Podkręcenie

Naznaczony nie rozumiał tej wojny. Prawdą jednak było, że zbierała krwawe żniwo. Konsole czy PCty?

Re: Podkręcenie

Postprzez Kumpel111 w 17 Paź 2010, 19:49

A ją mam takie pytanie. A mianowicie posiadam Asus Geoforce 6600 GT i chciałbym wiedzieć ile można wyciągnąć z podkreCANIA tej karty. Niestety nie mogę sprawdzić z powodu braku czasu. Z góry dzięki :P PS.: Na Ile można podkrecic procesor AMD Athlon x2 250?
Awatar użytkownika
Kumpel111
Tropiciel

Posty: 362
Dołączenie: 24 Wrz 2010, 18:23
Ostatnio był: 18 Cze 2023, 07:40
Miejscowość: Paraguay
Frakcja: Zombie
Kozaki: 22

Reklamy Google

Re: Podkręcenie

Postprzez StalkerCiastek w 17 Paź 2010, 20:24

Kumpel111 -> Z opisu twojego problemu wnioskuję, że w podkręcaniu jesteś całkowicie zielony. Tak jak i ja. W sumie odradzam ci grzebanie w tych ustawieniach, ale jeśli bardzo chcesz. Opierając się na moim doświadczeniu (to jak się oprzeć o powietrze stojąc na krawędzi dachu) powiem ci, że ciężko stwierdzić na ile maks go podkręcisz. Mowa tu oczywiście o procesorze, bo tylko jego obejmuje moja wątła wiedza w dziedzinie polepszania wydajności sprzętu :). No więc wracając do tematu najlepiej metodą prób i błędów. Dodajesz powiedzmy po 100mhz (lub więcej) i sprawdzasz czy to aby nie za dużo. Jeśli okazuje się, że procesor się nie przegrzewa ani nie występują inne anomalie dodajesz kolejna mhz i tak, aż przesadzisz. Gdy tak się stanie wracasz do ostatniej dobrej konfiguracji i tak zostawiasz. W razie dalszych problemów jeszcze o troszkę zmniejszasz.
Ale gdy odpowie ci ktoś inny słuchaj się jego. Ja nie wiele o tym wiem. Jedno jest pewne: to nie zabawa i może cię drogo kosztować. Więc bądź ostrożny i nie szalej. Fakt, możesz zyskać bardzo dużo, ale na pewno więcej możesz stracić.
LOL
Awatar użytkownika
StalkerCiastek
Redaktor

Posty: 357
Dołączenie: 27 Cze 2008, 21:17
Ostatnio był: 26 Cze 2014, 17:46
Miejscowość: Gdzieś
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 58

Re: Podkręcenie

Postprzez Maku w 17 Paź 2010, 20:35

Każda karta podkręca się inaczej. Jak znajdziesz czas to popróbuj ustawienia co 10 mhz zarówno dla pamięci jak i procesora karty. Do zmiany taktowań polecam najnowszą wersję Riva Tunera do pobrania tu: http://www.guru3d.com/index.php?page=rivatuner. Do sprawdzania czy ustawienia są poprawne - Furmark do pobrania tu:http://www.ozone3d.net/benchmarks/fur/. Przy furmarku musisz niestety siedzieć i gapić się czy po ekranie nie latają różne "kwiatki" i cały czas monitorować temperatury(optymalne temperatury dla grafiki to ok 70C pod obciążeniem). Co do procesora - Athlony nigdy nie podkręcały się zbyt dobrze więc przy dobrej płycie głównej, pamięciach i chłodzeniu(powietrznym) przyrost może wynieść 400 - 500mhz
"Nie masz co robić, nudzi się Ci? Kup sobie kij i po jajach się bij" - 52
Awatar użytkownika
Maku
Tropiciel

Posty: 219
Dołączenie: 31 Paź 2009, 21:01
Ostatnio był: 15 Cze 2014, 20:15
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Akm 74/2U Special
Kozaki: 16

Re: Podkręcenie

Postprzez Piterxd w 17 Paź 2010, 22:52

Dokładnie - to na ile jesteś w stanie podkręcić swoja kartę zależny od jej konstrukcji, tzn z jakiej części wafla krzemowego została wykonana itp. Dlatego np ty możesz podkręcić kartę o 15%, a ktoś inny posiadający taką samą o 10%. Co do temperatur - nie ma żadnych optymalnych. Po prostu GPU nie powinien się nagrzać do temperatury 90-100 stopni. Ja mam podkręconego HD4870 a temperatura rdzenia to 36 s w spoczynku/46 s podczas grania. Jak chcesz się bawić w OC to podstawą jest dobre chłodzenie+dobry zasilacz
Ostatnio edytowany przez Piterxd, 18 Paź 2010, 09:14, edytowano w sumie 1 raz
Image
Awatar użytkownika
Piterxd
Przewodnik

Posty: 947
Dołączenie: 20 Sty 2008, 18:15
Ostatnio był: 06 Maj 2014, 22:05
Miejscowość: Braniewo
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 182

Re: Podkręcenie

Postprzez Kumpel111 w 18 Paź 2010, 08:37

W czasie spoczynku karta osiąga 60`C a w obciążeniu chyba 80. A zasilacz mam 400 wat. I dzięki za odpowiedź :E
Awatar użytkownika
Kumpel111
Tropiciel

Posty: 362
Dołączenie: 24 Wrz 2010, 18:23
Ostatnio był: 18 Cze 2023, 07:40
Miejscowość: Paraguay
Frakcja: Zombie
Kozaki: 22

Poprzednia

Powróć do Sprzęt komputerowy

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 46 gości