Pcsx2

Naznaczony nie rozumiał tej wojny. Prawdą jednak było, że zbierała krwawe żniwo. Konsole czy PCty?

Pcsx2

Postprzez Evilijo w 31 Maj 2009, 18:10

Witam!

Szukałem trochę na forum i nic, chyba nigdy nikt nie rozmawiał na temat tego programu. Więc może powiem krótko, jest to emulator ps2, dzięki któremu możemy odpalić na swoim blaszaku tytuły wcześniej dla nas niedostępne, aktualnie najnowsza i najlepsza wersja nosi numerek 0.96.

Nie będę się zbytnio rozpisywał, tu macie stronę główną: http://www.pcsx2.net

Ktoś korzystał? Ja aktualnie przechodzę Devil May Cry i jest świetnie, dobry framerate (stałe 50fps). Niestety emulator ma swoje wymagania, wypadałoby mieć dwa rdzenie i grafikę minimum Geforce serii 8. Co tu dużo mówić
emulator to świetna sprawa, większość gier chodzi bezproblemowo, ale są i takie które mają liczne błędy uniemożliwiające przyjemną grę, np. Gran Turismo 3 działa, jednak się wiesza.

No cóż, nic tylko ściągać i grać.

Pozdrawiam.
Ostatnio edytowany przez Evilijo 31 Maj 2009, 22:46, edytowano w sumie 2 razy
Image
Awatar użytkownika
Evilijo
Stalker

Posty: 107
Dołączenie: 11 Lut 2009, 21:48
Ostatnio był: 29 Sty 2013, 20:17
Miejscowość: Rybnik
Kozaki: 0

Reklamy Google

Re: Pcsx2

Postprzez Vaniol w 31 Maj 2009, 18:38

Trzeba sobie załatwić nielegalny BIOS więc bez piractwa nie pogramy ;] Poza tym, z tego co pamiętam to właśnie nieliczne gry chodzą (Tekken 4, DMC...) a większość jest niegrywalna.
Image Image
"And if that is not the best fuckin' example, God HimSelf killed his own motherfuckin' son. So let's sing The Death Song Kids" by Marilyn Manson
Awatar użytkownika
Vaniol
Very Important Stalker

Posty: 536
Dołączenie: 21 Lut 2007, 21:50
Ostatnio był: 14 Lut 2022, 00:12
Frakcja: Monolit
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 11

Re: Pcsx2

Postprzez cmlPL w 31 Maj 2009, 22:22

GT 4 też nie daje rady, chociaż w menu miałem ze 20 fps, to reszty nie odpaliłem. Tak przy okazji - zabawa dla ludzi z grubym portfelem, albo świezo po komunii. Ja doszedłem do wniosku, że lepiej kupić ps2 i grać z większa przyjemnością.
cmlPL
Łowca

Posty: 468
Dołączenie: 19 Sie 2007, 21:33
Ostatnio był: 06 Paź 2013, 05:06
Miejscowość: Niedaleko KowKa
Frakcja: Najemnicy
Ulubiona broń: Sniper Obokan
Kozaki: 2

Re: Pcsx2

Postprzez Evilijo w 31 Maj 2009, 22:57

Vaniol napisał(a):z tego co pamiętam to właśnie nieliczne gry chodzą (Tekken 4, DMC...) a większość jest niegrywalna.


No to widocznie używałeś jeszcze starej wersji, obecnie większość gier chodzi.

cmlPL napisał(a):GT 4 też nie daje rady, chociaż w menu miałem ze 20 fps, to reszty nie odpaliłem. Tak przy okazji - zabawa dla ludzi z grubym portfelem, albo świezo po komunii. Ja doszedłem do wniosku, że lepiej kupić ps2 i grać z większa przyjemnością.


No nie do końca, najważniejsza jest odpowiednia konfiguracja programu i zastosowanie właściwych pluginów.
Dla przykładu, w moim wypadku gry na XP'ku chodziły naprawdę słabo, odpalały ale nie dało rady dłużej pograć, sytuacja całkowicie się zmienia gdy emulator odpalisz na Viście, załadujesz plugin używający SSE 4.1 i do tego wszystkiego renderowaniem zajmie się DX10.
Wówczas grasz sobie spokojnie na fullscreenie z pełną płynnością, filmikami i ładnie wyglądającymi jak na ps2 detalami.

Zasada odnośnie emulatorów jest taka...
Chcesz grać w gry z PSone na kompie - musisz mieć moc obliczeniową jak PS2, chcesz grać w gierki z PS2 musisz mieć moc obliczeniową z PS3. Tak więc w gierki z PS3, będziemy mogli sobie pograć na blaszakach wtedy, gdy komputery przegonią PS4.

Co do kupowania PS2, no cóż, skoro i tak mam PC i gram sobie w gry wymagające mocnego kompa i ten też komp uciągnie mi emulator PS2 to poco mam dodatkowo wydawać 5 stów, jak mogę to samo robić na kompie. Jak kto woli, ja wybrałem ten sposób. Lepiej zawsze jest mieć alternatywę, nawet jeśli miałoby się z niej nie skorzystać.

Pozdrawiam.
Image
Awatar użytkownika
Evilijo
Stalker

Posty: 107
Dołączenie: 11 Lut 2009, 21:48
Ostatnio był: 29 Sty 2013, 20:17
Miejscowość: Rybnik
Kozaki: 0

Re: Pcsx2

Postprzez cmlPL w 01 Cze 2009, 13:39

No ale niestety nie wszystkie gry chodzą, żeby ten emulator był tak dopracowany jak ePSXe to napewno bym nie kupił ps2, a co do 5 stów - ja wydałem 250 i mam mnóstwo gier, 2 pady i mnóstwo zabawy z kumplami.
cmlPL
Łowca

Posty: 468
Dołączenie: 19 Sie 2007, 21:33
Ostatnio był: 06 Paź 2013, 05:06
Miejscowość: Niedaleko KowKa
Frakcja: Najemnicy
Ulubiona broń: Sniper Obokan
Kozaki: 2


Powróć do Sprzęt komputerowy

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 42 gości