Asus Xonar DX czy DG ?

Naznaczony nie rozumiał tej wojny. Prawdą jednak było, że zbierała krwawe żniwo. Konsole czy PCty?

Asus Xonar DX czy DG ?

Postprzez Ayaz w 02 Mar 2011, 14:59

Witam. W CD-Action przeczytałem recenzję na temat obydwu tych kart dźwiękowych i zacząłem się zastanawiać nad ich kupnem. Ale właśnie, którą z nich wybrać? Moja obecna to zintegrowany Realtek HD (nic podany model, tylko tyle pisze w MMC). Czego oczekuje po karcie dźwiękowej? Możliwości equalizer'a (żeby np. był bas, jass, pop itp.), możliwość ustawienia środowiska np. kanał, możliwości ustawienia próbkowania i jakości dźwięku, i możliwości wybrania konfiguracji (np. Stereo, kwadrofoniczny, 5.1). No i żeby ikonka była tam, gdzie godzina (nie wiem, jak to się fachowo nazywa). Pamiętam, że DG miał sterownik odp. za zmianę głosu? Jak to działa? Czy dobrze? Prosiłbym o screenshot'y z paneli sterowania tymi kartami. Mój system to Vista Home Premium 32-bit, 4GB RAM i karta Gigabyte. I ważne, cy dźwięk po zmienieniu karty staje się cichszy czy głośniejszy, bo dla mnie też to jest ważne. Karta służy do słuchania muzyki, i do gry (dobre pozycjonowanie przestrzenne konieczne!). Bardziej jednak zależy mi na muzyce. I z góry dziękuje za odpowiedzi i pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Ayaz
Stalker

Posty: 130
Dołączenie: 27 Lip 2009, 23:47
Ostatnio był: 27 Sty 2013, 18:03
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 9

Reklamy Google

Re: Asus Xonar DX czy DG ?

Postprzez MatrixSTR w 03 Mar 2011, 12:58

Ayaz napisał(a):Czego oczekuje po karcie dźwiękowej? Możliwości equalizer'a (żeby np. był bas, jass, pop itp.), możliwość ustawienia środowiska np. kanał, możliwości ustawienia próbkowania i jakości dźwięku, i możliwości wybrania konfiguracji (np. Stereo, kwadrofoniczny, 5.1). No i żeby ikonka była tam, gdzie godzina (nie wiem, jak to się fachowo nazywa).
To posiada nawet ten Realtek HD więc te karty raczej też powinny to mieć, a "tam, gdzie godzina" to się nazywa zasobnik :)
Awatar użytkownika
MatrixSTR
Modder

Posty: 1097
Dołączenie: 26 Maj 2009, 23:44
Ostatnio był: 24 Wrz 2024, 05:14
Miejscowość: Gdzieś Daleko W Wielkopolsce
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 276

Re: Asus Xonar DX czy DG ?

Postprzez Darth ReX w 17 Mar 2011, 22:44

Rozważ to, że Xonary to karty czysto audiofilskie, pamiętaj o porządnym sprzęcie nagłaśniającym - zestaw 5.1 za parę stów to podstawa.
|| Ryzen 5 3600 3,6GHz | 32GB DDR4 RAM | XFX Radeon RX 580 8GB | Windows 10 Pro x64 ||
Awatar użytkownika
Darth ReX
Redaktor

Posty: 2051
Dołączenie: 08 Lut 2008, 17:27
Ostatnio był: 23 Wrz 2024, 17:28
Kozaki: 224

Re: Asus Xonar DX czy DG ?

Postprzez impulse_101 w 18 Mar 2011, 11:29

Darth ReX napisał(a): zestaw 5.1 za parę stów to podstawa.

żeby tylko parę :E

Ayaz bierz DX pod PCI-E, mam takie wrażenie ze DG to wersja Xonara dla osób które chcą porostu mieć nalepkę asusa a w rzeczywistosci dostaja produkt ala SB live 5.1 :E W przyszłości nowe płyty główne i tak nie będę już miały nawet zwyklych szyn PCI tylko same expressy wiec DX jest bardziej przyszłościowy. A tak w ogóle to zastanów się czy na pewno ta karta jest ci potrzebna bo po opisie twoich oczekiwań wobec karty to dużej różnicy miedzy integra nie zauwazysz. Różnice są wyczuwalne dopiero czy sprzęcie HiFi albo pracy na kombajnach typu FL studio albo Cubase jak twoja integra zamula duza ilosc polifoni albo nagrane ścieżki są zupełnie inne niż to co słyszeliśmy podczas nagrywania w głośnikach... wtedy jest sens wywalić 250-300zl na Xonara. Ale jeśli chcesz mieć fajny EQ i sterownik 3D to lepiej ściągnij sobie dobre VST, dźwięk nawet na integrze będzie dużo lepszy a za kasę możesz sobie fundnąć coś innego :wink:
Chyba ze masz już wszystko przemyślane na 100% to ja bym na Twoim miejscu brał DX'a
Image
Awatar użytkownika
impulse_101
Legenda

Posty: 1305
Dołączenie: 20 Sty 2009, 16:47
Ostatnio był: 08 Lut 2020, 16:44
Frakcja: Czyste Niebo
Ulubiona broń: Viper 5
Kozaki: 275


Powróć do Sprzęt komputerowy

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 23 gości