim stażem Image
Awatar użytkownika
Dżuz
Przewodnik

Posty: 968
Dołączenie: 11 Lut 2011, 19:08
Ostatnio był: 22 Gru 2023, 13:24
Miejscowość: Frogville
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 254

Re: PC od zera

Postprzez Eleventh w 23 Lut 2014, 21:17

Dobrze, że jednak zmieniasz tą kartę na GTX 760, bo faktycznie jest wydajniejsza, aczkolwiek R9 270X jest również dobrą kartą i na dodatek sporo tańszą w niektórych przypadkach. Dodatkowo Radki z serii R posiadają nowe API, które póki co zostało zastosowane w nowym Battlefield ale widać sporą różnicę na plus. Już nie wspomnę o dużych możliwościach OC i niskich temperaturach. Oczywiście to są tylko moje propozycje ale to co ty wybierzesz zależy od Ciebie. :)

Dżuz polecam Ci zapoznać się z tym artykułem: http://www.purepc.pl/karty_graficzne/te ... ?page=0,26

Tutaj przykładowe dwa niereferencyjne modele R270X:
http://www.morele.net/karta-graficzna-a ... d5-610688/
http://www.morele.net/karta-graficzna-m ... wk-614612/

P.S Polecam sklep Morele.net, kilka razy u nich kupiłem sprzęt i nie narzekam. :)

EDIT:
Model R270X od MSI w wersji Gaming:
http://www.morele.net/karta-graficzna-m ... 2g-612659/
Ostatnio edytowany przez Eleventh, 24 Lut 2014, 16:02, edytowano w sumie 1 raz

Za ten post Eleventh otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Owitz, Dżuz.
Awatar użytkownika
Eleventh
Tropiciel

Posty: 202
Dołączenie: 15 Cze 2011, 16:07
Ostatnio był: 18 Lis 2020, 12:05
Miejscowość: Opalenica
Frakcja: Samotnicy
Kozaki: 77

Re: PC od zera

Postprzez Owitz w 23 Lut 2014, 23:52

Dobrze ,ze zrozumiałeś. Tak swoja drogą , kupiłbym dysk SSD zamiast win8 ale to twoje pieniądze :E

Za ten post Owitz otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Dżuz.
Awatar użytkownika
Owitz
Stalker

Posty: 70
Dołączenie: 15 Sie 2008, 11:29
Ostatnio był: 13 Cze 2021, 23:00
Miejscowość: Wadowice
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 18

Re: PC od zera

Postprzez Dżuz w 06 Mar 2014, 00:04

Ja to bym najchętniej kupił i to i to, ale... bez SSD przeżyję, a cała ta buda bez windy na niewiele się zda :wink:
A Windows 7 w wersji OEM chyba lepiej nie kupować... :/

-----------------------------------------------------

Ołkej, części już jakiś czas temu kupione, buda poskładana, system zainstalowany, więc piszę już z nowiuśkiego peceta :P

Skończyło się na takim zestawie:
Intel Core i5 4670
Asus Geforce GTX 760 DirectCU II 2GB OC
Western Digital Green 1TB
Crucial Ballistix Sport 2x4GB 1600 MHz
XFX Core 550W
, wszystko to na płycie Asus B85M-G i upchane w obudowie Zalman Z3. Do tego jakiś napęd CD/DVD Asusa za 67 złotych. Koszt całego zestawu wyniósł 2860 PLN.

Testował żech już wszystkie Stalkery - działają zadowalająco na maksymalnych ustawieniach; ciężarówki też niczego sobie. A Wiedźmin 2 z włączonym uberpróbkowaniem oscyluje w okolicy 30 fps :caleb: Teraz trochę podkuruję nadszarpnięty nieco budżet i będzie można z czystym sumieniem stwierdzić, że Skyrim ssie :suchar:

Dzięki wszystkim za porady. Temat można zamknąć, nie obrażę się :P Albo zostawić jakby ktoś poszukiwał podpowiedzi jaki zestaw do grania za nieduże pieniądze :wink:
Ostatnio podbity przez Dżuz, 06 Mar 2014, 00:04
W10 x64 / i5-4670 / MSI GeForce GTX 1070 Ti GAMING 8GB / 8 GB DDR 3 / SSD Samsung 850 Pro 256GB Image
atikabubu Dżuz to morrofag z 10 letnim stażem Image
Awatar użytkownika
Dżuz
Przewodnik

Posty: 968
Dołączenie: 11 Lut 2011, 19:08
Ostatnio był: 22 Gru 2023, 13:24
Miejscowość: Frogville
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 254

Poprzednia

Powróć do Sprzęt komputerowy

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 7 gości