Opowiadanie - Nowi w obozie

Powyżej 5000 znaków.

Moderator: Realkriss

Re: Opowiadanie - Nowi w obozie

Postprzez Per$hing16 w 21 Gru 2018, 23:34

10 lat później..

Szum wiatru, skrzypienie okien. Piękny zachód słońca, oblewający pomarańczowym światłem dziurawe dachy domów.
Zona - piękna, nieprzenikniona - wciąż obecna jest tutaj pomimo że z całej grupy świeżaków, która była tu obecna dekadę temu - nikt się nie ostał.


Czas przemija.


W ten czerwcowy wieczór Korego naszły wspomnienia. Wszystko wydaje się jednocześnie tak świeże i tak przypruszone pyłem czasu. Poczucie ze było to mrugnięcie okiem temu, a jednak rzeczywistość nie kłamie. 10 lat.

Widok obsranych kotów, których pomimo że widział dziesiątki, może setkę w swoim życiu zapadł mu w pamięć. Nie rozumiał, dlaczego akurat ich zapamiętał - zresztą, nie interesowało go to.

Przeżyć. To jest istotne.

Poszedł do komendatna obozu,kolejnego tutaj, czternastego już za swojej przygody w zonie. Jego oprzyrządzenie wydawało miarowy szum podczas marszu. Nie zwracał jednak uwagi na ten dzwiek - był on mu na tyle znany że pamiętał go doskonale. Spędził tu piętnaście lat. Przybylo doświadczenia, zmarszczek przeplatanych szramami na twarzy. Gdyby miał włosy - już dawno by były siwe.


- Dobry wieczór stalkerze komendancie. Nie mieliśmy się okazji poznać - jestem Kora, wolnościowiec. Przybyłem tu aby zobaczyć południową część zony, w ramach składania raportu do centrali frakcji.

- Dobry dobry. Piękny mamy zachód, prawda? Jestem Johny. Tak, dziwne imię dla stalkera, odpowiedział widząc podnasząca się brew wolnościowca. Choć, usiądzmy tutaj.

Stali przed jednym z domów w obozie - zniszczonym , ale nie na tyle aby nie dało się go używać. Wział termos i nalał herbaty sobie i przybyszowi...
Racing- Because football, baseball, bowling, & golf only require one ball.
Awatar użytkownika
Per$hing16
Stalker

Posty: 142
Dołączenie: 28 Gru 2008, 16:50
Ostatnio był: 06 Paź 2022, 00:13
Miejscowość: Myślenice
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 19

Reklamy Google

Re: Opowiadanie - Nowi w obozie

Postprzez KOSHI w 22 Gru 2018, 09:41

Per$hing16 napisał(a):Dobry wieczór stalkerze komendancie...


Nie ma pan trochę Ziklonu Boriss na zbyciu... :pogarda:

Co tu się odjebauo??? :facepalm:
Image
Awatar użytkownika
KOSHI
Opowiadacz

Posty: 1324
Dołączenie: 16 Paź 2010, 13:13
Ostatnio był: 16 Paź 2023, 14:40
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 649

Poprzednia

Powróć do Teksty zamknięte długie

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości