Czy bawić się w pisarza?

Powyżej 5000 znaków.

Moderator: Realkriss

Re: Czy bawić się w pisarza?

Postprzez Mara w 24 Sty 2014, 19:53

Wave napisał(a):A co to za broń AKS-47? Pierwszy raz o takiej słyszę, ktoś oświecić może? :E

AKS, AK-47S.. Przecież to jeden pies. ; )
Awatar użytkownika
Mara
Kot

Posty: 43
Dołączenie: 22 Sty 2014, 09:14
Ostatnio był: 22 Cze 2015, 18:41
Frakcja: Samotnicy
Kozaki: 7

Reklamy Google

Re: Czy bawić się w pisarza?

Postprzez atikabubu w 24 Sty 2014, 19:59

To i ja poszpanuję. :suchar:

http://world.guns.ru/assault/rus/ak-74-e.html

A co do samego opowiadania... No cóż, beta readera trza... :E Na fanfiction.net gorsze ścierwo dostaje laury. :caleb:
Fiat justitia ruat caelum
W10 x64 / Ryzen 3600 4.2 GHz/ Gigabyte GTX 1070 / 16 GB DDR 4
Pierwszy opek/ LA Persona (Firefox) / Hińskie bajki obejrzane
Awatar użytkownika
atikabubu
Very Important Stalker

Posty: 1459
Dołączenie: 23 Lut 2008, 13:10
Ostatnio był: 10 Cze 2024, 14:24
Miejscowość: Zajebista
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: RP-74
Kozaki: 569

Re: Czy bawić się w pisarza?

Postprzez Wave w 24 Sty 2014, 21:13

No to w końcu autorowi chodziło o dobrze mi znanego AKS-74, czy AKS? W końcu AKS to 7,62 z складывающнмся прикладом. AKS-74 i AKS to diametralnie dwie różne sprawy, a dziwadła typu "AK-47S" Mary nie istnieją, no chyba że w snach amerykańskich speców od nazewnictwa :caleb:
Wave


Ostatnio był: 01 Sty 1970, 02:00

Re: Czy bawić się w pisarza?

Postprzez Romanov w 24 Sty 2014, 21:54

Dziękuje wszystkim, którzy dotychczas wypowiedzieli się. Wszystko co napisaliście przyjąłem i będę się starał poprawić błędy. Co do postaci to po prostu na pierwszą chwilę nie chciało mi się tworzyć własnych.

Jeszcze raz wielkie Dzięki za wszystkie rady. :D

P.S. Chodziło mi o zwykłego AKS. Nazwy broni też poprawię.
"Bywaj" -
Geralt z Rivi
Awatar użytkownika
Romanov
Kot

Posty: 2
Dołączenie: 31 Paź 2013, 18:37
Ostatnio był: 23 Lis 2014, 19:19
Frakcja: Najemnicy
Ulubiona broń: SPSA14
Kozaki: 2

Re: Czy bawić się w pisarza?

Postprzez KSU w 24 Sty 2014, 22:32

Co do broni to w Zonie bardziej realny byłby AKMS lub AKM, a nie AKS, który miałby ok 60 lat.
Siczka na prezydenta!!!!

Sprzedam pancernik Bismarck z kolekcji Hachette do złożenia numery 1-140.
Awatar użytkownika
KSU
Tropiciel

Posty: 204
Dołączenie: 16 Cze 2012, 19:02
Ostatnio był: 07 Paź 2020, 17:18
Miejscowość: Fajniejsza niż Sovieta
Frakcja: Najemnicy
Ulubiona broń: SGI 5k
Kozaki: 25

Re: Czy bawić się w pisarza?

Postprzez Grzechu300 w 25 Sty 2014, 18:00

Romanov napisał(a):Wszystko co napisaliście przyjąłem i będę się starał poprawić błędy.

A tam - nigdy nie pisz nic pod czyjeś wymagania. Tracisz wtedy zabawę z tworzenia własnego świata, bo ktoś tam "oczekuje" jakiś standardów. Po prostu jak coś napiszesz, to przeczytaj to ze 2 razy i popraw błędy. Mi pomaga. ;)

Romanov napisał(a):Co do postaci to po prostu na pierwszą chwilę nie chciało mi się tworzyć własnych.

To po co zacząłeś pisać, jak Ci się "nie chciało"?
To po co to pytanie w temacie? Jak nie chce Ci się tworzyć, to po co to robisz? Dla mnie to nieco bez sensu. :caleb:

Co do opowiadania, napiszę to, co napisze Ci 99% ludzi - ćwiczyć, ćwiczyć, ćwiczyć. Ale na początek jest ok, moje pierwsze opowiadanie to była totalna tragedia, ale później się jakoś poprawiłem. ;)
No i powodzenia. :D
Вознаграждён будет только один.
Awatar użytkownika
Grzechu300
Ekspert

Posty: 800
Dołączenie: 30 Sie 2012, 22:39
Ostatnio był: 15 Wrz 2019, 11:19
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 333

Re: Czy bawić się w pisarza?

Postprzez majorek22 w 26 Sty 2014, 01:54

Niby żadnych karygodnych błędów nie ma, ale wydaje mi się, że jest pisane trochę na siłę. Wypowiedzi bohaterów są sztuczne, sama "fabuła" to w zasadzie polowanie na bodajże chimerę z CoP. No i nawet nie chciało ci się wymyślić własnych postaci, co plusem nie jest. Do pisania potrzeba wyobraźni, a tutaj wygląda na to, że jest ona u ciebie towarem deficytowym.
I poprawcie mnie, jeśli się mylę, bo fizyka to dla mnie terra incognita, ale to chyba niemożliwe, by ciało po strzale z obrzyna odleciało trzy metry, nie?
A odpowiadając z pytanie zawarte w nazwie tematu, powiem ci, że możesz. Nikt ci nie zabroni. Ale znajdź kogoś, kto ci to przeczyta zanim gdziesz wrzucisz. Albo napisz i przeczytaj po miesiącu, a następnie zastanów się, czy publikować. A najlepiej i to, i to.
Jeszcze jedna rada. Zamiast zrzynać wszystko z gry, uruchom szare komórki. Pomyśl, co mógłbyś ciekawie opisać. Nie muszą to być heroiczne wyczyny samotnych stalkerów, ani dramatyczne wojny frakcji. Może to być coś zwykłego. Kot, który szuka jakiegoś artefaktu, polowanie na stado ślepych psów. Cokolwiek.
Wilk Morski Klanu Espadre

Za ten post majorek22 otrzymał następujące punkty reputacji:
Negative Voldi.
Awatar użytkownika
majorek22
Stalker

Posty: 95
Dołączenie: 28 Cze 2011, 15:37
Ostatnio był: 07 Cze 2014, 13:12
Miejscowość: Limańsk
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 7

Re: Czy bawić się w pisarza?

Postprzez RadekNioch w 26 Sty 2014, 09:40

Twoja twórczość nawet mi się spodobała. Może nie był to diament poprawności językowej, ale fabułę nawet fajnie zakończyłeś, nie mówiąc o jej pozostałej części. Ogólnie próbuj dalej, używając porad innych użytkowników.

Dodam tylko od siebie dwie poprawki:
zilustrowali
Hm, chyba chodziło Ci o lustrowanie, czyli "zlustrowali". Zilustrować to mogli na przykład coś na własnym obrazie.

Kilka razy też napisałeś "jego" dużą literą - co jest chyba niepotrzebne.

Reszta błędów została wymieniona, więc nie będę pisał drugi raz tego samego. Mam nadzieję, że pomogłem z poprawką.
Awatar użytkownika
RadekNioch
Łowca

Posty: 438
Dołączenie: 28 Lip 2013, 06:31
Ostatnio był: 12 Maj 2019, 01:59
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 55

Poprzednia

Powróć do Teksty zamknięte długie

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości