Komputer sam się wyłączył...

Naznaczony nie rozumiał tej wojny. Prawdą jednak było, że zbierała krwawe żniwo. Konsole czy PCty?

Re: Komputer sam się wyłączył...

Postprzez SkullDagger w 14 Sty 2012, 21:09

Provski napisał(a):Mam coś podobnego tylko mi się wyłącza tylko monitor a komputer dalej chodzi i nic nie można zrobić. Zwykle wymuszony reset pomaga.



Miałem coś takiego, była to wina karty graficznej.
Kupiłem nowego kompa(nie przez to), więc nie pomoge Ci w naprawieniu problemu inaczej:)
I5-3570K 3,40Ghz 3,80Ghz in Turbo
GA B75M-D3V GoodRam 8GB 1600Mhz
GTX 660 2GB Win 7 64bit
Awatar użytkownika
SkullDagger
Ekspert

Posty: 881
Dołączenie: 26 Sie 2011, 01:04
Ostatnio był: 13 Wrz 2024, 16:42
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: SGI 5k
Kozaki: 63

Reklamy Google

Re: Komputer sam się wyłączył...

Postprzez Adriomeniks w 14 Sty 2012, 21:46

Może to a może tamto, skoro nie jesteś pewny co to i się na tym nie znasz to nie pytaj tu na Stalker.pl bo na oko i na dystans nikt ci nie pomorze, chyba że jest jasnowidzem jak co niektórzy na tym forum. Jedyne co tu widzę to gdybanie, zadzwoń lub zapytaj jakiegoś kumpla który się zna na rzeczy przyjedzie i ci pomorze lub jeśli nie masz kumpla skocz do serwisu lub jeszcze inaczej zadzwoń do serwisu. Taka moja rada, ja ekspertem nie jestem, raczej użytkownikiem zaawansowanym i znam się na komputerach ale nie będę gdybał więc nic ci nie doradzę po za w/w wskazówką z kolegą lub serwisem. Temat moim zdaniem bez sensu, to tak jak by dzwonić do lekarza i pytać "panie doktorze coś mi dolega, coś świszczy i piecze w kletce" co to może być, wiadomo że przez telefon lekarz nie zdiagnozuje co ci dolega i nie pomorze....

Pozd :wódka:

Uwagi moderatora:

Chyba lubisz pewne województwo. - Soviet
Na każdym kroku walczyć będziemy o to, aby Polska – Polską była ! Aby w Polsce – po polsku się myślało ! - Stefan Wyszyński

Adriomeniks
Wygnany z Zony

Posty: 76
Dołączenie: 17 Gru 2011, 03:20
Ostatnio był: 21 Lut 2012, 09:27
Miejscowość: Świętochłowice
Kozaki: 8

Re: Komputer sam się wyłączył...

Postprzez vandr w 14 Sty 2012, 22:49

Napisałeś długiego posta i nic z niego nie wyszło. Nic konkretnego, równie dobrze mogłeś nic nie pisać. Pytałem(i nie tylko ja) tutaj wiele razy o najróżniejsze porady i zawsze ktoś trafiał w sedno, a to sprawiało, że problem udało mi się rozwiązać(i nie były to pierdoły).

@szympekmajster

Mierzyłem oba podzespoły w stresie, wszystko jest w porządku- jak dawniej. Na razie potraktuję to jako jednorazowy wybryk, którego pochodzenia nie mogę określić, zobaczymy co będzie się działo dalej.
TAJAG JUDYN
HAZBAZ
SEKODYN!
vandr
Modder

Posty: 3876
Dołączenie: 21 Lut 2011, 14:18
Ostatnio był: 12 Sie 2024, 20:47
Kozaki: 1747

Re: Komputer sam się wyłączył...

Postprzez F3VATS w 15 Sty 2012, 07:17

2 Sprawy !
1. Polecam przeczyscic styki karty graficznej czystym alkoholem.
2. Wymień kabel sygnałowy od monitora oraz kabel zasilajacy.

Twój problem najwyrazniej jest spowodowany przepieciami odchodzącymi od monitora mogą wystepować one przy gniazdach albo na uszkodzonym kablu a to że komputer sie wyłącza to naturalna rzecz... każdy PC, laptop, telewizor czy inne użądzenie tego typu ma zabezpieczenie przeciwko skokom napięcia... żeby zapobiec ich uszkodzeniu.
Nie polecam tego ignorować gdyż miałem podobny problem... głupi przykład podlaczyłem do komputera słuchawki z lekko nadciętym kablem czego nie zauważylem wystąpiło przepięcie komputer sie wyłączył ale później sie okazało że dysk ma uszkodzony napęd Oo'
- Słabym pozostaje tylko jedna broń: błędy silnych -

Za ten post F3VATS otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive vandr.
F3VATS
Kot

Posty: 16
Dołączenie: 15 Sty 2012, 00:35
Ostatnio był: 24 Sty 2012, 14:00
Miejscowość: Warszawa
Kozaki: 3

Re: Komputer sam się wyłączył...

Postprzez Xen w 08 Lut 2012, 20:18

Styki możesz też przeczyścić benzyną ekstrakcyjną. Tańsza od Alkoholu (5zł za 0.5L) Ostatnio czyściłem styki w Moim SE W595 i nic się nie stało. Znowu wyglądają jak nowe :E. Co do kabla... http://allegro.pl/3m-kabel-z-hdmi-na-vg ... 51690.html :)
http://allegro.pl/kabel-vga-vga-3m-d-su ... 18416.html
Awatar użytkownika
Xen
Ekspert

Posty: 780
Dołączenie: 13 Lut 2011, 12:34
Ostatnio był: 08 Sie 2024, 14:39
Miejscowość: Poznań
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: --
Kozaki: 116

Poprzednia

Powróć do Sprzęt komputerowy

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości