Outerra

Dyskusje na temat gier i szeroko rozumianej rozrywki mieszczącej się w ramach powyższej kategorii.

Outerra

Postprzez StalkerCiastek w 15 Lip 2012, 23:02

Szczerze mówiąc dziwię się, że na forum nic jeszcze nie było o tej genialnej grze. Właściwie to genialny jest tu jej silnik - Outerra, i to on jest tu głównym bohaterem. Sama gra nazywa się Anteworld. O co w niej chodzi?
Przyznać się - kto z was nigdy nie marzył o ogromnej grze, w której polem zmagań byłaby cała kulka ziemska, odwzorowana w najmniejszych szczegółach w skali 1:1? Cóż, to już nie marzenia. Oczywiście nie ma tu mowy o jakimś super dokładnym odwzorowaniu, ale strona projektu wystartowała dopiero kilka miesięcy temu, a sama gra jest w fazie wczesnej alphy.

Co takiego niezwykłego jest w Outerri? Gra na podstawie danych satelitarnych całej kuli ziemskiej tworzy świat. Uwzględnia m.in takie parametry jak wysokość wiarygodnie oddając nawet takie detale jak kilkunastometrowe pagórki. Na górach wielkości Mount Everestu kończąc. Szczerze mówiąc ciężko mi opisać ogrom tej gry. Jest tutaj każdy zakątek ziemi, jest wszystko! No prawie. Póki co mamy tylko jedno drzewko - sosnę jakąś czy coś. I niestety drzewostan jest generowany tylko na górskich stokach. Dlatego właśnie mocno się zdziwiłem odwiedzając mój rodzimy, nizinny Dolny Śląsk, a konkretnie swoją wioskę. Ale o tym za chwilę. Można jeszcze wstawiać domki, ulice, pojazdy (latające i jeżdżące - oczywiście działają), a w nadchodzącej aktualizacji miały się pojawić tory i pociągi.
Obecnie jest tylko jedna strefa klimatyczna - umiarkowana. Więc nawet na pustyni czy biegunie północnym będzie zielono.
Czym ma być Outerra? Jest wiele pomysłów. Jeśli wierzyć forum, gra ma być wielkim symulatorem wszystkiego. Miłośnicy samolotów, pociągów, samochodów, łodzi - wszyscy oni spotkają się na jednej mapie by dzielić się swoją pasją do tych środków transportu. To oczywiście odległa przyszłość, ale do niedawna nawet nie sądziłem, że jest bliżej niż się wydaje. Tyle teorii.
Co możecie robić w Anteworld? Przede wszystkim zwiedzać. Góry, morza, jeziora. A może jesteście ciekawi jak wygląda wasze miasto/wioska? Bardzo proszę, tu wszystko jest możliwe.
Pierwsze spotkanie z silnikiem Outerra to ciekawe doświadczenie. Ogrom świata zwyczajnie... przytłacza. Obserwowałem Ziemię z orbity i zastanawiałem się: którędy do Europy? Takich pytań gracze sobie jeszcze nie stawiali. Obstawiałem, że jestem w okolicach Ameryki Północnej, a dokładnie cieśniny Beringa. Moją uwagę przykuł globus na biurku i wątpliwości szybko się rozwiały. Unosiłem się nad Sumatrą i Singapurem. Po wielu nawigacyjnych wysiłkach minąłem Sri Lankę i w oddali zamajaczył półwysep Arabski. Gdy zobaczyłem Morze Śródziemne i charakterystyczny "but" wiedziałem, że do mojego celu (tj. Polski) już niedaleko. Okazało się niestety, że bez miast, dróg, rzek i lasów (na nizinach ich nie ma) nie odnajdę moich rodzinnych stron. Na szczęście dało się wpisać bardzo dokładne współrzędne i moim oczom ukazało się... no właśnie, co? Spodziewałem się czegoś takiego:
http://i.imgur.com/JAtIr.jpg
A zobaczyłem tylko okoliczne pagórki i pojedyncze drzewka. Jak wspominałem, lasy generują się póki co tylko na stokach. Ale te zarysy na horyzoncie, Sudety, Śnieżka, niedaleko Szrenica i nieco bliżej Ślęża nie pozostawiały złudzeń co do tego, gdzie jestem. Górskie szczyty, ich kształt i rozmieszczenie, jak i pagórki dookoła wsi były identyczne jak te widziane z mojego ogrodu. Robi to niesamowite wrażenie. Gdyby tylko nie te nieszczęsne lasy...
Sprawdźcie sami, ale ostrzegam, potrzeba do tego potężnej maszyny. Intel Dual Core 1.83 Ghz i 2GB RAMu niby wystarczy, ale do komfortu jest daleko.
Szczerze mówiąc nie ma powodu do jakiegoś wielkiego zachwytu, ale czegoś takiego jeszcze nie było. Każdy może pobrać za darmo wersję Alpha. Podobnie jak w Minecrafcie, żeby pobierać aktualizacje trzeba mieć konto premium, które kosztuje.

Strona projektu: http://www.outerra.com/
http://www.outerra.com/forum/index.php?topic=637.0

Do gry wymagane są koniecznie najnowsze sterowniki karty graficznej!

Jutro zrobię podobne porównanie jak w linku kilka akapitów wyżej :) o ile pogoda pozwoli. Z góry zapewniam, że z nóg nie zwali :E .
LOL
Awatar użytkownika
StalkerCiastek
Redaktor

Posty: 357
Dołączenie: 27 Cze 2008, 21:17
Ostatnio był: 26 Cze 2014, 17:46
Miejscowość: Gdzieś
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 58

Reklamy Google

Powróć do Inne gry

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: svt08 oraz 29 gości