Opowiadanie-ciemności

Poniżej 5000 znaków.

Moderator: Realkriss

Opowiadanie-ciemności

Postprzez strzelec wyborowy w 12 Mar 2009, 15:57

Ciemności

Wiecie raz mi się przydarzył prawdziwy koszmar.To było kilka miesięcy temu,jak szedłem nocą po opuszczonej wiosce.Szukałem artefaktów.W dzień stalkerzy czasem pojawiają się w różnych miejscach,ale w nocy boją się pijawek i kontrollerów,których w wiosce pełno.Sam nie ukrywam bałem się,ale bieda zmusza człowieka do różnych rzeczy.No więc szedłem tak nocą,była chyba 2 w nocy,w kolicy żywego ducha.Poszedłem drogą,ominąłem samochód niezle porozwalany i wszedłem na teren wioski.Przeszukałem pierwszy dom.Poza zwłokami stalkera na nic się nie natknąłem.Ruszyłem dalej.Idę,idę aż patrzę i nie wierzę własnym oczom.N ziemi coś się świeci.Serce mi do gardła skoczyło,pomyślałem-artefakt.Więc zacząłem biec w to miejsce.Leżał tak na środku drogi.Biegłem,biegłem i chwyciłem go jak szalony.Był fantastyczny.Takiego nigdy w życiu nie widziałem.Prawdziwy okaz,Zona niemal mi go dałą za mój trud.Ale się cieszyłem nie macie nawet pojęcia.I nagle syk z tyłu.Obracam się,a tu pijawka leci na mnie.Ja w unik,a ona robi pętlę i zamiast mnie zabić biega jak ślepa w kółko.Nawet śmiać mi się chciało.Żebyście to widzieli.Nigdy nie miałem takiego farta.Pobiegła sobie jakby nigdy nic.Chwilę postałem tak i zacząłem dalej się rozlądać.Doszedłem do ruin chatki.Coś mi w duchu podpowiadało żeby tam wejć.Wszedłem i wspiąłem się na dach.Tam znalazłem plecak.Zaglądam a tu amunicja do Wintara BC.A ja w swoim schowku mam akurat Wintara.Mało,jeszcze przeciwpancerna.Wierzyć się nie chce prawda?Powiecie fart miałem.Niekoniecznie.Gdy miałem zejść noga zachaczyła mi o jakieś wystające gówno na dachu tej chaty i spadłem,ztoczyłem się.Na szczęście była niska ta chatka,bo jak nie to nie było by mnie tu.Ledwo wstałem,nogę sobie skręciłem.Do tego musiałem narobić w wiosce niezłego szumu,bo teraz inny szum z daleka dochodził i przekształcał się w syki,charchoty.Leciało na mnie z 10 pijawek,z różnych stron.Krew je przyciągała.Postanowiłem schować się gdzieś z tego względu że uciekając nie mam szans w tym stanie.Wlazłem do tego domku i kucnąłem za kominkiem.One już były przy domu,węszyły i szukały.Starałem się być najciszej jak umiem,ale serce biło mi tak głośno że zdawało się być bębnami lub wystrzałami z armat.A tu wyobrazcie sobie,jakiś rupieć,zsunął się z kominka i narobił hałasu w tym pokoju gdzie byłem.Pomyślałem jedno-śmierć mnie czeka.Batalion krwiopijców wparował do chaty.Ich syki dudniły mi w uszach.Zamarłem.I wtedy właśnie wypadł mi z plecaka ten nowy artefakt.Chciałem go teraz wyrzucić.Nie był mi potrzebny.Na co mi amunicja,znaleziska jak zaraz zakończę żywot.Wziąłem go do ręki i już miałem cisnąć nim o ścianę,kiedy spostrzegłem że jestem przy bazie wolności tuż pod murem.To dziwne nie?
Ten artefakt mnie teleportował.Słyszałem o anomaliach co teleportują,ale artefakty?Niezwykła historia.Mam ciągle ten artefakt.Jest za dobry aby go sprzedawać,ale nie myślcie żę wam go pokaże.O nie. Nie ma mowy.Zaraz go byście chcieli mieć.
Czekam na oceny powieści na forum cień czarnobyla.Zapraszam wszystkich!!
Co jest największym skarbem dla stalkera? Broń
Co mówi stalker w Zonie kiedy przed jego twarzą przemyka śmierć? Nic.Jest urżnięty
Czy Zona to złote miejsce? Jeśli chodzi o zarobek i przemyt to nawet idealne
Czy życie w Zonie jest bezpieczne? Tak, pod warunkiem, że siedzisz cały czas na tyłku w ukryciu.
Awatar użytkownika
strzelec wyborowy
Kot

Posty: 37
Dołączenie: 11 Mar 2009, 15:44
Ostatnio był: 21 Kwi 2009, 17:32
Miejscowość: Prypeć
Frakcja: Wojskowi Stalkerzy
Ulubiona broń: "Tunder" 5.45
Kozaki: 3

Reklamy Google

Re: Opowiadanie-ciemności

Postprzez karmel333 w 12 Mar 2009, 18:35

Na nowy artefakt o wspaniałej wartości coś jak kompas leśnika w CS
Awatar użytkownika
karmel333
Kot

Posty: 20
Dołączenie: 05 Mar 2009, 17:37
Ostatnio był: 05 Paź 2009, 19:07
Miejscowość: Baza wolnośći w dolinie mroku, materac obok jara
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Obokan
Kozaki: 1

Re: Opowiadanie-ciemności

Postprzez dragon22 w 12 Mar 2009, 18:52

Niezłe opowiadanko.Fajny klimacik :P :P
Dobra broń nie wystarczy.Bez celnego oka tylko wariat wybiera się do Zony
Uwaga.Pojawił się kolejny rozdział powieści pod tytułem "zły cień"- trzy rozdziały.Proszę o komentarze i oceny rozdziałów
Awatar użytkownika
dragon22
Stalker

Posty: 88
Dołączenie: 11 Mar 2009, 12:15
Ostatnio był: 21 Kwi 2009, 19:29
Miejscowość: Czerwony las
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: --
Kozaki: 1

Re: Opowiadanie-ciemności

Postprzez nismoztune w 12 Mar 2009, 19:13

Fajne opowiadanie. Znalazłem literówkę: "w kolicy" zamiast "w okolicy".
Awatar użytkownika
nismoztune
Stalker

Posty: 186
Dołączenie: 18 Paź 2008, 22:20
Ostatnio był: 30 Sie 2023, 19:39
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 19

Re: Opowiadanie-ciemności

Postprzez strzelec wyborowy w 16 Mar 2009, 22:47

Fakt też tą literówke znalazłem.Czekam na zachęty do dalszego pisania.Czy mam rozwinąć dalej ten wątek i kontynuować przygodę,w trybie rzeczywistym? :D .
Czekam na oceny powieści na forum cień czarnobyla.Zapraszam wszystkich!!
Co jest największym skarbem dla stalkera? Broń
Co mówi stalker w Zonie kiedy przed jego twarzą przemyka śmierć? Nic.Jest urżnięty
Czy Zona to złote miejsce? Jeśli chodzi o zarobek i przemyt to nawet idealne
Czy życie w Zonie jest bezpieczne? Tak, pod warunkiem, że siedzisz cały czas na tyłku w ukryciu.
Awatar użytkownika
strzelec wyborowy
Kot

Posty: 37
Dołączenie: 11 Mar 2009, 15:44
Ostatnio był: 21 Kwi 2009, 17:32
Miejscowość: Prypeć
Frakcja: Wojskowi Stalkerzy
Ulubiona broń: "Tunder" 5.45
Kozaki: 3

Re: Opowiadanie-ciemności

Postprzez dragon22 w 24 Mar 2009, 19:46

Wiesz co?Moim zdaniem może nawet to ciekawe wyjdzie jak wprowadzisz to jako opowieść.Jako historyjka mi się podoba.Jakbyś zaczął to pisać to czekam na ciąg dalszy :D
Ostatnio edytowany przez dragon22, 01 Kwi 2009, 16:50, edytowano w sumie 1 raz
Dobra broń nie wystarczy.Bez celnego oka tylko wariat wybiera się do Zony
Uwaga.Pojawił się kolejny rozdział powieści pod tytułem "zły cień"- trzy rozdziały.Proszę o komentarze i oceny rozdziałów
Awatar użytkownika
dragon22
Stalker

Posty: 88
Dołączenie: 11 Mar 2009, 12:15
Ostatnio był: 21 Kwi 2009, 19:29
Miejscowość: Czerwony las
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: --
Kozaki: 1

Re: Opowiadanie-ciemności

Postprzez Czarny stalker w 25 Mar 2009, 22:17

Króciutkie nieco.Dobre! :D :)
zastanów się zanim coś napiszesz,bo może to być twój ostatni post
Awatar użytkownika
Czarny stalker
Kot

Posty: 25
Dołączenie: 22 Mar 2009, 18:51
Ostatnio był: 21 Kwi 2009, 17:31
Miejscowość: Nieznana
Frakcja: Bandyci
Ulubiona broń: RP-74
Kozaki: 1


Powróć do Teksty krótkie

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość