"Nagrania weterana" by Mike Tanto

Poniżej 5000 znaków.

Moderator: Realkriss

"Nagrania weterana" by Mike Tanto

Postprzez Mike Tanto w 26 Cze 2014, 15:09

Witam wszystkich, chciałbym podzielić się z wami stenogramem nagrań znalezionych ostatnio w Zonie.

TAŚMA1/NAGRANIE 2:
…(trzaski)..powrót do rzeczywistości. Tutaj po drugiej stronie lustra czuję się nieswojo. Wokół elektryczność, bezpieczeństwo, jedzenie, samochody. Ale czy nie od tego właśnie uciekłem? Czy nie dlatego Zona przyjęła mnie jak syna? W strefie jesteś kowalem własnego losu, od Ciebie zależy wszystko, a tutaj? Życie mija niezależnie od nas.

TAŚMA2/NAGRANIE 1:
Pamiętam ostatnie ognisko w Kordonie. Już spakowany, gotowy do powrotu. Przyszło paru chłopaków, powspominaliśmy nie tak dawne przygody, kiedy to uciekaliśmy przed zombiakami z Doliny Mroku na pustych już magazynkach. Albo moje pierwsze pojedynki na Arenie… stare dzieje. Jeszcze niewprawna ręka, więcej szczęścia niż rozumu, ale zarazem pierwszy znaczny zarobek i poważne znajomości. Kiedy to było…
Patrzyłem w oczy kotom. Widziałem w nich strach i niepewność, a oni widzieli tego kim chcą się stać. Oto zawitała do nich gwiazda samotników, heros z plakatu, który zabijał snorki gołymi rękami. Ten, który niósł śmierć i zniszczenie. Puste slogany. Byli lepsi ode mnie, zostały po nich tylko wspomnienia. Tak jak Miszka Pazur, uratował mnie przed… Zresztą nieważne.

TAŚMA 2/NAGRANIE 3:
...potem przyszedł Tolik, wiecie, chodziły słuchy, że to młodszy brat legendy Kordonu – Wilka. Miał coś do roboty przy magazynach wojskowych, więc nie posiedział długo. Od ręki sprzedałem mu amunicje SP6 po niskiej cenie. Cóż, ja i tak z niej nie skorzystam. Na drugi dzień dowidziałem się, że znaleziono go w jakimś ognisku. Dziwna sprawa. Nad ranem zdałem szpej Sidorowiczowi, zapłaciłem mu za lukę w patrolach zgodnie z umową, wsadziłem naszywkę samotnika głęboko w kieszeń cywilnego ubrania i ruszyłem tam, gdzie jest inna Zona. Większa. Nieznana.

TAŚMA 3/NAGRANIE 5:
(szum) Mój znajomy… (trzaski) kiedyś powiedział, „Odkąd poznałem Zonę …(niezr.)….metaliczny smak powietrza i stęchliznę opustoszałych miast …..(trzaski) …… jednak boli serce kiedy ten świat przy ognisku… dogasa… a co najgorsze nikt nie chce dorzucić ani kawałka spróchniałego drewna… (niezr.) …. albo niech się coś zacznie dziać albo niech umrze raz na zawsze … (szum)
Zono, ojczyzno moja…. (trzaski)…. Ten tylko się dowie, kto Cię stracił.
Odmeldowuje się ostatni z … (szum)(trzaski)…
(szum)

KONIEC TAŚMY.
Awatar użytkownika
Mike Tanto
Kot

Posty: 4
Dołączenie: 26 Cze 2014, 14:59
Ostatnio był: 08 Lis 2014, 00:00
Miejscowość: Nashville, TN
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 2

Reklamy Google

Powróć do Teksty krótkie

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 36 gości