Drakensang

Dyskusje na temat gier i szeroko rozumianej rozrywki mieszczącej się w ramach powyższej kategorii.

Drakensang

Postprzez Terminus w 06 Sty 2009, 18:16

Gram właśnie w najnowszego cRPG w sosie fantasy [system The Dark Eye-ponoć popularny w Niemczech]. Recenzenci się tą grą gremialnie zachwycali, pisali o powrocie do korzeni, spadkobiercy Baldurów itp.
Cóż ja Baldurów nie lubię, choć się swego czasu w nie zagrywałem.
Na początku spotkał mnie mały niefart. Na moim laptopie z XP Pro gra odmówiła współpracy. Poszła dopiero jak włożyłem zapasowy dysk, który używam do archiwizacji, z zainstalowaną Vistą 64. Gra nieźle chodziła też na stacjonarnym kompie u rodziców PIV 2.6, GF 7600GT 256MB, 1GB RAM [ w sumie gorzej chodzi na laptopie z Vistą C2D 1.8, GF8600MGS 256MB, 4GB RAM]. Tyle spraw technicznych.

A co do samej gry. Wybieramy i ewentualnie edytujemy swoją postać -klasyka: magowie/wojownicy/złodzieje I ludzie/elfy/krasnoludy płci obojga i ruszamy na wieś. Tam błyskawicznie drużyna nam się powiększa do 3osób, z którymi szwędamy się po gumnie i okolicznym lesie. Jak już wykończymy kilku leszczy, parę wilków i szczurów wpuszczają nas do miasta i zaczyna się prawdziwa przygoda.

Na tym etapie gry powiem tylko tyle, że trochę denerwuje mechanika gry, sporo rzeczy jest mało intuicyjnych i trzeba często zaglądać do instrukcji. Questy jak na razie są średnio interesujące - wszystko jest zbyt oczywiste, i zdarzają się klasyki pt, przynieś mi kilka jagód, amulet wpadł do kanału, zgubiłem paczkę, która leży 20m dalej i nie mogę jej znaleźć...

Jakoś na razie "nie złapałem klimatu" - Gothic czy Betrayal at Krondor to to nie jest. Na szczęście jest sporo "gadania" i wygląda na to, że autorzy przyłożyli się do fabuły, która jest głównym motorem gry. Walki póki co są dość emocjonujące, szczególnie od momentu kiedy przyłączeni członkowie drużyny, przestali atakować wrogów -nie wiem co im/grze się stało. Stoją tylko i inkasują ciosy, a ja głównym bohaterem próbuję samemu walczyć...

Na razie to tyle. Ma ktoś już jakieś własne doświadczenia z Drakensangiem?
CREDO [łac. Wierzę]
Awatar użytkownika
Terminus
Deliryk

Posty: 3955
Dołączenie: 22 Cze 2007, 06:15
Ostatnio był: 21 Lip 2022, 18:56
Kozaki: 1440

Reklamy Google

Re: Drakensang

Postprzez Raven422 w 06 Sty 2009, 20:16

Ja sie po prostu odbiłem od tej gry, ninawidze takich "Rasowych erpegów", po prostu ich nie trawie. Dla mnie ta gra jest nudna, wolna i nieco zbyt skomplikowana. Ale polecam wszystkim fanom "hardkorowych RPG".
Awatar użytkownika
Raven422
Tropiciel

Posty: 304
Dołączenie: 21 Cze 2008, 19:20
Ostatnio był: 28 Wrz 2016, 13:35
Miejscowość: Warszawa
Frakcja: Wojskowi Stalkerzy
Ulubiona broń: Fast-shooting Akm 74/2
Kozaki: 20

Re: Drakensang

Postprzez BelegPz w 06 Sty 2009, 23:15

W gierkę osobiście nie grałem (nie mam kasy xD) ale jeżeli chodzi o super ekstra hiper itp Rpg to polecam Wizardy 8 :D Stara ale jara gierka młodsi mogą jej nie znać ale starsi już powinni. Grafika teraz odstrasza ale pamiętam te czasy kiedy zarywało się nockę dla tej gierki.
Image
Awatar użytkownika
BelegPz
Stalker

Posty: 55
Dołączenie: 01 Sie 2007, 17:11
Ostatnio był: 03 Paź 2010, 13:44
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Storming Obokan
Kozaki: 0


Powróć do Inne gry

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 11 gości