Paysafecard

Naznaczony nie rozumiał tej wojny. Prawdą jednak było, że zbierała krwawe żniwo. Konsole czy PCty?

Paysafecard

Postprzez Woland w 07 Gru 2014, 00:52

Nie wiem gdzie to wrzucić, ten dział jest temu najbliższy.

1. Czy jeśli chcę kupić grę na Origin/Steam na kartę paysafecard to muszę robić konto na paysafecard czy starczy sam PIN karty wklepać?

2. Kupię sobie kartę 50 zł, wydam 47 złotych. Zostanie 3 złote.


Nieodpłatne korzystanie przez 12 pierwszych miesięcy

Jeżeli nie wykorzystasz swoich dostępnych środków w ciągu 12 miesięcy, od 13. miesiąca od Twoich dostępnych środków będzie potrącana opłata operacyjna w wysokości 7 PLN miesięcznie. Dotyczy to każdego kodu PIN paysafecard.

https://www.paysafecard.com/pl-pl/produkty/paysafecard/

Jak to będzie więc wyglądało?

3. Więc po roku od pierwszego użycia karty, użytkowanie paysafecard kosztuje 7 złotych miesięcznie?
Woland
Legenda

Posty: 1772
Dołączenie: 26 Sie 2010, 11:18
Ostatnio był: 28 Mar 2019, 00:05
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 10

Reklamy Google

Re: Paysafecard

Postprzez Adik w 07 Gru 2014, 01:18

Wolandzie
Kartą płacisz od razu za produkt albo klikasz doładuj portfel Steam i karta o wartości 50 zł jest równa kwocie 10 Euro.
To co Ci niby zostaje te 3 zł to to przepada. Przy wyborze płatności za doładowanie portfela Steam, wybierasz PaySafeCard przepisujesz ten długi kod i zrobione :) I tak zostajesz posiadaczem 10 Euro.
"Hey man you know I'm really okay,
The gun in my hand will tell you the same" - The Offspring - Bad Habit
Awatar użytkownika
Adik
Łowca

Posty: 401
Dołączenie: 28 Kwi 2014, 14:21
Ostatnio był: 10 Cze 2024, 08:20
Miejscowość: Świętochłowice
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Sniper VLA
Kozaki: 86

Re: Paysafecard

Postprzez paintball_0 w 07 Gru 2014, 04:55

Wyobraź sobie to w ten sposób: kupując kartę paysafe kupujesz sobie konto w banku z taką ilością pieniędzy, jaką zapłaciłeś za kartę. Jedynym dowodem istnienia tych pieniędzy i jedynym sposobem na dostęp do nich jest kod PIN.

Sposób płatności paysafe można przyrównać do przelewu bankowego. Kupujesz coś za daną kwotę, wpisujesz PIN i z twojego "konta" jest przelewana taka ilość pieniędzy ile wynosiła cena. Nie musisz ceny wpisywać sam, wszystko przebiega automatycznie.

Twoje 3zł nie są stracone. Ciągle są na tym koncie i ciągle są dostępne. Jak coś kupujesz za pomocą paysafe, to jak masz na danej karcie za mało gotówki, możesz użyć drugiego PINu z drugiej karty. Ja tak robię cały czas. Mam teraz ze 4 karty paysafe, na każdej po 2-3zł. I jestem w stanie kupić coś za kwotę nie przekraczającą sumy środków na wszystkich moich kartach.

Jeśli się przyjrzysz okienku gdzie wpisujesz PIN podczas płacenia na Steam za pomocą paysafe, to zobaczysz, że jest opcja "podaj kolejne PINy". Po kliknięciu wyświetli si się cała kolumna dodatkowych pasków, w które można wpisywać dodatkowe posiadane piny z kart Paysafe.

Żeby firma paysafe mogła "odzyskać" pin i żeby właściciel pinu nie trzymał przez 30 lat bo zostało mu na karcie 30groszy, wprowadzono system, który po pewnym czasie "kradnie" pieniądze, żeby twój PIN wrócił do obiegu, kiedy się wyczepią fundusze.

Czy wszystko jest już jasne?

Za ten post paintball_0 otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Woland.
Awatar użytkownika
paintball_0
Legenda

Posty: 1285
Dołączenie: 18 Wrz 2008, 15:12
Ostatnio był: 30 Sty 2017, 23:03
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2U Special
Kozaki: 184

Re: Paysafecard

Postprzez Koniak w 07 Gru 2014, 11:31

Dodatkowo na steamie możesz część zapłacić z portfela steam a resztę zapłacić z PSC.
OS: W7 HomePremium 64bit CPU:Amd fx-4130 3.8GHz;GPU:Gigabyte Radeon r7 260x 2gb; MOTHERBOARD:MSI 760g-p43; RAM:2x4GB GoodRam1333MHz;HDD:500GB WB; PSU:Thermaltake LP500W

Koniak
Wygnany z Zony

Posty: 135
Dołączenie: 11 Mar 2014, 18:42
Ostatnio był: 09 Maj 2016, 22:00
Miejscowość: Kordon
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 18

Re: Paysafecard

Postprzez Woland w 07 Gru 2014, 12:46

Dziękuję paintballowi za wyczerpujące wytłumaczenie. Aż tak prosto tłumaczyc nie trzeba było. Mnie martwiło tylko to dość nieprecyzyjne sformułowanie z regulaminu (jak patrzyłem w internecie, więcej osób miało z tym problem) oraz nie rozumiałem za bardzo czy jest potrzeba rejestracji konta u nich czy nie (jednak nie trzeba). Jeszcze raz dziękuję za rozwianie wszystkich wątpliwości :E
Woland
Legenda

Posty: 1772
Dołączenie: 26 Sie 2010, 11:18
Ostatnio był: 28 Mar 2019, 00:05
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 10

Re: Paysafecard

Postprzez paintball_0 w 07 Gru 2014, 13:23

Wytłumaczyłem najprościej jak potrafiłem, bo może w przyszłości komuś też będzie potrzebne. Teraz cała informacja jest do przeczytania w jednym miejscu.

Jestem wielkim fanem tej formy płatności, bo jest maksymalnie prosta i bezpieczna. Kwoty są relatywnie małe, nie podajesz absolutnie żadnych danych osobowych, a długi pin powoduje, że ryzyko kradzieży praktycznie nie istnieje. W dodatku paysafe jest uniwersalna, można nią płacić gdzie się tylko komu podoba, o ile dana strona zawiązała z paysafe współpracę.
Awatar użytkownika
paintball_0
Legenda

Posty: 1285
Dołączenie: 18 Wrz 2008, 15:12
Ostatnio był: 30 Sty 2017, 23:03
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2U Special
Kozaki: 184


Powróć do Sprzęt komputerowy

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 15 gości