Najlepszy komputer za ~3000 zł (bez monitora)

Naznaczony nie rozumiał tej wojny. Prawdą jednak było, że zbierała krwawe żniwo. Konsole czy PCty?

Postprzez KoweK w 10 Kwi 2008, 15:36

Tylko jaki system operacyjny do tego kupić? :|
XP z patchem dx10 czy Vista?
"kowunio jest stalkerem ubranym w sweter ochronny "wschód słońca" szukającym artefaktów w zonie szczecińskiej
legenda głosi, że zdołał ominąć korki i dostać się do centrum - żyły złota"

Wheeljack
Awatar użytkownika
KoweK
Główny Administrator

Posty: 5648
Dołączenie: 10 Cze 2005, 14:49
Ostatnio był: 10 Cze 2024, 00:46
Frakcja: Bandyci
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 1471

Reklamy Google

Postprzez Quinn w 10 Kwi 2008, 16:28

Nigdy nie kupuj Visty!
Awatar użytkownika
Quinn
Ekspert

Posty: 712
Dołączenie: 14 Cze 2007, 13:37
Ostatnio był: 10 Cze 2024, 19:44
Miejscowość: Seattle, budynek z elektryczną owcą na dachu...
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: --
Kozaki: 4

Postprzez MarcusMan w 10 Kwi 2008, 16:41

Cóż, ja przesiadłem sie na Vist'ę i jest zadowolony. Jednakże trzeba pamiętać o wielu aspektach takiego wyboru - jak zapewne słyszałaś z wielu źródeł użytkownicy Vist'y maja/mieli z nią wiele problemów (nie działające gry, niekompatybilne oprogramowanie) - w/g mnie wszystko opiera się na wiedzy i umiejętnościach (czytaj: chęci nauki) użytkownika. Miałem różne problemy na początku, ale udało mnie sie je przeskoczyć - wiele z nich rozwiązały aktualizacje systemowe lub po prostu nowe dobre sterowniki, inne po przez poznanie i właściwą konfigurację systemu (wyobraź sobie, że na Win Vista Ultimate bez problemu działa mi Heroes Of Might and Magic III - gra ma 10 lat). STALKER hula aż miło. Z początku dla przykładu miałem problemy z takimi aplikacjami jak PowerDVD czy Nero (kupiłem wersję Nero 7 Platinum BOX i myślałem, że mnie krew zaleje jak się nie chciał program uruchamiać) - ale wyszła aktualizacja i problem zniknął. Jeżeli nie miałeś do czynienia z Win Vista i chcesz ze sprzętu (gier) korzystać bez większych problemów to pozostań przy XP. Na niekorzyść Win Vista przemawiają też większe wymagania sprzętowe, ale na tej konfiguracji podanej wyżej Vista powinna śmigać bez zgrzytów. Jak napisałem wcześniej: przesiadłem sie na Win Vista i jestem zadowolony - no ale to mój wybór i moja opinia jest stricte subiektywna, kumple u mnie w firmie śmieją się, nazywając mnie zwolennikiem Vist'y bo oni nie lubią - nie znają tego systemu. Pozdrawiam.

EDIT: na DX10 gry (grafika, efekty specjalne) wyglądają zdecydowanie lepiej. Widać rzeczy, których nie zobaczysz na DX9.
"Wierzę tylko w te statystyki, które sam sfałszowałem."

P5N-SLI | C2Q Q9300 | 2 x 2GB DDR2 800 | GF 9800GT 512 | 2 x 250GB Seagate | LCD 22" SM226BW
Awatar użytkownika
MarcusMan
Stalker

Posty: 71
Dołączenie: 18 Sie 2007, 16:19
Ostatnio był: 08 Paź 2011, 12:17
Miejscowość: Lublin
Kozaki: 1

Postprzez maciekt w 10 Kwi 2008, 16:43

Quinn napisał(a):Nigdy nie kupuj Visty!

A to dlaczego? :> Uzywam Visty od ponad roku i nie mam wobec niej żadnych zastrzeżeń. Poczekam tylko na finalną wersję SP1 i wszelkie dolegliwości znikną. Wszystkie urządzonka, jakie mam, działają, ze sterownikami nie mam problemów, wszystkie gry, starsze i nowsze banglają. Na moim piecu viśta działa identycznie, jak xp. Pseudoeksperci wypowiadali się na temat tego systemu ledwo się z nim zapoznając. Takie opinie, to o kant dupy rozbić. Nie jestem żadnym fanbojem M$, bo preferuję open-source, niestety wszelkie aplikacje z windy nie trybią na wine i ogólnie, za dużo z tym roboty. Tyle ode mnie. ;]

Ekhem... Nie chcę nic mówić, ale finalny SP1 do Visty już od dwóch tygodni śmiga na Windows Update ;P. I jest oszałamiająco szybszy od Retaila - SF
maciekt
Tropiciel

Posty: 346
Dołączenie: 30 Cze 2007, 15:46
Ostatnio był: 13 Mar 2024, 19:42
Kozaki: 1

Re: Najlepszy komputer za ~3000 zł (bez monitora)

Postprzez KoweK w 25 Sty 2009, 00:43

Jeśli ktoś by mógł to niech pomoże mi w złożeniu samego komputera za 3000 zł na proline.pl
Konfigurację podać w poście, a ja już zrobię co trzeba ;)

Proszę o pomoc bo nie chcę zrobić czegoś nie tak, a potem dostać tego we własne ręce ;| A na dniach będę zamawiał już komputer.


EDIT: Temat zamykać, bo kompa już mam od dawna :P
"kowunio jest stalkerem ubranym w sweter ochronny "wschód słońca" szukającym artefaktów w zonie szczecińskiej
legenda głosi, że zdołał ominąć korki i dostać się do centrum - żyły złota"

Wheeljack
Awatar użytkownika
KoweK
Główny Administrator

Posty: 5648
Dołączenie: 10 Cze 2005, 14:49
Ostatnio był: 10 Cze 2024, 00:46
Frakcja: Bandyci
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 1471

Poprzednia

Powróć do Sprzęt komputerowy

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 10 gości