U was też tak się dzieje ?

Naznaczony nie rozumiał tej wojny. Prawdą jednak było, że zbierała krwawe żniwo. Konsole czy PCty?

U was też tak się dzieje ?

Postprzez Pablo1989 w 05 Sty 2010, 10:57

Obojętnia jaka gra, nawet ta z małymi wymaganami, się zawiesza, a jak się okazuje potem komputer się resetuje, do tego są są jakieś kolorowe kropki na ekranie.
Pablo1989
Kot

Posty: 14
Dołączenie: 10 Kwi 2009, 22:51
Ostatnio był: 26 Lis 2012, 17:25
Kozaki: 1

Reklamy Google

Re: U was też tak się dzieje ?

Postprzez djcycu w 05 Sty 2010, 11:07

A może by tak reinstal systemu?
Szczegółowe mapy do S.T.A.L.K.E.R Zew Prypeci

In nomine Patris, et Filii, et Spiritus Sancti. Amen
Awatar użytkownika
djcycu
Monolit

Posty: 3533
Dołączenie: 17 Wrz 2009, 16:38
Ostatnio był: 12 Sty 2021, 21:51
Miejscowość: "Łosiek"
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Tunder S14
Kozaki: 775

Re: U was też tak się dzieje ?

Postprzez Microtus w 05 Sty 2010, 11:45

Stary najpierw zainstaluj sobie program typu PC ALERT lub jakikolwiek inny który mierzy temperaturę i napięcie podzespołów. Bo najprawdopodobniej masz problem albo z przegrzewaniem (prawdopodobnie karty graficznej lub z zasilaczem- za słaby lub popsuty), dzieje się tak w tylko w grach więc to najbliższy trop.
War. War never changes...
Bury
zapraszam do lektury :)
Awatar użytkownika
Microtus
Legenda

Posty: 1028
Dołączenie: 18 Cze 2007, 14:31
Ostatnio był: 19 Sty 2019, 22:54
Miejscowość: łorsoł
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 106

Re: U was też tak się dzieje ?

Postprzez Grassman0 w 05 Sty 2010, 15:29

Najpierw to napisz jaka masz konfiguracje kompa( ważne, szczególnie jaki masz zasilacz).Potem jakimś programem monitorującym sprawdź temperatury podzespołów kompa pracującego pod obciążeniem(zapodaj jakiegoś 3D marka).Napisz też trochę więcej szczegółów odnośnie tego problemu. Od kiedy masz takie problemy z kompem. Wystąpiły one samoistnie czy np. po zainstalowaniu jakiś nowych sterowników, czy jakiegoś programu, gry?
Grassman0
Kot

Posty: 34
Dołączenie: 18 Kwi 2009, 15:44
Ostatnio był: 18 Lip 2012, 21:29
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Fast-shooting Akm 74/2
Kozaki: 0

Re: U was też tak się dzieje ?

Postprzez dorian w 05 Sty 2010, 16:26

U was też tak się dzieje ?


Nie, u nas się tak nie dzieje i moim zdaniem widać, że u ciebie chodzi o problem sprzętowy. Stawiałbym raczej w tej kolejności, czyli zwalone albo się mocno grzeje:
-grafa,
-pamięci,
-cpu,
-dysk,
-zasilacz, i raczej na końcu, bo do mało wymagających gier nie trzeba mocarza, a ci się i tak kaszani.
Zacznij od sprawdzenia odpowiednimi progsami podzespołów, czy ci się nie grzeją zbyt mocno, a dysk i pamięci na ewentualne błędy zapodaj. To podstawa.
Jak będzie wszystko git, to z kolei mogą być stery do grafy. Raz miałem podobnie, jak zainstalowałem najnowsze wtedy sterowniki do swojej karty graficznej, a poprzednie usunąłem jakimś programem do ich usuwania i sprzątania śmieci po nich. Po takiej operacji i wgraniu tych nowych już mi tylko wtedy reinstal windy pozostał i też miałem takie kolorowe, jakby żółto-czerwono-zielone kropki. To się zeźliłem na maxa, zrobiłem format dysku, zainstalowałem system od nowa, zapodałem od razu te najnowsze stery + wszystkie inne i poszło pięknie.
Jeśli się okaże po reinstalu, że dalej to samo to podzespoły na bank wymieniać trzeba.
Jaki masz konfig kompa ?
Sprzęt kręcony, czy nie, bo może coś po OC nie wydala?
P.S. Napisz priva do Darth Rexa, on jest dobry od strony technicznej podzespołów. :wink:

dorian
Wygnany z Zony

Posty: 1408
Dołączenie: 11 Lut 2008, 16:02
Ostatnio był: 11 Mar 2020, 20:52
Miejscowość: W-wa
Frakcja: Zombie
Kozaki: 244


Powróć do Sprzęt komputerowy

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 14 gości