Stronghold

Dyskusje na temat gier i szeroko rozumianej rozrywki mieszczącej się w ramach powyższej kategorii.

Stronghold

Postprzez k0ch4n w 29 Mar 2010, 22:37

Tak przeglądam sobie cały dział i patrze że nie ma tematu poświęconym tą grą albo klasyką.
Chodzi głównie o wszystkie gry z serii "Twierdza" . Moją najlepszą częścią jest Krzyżowiec.
A wy w jaką część graliście najchętniej grywaliście ?
No a jeśli ktoś jet obecnie chętny i narzeka na brak zajęcia możemy się potrzaskać przez hamaka.
Image
Awatar użytkownika
k0ch4n
Stalker

Posty: 99
Dołączenie: 24 Wrz 2009, 14:08
Ostatnio był: 03 Sie 2020, 21:01
Frakcja: Bandyci
Ulubiona broń: Fast-shooting Akm 74/2
Kozaki: 1

Reklamy Google

Re: Stronghold

Postprzez szametu w 29 Mar 2010, 23:14

hamachi sux ... wiem co pisze ;]

a co do gry ? udalo mi sie dorwac wersje extreme. pozniej byla wersja 2 de lux i po tym the legends. i czegos mi brakowalo w tych nowszych. grafika ok, game play tez niczego sobie. no ale ten smok ? toz nie wiadomo do czego do dopiac. co z nim zrobic i jak go/nim walczyc.

szperajac w sieci, mozna znalezc dobre mody do gry ktore tylko poprawiaja grywalnosc. ale jednak pierwsze dwie to jest to co tygryski lubia najbardziej. w kolejne, poprzez siec czy z ludem na lan vpn, to juz nie to samo. nie ma takiego rozmachu.

ale tez, czesto spotykane w gierowaniu online, to ilosc, nie jakosc grajacego :facepalm: ... napusci ryzerzy w setkachi i zadowolony. a oni tak ladnie skwiercza, jak sie ich podpali ... a pozniej pretensje ze niby cziter jestem ;d
nie posiadasz wlasnego zdania, ktore moglo by mnie zainteresowac
Awatar użytkownika
szametu
Kot

Posty: 49
Dołączenie: 11 Mar 2010, 13:02
Ostatnio był: 13 Kwi 2010, 22:50
Miejscowość: z reklamy Plusa :P
Kozaki: 0

Re: Stronghold

Postprzez k0ch4n w 29 Mar 2010, 23:27

szametu napisał(a):ale tez, czesto spotykane w gierowaniu online, to ilosc, nie jakosc grajacego :facepalm: ... napusci ryzerzy w setkachi i zadowolony. a oni tak ladnie skwiercza, jak sie ich podpali ... a pozniej pretensje ze niby cziter jestem ;d


Dokładnie znam twój ból zawsze jak gram przez mp spotykam takich cwaniaków, grają na szybkiego i nara...
Przecież to żaden popis... :facepalm:

A dlaczego twoim zdaniem hamachi ssie ?
Masz lepszy pomysł na granie w sieci ?
Image
Awatar użytkownika
k0ch4n
Stalker

Posty: 99
Dołączenie: 24 Wrz 2009, 14:08
Ostatnio był: 03 Sie 2020, 21:01
Frakcja: Bandyci
Ulubiona broń: Fast-shooting Akm 74/2
Kozaki: 1

Re: Stronghold

Postprzez szametu w 30 Mar 2010, 08:54

inny stuff (podobny do hamachi) ktory sie tak nie sypie. ktory sie nei wywala jak hamachi (ot serwer glowny/brak polaczenia/niebieskie kropki) i tak dalej i tym podobne ;) ... inna sprawa. pamieta ktos, przy okazji wersji 1.x (najlepsza do grania to 1.0.1.5) bylo cos takiego jak my-hamachi.cc. tam mozna bylo cuda wyrabiac z wlasna siecia i hamachi. po wprowadzeniu 2, tego juz nie ma. owszem, jest po zalogowaniu sie na lmi opcja ustawiania, jak sie ma hamachi zachowywac i jak inni maja sie z nami laczyc, ale to nie to samo. uzyskanie pomocy od lmi ? owszem, ale tylko jesli jestes 'szczesliwym' posiadaczem licencji platnej; wtedy i owszem. bo na forums.hamachi.cc tylko zapalency, ktorzy proboja wlasna wiedza pomoc innym.

a gui do hamachi, jesli masz pingwina/macosX? tez tylko dzieki zapalencom. i to od ilu lat ? bez mala 6 :!: ... tak chlopcy i dziewczeta, czas powiedziec papa hamachi

inne ? tungle-wippien-comodo vpn. z czego wippien nie ma ograniczen. no ok ma. max to 256 osob, z jakimi mozesz grac ;d

a co do ludzi, ktorzy napuszczaja na maksa setki zolnierzykow. pary inzynierow z goracym olejem i skwareczki gotowe :E ...nie wiem, dlaczego ludzie sasze ze to ilosc pomoze im wygrac. a przecierz inzynierowie, nie bez powodu potrafia budowac cos innego niz tylko katapulty/trebusze. przeciez nie bez powodu sa kopacze tuneli. w koncu, najemnicy; doskonale sprawuje sie konnica lucznikow do czyszczenia wierz przeciwnika. a zdobywanie murow za pomoca drabiniarzy ? nigdy nie bylo latwejsze.
nie posiadasz wlasnego zdania, ktore moglo by mnie zainteresowac
Awatar użytkownika
szametu
Kot

Posty: 49
Dołączenie: 11 Mar 2010, 13:02
Ostatnio był: 13 Kwi 2010, 22:50
Miejscowość: z reklamy Plusa :P
Kozaki: 0

Re: Stronghold

Postprzez k0ch4n w 30 Mar 2010, 18:33

Dobra, jeśli chodzi o stuff to tungle odpada bo tego strasznie nie lubię. :| A do innych daj mi download bo jestem strasznie leniwy. :wink:
A co do gry to nigdy nie używam drabiniarzy ponieważ jak mam wchodzić na mury(bo rzadko to robię jak już mam robić z murami to niszczyć) to biorę assasynów.
I strasznie lubię przeszkadzać, nie wiem dlaczego ale mam taki zwyczaj że muszę od czasu do czasu spalić nie swoje farmy albo kamieniołomy, lub wystawić łuczników konnych i zabijać "wrogich" kmieci. xD
Image
Awatar użytkownika
k0ch4n
Stalker

Posty: 99
Dołączenie: 24 Wrz 2009, 14:08
Ostatnio był: 03 Sie 2020, 21:01
Frakcja: Bandyci
Ulubiona broń: Fast-shooting Akm 74/2
Kozaki: 1

Re: Stronghold

Postprzez Little Jacob w 09 Maj 2010, 22:30

Co do gry masz racje Krzyżowiec jest najlepszą częścią. W Stronghold 2 twórcy przesadzili z nowościami i gra jest bardzo chaotyczna do tego kampania jest żenująca nie to co Stronghold 1 i Krzyżowiec. Legends sobie odpuściłem po przygodzie z 2 ką. Możesz coś mi podpowiedzieć na temat tej części? Kupić czy nie? A co do hamachi to ta nowa wersja jest do bani stara jest o wiele lepsza ale hamachi samo w soie nie jest takie złe.
Little Jacob
Kot

Posty: 3
Dołączenie: 09 Maj 2010, 21:58
Ostatnio był: 10 Maj 2010, 16:53
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 0

Re: Stronghold

Postprzez Pawlowicz w 10 Maj 2010, 07:12

Krzyżowiec jest najlepszą częścią Twierdzy. Potrzeba szybkiego rozbudowania i rozumnego rozstawiania farm w oazach wymaga umysłu. Ostatnia grałem i zrobiłem sobie taki zamek który z wyglądu przypominał kilka ścian bramę i fosę, ale co najlepsze żaden z moich kolegów nie umiał go podbić bo nie wiedział czy kopać fosę czy nawalać w mur.
Gram z kolegami przez hamachi bo nie znam innego programu.
Image
Falloutowe Wojny Frakcji http://fallout.wojnyfrakcji.org/
Stalkerowe Wojny Frakcji http://www.stalker.wojnyfrakcji.org/
Awatar użytkownika
Pawlowicz
Stalker

Posty: 147
Dołączenie: 03 Kwi 2010, 08:13
Ostatnio był: 07 Cze 2014, 18:24
Miejscowość: Zona
Frakcja: Naukowcy
Ulubiona broń: Akm 74/2U
Kozaki: 3

Re: Stronghold

Postprzez Dead333 w 11 Maj 2010, 21:20

Little Jacob napisał(a):Co do gry masz racje Krzyżowiec jest najlepszą częścią. W Stronghold 2 twórcy przesadzili z nowościami i gra jest bardzo chaotyczna do tego kampania jest żenująca nie to co Stronghold 1 i Krzyżowiec. Legends sobie odpuściłem po przygodzie z 2 ką. Możesz coś mi podpowiedzieć na temat tej części? Kupić czy nie? A co do hamachi to ta nowa wersja jest do bani stara jest o wiele lepsza ale hamachi samo w soie nie jest takie złe.


Legends to odgrzany kotlet :)... Wszystko tak samo jak w 2.. Gra strasznie chaotyczna, a jak dochodzą jeszcze herosi to juz w ogóle.. Poza tym Stronghold i fantasy? Plusem tej gry była realistyka a tu jakies.. Bardzo liczyłem na zagranie w 2/Legends jak miałem jeszcze 64 megową kartę. Gdy 1 raz zagrałem, to po minutowej euforii odstawiłem tą grę.

Polecam Krzyżowca, albo nawet 1 :). Dla mnie 1 była fajniejsza.. Może było mało nowości ale bardziej podobał mi się klimat :). Lasy itp.. Krzyżowiec narzuca bardzo konkretną tematykę, pustynia i pustynia, bo.. no, bo tak!
Kazdemu fanowi STRATEGII (nie tylko ekonomicznych) polecam tę grę :). Zwłaszcza grając ze znajomymi na hamachi.
Awatar użytkownika
Dead333
Kot

Posty: 11
Dołączenie: 22 Kwi 2010, 14:18
Ostatnio był: 06 Cze 2010, 22:05
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 0

Re: Stronghold

Postprzez MalinaOSG w 15 Lut 2011, 08:25

Najbardziej mnie wciągnęło zwykły Stronghold. Moim zdaniem gra jest bardzo ekonomiczna. Ciągłe wytwarzanie żywności, broni, pozyskiwanie surowców rozbudowa fortu (zamku) Jeśli chodzi o samą walkę to bardzo fajne, wiem że to dziwne ale najbardziej lubię być obrońcą zamku niż atakującym :). A jeszcze bardziej lubię budować te zamki bo można naprawdę super forty stworzyć raz zrobiłem taki zamek że kolega aż się zdziwił że tak powiem pomysłowością jego skonstruowania :D A fabuła fajna oprócz misji z fortecą wieprza nie cierpiałem tej misji no i ostatniej bo wiadomo że najtrudniejsza :D Ale ostatecznie wyszło się zwycięsko z tej wojny, a końcówka mnie rozwaliła. I wszyscy żyli długo i szczęśliwie pokazują tego wieśniaka w dybach i jak go obrzucają jabłkami i no prawie wszyscy :wink:. Co do krzyżowca zabrakło mi w nim fabuły bo te misje wyglądały tak że buduje na początku obóz najemników kupuje łuczników konnych i ostrzeliwuje ich Lorda. Co do 2 grałem przez chwilę ale mi się nie spodobała nie miała takiego klimatu jak jedynka. A co do tej części ze smokami i cała resztą to tak samo nie byłem przyzwyczajony do tego że jakieś wilkołaki czy co to była właziło mi na mury i przejmowało moich ludzi ani do tego że mnie wiedźmy na miotłach ostrzeliwały :E
Zona jest darem tego świata, a my wolność jesteśmy jej obrońcami, będziemy ją chronić bezapelacyjnie do samego końca a wrogowie zony będą skończeni gdy my z nimi skończymy.

Cytat. Życie jest jak bycie stalkerem zawsze trzeba walczyć oto by móc żyć oto by móc stać się kimś lepszym.

Cytat. Negatywne skutki picia radioaktywnej wódki.
Awatar użytkownika
MalinaOSG
Stalker

Posty: 58
Dołączenie: 28 Kwi 2010, 17:04
Ostatnio był: 20 Kwi 2012, 08:40
Miejscowość: Magazyny Wojskowe
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: FT 200M
Kozaki: -1

Re: Stronghold

Postprzez Kumpel111 w 16 Lut 2011, 14:24

k0ch4n napisał(a):No a jeśli ktoś jet obecnie chętny i narzeka na brak zajęcia możemy się potrzaskać przez hamaka.

Ja mogę grać :D
A co do samej gry. Przeszedłem całe Crusader i jestem bardzo zadowolony :D
Awatar użytkownika
Kumpel111
Tropiciel

Posty: 362
Dołączenie: 24 Wrz 2010, 18:23
Ostatnio był: 18 Cze 2023, 07:40
Miejscowość: Paraguay
Frakcja: Zombie
Kozaki: 22


Powróć do Inne gry

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 15 gości