Monolit - Fanatyczni strażnicy

Kontynuowane na bieżąco.

Moderator: Realkriss

Re: Monolit - Fanatyczni strażnicy

Postprzez StalkerCiastek w 02 Maj 2010, 10:25

No podoba mi się. Fajny styl, raczej rzadko spotykany. Nie znalazłem żadnych błędów ort. Tylko jedną literówkę. Gratuluję, świetna robota! Pisz dalej. Ktoś wreszcie ukazał Monoliciarzy jako nie tylko fanatycznych bojowników, ale też zwykłych ludzi.
LOL
Awatar użytkownika
StalkerCiastek
Redaktor

Posty: 357
Dołączenie: 27 Cze 2008, 21:17
Ostatnio był: 26 Cze 2014, 17:46
Miejscowość: Gdzieś
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 58

Reklamy Google

Re: Monolit - Fanatyczni strażnicy

Postprzez gosciu121 w 02 Maj 2010, 19:10

Rozdział II
Bezpośrednie rozkazy

Po zajęciu „Bariery” droga do zewnętrznych kręgów Zony dla monolitu stała otworem. Ivan pod eskortą swojego oddziału wyruszył do Kwatery głównej która wznosiła się kilka kilometrów za sarkofagiem. Ludzie musieli by ją wznosić kilka lat, a w Zonie jeszcze dłużej z powodu braku specjalistycznego sprzętu, a jednak powstała i to kilka tygodni po katastrofie w Czarnobylu.
Mury były wysokie na 6 metrów, zbudowane ze zbrojonego betonu i grube na 3 metry. Miały specjalne blaszane osłony dla ich żołnierzy którzy dzielnie stali na murach i w dzień, i w noc, w deszcz i słońce. W razie ataku odparli by tysiące stalkerów bowiem byli uzbrojeni w CKM najnowszej konstrukcji, nie spotykane w Strefie. Każdy miał rozkaz by walczyć do śmierci. Wejście było jedno, wielka stalowa brama na której było wymalowane Zwierciadło na tle atomu. Po środku placu wznosiła się ogromna wieża bez ścian, jedynie z belkami podpierającymi dach. Na tej konstrukcji leżeli dwaj snajperzy uzbrojeni w karabiny Gaussa. Na około wierzy były baraki w których mieszkali członkowie Monolitu. Obok wznosił się plac szkoleniowy. W rogu samej kwatery wznosił się duży budynek. Na drzwiach były namalowane promienie które biły od niebieskiego kryształu. Było to generalne dowództwo. Wnętrze było surowe, w jednym z pokoi znajdował się szeroki stół z mapami operacyjnymi na których widniały rysunki Zatonu, Elektrowni Jądrowej i wielu innych lokacji. Stali tam trzej ludzie, wszyscy w dziwnych nie znanych innym mundurach.
Ivan idąc wydeptaną ścieżką po bokach której były dziwne rośliny, których nie rozpoznali by nawet naukowcy, zobaczył znajomą konstrukcję. Widział ją tylko wtedy, kiedy był rekrutem, z resztą i tak nie pamiętał jak się tam znalazł i jak się tu zaciągnął. Czuł się jak by wymazano mu połowę życia z pamięci, wiedział że musi służyć monolitowi. Kiedy stanął przed bramą otworzono ją a wewnątrz ujrzał plac szkoleniowy i ćwiczących na nim rekrutów. Kiedy przechodził obok niego wszyscy przerwali ćwiczenia i patrzyli z podziwem na Stalkera. Kiedy miał wejść do dowództwa dwóch strażników zatrzymało go, i przeszukało rekwirując Desert Eagle’a którego otrzymał od brata. Próbował ich powstrzymać od zarekwirowania go ale ostatecznie pozwolił im na to. Wszedł i podszedł do zamkniętych drzwi, gdzie wisiała tabliczka z napisem „Najwyższy kapłan i Generał sił Monolitu”. Zapukał i ozwał się basowy głos:
-Wejść!!
Ivan z lekkim niezdecydowaniem otworzył drzwi i za drewnianym biurkiem zobaczył potężnego człowieka, o wzroście mniej więcej 180, który wyglądał na bardzo silnego. Aby podnosić ogromne ciężary zapewne nie potrzebował by wcale Egzoszkieletu.
-Witam pana panie…
-Władimir… po prostu Władimir - znów zabrzmiał ten głos którym zapewne mógł by kruszyć kamienie – Przejdźmy do rzeczy, gratuluje sukcesów.
-Dziękuję panie Generale, ale to zasługa moich ludzi
-Bzdura! Jest pan po prostu świetnym dowódcą, postanowiłem oddać panu naszą 4 dywizję, oto rozkaz zajęcia Argopromu! – wypowiedział te słowa prawie krzycząc i pokazując mu świstek papieru z czterema podpisami, jeden należał do niego – Spodziewamy się zadowalających wyników. ODMASZEROWAĆ!
-Proszę mnie wysłu…
-Czy nie wyraziłem się dostatecznie jasno?!?!
W tym momencie zasalutował i wyszedł, przez cały czas rozmyślając jak przekazać to swoim ludziom.


Specjalne podziękowania:
Brewka
echelon

Wielkie Dzięki!
Ostatnio edytowany przez gosciu121 23 Cze 2011, 19:41, edytowano w sumie 3 razy
Awatar użytkownika
gosciu121
Stalker

Posty: 150
Dołączenie: 07 Sty 2010, 21:32
Ostatnio był: 12 Wrz 2014, 08:46
Miejscowość: Чернобыльская АЭС
Frakcja: Monolit
Ulubiona broń: TRs 301
Kozaki: 8

Re: Monolit - Fanatyczni strażnicy

Postprzez Brewka w 02 Maj 2010, 21:34

Dobre ! Czekam na Agroprom ! Ale tak jak mówiłem powoli twórz dzieło :D
Już nas opuszczasz? Hura !!
Awatar użytkownika
Brewka
Kot

Posty: 31
Dołączenie: 19 Kwi 2010, 19:17
Ostatnio był: 24 Kwi 2014, 20:40
Miejscowość: Bagna
Frakcja: Czyste Niebo
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 0

Re: Monolit - Fanatyczni strażnicy

Postprzez hakeranonim w 16 Mar 2012, 23:18

Koledzy, wiecie że w S.T.A.L.K.E.R-Zew Prypeci Sigerous mod, spolszczony jest dokładnie taka sama historia??!
W obozie bandytów jest Mistrz Bandytów w Egzoszkielecie, nazywa sie Czapajew Image
Chodzi mi o pierwsze opowiadanie, nikogo nie oskarżam porostu TAKA CIEKAWOSTKA
hakeranonim
Kot

Posty: 2
Dołączenie: 16 Mar 2012, 23:10
Ostatnio był: 16 Mar 2012, 23:55
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: RP-74
Kozaki: 0

Re: Monolit - Fanatyczni strażnicy

Postprzez gosciu121 w 17 Mar 2012, 13:41

W sensie że... napisałem coś takiego, co istnieje? :X
Awatar użytkownika
gosciu121
Stalker

Posty: 150
Dołączenie: 07 Sty 2010, 21:32
Ostatnio był: 12 Wrz 2014, 08:46
Miejscowość: Чернобыльская АЭС
Frakcja: Monolit
Ulubiona broń: TRs 301
Kozaki: 8

Re: Monolit - Fanatyczni strażnicy

Postprzez WheeljackSPW w 17 Mar 2012, 13:48

:o :o :o
Nieprawdopodobny zbieg okoliczności!
Awatar użytkownika
WheeljackSPW
Administrator

Posty: 1918
Dołączenie: 13 Kwi 2009, 18:52
Ostatnio był: 03 Cze 2024, 10:41
Miejscowość: Fraktal
Ulubiona broń: GP 37
Kozaki: 722

Re: Monolit - Fanatyczni strażnicy

Postprzez gosciu121 w 05 Kwi 2012, 19:10

Ach, ku gwoli ścisłości, to nie zbieg okoliczności, zapomniałem że moje opowiadanie jest wykorzystane w tłumaczeniu SGM ;) przy instalacji spolszczenia jest napisane że użyczono moich opowiadań ;P

Za ten post gosciu121 otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Striełok_.
Awatar użytkownika
gosciu121
Stalker

Posty: 150
Dołączenie: 07 Sty 2010, 21:32
Ostatnio był: 12 Wrz 2014, 08:46
Miejscowość: Чернобыльская АЭС
Frakcja: Monolit
Ulubiona broń: TRs 301
Kozaki: 8

Re: Monolit - Fanatyczni strażnicy

Postprzez Voldi w 06 Kwi 2012, 10:46

Jest fajnie, tak jak powiedział Ciastek - ciekawe jest ukazanie monoliciarzy jako ludzi, a nie bezmózgich, fanatycznych zabójców, choć powiem szczerze, że mi ten obraz nie podchodzi :) Dun liek monolytf ;)
Od strony technicznej również wypada nie najgorzej, aczkolwiek czasami zdarza Ci się potknąć o jakieś powtórzenie. Widzę, że starasz się tego unikać używając nieco archaicznego, jak dla mnie, słownictwa. Nie podoba mi się to, psuje klimat. Czasem trzeba nad jednym zdaniem pogłowić się dobre kilka minut, zanim dojdziesz do tego, co w nim trzeba zmienić. Gdzieś tam masz "[...]który, [3 słowa], którego[...]". W pierwszym rozdziale czułem się, jakbym czytał księgi Pisma Świętego, z powodu słownictwa i, chyba, nie jestem pewien, szyku przestawnego w kilku miejscach.

Pamiętaj jednak, że to Twoje dzieło i najważniejsze, żeby podobało się Tobie. :)
Pisz dalej!
Image
Awatar użytkownika
Voldi
Ekspert

Posty: 843
Dołączenie: 29 Gru 2011, 11:11
Ostatnio był: 30 Maj 2024, 11:26
Miejscowość: Kraków/Hajnówka
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: TRs 301
Kozaki: 426

Re: Monolit - Fanatyczni strażnicy

Postprzez Striełok_ w 01 Sie 2012, 00:10

Ziomuś masz u mnie kozaka za ukazanie mojej frakcji jako normalnie myślących ludzi.THX jeszcze raz mam nadzieje że napiszesz kolejne rozdziały.
Woj­na nig­dy nie kończy się dla tych, co walczyli.
Striełok_
Kot

Posty: 4
Dołączenie: 25 Lip 2012, 21:49
Ostatnio był: 01 Sie 2012, 22:51
Frakcja: Monolit
Ulubiona broń: VLA Special Assault Rifle
Kozaki: 1

Poprzednia

Powróć do O-powieści w odcinkach

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości